Trešdiena, 25. novembris Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne, Katrīne
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pieticīgais maksimālists Aivars Burģis

Pieticīgais maksimālists Aivars Burģis
12.01.2007 17:28

0

Lai arī kā mums gribētos, Eiropas līmeņa sacensības Liepājā vēl nav kļuvušas par ikdienišķu parādību. Jā, vasarās jūtam līdz “Liepājas metalurgam” UEFA kausa vai Čempionu līgas sacensībās, taču šīs ir teju arī vienīgās spēles, kurās mūsējie sacenšas ar citām Vecā kontinenta klubu komandām, savukārt valstsvienību cīņu Liepājā pēdējo gadu laikā gandrīz nav bijis. Pirms dažiem gadiem pilnas tribīnes pulcēja Liepājas tenisa laukumi, kur norisinājās Deivisa kausa izcīņas spēles, bet šonedēļ Liepājas Jūrnieku centrā valstsvienību līmeņa cīņas aizvadīja tenisa mazais brālis – galda teniss.

Lai arī visos mačos galvenā uzmanība vienmēr tiek pievērsta izrādes galvenajiem varoņiem – sportistiem, nevienas sacensības nav iedomājamas bez to rīkotājiem. Un šajā gadījumā bez Aivara Burģa.

Aivara Burģa saikne ar sportu gan nesākas un arī nebeidzas ar galda tenisu. Iespējams, ka nevienam vien Liepājas sporta dzīves pārzinātājam viņš vairāk palicis atmiņā kā viens no basketbola kluba “Līvu alus/Liepāja” akcionāriem. Savulaik Aivars pats devās uz Viļņu, lai no turienes uz Liepāju atvestu pirmos melnādainos spēlētājus mūsu pilsētas groza bumbas vēsturē. Šo spēlētāju prasme basketbola laukumā gan bija visai pieticīga, un viens ātrāk, otrs vēlāk, bet abi nigērieši Liepāju pameta.

Durbes vidusskolas absolvents vairākus gadus pavadījis Rīgā, mācoties skolās ar tehnisko novirzienu, bet augstāko izglītību ieguvis tikai 1990.gadā, kad absolvēja Latvijas Lauksaimniecības akadēmiju. Jau līdz tam brīdim bija strādājis Grobiņas “Lauktehnikā” par brigadieri.

Pēc tam, kad 1990.gadā turpināja vējot pārmaiņu vēsmas, A.Burģa ceļi no lauksaimniecības tehniku apkalpojošā uzņēmuma veda privātā biznesa virzienā. Tagad uzņēmēja bizness attīstījies par vienu no lielākajām vairumtirdzniecības bāzēm pilsētā – “Ezermala 1”, pie kam uzņēmējam, pēc aģentūras LETA arhīva datiem, pieder kapitāla daļas gandrīz desmit uzņēmumos, no kuriem zināmākie ir jau minētā SIA “Ezermala 1” un a/s “Mēs –Liepājai”, kur A.Burģis darbojas kopā ar vēl diviem Liepājas biznesa pasaules dūžiem – Andri Griģi un Ivaru Kesenfeldu.

Domājams, ka tieši biznesa partneri pamudināja A.Burģi pievērsties basketbolam, taču sporta veids numur viens viņam pašam allaž ir bijis galda teniss. Uzņēmēja tuvinieki zina stāstīt, ka savulaik ar šo dinamisko sporta veidu Aivars pats ir nodarbojies. Varbūt neitrālākam vērotājam šķitīs, ka šis sporta veids nedaudz neatbilst šķietami mierīgajam un nosvērtajam uzņēmējam, taču skaidrs, ka bez nepieciešamā ašuma nebūtu arī panākumu biznesā, tāpēc droši var apgalvot, ka ārējais iespaids ir maldinošs.

Sava tēva ceļu sportā turpinājuši arī Aivara dēli Reinis un Matīss, un abi ir sasnieguši Latvijā atzīstamus rezultātus. Reinis Latvijas spēlētāju reitingā atrodas sestajā vietā, bet piecus gadus jaunākais Matīss šajā sarakstā ir otrais. Augustā savu septiņpadsmito dzimšanas dienu nosvinējušais Matīss gan jau vairākus gadus ir pametis Latviju un galda tenisa iemaņas turpina apgūt Vācijā, kas ir viens no lielākajiem šī sporta veida centriem Eiropā un pasaulē. Neizpaliek rezultāti arī starptautiskajā arēnā – Eiropas junioru ranga sarakstā Matīsam pašlaik ir piektā pozīcija. Skumji, bet fakts – Latvijā sportists var augt vienīgi līdz pusaudžu vecumam, un lielākajā daļā gadījumu, lai turpinātu sportisko izaugsmi, nepieciešams krietni kvalitatīvāks skološanas procesa turpinājums. Šajā sakarībā A.Burģis savulaik teicis, ka līdz kadetu vecumam mūsējie vēl ar rietumniekiem var sacensties, bet vēlāk jau iespēju apspēlēt citu valstu sportistus kļūst aizvien mazāk. Par būtisku faktoru jāuzskata arī kvalitatīvas konkurences trūkums pašu mājās.

Galvenais Matīsa atbalstītājs, meklējot iespējamo mājvietu Vācijā, ir bijis viņa tēvs, kas ir saucams arī par ārkārtīgi gādīgu menedžeri. Ja ir nepieciešams operatīvi uzzināt par Matīsa startiem kādos mačos, bet internetā iespējams atrast vienīgi sausus rezultātus, vislabāk ir zvanīt tieši Aivaram, kurš pastāstīs gan par aizvadīto cīņu, gan arī par pretinieka pārstāvētās valsts galda tenisa sistēmu kopumā. Tas norāda uz A.Burģa plašo redzesloku.

Aivars Burģis ieņem viceprezidenta posteni Latvijas Galda tenisa federācijā. Savulaik uzņēmējam bija vēlme ieņemt vēl vienu amatu, kad viņš kandidēja Liepājas pašvaldības vēlēšanās, bet par raušanos atbildīgos krēslos runāt būtu nepamatoti, jo gan virzība uz deputāta vietu, gan arī kļūšana par Galda tenisa federācijas vienu no amatpersonām ir saistīta ar vēlmi strādāt lielākas vai mazākas sabiedrības labā, īpaši uzsverot nepieciešamību pēc lietderīgas un kvalitatīvas laika pavadīšanas iespējām jauniešiem.

Varbūt taisnība būs tiem skeptiķiem, kas teiks, ka nekas liels šajos mačos netika paveikts – seši sportisti, vien pāris simti skatītāju, kas pulcējušies necilā zālē. Par brīnumu, pēc šīm sacensībām šādas runas nebija dzirdamas, lai arī ir ierasts, ka liepājnieki vienlaikus gan sūdzas par to, ka viņu pilsētā nekas nenotiek, gan arī kritizē sarīkotos pasākumus. Šoreiz viss bija teju vai tikai un vienīgi rožainos toņos – mūsējie uzvarēja mačā, kurā netrūka vienas no sporta galvenajām odziņām – intrigas, bet skatītāji otrdienas vakarā Jūrnieku centru atstāja pacilātā noskaņojumā, vēl ilgi domās pārcilājot Igora Sidorova spraigo cīkstēšanos ar Skotijas ranga otro numuru Stjuartu Kraufordu.

Aivars Burģis arī pēc šiem mačiem bija ierasti pieticīgs, atzīstot vien, ka pasākums ticis sarīkots normāli. Ne vairāk un ne mazāk. Tiesa, ar piebildi, ka šāds vērtējums dodams tikai tādēļ, ka līdzīga mēroga sacensības Liepājā viņš ir rīkojis pirmo reizi. Ko varam secināt no uzņēmēja sacītā? Iespējams, to, ka pirmā reize nepaliks pēdējā, kā arī to, ka sacensību kvalitātei vajadzētu kļūt labākai.

Andris Sudmalis,
“Kurzemes Vārds”

Aivars Burģis – uzņēmējs un sports funkcionārs vienā personā.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz