Svētdiena, 1. novembris Ikars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ronis ir dzīvs!

Ronis ir dzīvs!
11.01.2010 07:01

Atslēgvārdi

“Šoruden, kad ilgi turējās silts laiks, bet uz jūru galīgi negribējās iet, nodomāju: laikam ronis manī ir miris,” sestdienas rītā, gatavojoties kārtējai ziemas peldei, smejoties atcerējās ārste Monta Vasile.

Tomēr, kad novembrī uzsnidzis sniegs, viņa pēkšņi jutusies kā no jauna piedzimusi un priecājusies: “Mans ronis tomēr ir dzīvs!”  

Monta ir viena no tiem liepājniekiem, kuri ziemā pludmali izmanto nevis rimtām pastaigām siltās drēbēs, bet gan kaila skrien un metas jūrā. Viņa ir viena no Liepājas roņiem – ziemas peldētājiem. Lai gan te roņiem nav sava kluba kā Jūrmalā, tas nenozīmē, ka pie mums nav cilvēku, kuriem tieši ziema šķiet piemērotākais laiks, lai peldētos. Montai vasarā nepatīkot peldēt, jo tad ir silts ūdens, un jūrā viņa dažreiz ieskrienot tikai atsvaidzināties.

Citi roņi gan nesmādē jūru arī vasarā. Piemēram, intīmpreču veikala saimniece Irina Stavišinska ­vasarā peldoties pat divas reizes dienā. Tomēr vasarā neesot tā kaifa, kas ziemā, kad iznāc no ūdens un sajūti tādu kā karstumu. Neatkarīgais producents Verners Bokums ziemas peldes atklājis pirms 30 gadiem. “Toreiz mums kaimiņos sāka dzīvot kāds kapteinis,” viņš atcerējās. “Un mēs nolēmām iet peldēties, cik vien ilgi varēsim izturēt.” Kad jūra aizsala, abi turpinājuši savu izklaidi turpat pagalmā. “Paņēmām katrs divus spaiņus auksta ūdens un aplaistījāmies, bet, kad ledus jūrā pazuda, atkal gājām peldēt,” stāsta Verners. Tā tas sācies un turpinās joprojām. Lai gan Verners atzīstas, ka kopš Ziemassvētkiem jūrā neesot bijis. Kādu laiku līdz jūrai neesot aizjozusi arī aktrise Inese Kučinska, kas roņa priekus atklājusi pirms sešiem gadiem.

Tie, kas redz plikos ziemas peldētājus, vēl ciešāk satinas siltajās drēbēs: vai tad auksti nav? Irina atmet ar roku: kāds aukstums! Inese smejas: protams, ka ir! Viņa iegādājusi speciālu ekipējumu – zābaciņus un cimdiņus, lai nesagrieztos uz vižņiem. Tomēr visi liepājnieki, kas kļuvuši par pārliecinātiem roņiem, apgalvo: kopš ziemā ejot peldēties, vairs nezinot, kas ir saaukstēšanās vai gripa. Inese atceras, ka pirms tam gan šņaukājusies un slimojusi katru ziemu. Tagad vairs ne.

Katrs no mūspuses roņiem ziemas peldēšanas priekus ir ierādījis arī vairākiem citiem cilvēkiem, kuri vēlāk to turpina paši vai piebiedrojas kompānijai. Irina, Inese un Ritvars, kurš strādā Pašvaldības policijā, savulaik uz jūru gājuši kopā. Monta iet viena. Agrāk arī viņai bijusi kompānija, bet katram ir sava dzīve, un tā pajukusi. “Iesākumā ir labāk, ja cits citu atbalsta, uzmundrina un velk līdzi, kad šķiet, ka nu jau pietiks. Tādi brīži pienāk,” saka Inese.

Irina pat atceras kādu ekstrēmu gadījumu: “Tas bija pirms vairākiem gadiem, kad jūra aizsala un ūdenī nevarēja tikt. Mēs bijām tā nocietušies pēc peldēšanās, ka kādu dienu sadomājām iet pa ledus bluķiem līdz ūdenim un nirt iekšā. Tā arī izdarījām – ienirām, izplunčājāmies, bet tur tik dziļš, ka ārā tikt nevar. Tad mēs vispirms izstūmām uz ledus Ritvaru, un viņš mūs ar Inesi izvilka ārā. Tas tik bija piedzīvojums!”

Visi roņi kā viens apgalvo: tas ir tā vērts! Pats labākais no visa esot tas, ka cilvēks, kas peldas aukstā ūdenī, ilgāk paliekot jauns. Taču par to, kā sākt, roņu domas dalās. Irina saka: kas tur daudz ko domāt – sākumā var ieskriet ūdenī, apslapināties un jozt ārā, ja nevar uzreiz mesties ūdenī. Tā var darīt kaut vai desmit reižu no vietas. Un pēc tam kārtīgi jānorīvējas ar dvieli. Inese ir pārliecināta, ka vislabākais variants ir peldēties visu gadu. Verners gan ir piesardzīgāks: viņaprāt, labāk sākt ar norūdīšanos dušā, vispirms ar karstu ūdeni, tad aukstu. Vēlāk jau var iziet un norīvēties ar sniegu. Bet pavasarī sākt ar jūru – vispirms pabradāt un tad palēnām brist iekšā. “Bez sagatavošanās nevajag riskēt,” viņš saka. Bet Irina dzīvespriecīgi sauc: “Es bez aukstā ūdens vairs nevaru dzīvot!”

Kristīne Pastore,
“Kurzemes Vārds”


Daktere Monta Vasile ziemas peldei atvēl laiku brīvdienu rītos.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz