No zelta smilšu graudiem taps māksla

0
Sestdien jau 11. reizi visi tie radošie ļaudis, kuri prot, vai vismaz domā, ka prot veidot smilšu skulptūras, pulcēsies Pāvilostā uz gadskārtējo smilšu skulptūru festivālu “Zelta smilšu grauds”. Pamatekspozīciju veidos Latvijas mākslas skolu komandas no Aizputes, Jaunpiebalgas, Kuldīgas, Liepājas, Pāvilostas, Priekules, Tukuma un Ventspils, kā arī viesi no Ermitāžas bērnu mākslas studijas Krievijā.
Līdz pulksten15 notiks darbs pie skulptūrām, pēc tam varēs darboties hobija grupas dalībnieki, būs tērpu kolekcijas demonstrēšana, apbalvošanas ceremonija, bet saulrietā – festivāla noslēguma ugunsskulptūra.
Festivāls “Zelta smilšu grauds” ir Pāvilostas Mākslas skolas pedagogu kolektīva lolojums, ko pirmo reizi noorganizēja 1996.gadā.
Tajā piedalījušies sezonas tēlniecības meistari un entuziasti ne tikai no Latvijas, bet arī no Krievijas, Somijas, Vācijas, Norvēģijas, Zviedrijas un Polijas.
Festivālā iestrādātā formula ņemta par pamatu analoga konkursa organizēšanai Sanktpēterburgā, kur Pāvilostas Mākslas skolas direktors Zigmunds Vilnis bija uzaicināts par konsultantu.
Ikgadējās brīvdabas vernisāžas māksliniecisko kvalitāti garantē pamatekspozīcijas – 15 skulptūru – veidošana pēc skiču atlases principa. Ikvienam interesentam, kurš varbūt šajā jomā nejūtas profesionālis, taču alkst izpausties, iespēju piedalīties kultūrizglītojošās aktivitātēs nodrošina paralēlais konkurss hobija grupā.
“Pludmales smiltis ir māksliniekiem neierasts materiāls, tāpēc pastāv lielas radošās izpausmes iespējas. Šī iemesla dēļ festivāls ir interesants ne tikai bērnu mākslas skolu audzēkņiem, bet arī profesionāliem māksliniekiem,” norāda Liepājas pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule, kura “Zelta smilšu graudā” vairākkārt ir bijusi gan kā dalībniece, gan skolotāja. Viņa uzskata, ka festivāla idejas autoriem pastāv visas iespējas turpināt izaugsmi un nākotnē sarīkot festivālu vēl augstāka līmeņa profesionāļiem.