Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Mārtiņa vārdā atbalstīs jaunos mūziķus

Mārtiņa vārdā atbalstīs jaunos mūziķus
07.04.2012 06:58

“Mārtiņš jau ar jaunajiem ņēmās. Kad dibinājām “Mārtiņa Freimaņa fondu”, nolēmām, ka viena no tās darbības šķautnēm būs atbalsts jaunajiem mūziķiem.

 

Tāpēc ierosināju izveidot konkursu, lai redzētu, kādi mums Latvijā ir jaunie mūziķi, un lai viņiem palīdzētu, atbalstītu,” stāsta grupas “Tumsa” menedžeris Mareks Bērents.  

Jauno izpildītāju konkursam “Pirmais” pieteikušies daudzi, sevi parādīt būs iespēja mazliet vairāk nekā 20 dalībniekiem. M. Bērents pačukst, ka konkursantu sarakstā pamanījis arī mūziķus no Liepājas, Vaiņodes un Priekules. “Domāju, ka koncerti būs ļoti interesanti, uzstāsies gan bardi, gan džezisti, gan puiši, kas izpilda klasisko rokenrolu, tikai latviešu valodā,” ieintriģē viens no konkursa rīkotājiem.

Dalībnieki ar 20 minūšu ilgu oriģināldziesmu programmu sacentīsies astoņos pusfinālos. Deviņas labākās grupas vai solo māksliniekus izvirzīs finālam. Konkurss norisināsies katru trešdienu Latvijas 1. rokkafejnīcā Rīgā. Visus pieteiktos darbus, kā arī dzīvās uzstāšanās vērtēs profesionāla žūrija, kuras pamatsastāvā būs pārstāvji no “MFF”, grupas “Tumsa” un 1. rokkafejnīcas. Pirmais koncerts paredzēts 11. aprīlī, bet uzvarētājus noskaidros finālā jūnija vidū.

Labākie savu singlu varēs ierakstīt profesionālā studijā. Turklāt “MFF” nodrošinās, ka uzvarētāju dziesma nonāk radio, lai ar autoru radīto skaņdarbu iepazīstinātu plašāku auditoriju un nodrošinātu jauno mūziķu atpazīstamību. Vai rīkos koncertus ar konkursantu uzstāšanos, to M. Bērents galvot nevarēja. Taču interesenti konkursa norisi varēs vērot raidījumā “SeMs”. Vēl viņš pastāstīja, ka ar šo konkursu nekas nebeigšoties, to iecerēts rīkot reizi vai pat divas reizes gadā.

Inita Gūtmane,
“Kurzemes Vārds”

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli