Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Sestdiena, 19. augusts

+18°C
Vējš: R 7.3 m/s
Laika ziņas Liepājā

Vārdadiena: Imanta, Melānija

Papildināts (3) Festivālos – jauns rekords, jaunas tradīcijas, jaunas nelaimes  (119)

Atslēgvārdi baltic beach party | fontaine palace

Jauns pludmales festivāla rekords – 45 000 apmeklētāju!
2004.gada "Caines Beach Party" īpašs bija ar to, ka pa abām dienām kopā pulcēja 25 tūkstošus cilvēku. Pēc kārtas ceturtais festivāls bija uzstādījis rekordu. Ja nebūtu bijusi vētra, iespējams, rekords tiktu labots. 2005.gadā tika pārdoti 20 tūkstoši biļešu. Šogad – 45 tūkstoši cilvēku apmeklēja festivālu. Jauns rekords! Pasākuma rīkotāji brāļi Mediņi var būt gandarīti – viņu darbs ir atmaksājies. Kas palīdzēja tikt pie rekorda? Labai laiks? Veiksmīgi izvēlētās grupas? Daudzās papildu atrakcijas? Plašā reklāmas kampaņa? Cilvēku atsauksmes? Šķiet, viss kopā. Liepājas vārds, pateicoties šim festivālam, domājams, izskanēs vēl tālu aiz mūsu valsts robežas.


Izklaides bērniem un ģimenēm

Festivāla dienas pasākumos lielākoties piedalījās atraktīvi bērni. Pirmajā "Baltic Beach Party" dienā pludmalē pulcējās paši mazākie aktīvisti, lai ietu rotaļās ar Pepiju Garzeķi un viņas palīgiem pasākumā "Pepijas kauss". Organizētajās sporta spēlēs bērniem un ģimenēm piedalījās visi tie, kam nebija iebildumu pret kārtīgu kāju izlocīšanu, jo uzdevumi nebija no tiem vieglākajiem, taču jautrības netrūka. Bērni piedalījās stafetēs, rotaļās un dziedāja dziesmas, ņemot talkā arī vecākus.
Festivāla otrajā dienā vienu no pasākuma teltīm pieskandināja "Olgas disenīte". Dalībnieki, kas rādīja savas prasmes dziesmās un arī dejās, iekustināja publiku, kas labprāt dziedāja līdzi un veltīja pašiem drosmīgākajiem skaļus aplausus. Uz skatuves kāpa arī bērni, kas iepriekš disenītei nebija pieteikušies, lai nopelnītu karstajai dienai ļoti nepieciešamas balvas – veldzējošas limonādes.
Notika arī smilšu piļu būve jūras krastā. Arī šogad dalībnieki izcēlās ar atraktīvu un interesantu izdomu, jo idejas bija visdažādākās. Acis priecēja gan no smiltīm izveidota "Baltic Beach Party" kūka, gan dažādi dzīvnieciņi un jūras iemītnieki, piemēram, nostāstu apvītās nāriņas. Radošo dvēseļu vidū bija gan mazi bērni, gan arī lieli cilvēki, kam vienkārši šķita interesanti šādā veidā izpausties mākslas lauciņā. Pašu saistošāko darbu meistariem tika piešķirtas dažādas veltes. Galveno balvu – ceļojumu uz Zviedriju – ieguva Liepājas Pedagoģijas akadēmijas studente Sabīne Ziemele un Jānis Beķeris, kas izveidoja smilšu mikrofonu, kura vads iestiepjas mūsu mīļajā jūriņā.

Rindas, rindiņas…
Naktī ne tikai bērniem vien saistošas šķita karuseļu piedāvātās izklaides. Pie biļešu rindām bija gandrīz tikpat daudz cilvēku, kā pie alus stendiem un tualetēm.

Eksotiskas putnu spalvas un karstasinīgas dejas
Karstāku ritmu cienītājiem šogad festivālā "Baltic Beach Party" pirmo reizi tika piedāvāts kas pilnīgi jauns un nebijis – regeja un latino naktis. Piektdien uzstājās grupa "Bites", kas piedāvāja nerimstošus un dejot aicinošus regeja ritmus. Kuplā skaitā sanākušos apmeklētājus priecēja arī viesmākslinieki no Brazīlijas. Otrās festivāla nakts karstākās stundas ap pusnakti pieskandināja "Brazilian show dance" – koša latino mūzika. Nils Īle un projekts "Afroambient" uzstājās ar šovu "Ritmu pasaule", kurā varēja izbaudīt ne tikai karstasinīgo mūziku, bet arī dejas soļus. Interesentus priecēja arī daiļavas, ka dejoja Brazīlijā izgatavotos tērpos no eksotisku putnu spalvām.
Liela jautrība, jau sākot no pusdienlaika, valdīja arī dīdžeju jeb ""Līvu alus" Beach House" teltī, kur mūzikas licēji no Latvijas un ārvalstīm rādīja to labāko, ko apguvuši. Daudz dīdžeju, dažāda mūzika, plaša emociju gamma.

Mežonīgas frizūras un stilīgi tērpi
Uz otrās skatuves "Garnier Fructis Style" teltī jau tradicionāli norisinājās modeļu aģentūras www.management sarūpētie pasākumi. Vakara un nakts gaitā demonstrēti tika gan modes, gan frizieru šovi, gan rādītas jauno dizaineru autorkolekciju skates. Kā ierasts, "Baltic Beach Party" laikā norisinās arī modeļu aģentūras www.management kastings jeb jauno modeļu atlase. Tāpat ne pirmo gadu festivālā bija arī modeļu konkurss "New face", kurā sevi parādīja 27 daiļā dzimuma pārstāves. Kopā par jautrību šajā teltī rūpējās cilvēki piecdesmit.

"Prāta vētra" – nevīlāmies
Viņi – skatītāji – pacietīgi noskatījās reklāmas, kuras vairākas reizes atkārtojās. Jo viņi zināja, ko gaida. Zināja, ka ir vērts gaidīt. Viņi – "Prāta vētras" puiši – skatītājiem nelika vilties. Viņi – apmeklētāji un mūziķi – sapratās lieliski. Vairāk nekā 20 tūkstošu liels kopkoris paklausīgi, labprātīgi, izjusti, dziedāja līdzi gan dziesmiņai par lapsu, gan par četriem krastiem, gan par slidenām ielām. Renāram Kauperam jau pēc pāris dziesmām lija sviedri. Šķita, kādu brīdi mūziķi piekusīs. Nē, publika to nesagaidīja! Pusotru stundu ilgs priekšnesums – enerģisks, izjusts, vienkārši lielisks. Grupas dalībnieki atdeva sevi visu. Tie, kas brauca no Latvijas otra gala, no ārzemēm, mājās devās apmierināti. Starp citu, bija arī pirmatskaņojums Latvijā – dziesma "Tu neesi viens" krievu valodā. Krievijā skaņdarbs jau rullē. Nu, ko – mācamies arī mēs dziesmas vārdus!

Zvaigznes nomaina cita citu
Divas dienas uz pludmalē uzceltās skatuves kāpa daudzi mākslinieki, mūsu pašu Liepājas mīluļi, kā grupa "Nasty Smile", "Ivo Fomins Band", "Tumsa", citas Latvijas slavenības, piemēram, apvienības "Dzelzs vilks", "R.A.P", "Melo–M", dziedātāji Dons un Jenny May. Bija iespēja novērtēt arī daudzas ārzemju blices, teiksim, "Natural Ex", "Audiosmog", "Land". Ikviens no māksliniekiem bija parūpējies par programmas daudzveidību, sarūpējis savas labākās, atpazīstamākās dziesmas, ļaujot pie vārda tikt arī skatītājiem.
Ja kādam sestdienas vakarā pie jūras bija pavēsi, tad noteikti sasildīties, uzkarst palīdzēja dziedātāja no Ukrainas – Ruslana, kura piedāvāja mežonīgas, ugunīgas dejas. Enerģija izstaroja gan no pašas "Eirovīzijas" uzvarētājas, gan viņas dejotājiem, gan mūziķiem – sitamo instrumentu meistariem.

Krāsainība – arī uz sejas
Par neatņemamu festivāla "Baltic Beach Party" sastāvdaļu ir kļuvis karnevāls. Piektdien un sestdien dažādās pilsētas vietās ļaudis varēja sastapt zilā, dzeltenā, sarkanā un baltā krāsā tērptus un izkrāsotus jauniešus, kuri mudināja uz festivālu un ap sevi radīja jautrību. Kopā no visas Latvijas karnevālā iesaistījās ap 100 cilvēku. Ikviens, kurš arī vēlējās būt pamanāms, varēja doties pie meistariem Latvijas 1.rokkafejnīcā, kur varēja tikt pie jaunas frizūras un dekoratīva zīmējuma uz sejas.

Foto no "Baltic Beach Party" 2.dienas

Foto no festivāla 1.dienas skatīt šeit

Festivālu laikā cieš gan mākslinieki, gan skatītāji

Aiz muguras nedēļas nogale, kad mūsu pilsētā notika divi festivāli vienlaikus. Traģisku negadījumu ar letālām sekām, par laimi, nebija, taču cietuši gan skatītāji, gan mākslinieki. Un lielākajā daļā gadījumu ķezās iekūlās personas alkohola reibumā. Mūsu rīcībā nonāca informācija, ka 21.jūlija vakarā klubā "Fontaine Palace" cietis kāds franču mūziķis. Izskanēja, ka traumu dēļ nāksies atcelt Eiropas koncertturneju.
Liepājas pilsētas un rajona Policijas pārvaldes preses sekretāre Jolanta Knīse apstiprināja, ka dažas minūtes pēc vieniem naktī uz sestdienu Dzirnavu ielā, klubā "Fontaine Palace" 1983.gadā dzimušam Francijas pilsonim izcēlies konflikts ar nepazīstamiem jauniešiem, kā dēļ viņš guvis labās rokas izmežģījumu.
Savukārt svētdien no rīta saņēmām sūdzību, ka naktī uz svētdienu Jūrmalas parkā likumsargi piekāvuši kādu jaunieti, bet otram saplēsuši kreklu. Kā stāstīja viens no notikušā aculieciniekiem, policijas darbinieki, kuri bijuši no ātrās reaģēšanas grupas, piegājuši pie jauniešu bariņa, kas sēdējis uz betona apmales pie Glābšanas stacijas. Vispirms likumsargi noskaidrojuši jauniešu personības, bet tad kļuvuši agresīvi. Vienam no puišiem tika saplēsts krekls, bet otrs guvis miesas bojājumus – policisti puisim gan situši, gan spēruši. J.Knīse informēja, ka festivālu laikā divām personām noformēti protokoli par nepakļaušanos policijas darbinieku likumīgajām prasībām un sīko huligānismu – lamāšanos necenzētiem vārdiem. Taču faktu, ka policisti kādu būtu piekāvuši, J.Knīse neapstiprināja.
Kopumā Valsts policijas darbinieki divās festivālu dienās pārbaudījuši 107 personas. Protokoli sastādīti par alkohola lietošanu sabiedriskā vietā, par alkohola lietošanu sabiedriskā vietā atkārtoti gada laikā. Ceļu policijas darbinieki noformējuši 107 protokolus – gan par atteikšanos no alkohola pārbaudes un spēkratu vadīšanu bez tiesībām, gan drošības jostu neizmantošanu, ātruma pārsniegšanu un citiem pārkāpumiem.
Arī Pašvaldības policijai garlaicīgi nebija. Kā pastāstīja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas preses sekretāre Ineta Mikute, likumsargi vairākām personām noformēja protokolus par nepiedienīgu uzvedību sabiedriskās vietās, bet vairākiem desmitiem – par dabisko vajadzību kārtošanu publiski. Posts bija ar tiem, kuri bija pārvērtējuši savas spējas alkohola lietošanā – atskurbtuvē tika nogādāti vairāki desmiti pārmēru sagurušo, kuri paši par sevi parūpēties vairs nebija spējīgi. Smagākais negadījums bija ar kādu 16 gadu vecu jaunieti, kura pludmales festivāla teritorijā bija tik piedzērusies, ka zaudēja samaņu. Viņai Pašvaldības policijas darbinieki izsauca Neatliekamo medicīnisko palīdzību, kas jauno dāmu stacionēja. Savukārt kāds, vella dziras apdullināts rīdzinieks bija izdomājis pa festivāla teritoriju pludmalē pabraukāties ar auto. Viņu Pašvaldības policijas darbinieki nodeva Ceļu policijas aprūpē.
Vairāki festivālu apmeklētāji cietuši no garnadžu uzbrukumiem. Kā pastāstīja J.Knīse, 22.jūlijā ap sešiem no rīta Kūrmājas prospekta galā kādā no teltīm 18 gadu veca dāma konstatēja, ka viņai nozagta somiņa, kurā atradās nauda un pilsones pase. Ap diviem naktī turpat 1983.gadā dzimis vīrietis konstatēja, ka no jakas pazudis mobilais tālrunis "Nokia". Bet 23.jūlijā ap pulksten 3.30 pludmalē pie tirdzniecības vietas 1974.gadā dzimusi sieviete konstatēja, ka ir pazudusi rokassomiņa ar pasi un norēķinu kartēm, kā arī sporta apavi. Pašvaldības policijas darbinieki pludmales festivāla teritorijā aizturēja kādu nepilngadīgu meiteni, kura nodarbojās ar atpūtnieku personīgo mantu piesavināšanos. Garnadzi nodeva Valsts policijai.
Arī braucēji nemācēja uzvesties, turklāt situāciju pasliktināja apstāklis, ka satiksme milzīgā spēkratu pieplūduma dēļ Liepājā nedēļas nogalē bija apgrūtināta. Jau piektdienas pievakarē gan uz Rīgas – Liepājas šosejas, gan mūsu pilsētas ielās veidojās sastrēgumi. Kopumā festivālu laikā mūspusē notika deviņi satiksmes negadījumi, no kuriem divos cieta cilvēki. Viena no avārijām ar cietušajiem notika svētdien ap pulksten 10 no rīta Jūras un Radio ielas krustojumā. 1961.gadā dzimis automašīnas "Opel Vectra" vadītājs brauca pa Jūras ielu, kad viņa spēkratam pēkšņi priekšā iztenterēja aptuveni 20 gadu vecs jaunietis alkohola reibumā. Kaut arī krustojuma otrā pusē – pāris metru tālāk – ir gājēju pāreja, puisis, kurš nāca no "Fontaine Palace", šķērsoja brauktuvi neparedzētā vietā. Spēkrata vadītājs nepaspēja nobremzēt, kā dēļ puisis nokļuva uz auto motora pārsega un ietriecās mašīnas logā, to izsitot. Cietušais tika nogādāts Liepājas pilsētas Centrālajā slimnīcā, kur mediķi viņam konstatēja smadzeņu satricinājumu.


Iereibušais puisis nokļuva uz auto motora pārsega un ietriecās mašīnas logā, to izsitot.


Vella dzira ļoti daudzus bija pievārējusi – šādi skati pavērās ik uz soļa.

Pirmais "Fontaine Festival" gūst atsaucību

Aizvadītajā nedēļas nogalē pirmo reizi Liepājā norisinājās "Fontaine Festival". Divas dienas promenādi pieskandināja grupas no Latvijas un ārzemēm, kuru mērķauditorija lielākoties bija roka un alternatīvās mūzikas cienītāji. Kā pavisam jauns un vēl neiepazīts festivāls, tas pulcēja daudz zinātkāro. Kopā divās dienās festivālu apmeklēja ap diviem tūkstošiem cilvēku. Festivāla apmeklētāju atraktīvais noskaņojums un jautrā līdzdalība notiekošajā liecināja par pasākuma izdošanos.

Tumsas meitene dzied dienas gaismā
"Fontaine Festival" piektdienas pēcpusdienā atklāja 21 gadu vecā dziedātāja no Rīgas Vic Anselmo, kura sevi dēvē par noslēpumainu meiteni, trillera varoni, kas ceļo citu cilvēku sapņos. Jauniete, kura pirms diviem gadiem festivālā "Liepājas dzintars" izcīnīja trešo vietu, klausītājus priecēja ar pašas sacerētām dziesmām. "Man pie Fonteina ļoti patīk, šeit valda mistiska, sapņaina atmosfēra. Ieejot klubā, šķiet, ka pazūd laiks," sacīja dziedātāja, kura "Fontaine Palace" cienītājiem nav sveša.

Fonteins izvelk no pagraba
Pirmo reizi kā solists Liepājā uzstājās 22 gadus vecais dziesminieks Gorans Gora, kurš atzina, ka Fonteins viņu izrāvis no pagraba tumsas. "Jau divas nedēļas es sēžu studijā un ierakstu dziesmas savam pirmajam albumam, kuru plānots izdot novembrī. Tajā būs gan dziesmas, kas jau skanējušas radio, gan pilnīgi jauns materiāls. Protams, būs tikai manas sacerētās dziesmas, es principiāli nespēlēju citu autoru skaņdarbus," sacīja G.Gora, kura talantu ir novērtējuši ļaudis daudzviet ārzemēs. Arī pēc albuma ierakstīšanas dziedātājam iecerēti koncerti aiz valsts robežas. Jaunietis arī atzinīgus vārdus sacīja par "Fontaine Festival", norādot, ka viņam patīk spēlēt nelielai publikai, ļaudīm, kuriem patīk viņa mūzika.

Izsaka vēlēšanos atgriezties
Uz festivālu no tuvākām un tālākām vietām bija atbraukuši daudzi mākslinieki. Vistālāko ceļu veica grupa no Francijas "P.O. BOX". Vēl piektdienas vakarā uz skatuves kāpa "PX Band" no Igaunijas, "Blossoms" no Somijas, "Mundane" un "Inokentijs Mārpls" no Latvijas. Mākslinieki prata sagādāt neaizmirstami pozitīvas emocijas. Pēc katras grupas uzstāšanās skanēja ierastais: "Atkārtot!" Neviens mūziķis nespēja pretoties un izpildīja publikai vēl kādu dziesmu.
Sestdienas vakarā lielākoties uzstājās grupas no Latvijas – "Hospitāļu iela", "Briefing", "Pienvedēja piedzīvojumi", "Barrel", "UK", no viesmāksliniekiem skatītāji varēja vērtēt grupu "Brainers" no Lietuvas.
Arī kluba "Fontaine palace" iekštelpās bija manāma liela rosība. Tur uzstājās grupas "Karyer", "Adam's Family" un "The Hobos", – "SoundArcade", "Indygo", kā arī "Abba band". Abās naktīs pagraba stāvā bija baudāms pasākums ar nosaukumu "Almost naked, almost yours", kurā bija redzamas izaicinošas dejas ar izģērbšanās elementiem.
Maija Romaško, kuras uzdevums bija rūpēties par mūziķiem, sacīja, ka visi mākslinieki bijuši apmierināti ar festivālu. Viņiem patikusi atmosfēra, arī pati pilsēta, kuru brīvajos brīžos izstaigājuši. Visi mūziķi izteikuši vēlmi vēl kādreiz pie mums atgriezties uzspēlēt.

Par bezdarbību nesūdzas
Pašam namatēvam Luī Fonteinam vēl pirms sava pirmā festivāla atklāšanas bija darba pilnas rokas, lai viss noritētu gludi. Galvenais, lai pasākums būtu veiksmīgs, kas gan vairāk bija atkarīgs no apmeklētājiem.

Tetovēšana iet no rokas
Festivāla viens no interesantākajiem piedāvājumiem – tetovēšanās. Starp ķermeņa apgleznošanu, hennas zīmējumiem un pīrsingu piedāvāti tika arī īsti tetovējumi. Meistars Aleksandrs Gavriļkovs un viņa palīgs Artūrs Metnieks pastāstīja, ka divās dienās pie viņiem ķermeni apgleznojuši vairāk nekā 20 cilvēku. Sevi izrotāt ar zīmējumiem vēlējies gan stiprais, gan daiļais dzimums.

Foto no "Fontaine Festival" 2.dienasFoto no festivāla 1.dienas skatīt šeit

  • Komentāri (119)
  • 0
+ skatīt visus Atlikušie simboli: 500

Pievieno komentāru

liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Portālā aizliegts ievietot:
- personas godu un cieņu aizskarošu, draudošu, apmelojošu informāciju;
-musināt uz rasu vai etnisko neiecietību;
-komentārus, kas neatbilst Latvijas Republikas likumdošanai;
- komerciāla rakstura informāciju vai jebkāda veida reklāmu un aģitāciju.

Noteikumu neievērošanas gadījumā, liepajniekiem.lv patur tiesības komentārus dzēst, slēgt iespēju komentēt un ziņot tiesībsargājošām iestādēm.

Uzmanību!!!
Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Aktīvā zona

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!