Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Orķestris Francijā smeļas pieredzi

Orķestris Francijā smeļas pieredzi
Foto: No dalībnieku arhīva
23.08.2018 14:45

liepajniekiem.lv

No 4. līdz 7. augustam Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) un Liepājas Bērnu un jaunatnes centra (LBJC) pūtēju orķestris un Ainas Apenes vadītās mažoretes piedalījās 72. Starptautiskajā orķestru festivālā ”Corso de Lavanda” Francijā, portālam ziņoja Liepājas BJC mūsdienu deju metodiķe Aina Apene.

Festivāla laikā visa pilsēta atzīmēja lavandas svētkus. Pirmajā festivāla dienā katram pūtēju orķestrim bija japrezentē savs kolektīvs ar defilē šova programmu. Orķestri no Polijas, Krievijas, Zviedrijas, Spānijas, Latvijas, Itālijas, Francijas sniedza dažādus priekšnesumus, kurus ar ovācijām atbalstīja skatītāji, kuriem bija izdevies iegādāties biļetes. Koncerta izskaņā koporķestris izpildīja skaņdarbus, kurus diriģēja Valērijs Šestilovskis.

Nākamajās dienās orķestris ”Liepāja” sniedza koncertus dažādās pilsētas vietās, piedalījās gājienā pa pilsētas galvenajām ielām, tikās ar citiem orķestriem uz kopēju saspēli un improvizāciju, kuras laikā tika pasniegtas piemiņas veltes un pateicības kolektīviem par piedalīšanos festivālā.

”Tas bija patīkams un jautrs pasākums, kaut arī gaisa temperatūra nenoslīdēja zem 30 grādiem. Vakarā sākas lielais noslēguma gājiens, kurā piedalījās ne tikai orķestri krāšņi izrotātā tehnika ar Lavandas tematiku. Karnevāla gājiens bija ļoti krāšņs un to noskatījās vairāki tūkstoši festivāla apmeklētāji,” piedzīvotajā dalās A.Apene.

Tāda veida festivālā orķestris piedalījies pirmo reizi. ”Tika iegūta ļoti liela pieredze gan ātri pārvietoties no vienas vietas uz otru un koncentrēties priekšnesumiem, gan lielu fizisku izturību gājienā divu stundu garumā,” stāsta metodiķe.

Tāpat dalībnieki devušies arī ekskursijā – apskatījuši parfimērijas muzeju, braukuši pa serpentīna ceļu, vērojot Alpu kalnu un aizu ainavas. ”Devāmies uz Kannām un izbaudījām 38 grādus ēnā, apskatot iespaidīgās jahtas un fotografējoties uz slavenā Sarkanā paklāja. Izbaudījām Vidusjūras sāļumu un akmeņaino liedagu.”

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli