Ceturtdiena, 28. janvāris Spodris, Kārlis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Papildināts – Skeitparkā savu meistarību demonstrē ekstrēmo sporta veidu braucēji

Papildināts – Skeitparkā savu meistarību demonstrē ekstrēmo sporta veidu braucēji
Foto: Ģirts Gertsons
02.07.2016 11:59

liepajniekiem.lv

Šodien, 2.jūlijā, Jūrmalas parka skeitparkā sākās un rīt no pulksten 12 turpināsies ekstrēmo sporta veidu sacensības “Mad: Liepāja”, kurās savu meistarību rāda BMX freestyle, inline un scooter braucēji no dažādām Latvijas pilsētām – Rīgas, Ventspils, Ķekavas u.c. vietām.

Vispirms sacensības atklāja iesācēji, pēc tam sekoja amatieri un meistari, kvalifikācijas braucienos cīnoties par iespēju startēt rīt finālā. Pirmo reizi sacensībās “Mad: Liepāja” atsevišķa disciplīna izdalīta scooter braucējiem, ņemot vērā, cik strauji pēdējā laikā palielinājies to skaits.

Kā novēroja portāls, braucēji nebaidījās riskēt un rādīja galvu reibinošus trikus – jo lielāka pieredze, jo arī sarežģītāki tie izdevās. Un skatītāji, kuri bija sanākuši pilnas tribīnes, pateicās ar skaļām ovācijām. Tika mēģināts uzmundrināt arī tos, kuri piedzīvoja sāpīgas neveiksmes. 

Liepājnieks Kristofers, ko portāls sastapa skatītāju rindās, atzina, ka redzētais ir patiešām iespaidīgi. “Jo brauc lielāki meistari, jo arī biežāk man aizraujas elpa no tā, ko redzu,” puisis neslēpj, ka ir pārsteigts, un ne retu reizi pie sevis nodomājis – kā to vispār iespējams izdarīt. “Pats ar ekstrēmajiem sporta veidiem neesmu aizrāvies, nodarbojos ar ielu vingrošanu, taču arī rīt noteikti nākšu paskatīties.

Pārāk daudz šāda veida sacensību Latvijā nemaz nenotiek, un tas, ko var šeit redzēt, ir tā vērts, lai atnāktu.

Turklāt piedalās daudzi mani draugi, – savējie jāatbalsta.”

Arī Mārtiņš, kurš bija atnācis vērot sacensības kopā ar savu sešus gadus veco dēlu Rūdolfu, atzina, ka biežāk ko tādu Liepājā vajadzētu rīkot. “Lai tik kaut kas notiek,” viņš mudināja, un par to, kas notiek skeitparka laukumā, vīrietis nešausminājās. “Viss ir normāli, tālāk būs trakāk,” Mārtiņš norāda, ka iesācēji vēl nebrauc tik jaudīgi, kā amatieri un meistari. “Tad būs ko redzēt!” Nākot uz Jūrmalas parku, mazais Rūdolfs bija paņēmis līdzi arī savu skeitbordu. To, vai atvasīte domā kādreiz pievērsties ekstrēmajiem sporta veidiem, tētis Mārtiņš vēl nevarēja pateikt. “Tas viņam pašam jāizlemj,” taču, ja Rūdolfs to vēlēsies, tētis viņa izvēli atbalstīšot. Arī pats bērnībā braucis ar dēli, tā kā – vide pazīstama.

Skatītāju rindās portāls sastapa arī Liepājas BMX freestyle braucēja Kristiana Špona tēti Arturu, ko uzrunājām tūlīt pēc 10 gadus vecā dēla starta. “Šis tas jau nesanāca, kā plānots, bet kopumā – labi bija, forši,” savas atvases sniegumu vērtēja Arturs. “Visu neparādīja, pietaupījās, jo viņam priekšā vēl viens brauciens. Domāju, ka tad gan šaus ārā visu, kas ir iekšā.” Kristians ar BMX riteni braukājot jau divus gadus. “Pats ieraudzīja, kā puiši lēkā, un izdomāja, ka arī gribētu. Iepatikās, un nu jau no skeitparka vairs nav atraujams,” par dēla aizraušanos ar smaidu saka Arturs, priecājoties, ka sacensības notiekot tepat uz vietas un ka nekur neesot jābrauc. “Prasītos vairāk skatītāju, bet tas jau ir tāds specifisks sporta veids, kurš ne visus interesē. Varbūt vajadzēja vairāk reklamēt, grūti pateikt.”

Ķekavnieki, inline braucēji Raivo Mihailovs (16) un Ervīns Knetcs (14) piekrita teiktajam, ka Liepājā šajā nedēļas nogalē ekstrēmo sporta veidu pārstāvjiem ir sava veida tusiņš.

“Visi ar visiem draudzējas, nešķirojam, vai tu brauc ar skrituļslidām vai BMX,” smaidot sacīja Raivo, kurš atbraucis uz Liepāju, jo “jāpiedalās ir visās sacensībās”. Viņš inline pievērsies pirms septiņiem gadiem. “Tāda daba,” jaunietis skaidro savu izvēli. Arī Ervīna atbilde ir īsa: “Vienkārši patīk!” Lai gan divu gadu laikā, kopš brauc ar skrituļslidām, iedzīvojies nopietnās traumās – izsitis priekšējos zobus, salauzis roku, nekas no tā nav atturējis braukšanu pārtraukt. Kad portāls abus sacensību dalībniekus uzrunā, starti vēl tikai priekšā, tāpēc, – vai rādīsiet ko īpašu? “Nē, es neko neesmu izdomājis,” neslēpa Raivo. Arī Ervīns teic, ka laukumā improvizēšot. “Braukājoties vējiņš pūš,” atbild Ervīns, vaicāts, vai laikapstākļi nav par karstu. Raivo piebilst, – lai ir labāk karsti, nekā auksti.

Jāatzīmē, ka sacensībās katru sporta veidu tiesā kompetenti tiesneši, kas vērtē dalībnieka stilu, stilam atbilstošu ātrumu, amplitūdu, triku sarežģītību, triku daudzumu un precizitāti, konstrukciju izmantošanu un brauciena saliedētību.

Pirmo trīs vietu ieguvēji katras disciplīnas iesācēju, amatieru un meistaru grupās tiks apbalvoti svētdien ap pulksten 19. Balvu fonds ir 2500 eiro, kā arī atbalstītāju balvas.

Sacensības “Mad: Liepāja” organizē biedrība “RAVE team”. Jāpiebilst, ka lietus gadījumā sacensību norisē iespējamas izmaiņas.

24 komentāri

2016-07-03 10:08

protēze: Nesaprotu tos vecākus, kuri pieļauj, ka atvase nodarbojas ar tik traumatisku izklaides veidu. Un pēc tam ubago naudu, lai sīko ārstētu no invaliditātes.

2016-07-03 10:56

Onslovs protēzei: Nedomā par lietām kuras nesaproti. Ietin savējos gaisa spilventiņu plēvēs, ieliec istabas stūrī, paseko lai istabā temperatūra ir konsekventi +20 grādu un baro ar karotīti, karotīti neaizmirsti novārīt....
Man jau 40, ar sajūsmu vēroju pasākumu, varu tikai iedomāties kādu brīvību ķer šie jaunieši atrodoties gaisā

2016-07-03 11:11

to Onslovijam: Nevajag pārspīlēt. Šķietamā brīvība pārgalvjiem reiz var beigties ratiņkrēslā. Neviens par to nedomā, kamēr tas nav noticis.

2016-07-03 11:16

asaka: Tai protēzei smadzenēm nevaram saziedot naudu? Prieks par šiem jauniešiem, kas ar to nodarbojas un nesēž visu dienu istabā pie datora! Malači!

2016-07-03 11:42

Lince: Jūlijā, ja kas. :)

2016-07-03 11:43

Onslovs protēzei: Hokejs,bokss, skeletons,auto sports, kalnu slēpošana, snovborts, sporta lidmašīnas, izpletņlēkšana,deltoplāni, niršana , sērfings, futbols, basketbols u.t.t. ceļu satiksme galu galā, viss ir bīstams un var beigties letāli, neviens par to nestrīdās. Ir teiciens - labāk mirt stāvus, nekā dzīvot uz ceļiem. Katram mums ir izvēles brīvība , Tu dzīvo bailēs ai.ai nu kā tā var, ka tik kaut kas nenotiek, viņi elpo pilnu krūti

2016-07-03 11:44

protēzei: jāsaziedo smadzeņu protēzei, vismaz kaut kas

2016-07-03 12:06

sema: Nevis vecāki pieļauj,bet jaunieši paši izvēlas,ar ko nodarboties!!!Un kā Tu vari aizliegt otra izvēli???

2016-07-03 16:53

Mema: Skeiteristi ar savām riteņslidām varētu iemācīties nevazāties pa ielu, kur brauc auto! Īpaši parka rajonā. Kur ir policija un kāpēc nesoda šos tirliņus.

2016-07-03 19:14

brr: bīstamākais sporta veids ir futbols,tas ir parbaudīts

2016-07-03 20:24

to protēze: visiem jau smadzenes nav tik attīstītas, lai savas spējas ar panākumiem parādītu matemātikas un ķīmijas olimpiādēs. tad nu tiem atliek adrenalīnu gūt lēkājot kā sienāžiem uz riteņa vai skritulenēm:D

2016-07-03 20:59

fun loving criminal: Viņi nemaz tik slikti nemācās, navajag te atkal dezinformēt

2016-07-03 21:17

eve: Ir labi , ka bērni nodarbojas ar sportu, bet ir traki ja paši treneri rāda piemēru un neievēro drošibu( kas ir pamats visam) , lai bērns pēc iespējas būtu pasargāts, Kā treneris var demonstrēt sarežģītus un bīstamus trikus bez ķiveres un cita drošibas ekipējuma . Tad ko mēs brīnamies par bērnu traumām. Esmu par sportu, bet noteikumi ir vienādi visiem , kā šo sacensību organizētāji ko tādu pieļauj.

2016-07-03 21:20

šablons: Piekrītu, lai vai kāda zvaigzne esi - noteikumi ir vienādi visiem!

2016-07-03 21:22

Onslovs to eve: Tas gan, kritika pilnīgi vietā, par to arī aizdomājos, sīči taču mēģina līdzināties lielajiem, vismaz ķiverei točna jābūt

2016-07-03 21:27

vecāks: manējo arī palūdza aiziet no skeitparka jo nebija ķiveres, šodien grūti bija atbildēt uz jautājumu - kāpēc šamie ar plikām galvām mierīgi močī

2016-07-03 22:40

nu jā: kādi trenerīši, tādi sīkie trenējamie. Prātiņš vienā līmenītī.

2016-07-04 01:04

Dalībnieks: Likums paredz, ka no 18 gadu vecuma Tu pats atbildi par sevi un tā ir tava izvēle vilkt vai nevilkt ķiveri, pãrējiem visiem IR ķiveres! Neviens treneris nebija bez ķiveres vai aizsargiem, tātad nav slikts piemērs! Otrkārt viņi nemācăs slikti un treškārt katrs dara savu lietu, ko viņš mīl un lietu kura viņam patīk un padodas. Vienam tas ir kūlenis otram reizrēķis, nevajag noniecināt cilvēkus!

2016-07-04 11:15

hehe hey: Es nesaprotu par ko jūs cepjaties! Esmu pats inlineris ( skrituļslidotājs ) varu jums pateikt to , ka mums tādu treneru nav. Trenējamies paši par sevi , protams, vecāki uztraucas un saka , lai beidzam , jo atnākot mājās ir nobrāzumi un dažreiz arī lauzti kauli , bet tas mūs neattur ,bet pēc sacensībām vecāki raud aiz lepnuma , jo redz , ka esam stripri un neatpturami! Vecāki, neatturat savus bērnus no tā ko viņi vēlas darīt , ja viņam nepatiks viņš pats pateiks , ka negrib to darīt. Atbalstat viņu ! Par Ķiverēm...skeitparka noteikumos ir rakstīts , ka personai līdz 18 gadiem ķivere ir obligāta !

2016-07-04 18:56

prātīņ, kur esi: Tur nevajag ķiveres. Viss jau ir atdauzīts, ko vien var atdauzīt, tāpēc šie vizinās ar savām skritulenēm pa ielu, radot bīstamas situācijas.

2016-07-04 19:46

bmx mamma: Nevienu sliktu vardu nevaru teikt par siem forsajiem jauniesiem, lielie vienmer pieskata, pamaca mazakos iesacejus, ne tikai parka. Macibas ir pirmaja vieta bijusas vienmer un tad bmx kas ari dod stimulu labak macities. Ta ir atputa, hobijs un adrenalins kopa. Redzu to prieku kad izdodas triks kas iecerets. Traumas ir visur ari uz ielas, turklat pirmajas treninu reizes tiek apmacits ari tas ka kritiena izvairities no smagam traumam. Turklat gramatu tarpi visbiezak noraujas no kedes tikko tiek briviba, neka tie kam si briviba tiek dota ka iespeja attistit savu pratu un kermeni. +++ Agrim un Evikai par rupem.

2016-07-04 21:41

to mamma: Adrenalīnu var gūt arī pasākumos, kur jāpielieto prāts, nevis truls spēks. Bet ,kam tā nav, atliek trulināties tālāk.

2016-07-04 23:31

brauceejs: juus, cilveki kas maakat tikai noniecinaat tos kas cenšas kautko darīt, esat pilniigi jenoti. Paši savaa dzivee neko droši vien neesat sasnieguši

2016-07-05 11:01

eve: MĪLIE , LAI jUMS VISS IZDODAS , BET NERADIET BĪSTAMAS SITUACIJAS SEV UN NERĀDIET PIEMĒRU MAZAJIEM, UZ SKEITPARKĀ UZ SIENAS IR RAKSTĪTI NOTEIKUMI , KURI IR JĀIEVĒRO, KĀPĒC VĒL MEKLĒJAM ATTAISNOJUMUS, ŠODIEN SKEIPARKS RĪT MAŠIĪNA UN TUR ARĪ NOTEIKUMI NEBŪS SVARĪGI . ATBILDĪBA IR VECĀKIEM UN RĪKOTĀJIEM !!!!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz