Sestdiena, 24. oktobris Renāte, Modrīte, Mudrīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Musiqq”: “Mums katram ir savs ego, bet to notēmējam vienā virzienā”

“Musiqq”: “Mums katram ir savs ego, bet to notēmējam vienā virzienā”
Foto: Dāvis Ūlands, F64
22.11.2019 07:12

liepajniekiem.lv

Šogad grupa “Musiqq”, kuras sastāvā darbojas divi liepājnieki – Marats Ogļezņevs un Emīls Balceris, savā svētku tortē iededz jau desmito svecīti. Gadu laikā viņiem ir izdevies piedzīvot krāsainus mirkļus ne tikai profesionālajā, bet arī personīgajā dzīvē – pārcēlušies atpakaļ uz dzīvi Liepājā, iestūrējuši laulības ostā un šobrīd piedalās dēlu audzināšanā. Taču abi ir pārliecināti – viņu radītā mūzika runā pati par sevi. “Mēs darām to, kas patīk mums pašiem. Mūzika ir mūsu hobijs, darbs un sirdslieta!”

– Šogad jūs atzīmējat jau desmit aizvadītos gadus uz lielās skatuves. Ar kādām sajūtām atskatāties uz šo laiku?

Marats: – Man liekas, ka laiks ir paskrējis nemanot. Desmit gadi tie noteikti nav. Pēc sajūtām vairāk velk uz kādu piecīti. Nav sajūtas, ka mēs būtu kaut kādi vecmeistari vai jau veci dūži (smejas). Par smagiem gadiem tos nenosauksi. Nevienā mirklī mums nav bijusi nekāda cīņa pašiem ar sevi. Viss ir ritējis uz priekšu diezgan lēzeni – vienkārši gājām paši savu ceļu. Mums nekad nav bijuši kādi plāni – vienmēr esam darījuši to, kas mums patīk un tā tas viss ir rezultējies.

Emīls: – Es varu tikai piekrist Maratam. Laiks ir paskrējis tiešām ātri. Ir paspēts arī šo to piedzīvot un izdarīt. Bet viss vēl ir tādā kā ieskrējiena posmā, lai dotos vēl tālāk, attīstītos un sasniegtu jaunas virsotnes. Varbūt var teikt, ka tie ir bijuši pieredzes bagāti desmit darba gadi, bet ar ļoti foršiem piedzīvojumiem un dažādām krāsām. Ja darbs ir hobijs, tad tas tomēr ir nedaudz citādi un arī laiks rit citādi.

– Tātad neesat vēl viens otram paspējuši apnikt?

M: – Mēs jau ikdienā nedzīvojam kopā (iesmejas). Mums katram ir arī sava dzīve un ģimene.

E: – Protams, daudz laika mēs pavadām kopā. Koncerti, darbs studijā un viss pārējais. Bet tas nevienā brīdī netraucē. Vienmēr mēs atduramies pret to, ka darām to, kas mums patīk. Un tajā brīdī nekas vairs nav kā apgrūtinājums.

– Un kā ar asākām diskusijām?

M: – Mums kādreiz var nesakrist viedokļi, bet tie noteikti nav asumi. Mēs abi divi galīgi neesam asi (smejas).

E: – Abi pēc horoskopa esam vēži, līdz ar to, mums laikam vienkārši sakrīt raksturi. Pēc dabas esam mierīgi. Protams, mums katram ir savs ego un idejas, bet mēs to notēmējam vienā virzienā. Ir ļoti veiksmīgi sanācis, ka katram savs darbs ir zināms un abi ejam uz vienu mērķi.

– Pastāstiet leģendāro stāstu, kā abi satikāties un nolēmāt sākt kopā muzicēt. To var saukt par apstākļu sakritību, nejaušību vai varbūt likteņa pirkstu?

M: – Stāsts tiešām jau ir leģendārs. Devos uz virtuvi, pagāju garām televizoram, kurā tobrīd skanēja raidījums “SeMS”. Emīls tajā bija ieradies atrādīties, jo uzvarēja konkursā Bulgārijā. Eju garām un dzirdu, ka kāds dzied. Aizķēra man ausi. Apsēdos, paskatījos – likās pat ļoti okey. Labi, ka es toreiz nezināju, ka viņam ir 16 gadi. Saņēmos un aizrakstīju vēstuli uz draugiem.lv vai nevēlas pamēģināt sadarboties un kopā pamuzicēt. Aizsūtīju Emīlam vienu dziesmu, bet, kad viņš atbrauca uz Rīgu, ierakstījām kādas piecas. Tā pamazām arī tas viss aizgāja.

E: –  Man liekas, ka nedaudz tāda abrakadabra tajā visā pasākumā jau ir. Tagad atceroties – es, sīks puika no Gaviezes ar autobusu aizbraucu līdz Rīgai, lai satiktos ar svešu čali. Braucam pie viņa uz mājām, iedziedam dziesmas, saku: “Nu tad čau!”, kāpju autobusā un braucu atpakaļ. Tagad padomājot – vai kas tāds vispār notiek? Reti droši vien. Taču, ja nebūtu noriskējis un pamēģinājis, nekas jau nebūtu sanācis.

Tāda maģija tajā visā noteikti ir bijusi. Paldies jāsaka arī maniem vecākiem, kuri toreiz palaida un bija saprotoši. Tādā ziņā vispār nebija nekādu problēmu. Viņi vienmēr ir bijuši ļoti atbalstoši. Vienmēr virzījuši un bīdījuši uz mūzikas pusi. Ja ir ideja un mērķis, tad tikai uz priekšu!

– Par Maratu skaidrs – ieraudzīja, saskatīja talantu un potenciālu. Bet kā ar tevi, Emīl? Kas mudināja atsaukties šim aicinājumam no pilnīga svešinieka?

E: Sakrita tā, ka tas laikam bija tāds posms, kad sāku kļūt jau zināmāks, jo iepriekš braukāju tikai pa dažādiem konkursiem. Cik atceros, man pat bija uzrakstījis Guntars Račs un atsūtījis šlāgerīti, kuru gribēja, lai iedziedu. Es jau biju domājis to pārtaisīt pa savam un tad saņēmu ziņu no Marata. Labi, ka es to skaņdarbu nebiju ne uztaisījis, ne aizsūtījis. Pēc tās tikšanās, kad ar Maratu bijām iedziedājuši dziesmas, viņš aizgāja pie Guntara, parādīja gabalus un mēs jau sākām darboties kā grupa. Viss tā smuki salikās īstajā vietā un laikā.

M:  Jā, kas zina, varbūt Emīls tagad dziedātu “Lecam pa vecam” (smejas)! 

 

Un kā ar grupas nosaukumu?

M: – Pienāca laiks, kad mums bija jāizlaiž pirmais singls. Svaigākā ierakstītā dziesma uz to brīdi – “Šī ir tikai mūzika” – bija tieši saistīta ar mūziku un tas laikam arī bija tas grūdiens, lai mēs atrastu savu identitāti. Tā dziesmas frāze kaut kā iesēdās galvā un skaidrs, ka grupas nosaukumam tas bija jāietver. Sākumā gribējām vienkārši – mūzika. Bet, ja interneta meklētājā ieraksta vārdu “Music”, izlec vesels bars. Arī ar burtu q jau bija aizņemts, tad nu pielikām klāt vēl vienu q, lai meklējot izlecam tikai mēs. Šo gadu laikā nosaukums ir izrunāts dažnedažādākajos veidos un akcentos. Taču mēs nekad arī neesam teikuši, ka ir tikai viens un pareizais variants. Ļaujam cilvēkiem arī interpretēt pa savam.

– Vai esat domājuši, kā būtu tagad, ja nebūtu sākuši strādāt kopā? Varbūt šī tikšanās izmainīja jūsu dzīves?

M: – Manu dzīvi tas viennozīmīgi izmainīja. Ir diezgan liela varbūtība, ka tādā gadījumā ar mūziku šobrīd vairs nenodarbotos. Nu vismaz ne profesionālā līmenī. Ar repčiku vien būtu par maz. Tolaik mēs ar grupu “Device” šajā žanrā bijām kā celmlauži. Pa radio hiphops īsti neskanēja. Kad parādījās Emīls, muzikāli varēja izpausties daudz plašāk, rakstīt melodijas. Ar manu balsi vien tas nebūtu iespējams.

E: – Es noteikti būtu gājis mūzikas ceļu jebkurā gadījumā. Tikai nezinu, cik ātri un veiksmīgi viss būtu salicies.

– Cilvēkiem nereti patīk romantizēt mūzikas radīšanas procesu. Marat, tu tautā esi iesaukts par hitu meistaru. Pastāsti, kā norit dziesmu rakstīšana? Vai tas tev jau ir kā mehānisks un atstrādāts process?

M: – Droši vien, kaut kāda sava rutīna tajā ir. Ieslēdzu datoru un meklēju idejas, kamēr izdodas. Nav jau tā, ka katrs mans veikums būtu hits. Dziesmu vārdus varu meklēt ikdienišķās situācijās. Ja dzirdu kādu interesantu frāzi, varu to piefiksēt. Tas vienīgais ir tāds interesantāks. Bet pārējais vienkārši notiek darba procesā – viens dators un mikrofons.

Nav nekādas atslēgas, kā sarakstīt dziesmu. Tikai darbs. Un vēl, varbūt, ir jābūt mazliet gaumes izjūtai. Kaut kādu mūziku jau, protams, uzrakstīt var jebkurš, bet, lai sanāktu kas lietojams, ir nedaudz dziļāk jāparok. Protams, rodas arī daudz nederīgu lietu, kuras paliek nevienam neparādītas. Bet no nederīgām lietām reizēm sanāk arī kas labs.

E.: – Kad tu guli, tad nāk stars no debesīm, kurš ieiet tavā galvā un pēkšņi rodas dziesmas. Tās ir tādas foršas klišejas, kas dzirdētas par šo (smejas).

– Vai šo desmit gadu laikā būtiski ir mainījusies jūsu muzikālā gaume, vai varat atskaņot grupas pirmos skaņdarbus un par tiem nemaz nesarkt?

E: – Es personīgi galīgi nesarkstu. Man liekas, ka katram laikam ir savas iezīmes. Tajā laikā, kad mēs sākām darboties es vēl biju jauns un zaļš gurķis. Tagad paklausoties dzirdu atšķirības, kas ir mainījies, kas ir nācis klāt, un varbūt pat, kas ir nedaudz sliktāk, nekā bija tajā laikā. Man liekas, ka ir forši katram periodam dzirdēt savas nianses. Tas jau ir tas vērtīgais, uzkrātā pieredze.

Paklausoties kā es izpildu, piemēram, “Klimata kontroli”, varu teikt, ka tagad to daru pilnīgi citādāk. Arī mana iekšējā sajūta ir mainījusies un es to dziesmu vienkārši jūtu citādāk. Ir ļoti forši paklausīties vecos gabalus, it īpaši, braucot mašīnā, dzirdēt pa radio ko tādu, ko neesmu dzirdējis trīs, četrus gadus. Pašam ir interesanti.

M: – Jā, man arī nav apnikušas mūsu dziesmas. Joprojām daudzus no pirmajiem, populārākajiem gabaliem izpildām koncertos. Gadiem ritot tu dziesmu izpildi pa savam un tev liekas, ka zini, kā tai jāskan. Ikdienā jau mēs ierakstu neklausāmies, bet tad, kad ieskanas pa radio, saproti, ka skan citādi, nekā tu to izpildi. Un tad ir: “O, patiesībā dziesma skan tā, nevis kā es to dziedu.”

– Vai šo gadu laikā uzstājoties jums ir atgadījušies arī kādi misēkļi?

E: – Jā, ir pāris reizes uz skatuves nācies paklupt. Arī dziedot vads ir izkritis no mikrofona. Atmiņā ir palicis arī gadījums, kad vēl abi dzīvojām Rīgā. Caur e-pastu bija sarunāts lielāks koncerts, kā paši sapratām Liepājas Olimpiskajā centrā, jeb LOC. Sapucējamies, uzvelkam sarkanās žaketītes, sēžamies mašīnā un braucam uz Liepāju. Kad esam klāt,

Marats saka, ka mums jāiet uz futbola zāli. Es saku, ka šeit tādas nav. Vēlreiz pārbaudām saraksti un saprotam, ka norunātā vieta ir nevis LOC, bet LOK, kas atrodas Rīgā. 

Nu neko, sēdāmies mašīnā un braucām atpakaļ. Tajā brīdī jau skatītāji mūs gaidīja uz skatuves. Labi, ka organizatori bija saprotoši, bet ilgs laiks pagāja līdz kārtīgi izpirkām savu vainu (smejas). Ja nemaldos, toreiz vēl izplatījās baumas, ka kāds mūs pārpircis, bet patiesībā mēs vienkārši bijām notizlojušies. 

– Kļūstot par mūziķiem ir skaidrs, ka blakus tam soļo arī atpazīstamība. Lai gan ilgu laiku jau esat uz skatuves, presē interviju ar jums ir salīdzinoši maz. Izvairāties?

M: – Mēs vienkārši neejam uz tādiem pasākumiem, kur apgrozās sabiedrības krējums, tā saucamajiem “mēbeļu pasākumiem”, kur aicina atpazīstamus cilvēkus, jo saprotam ar kādu mērķi tas tiek darīts. Tā šķiet mākslīgi radīta publicitāte. Mums tas vienkārši nav vajadzīgs. Visi tie pasākumi tiek “pievilkti aiz matiem”, tevi safotografē un veido publikācijas no nekā. Mums svarīgākā ir mūzika un viss, kas ap to ir saistīts. Nevēlamies vienkārši gozēties slavas saulītē, vēlamies, lai par mums runā mūsu darbi. Publiski esam redzami tikai koncertos vai pasākumos, kas saistīti ar mūziku, līdz ar to interese par mums ir maza. Mūzika mūs saista visvairāk, ar to arī ejam uz priekšu.

– Izklausās, ka jums arī ir izdevies izvairīties no baciļa, ko sauc par “zvaigžņu slimību”. Vai tomēr esat izslimojuši to?

M: – Es laikam nekad neesmu ar to slimojis, jo vienmēr esmu bijis kā grupas sastāvdaļa, kas darbojas vairāk otrajā plānā, ne kā solo mākslinieks. Neesmu arī nekad rāvies būt skatuves priekšplānā. Atpazīstams arī nekļuvu vienā dienā. Ar grupu “Device” sākumā uzstājāmies skolās, dažādos mazākos pasākumos. Viss notika pakāpeniski. Varbūt tāpēc tā arī aizgāja garām.

E: – Es gan laikam agrajā jaunībā to biju nedaudz saķēris. Pirmo reizi biju nokļuvis televīzijā, piedaloties konkursā “Latvijas talants”.

Biju jauns puika, viss forši. Sāka rakstīt meitenes. Un tad man vienu brīdi uznāca. Varbūt paliku mazliet lecīgāks. Bet vecāki pamanīja to un prata mani atgriezt un zemes un atsēdināt

Salika smadzenes atpakaļ pareizajā vietā. Sapratu vērtības, prioritātes, kas ir svarīgs un kas nav. Ir labi, ja blakus ir cilvēki, kuri neliekuļojot var pateikt kā ir. Protams, ir arī otra galējība – cilvēki, kuriem vienmēr viss būs slikti, “dīvāna eksperti”. Visā negatīvajā jau arī nevajag klausīties. Ir forši atrast uzticības personas, kuru viedoklim var ticēt un zināt, ka nesamelos, neliekuļos.

– Vai, visu laiku dzīvojot mūzikā, neprasās pēc atelpas brīža, klusuma?

E: – Klusuma brīži parasti ir braucot mājās pēc koncertiem. Visi ir izlādējušies, izlikuši sevi pilnībā. Radio fonā skan, bet liekas, ka mašīnā valda pilnīgs klusums. Brīžiem mēs braucam pat trīs stundas un vispār nerunājam.

– Kādā intervijā esat teikuši, ka savulaik jums bijuši pat septiņi koncerti nedēļā. Vai tagad esat izvēlīgāki koncertu sniegšanā?

E: – Jā, kādreiz braucām visur, kur mūs aicināja un bijām priecīgi par katru uzstāšanos. Pirmsākumos esam dziedājuši uz letes, pavisam mazām skatuvēm. Bijām gatavi uzstāties jebkur, jo tas bija tā – wow! Tagad esam kļuvuši mazliet izlepuši un lielākoties braucam uz tādām vietām, kur paši vēlamies, nevis, kur mums tas obligāti ir jādara. Arī tehniskās prasības ir augušas. Mēs vairs nekoncertējam tikai divatā, bet ar mūziķu pavadošo sastāvu. Cenšamies būt kvalitatīvāki un attīstāmies muzikālajā veidolā.

– Pa šiem gadiem daudz kas ir mainījies ne tikai profesionālajā ziņā, bet arī privātajā – abiem ir sievas un dēli. Ģimene uzliek papildus pienākumus un atbildības sajūtu. Vai tagad nesanāk mūziku atstāt otrajā plānā un no kaut kā atteikties profesionālajā ziņā, vai tieši otrādi – mazāk laika veltīt ģimenei?

M: – Protams, ka tas ievieš savas korekcijas. Laulības dzīve ne tik ļoti, bet bērns gan. Nav jau arī tā, ka mēs iepriekš būtu bijuši baigie ballētāji un tagad no kaut kā kardināli nāktos atteikties. Ārpus mūzikas brīvo laiku veltu, lai piedalītos sava divgadnieka audzināšanā. Viņš šobrīd ir mans lielākais prieks un laika sūklis, kurš varbūt reizēm dzīvojoties man blakus, nesaprot, ko tur tētis dara, sēžot tik ilgi pie datora.

Jā, varbūt tagad brīžiem sanāk mazāk laika veltīt mūzikai, bet dēls ir mana prioritāte. Ja viņš vēlas manu uzmanību, saprotu, ka darbi jāatliek uz mirkli, tie pagaidīs. Apzinos, ka pēc pāris gadiem jau viņam sāksies savi pulciņi, intereses. Tāpēc ir jāizbauda šis laiks.

E: – Boss mājās ir zināms. Korekcijas ikdienas dzīvē, protams, ir, bet sajūtas un emocijas ir lieliskas.

– Abi ar ģimenēm esat atgriezušies dzimtajā pusē un jau kādu laiku Liepāju atkal saucat par mājām. Kā nonācāt līdz šādam lēmumam?

M: – Kopš vasaras esam pārcēlušies atpakaļ uz Liepāju. Tas bija apzināts lēmums, vienmēr zinājām, ka atgriezīsimies. Man liekas, ka jebkuru cilvēku sauc atpakaļ uz dzimto pilsētu, tas ir īpaši un neizskaidrojami. Vēlamies, lai dēls aug te. Liepājā viss šķiet rokas stiepiena attālumā – te ir gan centrs, gan klusākas nomales, parks un jūra. Jā, varbūt pietrūkst iemīļotās kafejnīcas, bet tie ir sīkumi salīdzinājumā ar nogurumu, ko deva Rīgas burzma.

E: – Esmu audzis laukos, Gaviezē, un arī tagad brīvdienās ar ģimeni cenšamies tur viesoties. Vairākus gadus nodzīvojām Rīgā, taču zinājām, ka atgriezīsimies. Tas bija tikai laika jautājums. Lielākais grūdiens un dzinulis bija tieši dēliņa pieteikšanās. Citādi varbūt vēl nedaudz būtu pavilkuši garumā.

Bet tagad mazais ir boss un mums ir jādara viss, lai viņam būtu labi. Un, kas var būt vēl labāks par Liepājas svaigo gaisu? 

Un tie korķi. Tas laikam kaitināja mani visvairāk. Stundām ilgi laiku pavadīt sēžot sastrēgumos. Šeit cilvēki jau sāk pukstēt, kad rindā ir jāpagaida uz kādām piecām mašīnām (smejas). Bet nenoliedzami, Liepājai ir savs īpašais šarms, kas mudina atgriezties. Te ir viss, kas vajadzīgs! Protams tik un tā jau sanāk darba darīšanās braukāt uz Rīgu. Bet Liepāja sniedz lielu brīvības un miera sajūtu. Tas ceļš nav tik traks, esam pieraduši. Un ir sanācis gluži kā mūsu dziesmas vārdos “No Liepājas uz Rīgu, no Rīgas atpakaļ”. Savā veidā laikam šo atgriešanos mājās jau pareģojām (smaida). 

– Jubilejas tūres ietvaros jau esat aizvadījuši koncertus “Arēnā Rīga”, Valmierā un Rēzeknē. Noslēgums ir paredzēts sestdien, 23.novembrī, Liepājā. Ko varam gaidīt?

E: – Uzstāties mājās vienmēr uz pleciem uzliek papildus atbildības sajūtu un savu uztraukuma devu. Šis būs vērienīgākais koncerts kādu Liepājā esam snieguši. Taisot paši savu koncertu, nemākam knapināties. Skatuve un koptēls būs īpaši veidots Liepājas LOC arēnai. Kopā uz skatuves būsim 11 cilvēku sastāvā. Arī koncertu rīkošanā visu esam darījuši paši no nulles. Latiņa ir uzstādīta augstu un mēs centīsimies attaisnot cerības. 

– Ar “Musiqq” mūzikas lauciņā esat ar abām kājām kārtīgi iezemējušies. Cik ilgi un kādi ir jūsu nākamie izaicinājumi?

E: – Tā tikai uz priekšu. Mums nav galapunkta un termiņa. Šajā jubilejas gadā esam jau dzirdētu ļoti daudz. Nākamo gadu noteikti paņemsim nedaudz brīvāku, kad turpināsim strādāt pie jauniem gabaliem, atpūtīsimies. Negribam apnikt klausītājiem, jo kas par daudz, tas par skādi!

9 komentāri

2019-11-22 09:32

Ego: Kur jums Račs rāda, tur jūs tēmējat

2019-11-22 10:17

xmen: Prieks un lepnums!

2019-11-22 14:01

Ieva: Paldies par jaukăm dziesmām.

2019-11-22 22:16

smieklīgi vīrietīši: Nu, truli, bet labi, ka ir bērnudārzu audzēkņi, kuri šo bum bum bum iō iō klausās.

2019-11-22 22:42

Piķis: Vai tie ir tie kas ar to krievu akcentu buldurē.

2019-11-23 00:21

Labais: Pēdējie divi komentētăji laikam no alas izlīduši un neko nesaprot ! !!

2019-11-23 01:38

Bet....: ...ja paklausās šo,ДиДюЛя - Путь домой --un līdzīgus skaņdarbus,tad BOZIES sākums ir kapitāls plaģiāts.

2019-11-23 02:26

Beta: BET .... muzikālā dzirde tev ir kapitāli garām.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz