Piektdiena, 25. septembris Rauls, Rodrigo
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Realitātes šovā “Izdzīvošana laukos” iepazīst lauku dzīves aizkulises

Realitātes šovā “Izdzīvošana laukos” iepazīst lauku dzīves aizkulises
11.08.2009 12:17

Ligita Kupčus

“Ideja radās pirms gada, kad, organizējot nometni jauniešiem, sapratām, ka jāatrod veids, kā viņiem izskaidrot elementāras lietas, parādīt lauku pievilcību un iespējas, kādas paveras dzīvojot un strādājot ārpus pilsētas,” realitātes šova “Izdzīvošana laukos” nozīmi pamatoja viens no organizatoriem Viesturs Roziņš.

Lai uzzinātu ko plašāk par notikušo šovu, nākas nedaudz vilties un atdurties pret noslēpumainības plīvuru, kas, kā paskaidroja V.Roziņš, radīts komerciālu iemeslu dēļ. Arī portāla intervijas ar šova dalībniekiem ir vispārējas, jo pagaidām detalizētāk par notikušo stāstīt ir aizliegts. “Šova rādīšanas tiesības ir aizrunātas divām televīzijām, taču neatklāšu kurām,” joprojām noslēpumaini turpināja izteikties V.Roziņš. Viņš piebilda vien to, ka priekšā ir liels video montāžas darbs, kā arī tiek aktīvi meklēti sponsori. “Realitātes šova atrādīšana skatītājiem notiks ne ātrāk kā ziemā,” sacīja V.Roziņš.

Kāpēc izraudzītas Pāvilostas novada “Lejas” mājas? “Tā ir īpaša vieta ne tikai tāpēc, ka tajā dzīvo mana vecmamma, bet arī tāpēc, ka zinu šīs lauku sētas izveides stāstu: kā tās saimniece Milda Arbidāne deviņdesmito gadu krīzes laikā pilnīgi no nulles to ir izveidojusi tādu, kāda tā ir šobrīd,” atklāj V.Roziņš. Tikai pirms pusotra gada “Lejās” ir ievilkta elektrība. Turklāt tā atrodas patālu no civilizācijas – meža ielokā.

Šādu realitātes šovu veidojām pirmo reizi. Pirms tam bijām organizējuši dažādas ekspedīcijas jauniešiem, pārgājienus, nometnes, seminārus,” uzskaitīja biedrības “Vārti ģimenei” loceklis V.Roziņš. Viņš sacīja, ka šādā pasākumā izplānot visu par 100 procentiem nav bijis iespējams. Daudz kas veidojās, tapa un notika uz vietas. Jau šobrīd viņš zināja teikt, ka tā noteikti nebūs biedrības pēdējā grandiozā ideja, un mudina ikvienu jaunieti doties tālāk, veidot mega idejas un nesamierināties ar to minimumu, ko sniedz dzīve.

Pavisam šovā pieteicās 42 dalībnieki, kuri tika atlasīti pēc savas motivācijas piedalīties un kuri spēja izpildīt visus pieteikšanās noteikumus. Šova organizatoru izplatītajā informācijā lasāms, ka dalībnieki tika sadalīti trīs komandās jeb saimēs, un katrai no tām bija sava lauku apmetne, kurā bija jāizveido sava lauku saimniecība. 6 dienu garumā šova dalībnieki veica dažnedažādus lauku darbus – slauca govis, ravēja, gatavoja ēdienu, pildīja izdzīvošanas uzdevumus, sacentās savā starpā atjautībā, veiklībā, oriģinalitātē un strādīgumā. Šova dalībniekiem bija ne tikai jāpierāda sevi kā lieliskiem lauku darbu veicējiem un pašiem spējīgiem sevi nodrošināt ar pārtiku, uzsliet savu būdu un plānot saimniecību, bet arī jāspēj veidot veiksmīga komanda un jāsadzīvo ar psiholoģisko spriedzi, jo katru vakaru notika iekšējais šova balsojums, kurā kāds no dalībniekiem tika izbalsots. Finālā tika pārbaudītas ne tikai dalībnieku spējas lauku darbos, bet arī viņu popularitāte citu spēles dalībnieku vidū. Šova uzvarētājs saņēma īpašu lauku balvu un titulu “Lauku izdzīvotājs”.

“Ceram, ka pēc šova noskatīšanās, jaunieši vairs neuzdos jautājumus, kā rodas piens, kā jāslauc kaza un nenosauks kazu par aitu u.tml. Jo tieši šādi un līdzīgi, mūsuprāt, smieklīgi jautājumi mudināja rīkoties un atrast veidu, kā saprotamā veidā jauniešiem parādīt lauku dzīves aizkulises,” uzsvēra V.Roziņš.

Atgādinām, ka šovs no 28.jūnija līdz 3.jūlijam norisinājās Pāvilostas novada “Lejās”, un tajā piedalījās 17 dalībnieki vecumā no 17 līdz 29 gadiem. Realitātes šova organizatoru komandu veidoja biedrības “Vārti ģimenei” un Jauno Zemnieku kluba cilvēki, kā arī iesaistīti divi operatori – Andris Miķelsons un Jānis Viduskalns.

Realitātes šova dalībnieču viedokļi

Aiga Neilande (17), embūtniece:
“Informāciju par šovu man atsūtīja draugs, un abi kopā nolēmām piedalīties, taču plāni mainījās un viņš netika, taču es nepārdomāju. Viss notika uz dullo. Un tikai tad, kad saņēmu apstiprinājumu, sāku domāt, vai patiešām to vēlos. Kāda bija mana motivācija? Pati esmu no laukiem, mācos RTU Liepājas filiālē, un gribēju pierādīt, ka laukos ir forši un šeit nav nemaz tik traki.

Kad ieradāmies, mūsu mantas tika pārbaudītas, pārmeklētas un atstāja tikai pašu galveno – drēbes un guļammaisu. Nekādas komunikācijas ierīces nebija pieejamas, ne arī citas lietas, kas šova laikā varētu noderēt. Jā, organizatoru solītie pārsteigumi arī bija, taču kādi – atklāt nevaru. Tos skatītāji varēs redzēt televizora ekrānos. Varu pateikt to, ka līdz norises vietai mūs nogādāja speciāls autobuss, kurā iekāpām Liepājas autoostā. Līdz sētai nokļuvām, sekojot norādēm. Šova laikā darījām dažādus lauku darbus, taču arī bez izklaidēm nepalikām. Uzskatu, ka ar šovā uzdotajiem uzdevums tiku galā labi, un nebūs jāsarkst sevi vērojot televizora ekrānā.

Dalībnieki bija gan no laukiem, gan no pilsētas. Bija interesanti vērot, kā viņiem sokas. Nevaru apgalvot, ka visu šova laiku būtu bijusi liela savstarpējā konkurence. Tā vairāk izpaudās šova beigās, kas ir pašsaprotami, ja galvenā balva ir tik tuvu.

Noteikti nenožēloju, ka piedalījos, jo uzskatu, ka vajag kādreiz riskēt, turklāt šo šovu rādīs pa televizoru. Tas bija viens no aspektiem, kāpēc izlēmu samaksāt 70 latu lielo dalības maksu.”

Anita Anna Seņķo (18), liepājniece:
“Sākumā domāju, ka tā būs nometne, un tikai tad, kad iedziļinājos un vairāk palasīju informāciju, sapratu uz ko esmu parakstījusies. Taču nenobijos, jo likās, ka tas būs jautri. Un bija arī! Labs vasaras piedzīvojums! Neko labāku nevarēju iedomāties. Patika gan komanda, gan sadzīve, gan neziņa, kad atrodies pļavas vidū un kad jādomā, kur dzīvosi, kā ēdīsi.

Kad atgriezos, pirmais ko izdarīju, aizbraucu pie mammas un nogaršoju visu, kas bija ledusskapī. Beidzot varēju ieiet veikalā un nopirkt kaut ko garšīgu, jo ļoti prasījās saldumi. Lai arī šova laikā mana komanda, uzvarot vienā no uzdevumiem, dabūja kārumus, prasījās vēl. Ēdiens visu laiku tika gatavots uz ugunskura, un tagad, nopērkot kaut ko vēdera priekam, palutināju sevi.

Jā, var vilkt paralēles ar televīzijā redzēto šovu “Džungļu zvaigzne”. Arī tur dalībnieki bija sadalīti komandās un viņiem bija jāiztur dažādi pārbaudījumi. Tāpat mums bija cilvēku izbalsošana, kā arī uzvaras prieks par kādu veiksmīgi izturētu uzdevumu. Dažu dienu laikā ļoti sadraudzējāmies, tāpēc arī izbalsošanas brīžos raudājām, jo negribējās no šī cilvēka šķirties. Nupat esmu atgriezusies no salidojuma, kur visi pirmo reizi pēc šova satikāmies vēlreiz. Esam kļuvuši par labiem draugiem.

Jāsaka, ka šova laikā daudz ko jaunu iemācījos, jo augusi esmu pilsētā un ar lauku darbiem nebiju pazīstama. Iemācījos slaukt gan govis, gan kazas, ravēt utt.”

Foto no realitātes šova “Izdzīvošana laukos” organizatoru arhīva

Dalībnieku ierašanās.

Šova dalībnieki pārsvarā pārtika no uz ugunskura gatavota ēdiena.

Šova “Izdzīvošana laukos” dalībnieki.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz