Sestdiena, 31. oktobris Valts, Rinalds, Rinalda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Palīdz uzstādīt Ginesa rekordu

Palīdz uzstādīt Ginesa rekordu
16.07.2006 15:25

0

– Jau tas vien, kā mēs aizkļuvām līdz Anglijai, bija krietns piedzīvojums! – smejot saka studijas “Cirkus” vadītāja Solvita Sudmale. Viņa ar trim saviem audzēkņiem – Gunitu Bīskapu, Helmutu Ģedertu un Antonu Petrovu – vasaras sākumā piedalījās Ginesa rekorda uzstādīšanā ar britu cirka mākslinieku Džonatanu Džesteru (oriģinālā “The Jester”, kas tulkojumā nozīmē āksts, jokdaris). Ginesa rekorda uzstādīšana notika Anglijā, Solsberi, kurā norisinājās starptautisks mākslas festivāls.

Tajā sava vieta bija atvēlēta arī cirka mākslai, un tieši Džonatans Džesters bija nolēmis pārsist Austrālijas kolēģa rekordu, kuram pieder 24 stundas nonstopa izrāde. Brits uzstādīja sev uzdevumu – novadīt 26 stundu izrādi.

Saudzējamais monocikls

– Par mums, par mūsu studiju brits uzzināja ar paziņu starpniecību. Izrādījās, ka viņš strādā līdzīgi kā es – gan ar profesionāliem cirka māksliniekiem, gan ar bērniem un jauniešiem, – pastāstīja Solvita Sudmale. Viņu piesaistīja ideja piedalīties tādā interesantā festivālā un strādāt kopā ar tik ievērojamu kolēģi.
Tieši tāpēc liepājnieki ir priecīgi, ka viņi saņēma atbalstu gan no domes, gan no “Mēs–Liepājai”, “Liepājas Metalurga”, “Liepājas maiznieka”. Jo nokļūšana nebija nekas tik viegls. Mūsējie veda līdzi aparatūru, rekvizītus, tērpus, grimu.
– Lidojām ar lēto lidmašīnu, bet svarīgāka par pašu ērtībām mums bija monocikla (tas ir – vienriteņa) drošība. Gribējām jau riteni ņemt līdzi salonā, bet to mums neļāva. Tad nu lidostā brīdinājām katru, kas mūsos klausījās, lai tikai bagāžā pret mūsu mantu izturas tik saudzīgi kā pret bērnu! Lidostas darbinieki mūs pat pazina un smējās: “Ā, jums tur bija tas “bērns” vedams!” – atceras Solvita. Londonā nonāca visi veiksmīgi un veseli – kā jaunie mākslinieki, tā viņu rekvizīti.  

Karstuma vietā – vējš un lietus

Toties izslavētā vēsā Londona savu imidžu attaisnoja pilnībā. Pirms izlidošanas liepājniekiem bija informācija, ka Anglijā ir divdesmit piecu grādu karstums. Taču izkāpjot izrādījās, ka laukā ir kādi plus četri pieci grādi, piedevām vēl lija lietus. Tad nu savīkstījušies līdzi paņemtajos tērpos, jo bija ģērbušies vien plānās drēbītēs, visi četri mūsējie aizkļuva līdz Vaterlo stacijai, kur no rīta bija jātiekas ar angļu mākslinieku. Stacija bija slēgta, vakars vēls, jaunie cirka entuziasti izklāja savas sedziņas līdzās nakšņojošajiem bezpajumtniekiem un pārlaida nakti. Tā arī nebaudījuši Londonas nakts dzīves spožāko pusi.

Ar skatītāju atbalstu

Solsberi rekorda uzstādīšanai viss bija sagatavots. Gan eksperti, kuri vēroja un fiksēja notiekošo, gan laukums. Taču arī te neiztika bez starpgadījumiem – lielais vējš sagāza telti, kurā bija iecerēts darboties. Tā kā izrādei nācās pārcelties uz mērijas nama kāpnēm. Britu mākslinieks stādīja publikai priekšā rekorda tapšanas dalībniekus, iepazīstinot ar atbalstītājiem – ar Latvijas pārstāvjiem.
– Mēs ieguvām nedalītu skatītāju atsaucību. Tā kā uzstāšanās ilga divas dienas, tad nākošajā rītā cilvēki, mūs ieraugot, skandēja “Latvija, Latvija!” – ne bez gandarījuma atceras studijas “Cirkus” vadītāja. Viņa kopā ar saviem audzēkņiem parādīja visas prasmes. Liepājnieki uzstājās ar vienriteni, te galvenais mākslinieks bija Helmuts. Gunita rādīja savu meistarstiķi, jo viņa ir nepārspējama plastiskajā vingrošanā. Antons žonglēja. Arī Solvita nestāvēja malā, bet ik pa laikam pārķēra viena vai otra uzstāšanos, ar improvizāciju pārvēršot to visu vienotā priekšnesumā.
– Rekords paredz, ka visu laiku jānotiek darbībai, tāpēc mums nācās parādīt visu savu prasmi un pat likt lietā izdomu. Tā atradām stikla pudeli, to sadauzījām, un Helmuts gūlās uz lauskām, – pastāstīja Solvita. Protams, ka rekords piederēs britu māksliniekam, bet liela nozīme bija arī atbalstītājiem, jo svarīgs nosacījums bija – nezaudēt skatītāju interesi. To liepājnieki prata piesaistīt.
– Man prieks, ka mani jaunieši spēj tik aizrautīgi strādāt, – secināja vadītāja. Jo apstākļi atbraucējus nelutināja, nebija iespējas kārtīgi paēst, festivāla laikā veikali bija slēgti, arī pie mums pazīstamās dienas kafejnīcas nestrādāja, bet, lai vakarā ietu uz restorānu, mūsējiem nebija ne naudas, ne spēka. Lai gan, kad viņi visi četri devās uz viesnīcu atpūsties, no vairākiem pabiem atskanēja angļu jauniešu saucieni: “Ej, nāciet pie mums!” Jo liepājnieki bija ievēroti un novērtēti uzstāšanās laikā.
– Mēs bijām līdz pašām rekorda uzstādīšanas beigām, likām lietā visus rekvizītus, kas mums bija līdzi, un parādījām visu, ko mākam. Piedevām vēl Helmutam bija iespēja izmēģināt īsto, lielo vienriteni. Viņam tas padevās un sagādāja prieku, arī Džonatans ievēroja mūsu puisi un nebeidza viņu slavēt, – piebilda Solvita.
Angļu cirka mākslinieka Džonatana Džestera rekordu atzina par notikušu! Par to priecīgi arī viņa atbalstītāji un palīgi no Liepājas studijas “Cirkus”. Viņiem vēl viens ieguvums – jauni kontakti un draugi, Džonatans ir solījis braukt uz Latviju, piedalīties mūsu valsts cirka festivālos un atbalstīt liepājniekus, palīdzot ar rekvizītu iegādi.

2 komentāri

2006-07-17 11:43

elita: malaci

2006-07-17 20:55

ginta: ko teikt? pati agraak apmekleeju cirka studiju "cirkus", bet nekad nebuutu domaajusi ka tai buus taadi sasniegumi! varu teikt vienu - TAA TURPINAAT!!!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz