Ceturtdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sākusies erudīcijas spēle “Prāta Rokenrols”: atjautība, azarts, pozitīvas emocijas

Sākusies erudīcijas spēle “Prāta Rokenrols”: atjautība, azarts, pozitīvas emocijas
Foto: Egons Zīverts
14.09.2019 07:09

liepajniekiem.lv

Ir dots starts jaunam un izklaidējošam projektam Liepājā – erudīcijas spēlei “Prāta Rokenrols”. Šonedēļ izklaides vietā “Cukurfabrik’ ” notika atklāšanas spēle, pulcējot erudītas un zinošas komandas. Spēļu maratons norisināsies līdz pat decembra vidum.

Erudīcijas spēļu “Prāta Rokenrols” pirmā kārta aizvadīta ļoti draudzīgā un azartiskā atmosfērā. Līdz pat pēdējiem raundiem starp komandām nebija izteikta līdera, un noslēgumā uzvarētājkomandai izdevās triumfēt tikai ar minimālu punktu pārsvaru. “Prāta Rokenrola” otrā kārta gaidāma 25.septembrī. Jaunas komandas aicinātas pieteikties.

“Prāta rokenrols” norisinājās izklaides vietā “Cukurfabrik’ “. Uz azartisku un aizraujošu vakaru bija pulcējušās piecas komandas, lai gan sākotnēji to skaits bijis plānots lielāks, četras “atbirušas”, pastāsta spēļu rīkotājs, Zinātnes un inovāciju parka direktors Ainārs Spūlis, kurš šajā vakarā bija uzņēmies vadītāja lomu. Taču tas nemazināja azartisko atmosfēru, vēlme uzvarēt bija jūtama ikvienā no saliedētajām cilvēku grupiņām. Komandu varēja veidot līdz pieciem cilvēkiem, taču bija pulciņi ar četriem un pat tikai trīs dalībniekiem.

Vakara izspēle notika 10 raundos, katrā no tiem – astoņi jautājumi vai uzdevumi par dažādām tēmām, piemēram, kino un mūziku. Kā pēcāk portālam liepajniekiem.lv sacīja sanākušie spēlmaņi,

organizatoru sarūpētie jautājumi un uzdevumi tomēr likuši palauzīt galvu, meklējot pareizās atbildes.

Komandas “Baroni” dalībniece Elīna Kreidere atzina, – bieži vien atbildi zini, bet ātrumā nevari atcerēties. “Kad bija pirmais raunds, likās – nu, ir slikti, bija grūti jautājumi. Tā kā paši sev arī pierakstām punktus, tomēr secinām, ka nav tik traki. Kaut ko jau savācam. Vismaz divus jautājumus katrā raundā zinām,” priecājas Elīnas komandas biedrene Rasma Kroģere, un bilst, ka “ir interesanti”.

Tas, vai komanda piedalīsies arī nākamreiz, būšot atkarīgs no šī vakara rezultāta. “Vai ir vērts maz nāk citu reizi,” smejoties sacīja Rasma, taču šādi pavadīts vakars jebkurā gadījumā esot daudz foršāks par sēdēšanu mājās. Tam piekrīt arī komandas biedrs Aigars Milčs, kuram no “Baroniem” pagaidām ir lielākā pieredze līdzīgu pasākumu apmeklēšanā. “Esmu trīs reizes bijis “Kursas Putnos”. Tur jautājumi bija grūtāki,” viņš salīdzina, taču piekrīt, ka, iespējams, ir tikai pats spēles sākums, un “cietāki rieksti” tikai sekos.

“Visumā esam ļoti gudri,” smaidot vērtē komandas “Gaismas pils” dalībniece Kristīne Diķe, “kaut kādas lietas zinām, kaut ko nezinām.” Komandas dalībnieks Jānis Penkulis papildina, ka daudz ko var uzzināt jaunu. “Jāmēģina tik atcerēties,” viņš piebilst. Par “Prāta rokenrolu” Kristīne uzzinājusi, ieraugot un izlasot reklāmu kafejnīcā. “Sazinājos ar draugiem, visi bija par un pieteicāmies,” viņa atceras. “Vienkārši gribējām jautri pavadīt laiku. Galvenais bija iziet ārpus mājas kopā ar draugiem, atrast laiku, lai satiktos vienam ar otru. Un tas viss ir arī kaut kas jauns, kaut kas savādāks.”

Komanda “Gaismas pils” plāno piedalīties regulāri. “Varbūt kādā reizē būsim mazliet citādākā sastāvā, jo būs, kad kāds netiks, taču kodoliņš paliks,” apņēmības pilna sacīja Kristīne.

Runājot par to, kura no tēmām dalībniekiem nav vedusies, A.Spūlis bija diplomātisks: “Kur vieniem tēmas nevedās, tur citiem bija okei un otrādi.” Taču, aprēķinot vidēji, vissliktāk veicies tematiskajā – literatūras raundā. “Es vērtētu dalībniekus kā erudītus un domājošus, jo bija sajūta, – to, ko nezināja, tad izdomāja, kas varētu būt pareizā atbilde,” secinājis spēļu rīkotājs.

“Prāta spēļu” pirmajā kārtā uzvaras laurus plūca komanda ar nosaukumu “Amazones mūžameži”. Otro vietu ieguva komanda “Gaismas pils”, trešajā vietā atstājot komandu “Nosaukums”.

Nākamā spēlmaņu tikšanās reize iecerēta 25.septembrī, norāda A.Spūlis. “Spēlēsim katru otro nedēļu,” viņš uzsver, papildinot, ka laiks un vieta paliek nemainīga. Tiek gaidītas arī jaunas komandas. A.Spūlis teic, ka sezonas kopvērtējumā divi sliktākie rezultāti netiks ņemti vērā, līdz ar to vēl joprojām visām komandām ir iespējas kļūt par “Prāta Rokenrola” 1.sezonas uzvarētājiem.

Atgādinām, ka erudīcijas konkurss Liepājā norisināsies katru otro trešdienas vakaru no pulksten 18.30 līdz 21 izklaides vietā “Cukurfabrik’ “, Stendera ielā 18/20. Lai piedalītos, nepieciešams nokomplektēt komandu piecu cilvēku sastāvā un savu dalību jāpiesaka elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu mājas lapā www.pratarokenrols.lv. Dalības maksa ir 15 eiro.

Veiksmīgākie un zinošākie spēlmaņi saņems vērtīgas balvas. Decembrī tiks izspēlēti pusfināli un fināli, lai noskaidrotu atjautīgāko un erudītāko komandu Liepājā. Visi punkti pa kārtām summējas.

Vairāk informāciju par erudīcijas konkursu var atrast mājas lapā www.pratarokenrols.lv vai sociālā tīkla “Facebook” kontā “Prāta Rokenrols”.

Foto galerija

0 komentāri

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz