Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

Nakts skolā dodas astoņās stundās apkārt zemeslodei

Nakts skolā dodas astoņās stundās apkārt zemeslodei
Foto: Maija Demitere
13.03.2017 10:01

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolā sesto gadu pēc kārtas norisinājās mācību pasākums devīto un desmito klašu audzēkņiem “Nakts skola”, kas ir kļuvis par skolas īpašu tradīciju, portālu informēja skolā. “Nakts skolu” organizēja skolas vienpadsmito un divpadsmito klašu skolēni, kā arī viņu audzinātājas Līga Blumfelde un Agija Bēta. Pasākums sniedz vidusskolēniem iespēju, organizējot pasākumu, iepazīt skolas darbu.

Šogad pasākuma tēma bija “8 stundās apkārt zemeslodei”, aktualizējot mērķu sasniegšanu dzīvē, daudzpusīgu izprati par ceļošanu, komandas darba nepieciešamību un citas turpmākajai dzīvei noderīgas prasmes. Kā ierasts, mācību stundas vadīja “Nakts skolas” viesi – dažādu profesiju pārstāvji.

Viens no “Nakts skolas” skolotājiem bija Liepājas reģionālās slimnīcas Traumatoloģijas un ortopēdijas nodaļas traumatologs – ortopēds Māris Leitlands, kurš aktualizēja veselībai drošas ceļošanas tēmu un atzina, ka bērnu un jauniešu izglītošana ir ārstu ikdiena.

Savukārt vēstures pētnieks Juris Raķis vadīja vēstures nodarbību, kurā akcentēja tēmu: “Mājas un Dzimtene”. Arī Jurim Raķim ir pieredze skolotāja darbā un viņš atzina, ka “katru gadu svin Skolotāju dienu”.

Liepājas pilsētas Domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras un sporta jautājumos Vilnis Vitkovskis vadīja nodarbību “Neatkāpties un nepadoties”, kurā uzsvēra nepieciešamību izvirzīt un sasniegt mērķus. Viņš arī atzina: “pasākums “Nakts skolas” pievienotā vērtība ir fakts, ka šo pasākumu skolēni apmeklē brīvprātīgi, tā ir viņu izvēle brīvā laika pavadīšanai”.

12. Saeimas deputāts un “Latvijas Reģionu Apvienības” pārstāvis Mārtiņš Bondars savā mācību stundā mudināja jauniešus izmantot iespējas, kā arī salīdzināja cilvēka dzīvi ar ceļojumu. Viņš arī atzina, ka ceļošana ir dzīves nepieciešamība, jo tieši ceļojot mēs visvairāk ilgojamies pēc mājām.

Portāla www.liepajniekiem.lv redaktors un skolas absolvents Pauls Kaufmanis vadīja jauno žurnālistu nodarbību, atklājot žurnālista profesijas darba ikdienu, kā arī daloties savā pieredzē skolas avīzes veidošanā.

Pasākuma ietvaros jaunieši iepazina arī dažādu valstu dejas Betijas Kaires un Ginta Gredzena vadītajā deju nodarbībā. Abi dejotāji pārstāv Liepājas sporta deju centru “Lesto”. Savukārt SIA “Parabelum” pārstāvis Ainars Zaicevs sadarbībā ar Valsts aizsardzības mācības programmas skolēniem vadīja lāzertaga sacensības. Īpašu pārsteigumu “Nakts skolas” dalībniekiem sagādāja 12.klases skolēna Toma Mārtiņa Smilgas vadītā atraktīvā ķīmijas nodarbība. 

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli