Otrdiena, 7. jūlijs Maruta, Alda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sieviešu korim “Aija” – 15 gadu

Sieviešu korim “Aija” – 15 gadu
24.04.2007 19:43

0

Atslēgvārdi

Tautas mākslas un kultūras centra sieviešu koris “Aija” diriģentes Guntas Vites mākslinieciskajā vadībā pēdējā desmitgadē kļuvis par vienu no labākajiem Liepājā. Varētu teikt arī – par labāko, ja rēķinām, ka tas kā kompakts ansamblis, ar ilggadējiem, stabiliem dziedātājiem katru gadu piedalās vai arī pats rīko ap 14 koncertu un katru gadu veiksmīgi startē arī kādā vai pat divos starptautiskos koru konkursos un festivālos.

Kā kucēni dīķī

“Aija” ir pavasara bērns, varbūt arī tāpēc tam ir tik saulains un dzīves prieka piepildīts gājums. Koris dzimis 1992.gada 6.martā. Tā ir diriģentes Guntas Vites dzimšanas diena, un viņa to izvēlējās, lai mēģinātu organizēt pašai savu kori, uzaicinātu tos jauniešus, kuri vēlētos dziedāt kopā tādā jauneklīgā, jestrā pulkā.

“Ziniet, tolaik cilvēkos vēl nebija izplēnējis Atmodas gars, pāri plūstošs entuziasms, ticība nacionālajām vērtībām,” atceras diriģente. “Nesen, 1990.gadā, bija aizvadīti XX Dziesmu un deju svētki – pirmie atjaunotajā Latvijas valstī. Tie ienesa daudz jauna šajos tautas dziedāšanas svētkos, kas uzdeva toni nākamajiem. Bez lielajiem kopkoru koncertiem Mežaparka estrādē notika arī simfoniskās mūzikas un garīgās mūzikas koncerti ar lielas formas skaņdarbiem. Es jau biju gadus desmit vadījusi gan Neredzīgo biedrības kori, gan arī savas darbavietas – Emiļa Melngaiļa Mūzikas vidusskolas Bērnu skolas kori. Jutu tādu spēku pieplūdumu un enerģiju, ka radās ideja pamēģināt izveidot pašai savu kori. Pirmajā reizē uzņemšanā Latviešu biedrības namā atnāca 20 meitenes un viens puisis. Lai gan pirmajā gadā koncertos uzstājāmies kā jauktais koris, jo tajā brīdī pievienojās arī izpalīgi, mani audzēkņi – puiši, tomēr bija skaidrs, ka tas būs meiteņu koris. Ar vīru balsīm vienmēr bijušas problēmas un jo gadus, jo lielākas,” ir atklāta Gunta Vite.

Jau pēc gada jaunais koris ar zaļajiem dziedātājiem, kuriem ai cik krietni vēl vajadzēja strādāt, lai apgūtu Dziesmu svētku repertuāru, jau piedalījās skatēs. Tāpat kā kucēni tiek iesviesti dīķī, lai iemācītos peldēt. Jauniņo sniegumu izvērtēja tādi slaveni kordiriģenti kā Imants un Gido Kokari, Ausma Derkēvice, Jānis Zirnis, Edgars Račevskis un citi. Gunta Vite uzsver: “Mana vislielākā autoritāte vienmēr bijusi un ir diriģente Ausma Derkēvice, kas slaveno Rīgas sieviešu kori “Dzintars” izveda starptautiskajā arēnā un izaudzināja par vienu no labākajiem un pazīstamākajiem.”

Neticami, bet ceļš uz XXI Vispārējiem dziesmu un deju svētkiem 1994.gadā bija izcīnīts! Tagad steidzīgi vajadzēja korim dot vārdu, lai pieteiktu lielajiem dziedāšanas svētkiem. Tajā laikā turpat Ludviķa ielā bija kafejnīca “Aija”, kas drīz vien bija kļuvusi par neformālu pulcēšanās vietu radošajiem ļaudīm – dzejniekiem, māksliniekiem, mūziķiem. Tobrīd tas šķita tāds jauks, latvisks vārds, kas sasaucās arī ar Jāņa Jaunsudrabiņa grāmatām, sievišķīgs un dziedoši vijīgs – jā, lai būtu “Aija”, vienisprātis bija koristes.

Meitenes dodas iekarot Eiropu

“Tagad, gatavojoties jau ceturto reizi piedalīties lielajos Dziesmu svētkos, sev negaidot atklāju interesantu faktu,” turpina “Aijas” diriģente. “Kad 1998.gadā, XXII Dziesmu svētkos, Latvijas koru karos izcīnījām 3.vietu, es izskaitļoju, ka pagājuši 32 gadi, kopš kāds Liepājas koris iekļuvis pirmajā trijniekā. Līdz “Aijai” pirms daudziem gadiem tas bija jauktais koris “Līva” ar  diriģentu Jēkabu Ozoliņu priekšgalā. XXIII Dziesmu svētkos sieviešu koru grupā ierindojāmies 5.vietā. 2001.gadā labi nodziedājām arī svētkos “Rīgai – 800” un 2002.gadā Baltijas valstu Dziesmu svētkos Klaipēdā. Tagad par godalgotajām vietām koru karos mums no Liepājas vienmēr iznāk draudzīgi sacensties ar Ilzes Valces vadīto Pedagoģijas akadēmijas sieviešu kori “Atbalss”,” ne bez lepnuma secina Gunta Vite.

Piecpadsmit darbības gados “Aija” piedalījusies vairāk nekā desmit starptautiskos konkursos. Šovasar Romā būs jau (kāda sakritība!) 15.reize. Bet pirmais nozīmīgais starts bija 1996.gadā, kad “Aijas” meitenes sevi spilgti pieteica starptautiskajā jauniešu koru konkursā “Rīgas zīle” un ieguva 2.vietu. Tās bija gluži kā iesvētības augstākam mērķim – iekarot Eiropu. Tajā pašā gadā bija pirmais konkurss ārpus Latvijas –”Chorus Chamerus” Čehijā, kur sieviešu kamerkoru grupā tika izcīnīta 1.vieta un speciālbalva par labāko tehnisko izpildījumu. Tad bija dalība konkursos Spānijā, Lietuvā, Ungārijā, Itālijā, Vācijā, Francijā (sīkāk skat. tabulā).

Katrs konkurss ir devis savus pārdzīvojumus – smieklus un asaras, katra valsts un tās cilvēki ir atklāsmes vērta, tomēr tik fantastisks un galvu reibinošs notikums kā tikšanās ar tālo un mūsu kultūrai atšķirīgo, eksotisko zemi Ķīnu nav salīdzināms. “Aijas” dalība pasaules koru 4.salidojumā, kas risinājās Sjamenā – Ķīnas modernajā nākotnes pilsētā, mūsu meiteņu snieguma novērtējums ar Zelta diplomu kvalifikācijas raundā un Sudraba medaļu finālā ir kora pagaidām augstākā virsotne. Sjamenā konkursos piedalījās vairāk nekā 400 koru, mūsu “Aija” kopā ar Māra Sirmā vadīto kori “Kamēr…” un Ivara Cinkusa vīru kori “Gaudeamus” spīdoši reprezentēja Latvijas valsti un latviešu kordziedāšanas augsto profesionālo līmeni.

Par repertuāru, projektiem un sadarbību

15 darbības gados koris “Aija” apguvis un uzkrājis plašu un daudzveidīgu repertuāru – no renesanses šedevriem līdz mūsdienu komponistu žuburotajām partitūrām, no tautas dziesmām līdz garīgās mūzikas lielo formu skaņdarbiem. Goda vietā allaž ir latviešu komponistu, arī liepājnieku Selgas Mences un Agra Engelmaņa kora dziesmas. Selgas Mences lielas formas darbs simfoniskajam orķestrim un sieviešu korim “Zemes dziesma” tika rakstīts speciāli “Aijai” 10 gadu jubilejā 2002.gadā. Tas atskaņots ne tikai Liepājā, bet arī Rīgā, Latvijas Universitātes Lielajā aulā.

Ar Liepājas domes atbalstu sadarbībā ar komponistu Romualdu Kalsonu un dzejnieku Olafu Gūtmani tika īstenots jauns projekts, kas bija veltīts Līvas ciema 750 gadu jubilejai. Šis darbs izpelnījās īpašu uzmanību Starptautiskajā koru konkursā Ungārijā, kas pazīstama ar savu augsto kordziedāšanas kultūru.

Koris “Aija” nekad nav atteicies dziedāt gan Latvijai, gan mūsu pilsētai un rajonam nozīmīgos sarīkojumos, labdarības koncertos, skolās, dievnamos. Par to un sasniegumiem konkursos, kā arī Latvijas un Liepājas vārda cildināšanu pasaulē tas saņēmis atzinību un pateicību no pašvaldības un Kultūras ministrijas.

Savu piederību Liepājai kā Lejaskurzemes centram koris “Aija” akcentē ar košajiem Nīcas tautastērpiem – sarkanajiem brunčiem, baltajām blūzēm, greznajām melnajām samta vestēm un krāšņajiem vainagiem. Ne tikai ar dziedājuma kvalitāti, bet arī ar šiem tautastērpiem meitenes iekarojušas klausītāju un vietējo iedzīvotāju sirdis Eiropā un pasaulē. Pirmajos koncertos “Aijas” meitenes piedalījās, ģērbušās baltās blūzēs un pelēkos vadmalas svārkos, apjoztos ar tautisku izrakstītu jostu, un pastaliņām kājās, bet tagad papildus Nīcas tautastērpiem koristēm ir arī mūsdienīgi koncerttērpi.

Tas ir dārgs prieks, bet nepieciešams, jo koris dzied dažādos svētku un garīgās mūzikas koncertos, arī reprezentatīvos sarīkojumos gan lielās zālēs un dievnamos, gan arī svinīgās pieņemšanās. Šajos gados tādi ir bijuši daudzi, bet rit laiks, tērpi nolietojas, arī mode un prasības mainās. Tādēļ bez Pilsētas domes un sponsoru finansiālā atbalsta neiztikt. Arī tagad ar Kultūras pārvaldes un domes priekšēdētājas pirmās vietnieces Silvas Goldes ieinteresētību un atbalstu tiek atrastas finanses gan koncertiem, gan tērpiem. “Tomēr daļu no kora pirmā melno mežģīņu koncerttērpa, kuru mums savulaik uzdāvināja firma “Lauma”, esmu vēlāk iestrādājusi zem melnās samta kleitas,” nostalģiski piebilst Gunta Vite.

Savam korim uzticīgās

Kas gan būtu koris bez talantīgajām un entuziasma pilnajām dziedātājām? Šobrīd “Aijā” dzied 40 koristes, bet koncertos un konkursos aktīvi piedalās vidēji 30. Mūsdienās ne tikai vīrieši aizņemti darbā, arī sievietes ir ne tikai mājasmātes, bet nereti arī ieņem nozīmīgus posteņus firmās un uzņēmumos, strādā par juristēm, skolotājām utt. Tomēr “Aija” ir tik ļoti pie sirds, ka meitenes aiziet dekrētā, izauklē bērniņus un atgriežas korī. Daļa koristu dodas studēt vai aizbrauc uz ārzemēm. Tā vienmēr ir abpusēji sāpīga šķiršanās.

Tomēr liela daļa ir uzticīga korim no paša sākuma. No pirmās dienas “Aijā” dzied nu jau divu bērnu māmiņa Mairita Kalvēna, viņai seko Sondra Krauze, kas bieži izpilda arī solo partijas, kormeistares Ilze Āboliņa un Arta Berga, kā arī Gunita Riežniece, Guntas Vites audzēkne, kura izaugusi par diriģenti. Daudzus gadus korī dzied Laima Šnipke, Baiba Davidaite, Inese Biķe, Agita Fridberga, Linda Kravcova, Iveta Vīksna, Solveiga Tiļuga, Signe Svenne, Aija Pusaudze, Dagnija Kalniņa, bet Airisa Timofejeva un Ilze Kāle regulāri brauc uz mēģinājumiem no Gaviezes.

Gunta Vite ir apjukusi, jo visas koristes nenosaukt. “Mums korī ir cilvēks, uz kuru mēs visas vienmēr varam paļauties. Tā ir Alda Tabora. Viņa ilgus gadus bija kora vecākā, bet tagad ir kora biedrības valdes priekšēdētāja. Man atšķirībā no daudziem citiem diriģentiem ir tā privilēģija, ka varu savu laiku veltīt kormēģinājumiem, repertuāra apguvei, jo ar organizatoriskajiem darbiem lieliski tiek galā Alda. Tā ir liela priekšrocība,” saka kora mākslinieciskā vadītāja Gunta Vite.

2004.gadā tika reģistrēta “Liepājas kora mūzikas biedrība “Aija””, kuras valdes priekšsēdētāja ir Alda Tabore. Tas ir vienīgais koris mūsu pilsētā, kas spēris šādu soli. Bet tas devis iespēju vērsties pie dažādiem fondiem, sadarboties ar citām biedrībām Latvijā un ārvalstīs, kā arī piesaistīt sponsorus. Piemēram, 2005.gadā “Aija” uzsāka sadarbību ar vācu mūzikas biedrību “Frohsinn”. Jau notikusi abpusēja viesošanās, tiek plānoti jauni muzikāli projekti Vācijā un 2008.gadā Latvijā.

“Aijas” cienīgs jubilejas koncerts – ar vērienu un viesmāksliniekiem

Jā, tā tas ir – koris “Aija”, kā neviens cits, vienmēr prot savas jubilejas atzīmēt ar vērienu: vai nu atļaujoties nedēļu garu ekskursiju pa Francijas dienvidu brīnišķīgajām pilsētiņām, neaizmirstot iegriezties arī Parīzē, vai uzaicinot kādu no lielajiem Rīgas koriem, vai kā citādi. Laiki mainās, aug skatītāju un klausītāju prasības. Tādēļ savu 15.dzimšanas dienu “Aija” atzīmēs, uzaicinot savus draugus un cienītājus neklātienes ceļojumā pa tām valstīm, kurās koris ir viesojies. Uz ekrāna video un audio ierakstos, kā arī ar skaņas un gaismas efektiem jubilejas koncerta viesi it kā no lidojuma varēs izsekot meiteņu piedzīvojumiem Latvijā, Čehijā, Spānijā, Lietuvā, Ungārijā, Vācijā, Francijā, Ķīnā un Itālijā. Pa vidam skanēs arī dalībnieku un līdzbraucēju atmiņu zibšņi.

Koncertā dziedās pati jubilāre, spēlēs E.Melngaiļa Mūzikas vidusskolas simfoniskā orķestra grupa, instrumentālais trio, būs iespēja klātienē dzirdēt projekta “Bradans” “Eirovīzijai” pieteikto un žūrijas atbalstīto dziesmu “Dundari-dandari” Igetas Gaiķes un pavadošās grupas izpildījumā. Notiks arī ugunīgu deju priekšnesumi. Koncerta rozīnīte nenoliedzami būs Latvijā populārā itālieša dziedātāja Roberto Meloni uzstāšanās. Būs arī citi pārsteigumi. Programmu vadīs Igeta Gaiķe un Māris Šveiduks. Koncerta režiju veidojusi svētku aģentūra “Pūķis”.

* * *

Jubilejas nāk un aiziet – pienākumi un darbs paliek. Sieviešu koris “Aija” gatavojas XXIV Vispārējiem latviešu dziesmu svētkiem 2008.gadā. Bet šovasar tas dosies jau uz nākamo starptautisko garīgās mūzikas konkursu Romā. Lai veicas!

Kora “Aija” dalība konkursos
Dibināts 1992.gada 6.martā.
1994.gadā: dalība XXI Vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos.
1996.gadā: starptautiskajā jauniešu koru konkursā “Rīgas zīle” – 2.vieta.
1996.gadā: Čehijā starptautiskajā konkursā “Chorus Chamerus” – 1.vieta sieviešu kamerkoru grupā un speciālbalva par labāko tehnisko izpildījumu.
1997.gadā: mūzikas festivālā Spānijā, Katalonijā – Gunta Vite saņem atzinību kā diriģente.
1997.gadā: Stasa Šimkusa starptautiskajā koru konkursā Klaipēdā – 1.vieta;
1998.gadā: XXII Vispārējo latviešu dziesmu svētku koru karos – 3.vieta.
1998.gadā: starptautiskajā konkursā Ungārijā, Pečā – 3.vieta.
1998.gadā: starptautiskajā garīgās mūzikas konkursā “Amici della Misica Scara” Itālijā, Romā – Bronzas medaļa.
1999. gadā: Stasa Šimkusa starptautiskajā koru konkursā Klaipēdā – 3.vieta.
2000.gadā: 2.starptautiskajā koru konkursā “isola del Sole” Itālijā – 1.vieta un Zelta kauss.
2001.gadā: svētkos “Rīgai – 800” – starp labākajiem novadu koriem.
2002.gadā: Baltijas valstu Dziesmu svētki Klaipēdā.
2003.gadā: starptautiskajā konkursā Ungārijā, Pečā – 3.vieta.
2003.gadā: XXIII Vispārējo latviešu dziesmu svētku koru karos – 5.vieta.
2004.gadā: Kurzemes novada Dziesmu svētki Skrundā; Jāzepa Vītola Mūzikas dienas Gaujienā; Emiļa Melngaiļa Mūzikas dienas Vidrižu pagasta Melngaiļos.
2004.gadā: 5. starptautiskajā koru konkursā Vācijā, Elsenfeldā – Sudraba diploms un Bavārijas Ministru prezidenta balva “Bavārijas lauva” par obligāto darbu – Dž.Verdi “Laudi alla vergine Maria”.
2005.gadā: Kurzemes novada Dziesmu svētki Saldū; Ogres Mūzikas dienas; pirmā Latvijas Koru diena Liepājā.
2005.gadā: dalība prestižajā koru konkursā “Florilege Vocal de Tours” Francijā.
2005.gadā: nodibināta sadarbība ar vācu mūzikas biedrību “Frohsinn” (“Priecīgs prāts”), kam seko vieskoncerti Kirhcellē un citās Vācijas pilsētās.
2006.gadā: dalība Kurzemes novada Dziesmu svētkos Pāvilostā.
2006.gadā: 8.starptautiskais koru konkurss “Rītdienai – miers un draudzība” Pekinā.
2006.gadā: pasaules koru 4.sacensībās Ķīnā, Sjamenā – Zelta diploms kvalifikācijas raundā un Sudraba medaļa finālā.
2007.gadā: 7. starptautiskais garīgās mūzikas festivāls “Sudraba zvani” Daugavpilī.

Indra Imbovica,
“Kurzemes Vārds”

Visatbildīgākā uzstāšanās – Dziesmu svētki.

“Aija” piedalās valsts nozīmes kultūras sarīkojumā Lestenē. 

Pēc kārtējās uzstāšanās konkursā emocijas un pārdzīvojums sit augstu vilni.

Vistālākais un eksotiskākais brauciens – Ķīna.

6 komentāri

2007-04-25 08:31

x: labi....labi

2007-04-25 08:59

xx: nez vai sluku ari dos

2007-04-25 12:38

Marika: 1.Gunta Vite ir Liepājas labākā diriģente.
2.Neslikti diriģē - Jēkabs Ozoliņš
3.Tad, manuprāt, seko Imants Resnis

2007-04-25 16:39

skeptiķis: Nu Resnim gan nepelnīti Tu iedali 3. vietu - viņš vispār neprot diriģēt kori un arī kā orķestra diriģents ļoti vājš - tik vien ir kā tā uzpūstā slava. Ne velti labākie orķestra mūziķi mūk projām...

2007-04-25 20:51

No malas: Nedomāju, ka Gunta Vite ir labākā diriģente Liepājā, bet varu viņu tikai apbrīnot par to drosmi, kas viņai piemīt, par uzdrīkstēšanos un mieru, ko diriģente spēj saglabāt pat visbriesmīgākajās dzīves situācijās. Lai Guntai laba veselība, izturība, spēks arī turpmāk!

2007-04-25 23:15

Vineta: Labrat gribetu but ar jums jubilejas koncerta,bet tas ir ,,nespejnieka sapnis"!es novelu skanigas balstinas un bucas visam!Un guntinai izturibu un panakumus!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz