Piektdiena, 18. septembris Liesma, Elita, Alita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Plenēri Liepājas vasarā

Plenēri Liepājas vasarā
12.07.2006 12:36

0

Plenērfestivāls “Mūzu hepenings” trijās noslēguma dienās Senajā Jāņu ielā, kas atrodas Liepājas centrā starp divām koka noliktavām, mākslinieki rādīja gan plenērā tapušos darbus, gan turpat uz vietas turpināja zīmēt un gleznot. Aizvadītajā karstajā nedēļā vienlaikus notika divi plaši plenēri. Viens no tiem koktēlniecības plenērs “Cope”, kas risinājās Liepājas pievārtē, Papē, Judbidžu mājās un vizuālās un skaņu mākslas plenērfestivāls “Mūzu hepenings”.

Urbanizētajā pasaulē plenēri jeb gleznošana un tēlniecības objektu darināšana brīvā dabā notiek aizvien retāk, tomēr tiem ir liela piekrišana gan no mākslinieku, gan arī skatītāju puses. Pirmie var gūt spilgtus un nepastarpinātus iespaidus dabā un mierīgi ļauties savai radošajai iedvesmai, jo viņu bezrūpību šajā laikā nodrošina plenēra organizētāji, bet otrajiem ir izdevība ne tikai vērot, kā top mākslas darbi, bet arī redzēt gala rezultātu ekspresizstādēs, kad vēl gaisā vilnī eļļas krāsu un svaigi tēsta koka smaržas.

Top “Copes taka”

Koktēlniecības plenēra pieci mākslinieki strādā viesmīlīgajās Judbidžu mājās, kuras atrodas fantastiski skaistā dabas nostūrī, nepilnu pāris simtu metru no jūras krasta un arī no Papes ezera. Māju saimnieks, uzņēmējs Ivars Dreijers nolēmis šīs senās mājas un teritoriju ap to iekopt par cilvēkiem tīkamu un interesantu atpūtas vietu, tādēļ viņš arī uzaicināja un finansiāli atbalstīja piecu koktēlnieku darbu, lai tapušos tēlus liktu pamatā “Copes takai”.
Paša plenēra organizēšanu uzņēmās kokgrebējs Jānis Žīmants. “Nav daudz tādu pietiekami turīgu cilvēku, kas domātu arī par vides sakopšanu un patīkamu mirkļu sagādāšanu cilvēkiem, kuri grib atpūsties un pamakšķerēt klusā, skaistā vietā,” saka Jānis. “Mums tika piešķirti viens tūkstotis latu plenēra organizēšanai un tehnikai, bet katrs dalībnieks vēl saņēma simts latu stipendiju. Tāpat katru dienu tikām no Judbidžu saimnieču puses labi pabaroti, turpat teltīs arī gulējām. Savukārt Liepājas labiekārtošanas kombināta direktors Arkādijs Leinis mums darbam sagādāja koka bluķus. Tā ka mums bija radīti visi apstākļi, lai varētu strādāt. Varbūt vienīgi laiks bija par karstu,” pasmaida Jānis Žīmants, “bet toties jebkuru brīdi vari atvēsināties un pēc patikas izpeldēties ezerā vai jūrā.”
Pieci koktēlniecības plenēra dalībnieki nedēļas laikā no milzīgajiem nolobītajiem koka bluķiem izcirta interesantus vides objektus, kas paliks šeit Judbidžu mājās un liks pamatu “Copes takai”. Viņiem pievienojās arī gleznotājs Andris Millers, kurš savukārt apkārtējās mājas un dabu iemūžināja gleznās. Jānis Žīmants darināja “Vēzi” ar milzīgām spīlēm, Pauls Spridzāns “Papes zelta zuti” ar spožām metāliskām spurām, Kaspars Grickus sievišķīgo “Nāriņu” ar garo zivs asti, Valdis Spridzāns “Vēja vārtus” un Krists Erbs “Lielo makšķeri”. Ivaram Dreijeram un šo māju pārvaldniekam Valdim Strīķim nemaz nav tik vienkārši izkopt apkārtni, jo Pape, kā zināms, ir ar saviem liegumiem un ierobežojumiem, kas uzliek daudz un dažādus pienākumus. Šis maz skartais dabas stūrītis prasīt prasījās pēc tikpat dabiskiem materiāliem, lai izveidotu iecerēto “Copes taku”.


Jānis Žīmants iemēģina savu “Vēzi”, fonā redzami Valda Spridzāna “Vēja vārti”


Pauls Spridzāns ar savu “Papes zelta zuti”


Krists Erbs ar savu ” Lielo makšķeri”

“Mūzu hepenings” iziet ielās

Pērn pagāja 10 gadi, kopš galerijas “Klints” īpašnieki Aivars un Inga Kleini ik gadu organizēja starptautisko zīmētāju un gleznotāju plenēru “Pilsēta pie jūras”. Pienāca laiks kaut ko mainīt, un nu tā vietā organizētāji piedāvā modernāku variantu – vizuālās un skaņu mākslas plenērfestivālu “Mūzu hepenings”. Veselu nedēļu 28 mākslinieki no Liepājas, Ventspils, Saldus, Rīgas, Jūrmalas, Jelgavas, Valmieras, kā arī viesmākslinieki no Klaipēdas un Berlīnes gleznoja brīvā dabā un vienu dienu iepazinās ar Karostas eksotiku, kas māksliniekiem ir tik pievilcīgs glezniecības objekts.
Lieliskie laika apstākļi plenēra māksliniekiem un rīkotājiem radīja iespēju īstenot ideju par ekspresizstāžu veidošanu senajā Jāņa ielā, kas nu ieguvusi gluži vai otru elpu kultūras sarīkojumu organizēšanā. Kā zināms, 20.gadsimta 70.gados tajā tika rīkotas fotomākslas izstādes, kas guva lielu skatītāju atsaucību. Visās trijās nedēļas nogales dienās senajā Jāņu ielā notika plenēristu pulcēšanās un ekspresizstādes, katrai dienai ar savu tematiku: “Klusā daba”, “Ainava” un “Portrets”. Šajās nedēļas dienās plenēra rīkotāji parūpējās arī par pārsteigumiem, ko sagādāja pieaicinātie citu mākslu pārstāvji. Sestdien līdz pulksten 15 Jāņu ielā muzicēja grupa “Četri vēji”, bet svētdien mūsdienīgas dejas rādīja meiteņu deju grupa no Norvēģijas “Dejas bez robežām”.


Rīdzinieks, mākslinieks Eduards Lūcis šovasar plenēram izvēlējās nevis savu iecienīto Venēciju, bet gan Liepāju

Gleznas top ne tikai cēli stāvot pie molberta, bet arī četrrāpus – rāda Latgales puses mākslinieks Ilgvars Zalāns

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz