Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Marcipāna zemē Lībekā

Marcipāna zemē Lībekā
11.05.2009 00:04

Atslēgvārdi

Ir svētdiena. Pulkstenis rāda aptuveni pusdeviņi no rīta, kad ierodamies Liepājas prāmju terminālī. Ar laika apstākļiem mums paveicās – vēja gandrīz nemaz nav, saulīte mīlīgi silda. “Cik labi, ka neizbraucām vakar!” – cits caur citu nopriecājāmies, jo todien jūras plašumos spēcīgs vējš prāmi “AVE Liepaja” bija zvalstījis ne pa jokam.

Un tā ar deviņstāvīgo milzi atstājām Liepājas ostas teritoriju, lai pēc 22 stundām pietauvotos Vācijas ostas pilsētā Travemindē Lībekā.

Par izklaidi jādomā pašam

Lai arī sākotnēji šķiet, ka daudzās stundas līdz Travemindei varētu vilkties veselu mūžību, laiks paskrien ātri. Taču ar vienu nosacījumu – ja laika apstākļi ir mierīgi un prāmi nešūpo te uz vienu, te otru pusi spēcīgs vējš. Tad brauciens tiešām izvēršas par rimtu piedzīvojumu.

Uz prāmja pasažieru izmantošanai ir divi stāvi – septītais un astotais. Viss veidots kompakti. Vienā stāvā atrodas recepcija, ēdamtelpa un bārs, bet stāvu augstāk – atpūtas telpa. Arī četrvietīgās kajītes izvietotas tieši šajos stāvos.

Ēdamtelpā, paņemot paplāti, var sakrāmēt uz šķīvja visu, ko acis kāro. Tiek piedāvāti visai tipiski ēdieni – maizītes ar sieru vai desu, pārslas ar pienu, dažādi salātiņi, kartupeļi, makaroni, zupas, kotletes utt. Brokastis ir iekļautas biļešu cenā, bet par pusdienām un vakariņām jāmaksā atsevišķi – 6 eiro par ēdienreizi.

Vēl septītajā stāvā ir bārs, kas reizē ir videozāle. Tieši tur arī vairums prāmja pasažieru pavadīja savu laiku, izklaidējoties, kā nu mācēdami – spēlējot līdzpaņemtās kārtis, dzerot kādu bārā nopirktu dzērienu un izbaudot sarunas vai lūkojot televizora ekrānā komēdiju raidījumus. Mazliet tomēr pietrūka izklaides programmas…

Cenas bārā pieņemamas, piemēram, 0,5 litrs alus par Ls 1,50. Norēķināties var gan latos, gan eiro. Taču uzreiz jābrīdina, ka bāra darbalaiks ir stipri ierobežots – līdz pulksten 24, lai, izkāpjot Travemindē, šoferīši nesēstos pie stūres reibumā.

Astotajā stāvā ir telpa ar guļamkrēsliem, kas izvietoti tā, lai ērti var lūkoties jūras plašumos. Jāatzīmē, ka tos izmanto ne tikai tie, kas vienkārši vēlas papriecāties par jauko skatu aiz loga un atpūsties, bet arī tie, kas izvēlējušies lētāko prāmja biļetes variantu. Savukārt kajītes ir aprīkotas ar visu nepieciešamo. Katrā ir atsevišķa tualetes un dušas telpa.

Diemžēl uz prāmja neatradīsiet ne suvenīru bodīti, ne arī veikaliņu, kur iegādāties lietas, ko steigā esat aizmirsis mājās.

Būtiska informācija tiem, kas vienmēr vēlas būt sasniedzami – līdz Dānijai piederošai salai Bornholmai, kas ir aptuveni 11 stundu attālumā no Liepājas, mobilā telefona sakari nedarbojas. Diemžēl arī interneta pakalpojumi uz prāmja nav pieejami.

Pēc “Kurzemes Vārda” novērojumiem, vairums pasažieru ir tālbraucēji šoferi no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas u.c. valstīm, nevis vienkārši tūristi. Tas tāpēc, ka uz degvielas rēķina kompānijas var tīri labi ietaupīt. Kā pastāstīja ostas kompānijas “Terrabalt” darbinieks, dienā, kad uzsākām braucienu, prāmis bijis gandrīz pilns.

Kūrortpilsētiņa Traveminde

Ja esat ieradies Travemindē un nav neviena, kas sagaida, uz pilsētas centru un Lībeku ērti var nokļūt, izmantojot Nr.30 vai Nr.40 autobusu. Pieturvieta atrodas turpat blakus ostas terminālim. Biļeti par 2.50 eiro var iegādāties pie autobusa šofera.

Traveminde ir sena, kopš 1802.gada, jūras kūrorta vieta, taču pagaidām tajā aktīva tūrisma sezona vēl nav sākusies un pludmalē, kas ir viena no iecienītākajām atpūtas vietām tās ārstnieciskā un dziednieciskā ūdens dēļ, ir patukšs. Izliktās mazās kabīnītes, kas novietotas cieši cita pie citas, vēl tikai gaida atpūtniekus. Vienas kabīnes īres cena dienā ir astoņi eiro. Kā sacīja gide, tūristu pieplūdums vērojams jūnijā. Šajā pludmalē ik gadu notiek Ziemeļeiropas valstu burāšanas sacīkstes, kā arī smilšu festivāls. Turklāt no pludmales var saskatīt 1539. gadā celto bāku, kas ir vecākā vācu bāka Baltijas jūras krastā.

Esot Travemindē, var apskatīt muzeju, kurā var uzzināt jūras kūrorta tradīcijas, kā arī uzmest acis vecpilsētai ar senajām ēkām, jo tajās vērojama dažādu kultūru simbioze – gan renesanses, gan rokoko un baroka mākslas stili. Bet, ja, soļojot garām kādai mājai, uz tās stūra pamanāt melnu plāksni, tad zināt, tā vēsta par laiku, kad šī pilsētas daļa bija zem ūdens – tieši tik tālu sniedzies ūdens līmenis.

Lai iepazītu pilsētu labāk, bet negribas to darīt ar kājām, var doties nelielā braucienā ar vilcieniņu, taču tas pieejams tikai aktīvākajā tūrisma sezonā. Tā maršruts ved cauri visai pilsētai. Tāpat var doties izbraucienā ar kuģīti.

Lībeka – vārti uz ziemeļiem

No Travemindes līdz Lībekas centram brauciens ilgst aptuveni 15 minūtes. Tā laikā jāšķērso arī maksas tunelis zem Traves upes.

Lībeka ir otra lielākā pilsēta Vācijas federālajā pavalstī Šlēzvigā-Holšteinā, kā arī viena no lielākajām Vācijas ostām. Lībeka kādreiz dēvēta par “Hanzas Savienības un Baltijas jūras karalieni”. Tās vecpilsēta ir iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Lībekas siluets ir slavens ar septiņām baznīcu smailēm. Tās var redzēt jau no tālienes un ir īpašs uzmundrinājums daudziem Lībekas pilsētniekiem, atgriežoties mājās no gara ceļojuma.

Mūsdienās Lībekas attīstība galvenokārt iezīmējas ar komerciju un jūrniecību. Pēckara posmā strauji attīstījās prāmju līnijas uz Skandināvijas valstīm, un šodien Lībekā ir ļoti intensīva prāmju kustība. Šī iemesla dēļ Lībeku bieži dēvē par “vārtiem uz ziemeļiem”.

Viens no Lībekas galvenajiem apskates objektiem ir Holstena vārti, kas būvēti 1478. gadā un savulaik kalpoja kā viena no ieejām pilsētā, bet tagad tajos ierīkots muzejs. Turpat blakus pār kanālu ir tiltiņš, kuru šķērsojot var nokļūt vecpilsētā, kas ir tikai divus kvadrātkilometrus plaša teritorija un izvietota uz salas. Šeit noteikti ir vairāki ievērības cienīgi apskates objekti. Viens no tiem ir Svētā Pētera baznīcas tornis, kurā, samaksājot trīs eiro, iespējams uzbraukt un aplūkot Lībeku no putna lidojuma.

Breites iela ir atvēlēta gājējiem, un uz tās izvietotas ne tikai daudzas āra kafejnīcas un veikali, kuros šopingot suvenīru vai citu lietu iegādei, bet arī slavenā marcipāna ražotāja “Niederegger” firmas veikaliņš un marcipāna muzejs. Veikaliņā var gan iegādāties marcipānu, gan turpat blakus kafejnīcā ar saldo brīnumu pamieloties pie aromātiskas kafijas tases. Savukārt muzejā uzzināsit par marcipāna vēsturi un redzēsit no marcipāna veidotas figūras cilvēka lielumā.

Pāris soļu attālumā ir Rātslaukums, kas pirmdienās un ceturtdienās atvēlēts tirdziņam. Netālu no tā ir trešā lielākā Vācijas baznīca – Svētās Marijas baznīca. Pulksten 12 dienā šajā baznīcā var aplūkot astronomiskā pulksteņa figūriņu kustēšanos. Taču, beidzot ekskursiju šajā baznīcā, nevajadzētu aizmirst pieskarties mazam tās iemītniekam – marmora pelei. Kā vēsta nostāsti, tas, kurš to izdarīs ar kreiso roku, Lībekā vēl kādu reizi atgriezīsies.

Vēl Lībekā noteikti var apskatīt Leļļu figūru muzeju, kas ir vienīgais visā Eiropā, tajā atrodas visdažādākās leļļu figūras, rekvizīti un plakāti no visas pasaules. Taču derētu iegaumēt, ka pirmdienās vairums Vācijas muzeju ir slēgti!

Informācijai

Prāmja “AVE Liepaja” maršruts: Liepāja – Traveminde – Lībeka – Liepāja
Brauciena ilgums vienā virzienā: no 20 līdz 22 stundām
Kursēšanas dienas: otrdiena, ceturtdiena, svētdiena
Prāmja apraksts: būvēts 1998. gadā, reģistrēts Londonā; garums – 180 metri, ir 396 pasažieru vietas, no kurām 270 kajītes; ir restorāns, bārs un videozāle; vieta 100 kravas automašīnām; paredzēts pasažieru, kravas, automašīnu, kā arī konteineru, gabarītu un īpašas spectehnikas pārvadāšanai.
Biļešu cenas eiro (vienā virzienā):
   sēdvieta “Pullman” tipa krēslā 50;
   vieta divvietīgā kajītē ar iluminatoru 120, bez – 100;
   divvietīga kajīte ar iluminatoru 200, bez – 170;
   vieta četrvietīgā kajītē ar iluminatoru 100, bez – 70;
   četrvietīga kajītē ar iluminatoru 300, bez – 250;
   vieta četrvietīgā kajītē iekšpusē 70;
   pasažieru automašīna 85;
   pasažieru minibuss, apvidus auto 95;
   bērniem no 6 līdz 15 gadiem biļetes atlaide 50 procenti;
   bērniem līdz 5 gadu vecumam bez papildu gultas vietas vai sēdvietas 10.

Cenā iekļauti nodokļi, muita un brokastis.

Ierašanās terminālī – divas stundas pirms izbraukšanas.

Prāmja biļetes var iegādāties ostas kompānijā “Terrabalt”, tūrisma aģentūrā “Maks” un viesnīcā “Europa City Amrita”.

Braucienu piedāvā kompānija “AVE Line”.

Interneta adreses, kur meklēt papilds informāciju:
http://www.travemuende-tourism.de/
http://www.luebeck-tourism.de/
http://www.aveline.lv    

Ligita Kupčus,
“Kurzemes Vārds”

Prāmis “AVE Liepaja” blakus citu valstu laineriem neizskatās nemaz tik slikti. Tas kuģo zem Lielbritānijas karoga. Iespējams, drīzumā šajā maršrutā brauks vēl viens prāmis – “AVE Libeka”.

Travemindes pludmale ir slavena ar tās dziedniecisko ūdeni, tāpēc atpūtnieku ērtībām tajā ir izvietotas izīrējamas mājiņas. Katru gadu pludmalē atpūšas vairāki tūkstoši tūristu no dažādām pasaules valstīm.

Marcipāna ražotājs “Niederegger” ir slavens visā Vācijā un arī ārpus valsts robežām. Piemēram, visi šie mazie auglīši ir gatavoti no marcipāna, un muzejā tie ir izvietoti aiz stikla – lai apmeklētāji neapēstu.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz