Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Neskaitāmas sajūtas vienā telpā

Neskaitāmas sajūtas vienā telpā
Foto: Ģirts Gertsons
12.01.2019 07:12

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Bērni sajūsmā iepleš acis un priecīgi veras apkārt – tieši tādas ir mazo viesu pirmās emocijas, ienākot “Pozitīvo sajūtu telpā”. Tā ir relaksācijas un sajūtu veicināšanas telpa bērniem un viņu vecākiem, kas savas durvis vēra novembra sākumā.

Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes “Pozitīvo sajūtu telpas” koordinatore Inga Dobele portālam pastāstīja, ka šo pāris mēnešu laikā telpā paviesojušās jau aptuveni 70 ģimenes ar bērniem.

“Šīs ir Liepājas Kompleksās sporta skolas dienesta viesnīcas telpas. Iepriekš šeit stāvēja divstāvīgās gultas,” atminas koordinatore. Nu telpa izmainīta pilnībā. Tajā pieejami dažādi gaismas objekti, interaktīvā grīda, ūdens gulta, bumbu baseins, projekcijas, smaržu terapija, u.c.. Kopumā viesiem pieejami vairāk nekā 10 emociju raisoši objekti.

“Šī telpa tika izveidota Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiāli atbalstītā Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes projekta ”Pozitīvo  sajūtu telpa mazajiem liepājniekiem” ietvaros ar domu, lai ģimenēm Liepājā būtu vēl kāda vieta, kur pilsētā atpūsties. Taču līdz ar tās atklāšanu Projekta ietvaros tika piedāvātas aktivitātes, kas orientētas uz bērniem un ģimenēm, piemēram, izglītojošas lekcijas vecākiem, speciālistu individuālas konsultācijas, radošās nodarbības, lai gūtu ieskatus dažādās amatniecības prasmēs,” stāsta I.Dobele.

Šai telpai līdzīgu pilsētā nav. Tuvākā sajūtu telpa atrodas Pelču internātpamatskolā – attīstības centrā, kas paredzēta skolas audzēkņiem, taču Liepājā esošo telpu var apmeklēt ikviens. Nereti telpas viesi uz nodarbībām ierodas arī no citām pilsētām un atkārtoti.

“Tā kā šī telpa ir kaut kas jauns, neredzēts, mēs ne mirkli nešaubījāmies, ka interese būs,” atzīst I.Dobele. Nodarbības telpā notiek darba dienas vakaros un brīvdienās. Tās vada speciālistes Iveta Reinfelde un Jana Pāvila. “Skatoties kāds būs pieprasījums, nākotnē ir paredzēts sajūtu telpas darba laika pagarinājums, kā arī domāsim par tās pilnveidi un attīstību,” atzīst speciālistes.

Sākumā apmeklētājiem ierodoties telpā, tā tiek izrādīta ar apgaismojumu, taču pēc tam apgaismojumu  izslēdzam, lai pakāpeniski ieslēgtu gaismas objektus. “Objektu galvenā loma ir stimulēt dažādas maņas – redzi, tausti, dzirdi, smaržu. Tā apmeklētāji gūst miera sajūtu, relaksējas, veic arī izzinošas darbības,” skaidro speciālistes.

Par bērnu iemīļotāko objektu kļuvusi interaktīvā grīda, kas vienmēr tiek taupīta nodarbības beigām – saldajā ēdienā. Speciāliste Jana stāsta, ka apmeklētājiem ir ļoti plašas iespējas darboties ar interaktīvo grīdu. “Datorā ir dažādas spēles, aktivitātes, kuras tiks piedāvātas atbilstoši bērnu interesēm. Tās tiek projicētas uz interaktīvās grīdas, kur var, piemēram, spēlēt sporta spēles, spridzināt balonus, veidot uguņošanu, darboties kosmosā, ūdenī. Bērni priecājas par izdošanos.”

Kamēr bērns ar to darbojas, speciālists veic pārrunas par to, kādas sajūtas tas mazajā apmeklētājā ir raisījis, ar ko viņam tas saistās, kad vēl piedzīvojis līdzīgas sajūtas.

Pašas speciālistes neslēpj prieku par situācijām, kad mazākie nespēj pateikt savas intereses, taču viņām izdodas caur aktivitātēm tās noskaidrot. Par to priecājas arī bērnu vecāki. “Vecāki, kas piedalās nodarbībās, bieži stāsta, ka arī viņiem ir interesanti vērot savus bērnus darbībā, vienlaikus pašiem atpūsties no ikdienas steigas. Šeit vecāki nedalīti var būt kopā ar viņu, ko daudzi novērtē, jo kaut arī ikdienā ģimene ir kopā, bieži katrs ir katrs savās nodarbēs,” atklāj I.Dobele.

Visbiežāk uz “Pozitīvo sajūtu telpu” dodas pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni, taču arī pusaudžiem tur ir interesanti.

“Es saprotu, ka bērni ir pilnīgi neprognozējami un dažādi. Bija puika, kurš ieraudzīja krāsainās plastmasas glāzītes un viņam ļoti interesēja no tām uzbūvēt torni. Viņš man iemācīja spēli ar tām. Mēs varam izdomāt vis kaut ko, taču, kad atnāk bērns, mēs redzam, ko vēlas darīt viņš,” saka Jana.

Savukārt Iveta norāda uz to, ka ļoti būtisks ir pirmais kontakts. “Galvenais ir bērnu uzreiz sajust, iedrošināt. Pie manis bija brālis un māsa, ar kuriem spēlējām paslēpes tumsā. Un viņiem tas vislabāk patika – nevajadzēja citas spēles, objektus, datorus. Bērni ir tik dažādi!”

“Pozitīvo sajūtu telpas” apmeklējums tiek organizēts pēc iepriekšēja pieraksta. Sajūtu telpas apmeklētājs savas vizītes pieteikšanu veic nedēļu iepriekš, zvanot pa tālruni 26401368 vai sūtot e- pastu: [email protected] “Sajūtu telpas” koordinatorei Ingai Dobelei. 

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz