Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Notiks Mārtiņam Freimanim veltīti koncerti

Notiks Mārtiņam Freimanim veltīti koncerti
07.01.2013 10:10

Janvārī un februārī dažādās Latvijas pilsētās notiks Mārtiņam Freimanim veltīti koncerti, kuros Mārtiņa draugi kopīgi dalīsies dziesmās, dzejā un atmiņās par Aizsaulē aizgājušo mākslinieku, pavēsta MFF izpilddirektore Agrita Bikaviņa. Koncertu sērijai dots nosaukums “[Ie]vērojot klusumu”, un tā risināsies no 27. janvāra līdz 7. februārim.

“Liela un pompoza lielkoncerta vietā šogad esam iecerējuši doties ceļojumā pa Latviju, kur koncertu apmeklētāji tiks aicināti gan kopīgi ar Mārtiņa draugiem vienoties dziesmās, gan ieklausīties viņa rakstītajās dzejas rindās, noskatīties Arvīda Krieva dokumentālo filmu “Dzīve kā košums”, atcerēties ar Mārtiņu kopā piedzīvotus notikumus un vienkārši pabūt kopā,” stāsta Mārtiņa Freimaņa fonda dibinātāja Maija Kalniņa. Dažādu pasākumu sērija notiks desmit dienas – no 27.janvāra, dienas, kad Mārtiņu zaudējām līdz viņa dzimšanas dienai – 7.februārim.

Mārtiņam veltītais pasākumu cikls iesāksies kinoteātrī KSUNS, kurā tiks atvērta Mārtiņa labāko dziesmu nošu grāmata – apjomīgs 200 lpp darbs, kurā atlasītas un klavierēm un ģitārai aranžētas Mārtiņa populārākās dziesmas. Grāmatu sastādījis tuvs Mārtiņa Freimaņa draugs un grupas Tumsa taustiņistrumentālists Normunds Kalniņš un, to izdod MicrecPubishing sadarbībā ar Mārtiņa Freimaņa fondu. Pēc grāmatas atvēršanas kinoteātrī tiks demonstrēts arī grupas ”Tumsa” 13.gadu jubilejas koncerts.

”[Ie]vērojot klusumu” tikšanās un akustiski koncerti notiks Ādažos, Jēkabpilī, Madonā, Valmierā, Siguldā, Ogrē un Skrundā – katrā no tiem tiks demonstrēta Arvīda Krieva dokumentālā filma ”Dzīve kā košums” par Mārtiņu Freimani un grupu “Tumsa”, uzstāsies Mārtiņa tuvākie draugi, būs arī Freimaņa fotogrāfiju izstāde un viņa dzejas lasījumi. Katrā no pilsētām izpildīt Mārtiņa mūziku aicināti arī vietējie mākslinieki.

Koncertu sērija noslēgsies 7. Februārī, Mārtiņa dzimšanas dienā, ar vērienīgām svinībām Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, kurā uzstāsies gan grupa ”Tumsa”, gan visi Freimaņa draugi – Lauris Reiniks, Kārlis Būmeisters, Emīls Balcers, Emīls Dreiblats, Olga Rajecka, Māra Upmane – Holšteina, Aija Andrejeva, grupas Putnu Balle, PeR, Blitze, The Capybaras, Crazy Dolls, Tumsas vijolnieces un citi.

Biļetes pieejamas ”Biļešu paradīzes” tīklā un www.bilesuparadize.lv Katra nopirktā biļete ir ziedojums Mārtiņa Freimaņa fondam.

Informācija par fonda darbību atrodama mājaslapā www.mff.lv.

Foto: Didzis Grodzs

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli