Trešdiena, 19. februāris Zane, Zuzanna

Saņems Kultūras ministrijas balvas

Saņems Kultūras ministrijas balvas
Foto: Egons Zīverts
11.04.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) audzēkņi un pedagogi 18. aprīlī Rīgā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, saņems Kultūras ministrijas (KM) apbalvojumus par nozīmīgiem sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādēs un skatēs 2018. gadā.

Balvu saņems ģitārspēles 4. kursa audzēknis Miks Akots un viņa skolotājs Māris Kupčs. M. Akots ieguva 1. vietu XIX Starptautiskajā akadēmiskas mūzikas konkursā “Jūrmala 2018” un kļuva par 1. pakāpes laureātu Kaļiņingradā (Krievija) notikušajā II Starptautiskajā bērnu un jauniešu ģitārspēles krievu mūzikas konkursā. “Es teiktu, ka 2017. gads Mikam bija krietni nopietnāks,” uzskata viņa pedagogs, kurš priecājas par balvu, “arī starptautiskie konkursi ir dažādi, ja vērtē pēc konkurences.”

LMMDV absolvente Luīze Mihailova, kas pašlaik Latvijas Mākslas akadēmijā studē funkcionālo dizainu, pērn izcīnīja sudraba medaļu starptautiskajā jauno profesionāļu meistarības konkursā “EuroSkills 2018” Budapeštā, kurā savas prasmes apliecināja ap 600 jauniešu no 28 pasaules valstīm. L. Mihailova augsto novērtējumu ieguva par skatlogu sauļošanās krēmiem. Viņa arī saņēmusi atzinību un 2. vietu konkursā “Dizaineru savienības balva 2018” skolu grupā par interjera dizaina projektu Liepājas speciālās pirmsskolas izglītības iestādes “Cīrulītis” jaunbūves otrā stāva rotaļu zonai un nodarbību telpai. KM balvu par audzēknes sasniegumiem saņems arī L. Mihailovas pedagoģes LMMDV Guna Poga un Dita Lesiņa.

KM pateicības rakstus un naudas balvas kopumā saņems kultūrizglītības nozares 49 talantīgākie audzēkņi un 48 viņu skolotāji un koncertmeistari no 20 izglītības iestādēm. Šī balva jauniešiem par sasniegumiem starptautiskos konkursos, izstādēs un skatēs mākslu nozarēs iedibināta 1998. gadā. Tā Latvijas valsts atzīmē kultūrizglītības iestāžu audzēkņu spilgtākos radošos panākumus un viņu skolotāju ieguldīto darbu.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli