Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Pasniedz balvas par eksāmenu rezultātiem

Pasniedz balvas par eksāmenu rezultātiem
Foto: Grobiņas novada dome
14.12.2018 07:06

"Kurzemes Vārds"

Trešdien Cēsīs notika Draudzīgā aicinājuma fonda organizēts pasākums, kurā godināja izglītības iestādes, kuras uzrādījušas labākos sasniegumus centralizētajos eksāmenos (CE) 12. klasēm. Svinīgajā apgalvošanas ceremonijā atzinība tika izteikta 11 dažādās nominācijās četrās skolu kategorijās. Godalgas saņēma arī J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskola un Grobiņas ģimnāzija.

Jau astoto gadu Draudzīgā aicinājuma fonds veido skolu reitingus, kuros iekļautas skolas ar vispārējās vidējās izglītības programmām. Fonds apbalvo labākās izglītības iestādes pēc CE rezultātiem par sasniegumiem latviešu valodā, angļu valodā, matemātikā, dabaszinībās, vēsturē un arī par izaugsmi katrā no šiem mācību priekšmetiem, atsevišķi vērtējot ģimnāzijas, pilsētu vidusskolas, lauku vidusskolas un specializētās skolas.

Grobiņas ģimnāzija saņēma divas balvas, tās nopelnītas nominācijās “Izaugsme latviešu valodā” un “Izaugsme angļu valodā”. “Esam priecīgi un gandarīti, ka varam stāvēt uz vienas skatuves ar Rīgas 1. ģimnāziju!” uzsvēra Grobiņas ģimnāzijas direktore Laila Urbāne. “Domāju, ka visvairāk par to jāpateicas tieši mācību priekšmetu skolotājiem. Mani iepriecina, ka šajā apbalvojumā tā arī teikts – latviešu un angļu valodas skolotājiem par izcilu izaugsmi valodas mācīšanā. Loģiski, ka skolotājs ir pats pirmais, kas strādā ar jauniešiem, un būtiski ir, kā viņš strādā, kādas metodes pielieto, kā paplašina skolēnu redzesloku. Nākamais, protams, ir bērni – cik motivēti viņi ir, ko grib sasniegt. Vēlos uzslavēt arī vadības komandu, it īpaši mācību pārzini, par mērķtiecīgu mācību procesa vadīšanu. Tiek domāts gan par talantīgajiem bērniem, gan par bērniem ar īpašām vajadzībām, jo katram bērnam ir svarīgs atbalsts un novērtējums.”

Balvu saņēma arī J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskola, kam bijusi lielākā izaugsme vēstures eksāmena rezultātos starp pilsētas vidusskolām. Skolas direktore Inta Freiberga pauda lepnumu par šo novērtējumu.

Savukārt Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Niedre-Lathere “Kurzemes Vārdam” uzsvēra, ka šādu reitingu, kurā tiek vērtēti tikai CE rezultāti, nevar uzskatīt par objektīvu. “Tāds ir mans un pārvaldes viedoklis. Eksāmeni nevar būt vienīgais skolas izglītības kvalitātes rādītājs, to nosaka vēl daudzi citi faktori. Taču arī valsts līmenī nav nodefinēti visi kritēriji, pēc kuriem iespējams noteikt skolas darba kvalitāti,” pauda pārvaldes vadītāja. “Ir skolu sadarbības formas, līdzdalība projektos, papildu finanšu piesaistīšana un vēl daudzi faktori. CE rezultāti ir ļoti šaurs kvalitātes rādītājs, kas turklāt veicina neveselīgu konkurenci skolu starpā.”

Tāpat būtiski būtu ņemt vērā vēsturisko situāciju, proti, kā katrā reģionā pret izglītības attīstību pašvaldības izturējušās agrāk. K. Niedre-Lathere piemin arī jauno izglītības satura standartu, kas būtībā nav vērsts uz sasniegumiem, bet gan uz mācīšanās procesu. “Ļoti labi zinām, ka procesa kvalitāti ne vienmēr atspoguļo gala pārbaudījums, jo skolēnam eksāmenā nāk klāt stress un emocionālais stāvoklis. Tāpēc vispirms jau valstiskā līmenī būtu jādefinē, kā novērtēt izglītības kvalitāti,” uzsver Izglītības pārvaldes vadītāja.

8 komentāri

2018-12-14 08:53

Ak.....: Izglītības pārvaldes vadītāja nepriecājas par paveikto,bet kritizē....Šajā reizē nu nevajadzēja gan.....Ir svētki!

2018-12-14 18:08

000: Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja nepriecājas par skolēnu sasniegumiem eksāmenos? Šeit atbilde tam, ka Liepājas pilsētā izglītība ir tik zemā līmenī. Ja cilvēkam, kas vada izglītības procesu pilsētā, tas nav svarīgi.

2018-12-14 21:31

UH: Eksāmeni nav svarīgi, tad atzīmes arī nav svarīgas! Kā var tik bezatbildīgi spriest par izglītību atbildīga persona pilsētā. Viņai jāmeklē cits darbs!

2018-12-15 09:14

nu tā: Līdz šim pēdējo 8 gadu laikā neviena no Liepājas skolām nav ieguvusi jebkādu Draudzīgā aicinājuma balvu. Trešā lielākā pilsēta valstī, kurā ir arī Valsts ģimnāzija-,lūk, te ir atbilde Izglītības pārvaldes vadītājas neapmierinātībai par šo konkursu. Un jautājums-kāda ir izglītības kvalitāte Liepājā?

2018-12-15 11:16

grobiņa ir super: Grobiņā ir ļoti labs līmenis un super skolotāji.

2018-12-15 14:41

ja prieks mirdz acīs ...: Kopš Grobiņā par skolas direktori sāka strādāt Laila Urbāne skolā ļoti izmainījies mikroklimats ,apklusušas visas agrākās intrigas un bērni arī tādi smaidoši un atraisīti! Laimīgu Jauno gadu visam skolas Kolektīvam!!!

2018-12-15 15:59

prieks: Priecājieties 10. vidusskolas skolotāji un visi skolai piederīgie! Jūs esat malači! Un tas nekas, ka jūsu galvenajai vadībai tie jūsu panākumi neko nenozīmē. Nevienu labu vārdu jau pārvaldes vadītāja nepateica!

2018-12-15 22:25

Adīne: Piekrītu direktorei, ka ikdienas mācību process ir nozīmīgāks par eksāmenu rādītājiem. Eksāmeni lielā mērā ir laimes spēle, un skolēnu sasniegumi tajos neparāda visa mācību satura apguves līmeni

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli