Trešdiena, 8. jūlijs Adele, Antra, Ada
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mākslinieciska uzdrīkstēšanās

Mākslinieciska uzdrīkstēšanās
Foto: no personīgā arhīva
13.07.2019 07:12

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Pucējoties dažādiem notikumiem, arvien biežāk daiļā dzimuma pārstāves kā aksesuāru izvēlas galvas rotas. Liepājnieces Ieva un Lelde, kas jau kopš bērnības plecu pie pleca iepazinušas dažādas mākslas izpausmes, jau vairākus mēnešus rada skaistas galvas rotas, lai mudinātu sievietes uzdrīkstēties vairāk, izvēlēties košas krāsas.

Ideja par zīmolu “Ziedu kronis” draudzenēm radusies pavasarī. “Mēs kā duets darbojamies jau kopš 5.klases. Kopā mācījāmies līdz vidusskolas beigām,” stāsta Lelde. Tolaik viņa izvēlējusies stāties augstskolā, taču Ieva – apgūt friziera profesiju. Kad katra savus plānus piepildījusi, radusies vēlme darboties kopā.

Par mākslīgo ziedu kroņiem un citām galvas rotām Ieva iedomājusies jau pagājušajā vasarā. “Ieraudzīju, ka mūsu paziņa nopirkusi īstu ziedu kronīti uz Jāņiem par 20 eiro. Nākamajā dienā tas bija izstaipījies, nobiris, kļuvis nelietojams.

Man šī problēma prātā aizķērās un pavasarī tapa ideja par galvas rotām no mākslīgajiem ziediem, lai skaistums saglabātos ilgāk un to varētu izmantot vairākkārt.”

Ieva par ideju pastāstījusi Leldei un meitenes ķērušās pie darba. “Mums tas nebija sarežģīti, jo tas mākslinieciskais jau ir mums iekšā. Kroņu gatavošanu īpaši neapguvām, vairāk improvizējām. Apskatījām citas galvas rotas un sapratām, ko gribam uzlabot un darīt citādas. Viss veidojas caur mums pašām un darbu. Sākām mēģināt, radīt un tad jau devāmies uz pirmajiem tirdziņiem.”

Meiteņu stendu pasākumos ļoti iemīlējuši arī bērni – tur viņus uzrunā zaķu, peļu, vienradžu kroņi. “Bērni ir ļoti liela mūsu auditorijas daļa. Otra daļa ir sievietes, kas uzdrīkstas!” secina Ieva. “Ir dāmas, kas vēlas mazas rotas, neuzkrītošas puķītes, taču mēs pašas uzdrīkstamies vairāk, tādēļ reizēm cenšamies sevi ielikt rāmjos.

Mēs vēlamies mudināt cilvēkus iziet no komforta zonas un būt kam vairāk par pelēko peli. Protams, viss ir atkarīgs no cilvēka, taču jebkurš var radīt un nēsāt krāsas, aksesuārus.”

Tāpat meitenes vēlas dalīties ar gūtajām prasmēm, tādēļ rīko meistarklases, piedāvā nodarbības vecmeitu ballītēs un citos pasākumos.

Viņas neslēpj, ka Latvijā ir grūti iegādāties materiālus. “Šeit mākslīgie ziedi ir ļoti dārgi un visbiežāk tie nav piemēroti kroņu veidošanai,” skaidro Ieva. Viņas ziedus sūta no interneta veikaliem, tādēļ ir ļoti svarīgi, lai par konkrētu pasākumu vai pasūtījumu meitenes būtu informētas laicīgi.

Kaut arī meitenes darbojas kopā, nesaskaņu darba procesā viņām nav. “Mums katrai ir savs rokraksts un laika gaitā esam iemācījušās rast kompromisu. Galvenais ir visu izrunāt, lai nekrātos problēmas,” ir pārliecinātas meitenes.

“Mums ir ļoti līdzīgas gaumes, tādēļ arī par ziedu kroņu radīšanu mums ir līdzīgs skatījums,” priecājas Lelde.

Meitenēm ļoti patīk piedalīties tirdziņos, lai gūtu atgriezenisko saiti. “Mēs redzam, kas cilvēkus uzrunā, ko viņi vēlas. Mēs no katra klienta gūstam iedvesmu un mācāmies. Gan speciāli pasūtījumi, gan meistarklašu dalībnieki mums parāda savu skatījumu. Katrs kronis ir unikāls un nekad nevarēsim uztaisīt divus pilnīgi vienādus.”

Ikdienā Ieva un Lelde nododas darbam, jo kroņu gatavošanu sauc par savu hobiju. “Tā ir mūsu sirds lieta – tas netiek darīts peļņai. Tieši tādēļ no tā gūstam tādu prieku – cilvēki nāk, atpazīst, meklē mūs, dāvā smaidu. Tas viss ir tik ļoti forši!”

Kaut arī ziedu rotas aktuālākas ir vasarā, meitenēm netrūkst ideju arī aukstajam gada laikam. “Mēs nebūsim aktīvas tikai vasarā, jo katrai sezonai ir kas skaists! Cilvēki pārāk baidās no krāsām, tādēļ priecājamies dzīves papildināt ar košām rotām. Mēs turpināsim darboties un nest prieku!”

Foto galerija

16 komentāri

2019-07-13 07:48

Divi pensi: Ziedu kronis, tas ir skaisti.
Bet tā muldēšana par "iziešanu no komforta zonas" ir galīgi garām !

2019-07-13 08:30

Just: Īsi un kodoligi! Nevajag spert citu idejas!!!!

2019-07-13 09:10

jauki: Forši, lai izdodas !

2019-07-13 10:05

plastmasas butaforijas: Plastmasas puķes likt uz galvas, nu tas ir līmenis. Ja nevari sagādāt smaržīgu , skaistu ,dabīgo ziedu vainadziņu, nu tad neliec labāk neko, Plastmasas puķes krieviem iecienītas uz kapu kopiņām, ne uz galvas.Abas sievietes izskatās kā no cirka izbēgušas. Pataisījušas sevi par ērmiem, bezsakarā zviedz beigtu baložu spalvas un plastmasu matos saspraudušas. Vienai pat deguns un lūpa, izskatās, ka pušu no zvigāšanas.

2019-07-13 12:26

Zane: Malacīši meitenes, lai izdodas! ❤️

2019-07-13 14:29

Bezvārdis: Brīnišķīga ideja un uzdrīkstēties vienmēr ir superīgi, lai veicas meitenēm. Visiem mutes brūķētājiem, lai veicas sasniegt neko maximā.

2019-07-13 15:35

vasara100: Piekrītu 1.ajam komentētājam. Skaists ir ziedu kronis, nevis plastmasas izstrādājums. Tas ir tāpat kā plastmasas egle Ziemassvētkos jau 10gadus pēc kārtas. Gaumes ir dažādas. Bet man nepatīk.
Maximu nevajag noniecināt. Ja augstskolas beidzējai un frizierskolas beidzējai būtu saprātīgi amati un darbs, neatliktu laika plastmasas izstrādājumu tirgošanai. Bet, Maximā darbinieki vienmēr vajadzīgi. Vēlu dāmām uzdienēt līdz pārdevēju amatiem. Varbūt noveicas un pieņem darbā;)

2019-07-13 16:42

J: Katrs pelna un cīnās kā māk! Cits maximā, cits taisa kroņus, cits dara vēl ko citu. Neviens amats nav noniecināms! Jāpriecājas, ka cilvēkiem ir vēlme darīt! Smaidiet, priecājieties, ejiet laukā baudīt sauli! Negācijas nenovadiet uz citiem, nebojājoet citiem garastāvokli! Pamēģiniet pateikt ko labu kādriz un saņemsiet labo atpakaļ divtik

2019-07-13 16:46

Apbrīnotāja: Tik superīgi, ka cilvēki paralēli saviem darbiem atrod laiku hobijiem ar kuriem var arī nopelnīt. Vairāk tik pozitīvu un darīt gribošu cilvēku.

2019-07-13 17:05

nu kur: ar tādām spalvām uz galvas var iet?

2019-07-13 18:02

Čingančuks: Atgādina vecās filmas par indiāņiem.

2019-07-13 23:52

KKP: Fotogrāfijas - Kamene Karamele Photography

2019-07-14 12:51

No hate: Bet kroņi jeb "ziedu" vainagi ļooooti bezgaumīgi. Man paliek kauns, kad kas tāds tiek pielīdzināts īstajiem ziedu vainagiem, kurus pinam uz Līgo. Latvju tradīciju apsmiešana.

2019-07-15 06:29

Paramaunt Pikčerz: Starp citu, par šiem kronīšiem atzinīgus vārdus ir teikuši pasaules izcilākie modes nami, piemēram, Dolče Gabanna, Luijs Vuitons, Šanell, Gučči, Kartjēr un Īves Saint Laurents. Tā lūk!

2019-07-15 13:57

vasara100: Pikčerzei. Plastmasas izstrādājumi uz galvas patiešām piestāv kādām lielām modes skatēm. Bet stipri šaubos vai Šanel modes nams dos modelēm uz galvas likt made in Čīna plastmasas bezgaumīgās puķes. Bet runa te ir pavisam par kaut ko citu. Runa ir pa Latviju, par mūsu pasākumiem. Vai tiešām dāmām rokas no pēcpuses aug, ka nevar sev smaržīgu, dabīgo ziedu vainadziņu nopīt, ja jāliek uz galvas baložu spalvas ar plastmasas brimbuļiem? Tas ir tāpat kā pie eleganta uzvalka pieģērbt botes ar uzrakstu Adidas!

2019-07-17 16:12

nepatīk: Kādreiz Koijotos arī bija liela māksla strādāt..

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz