Sestdiena, 22. februāris Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija

Mācās viens no otra

Mācās viens no otra
Foto: Ģirts Gertsons
12.11.2016 13:33

liepajniekiem.lv

Šonedēļ Liepājā norisinās jauno mediju mākslas festivāls “iWeek” ar nosaukumu “Under construction”. Festivāla ietvaros notika radošās darbnīcas, un sestdien, 12.novembrī, tika prezentēti rezultāti.

Radošās darbnīcas ir festivāla centrālais notikums, portālam norādīja Liepājas Universitātes Mākslas pētījumu laboratorijas (MPLab) projektu vadītāja Maija Demitere. Darbnīcas vadīja mākslinieki, mūziķi un pētnieki gan no Latvijas, gan arī no ārvalstīm, apskatot tādas tēmas kā naratīva veidošana ar attēla palīdzību, spēles un virtuālā realitāte, skaņas ierakstu veikšana un dzīvā programmēšana u.c. Darbs bijis intensīvs, strādāts visu aizvadīto nedēļu, lai sasniegtu nospraustos mērķus, atklāja M.Demitere.

Radošajās darbnīcās piedalījās dažādu Liepājas Universitātes studiju programmu studenti, pārstāvji no biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA”, kā arī Nīderlandes, tādēļ darbs norisinājies arī angļu valodā. “”iWeek” notiek jau astoto reizi, uzaicinājām ārzemju draugus, lai paskatītos plašāk uz to, kas notiek pasaulē, un arī bija vēlme dalībniekiem dot iespēju, apgūt ko jaunu vienam no otra,” M.Demitere iepazīstināja ar dažiem no festivāla mērķiem.

Viens no piecu darbnīcu vadītājiem bija režisors un fotogrāfs Kaspars Goba, un viņš atzina, ka strādāt ar vienpadsmit jauniešiem neesot bijis viegli, taču ļoti interesanti. “Viņi visi bija ļoti dažādi, katrs ar savu skatījumu uz pasauli. Tādēļ strādāt bija liels izaicinājums,” K.Goba norādīja, ka nācies piedomāt, kā organizēt darbu, lai šo dažu dienu laikā spētu iedot papildus vērtību jau esošajām jauniešu zināšanām un prasmēm.

“Viņiem bija jāatrod objekts, piemēram, cilvēks, notikums vai vieta, un par to jāuztaisa stāsts, kā mediju izmantojot fotogrāfiju.Projekti ir brīnišķīgi,” vērtējot paveikto, uzteica K.Goba. Piemēram, Beāte Apinīte viesojās Liepājas Nedzirdīgo biedrībā, un tur piedzīvotais, sajustais rezultējies fotostāstā. Jauniete attēlojusi fragmentu no dziesmas “Lietu daba” lirikas zīmju valodā.

“Sapratu, ka komunicēt ar nedzirdīgiem cilvēkiem nav nemaz tik grūti, kā biju iedomājusies sākumā. To vajag tikai darīt!

Tās noteikti bija manas labākās divas stundas šonedēļ, kuras pavadīju nosacītā klusumā,” teic jauniete, un norāda: “Lai spētu sekmīgi komunicēt, nedzirdīgajiem jāpārvar gan līdzcilvēku attieksmes, gan pašas nedzirdības uzliktie šķēršļi.”

Tāpat ir tapis fotostāts par lāci, kurš, uzmodināts no ziemas miega, ielavās automašīnā un nejauši nonāk pilsētā, koju dzīvi, par divu, gluži svešu cilvēku, savstarpējām izjūtām utt. Visus darbus iespējams aplūkot mājas lapā http://story.mplab.lv/ .

“Tā bija unikāla pieredze, iespēja uz brīdi pieslēgties jaunu cilvēku pasaulei un atklāt, kā viņi redz realitāti. Tāpat bija interesanti uzzināt, kā un kāpēc izvēlēts fotogrāfijas centrālais objekts. Ne visi izvēlējās taisīt ko dokumentālu, pieskarties tam, kas notiek šobrīd, bet gan aiziet no tā visa prom un radīt ko savu.”

Darbnīcu rezultāti publiskai apskatei pieejami MPLab telpās, Kūrmājas prospektā 13, taču vēl tikai vienu dienu – svētdien no pulksten 10 līdz 16.

Jauno mediju mākslas festivāla “iWeek: Under construction” ietvaros notika arī eksperimentālās, elektroniskās un instrumentālās mūzikas koncerts, konference, kuras centrālā tēma bija spēles un virtuālā realitāte, kā arī Liepājas muzejā atklāja izstādi, kur apskatāmi gan jauno Liepājas mākslinieku, gan arī jau Latvijas mediju mākslas vidē atzītu mākslinieku darbi. Izstādes dalībnieki – Gints Gabrāns, Mārtiņš Ratniks, Pēters Riekstiņš, Anna Priedola, Maija Demitere, Samanta Kalēja, Uldis Hasners – rokas informācijas krātuvēs, pēta un interpretē datus, transformē tos mākslas materiālā, cilvēciskojot virtuālo vidi. Izstāde muzejā būs aplūkojama līdz 4.decembrim.

Svētdien, 13.novembrī, no pulksten 10 līdz 16 MPLab telpās notiks pasākums, kurā īpaši aicinātas piedalīties ģimenes ar bērniem, atgādināja M.Demitere. Radošās darbnīcās varēs izliet savu sveci, gatavot rotaslietas, mācīties par folkloras simboliem un veselīgu uzturu, un notiks citas radoši pētnieciskas aktivitātes un diskusijas. Dalība darbnīcās ir bez maksas.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli