Sestdiena, 17. aprīlis Rūdolfs, Viviāna, Rūdis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

Šķiršanās karjeras kāpienu nebremzē

Šķiršanās karjeras kāpienu nebremzē
28.02.2009 07:02

Atslēgvārdi

Lai gan grupa “Device” dibināta Liepājā, tā pašu mājās uzstājusies reti. Turklāt tagad tas vispār nebūs iespējams, jo arī šī mūsu pilsētas apvienība izjukusi. Viens no tās dalībniekiem Ruslans Kuksinovičs jeb Rassell ir uzsācis solo karjeru. Redakcija pirms pagājušās nedēļas koncerta viesnīcā “Hotel Kolumbs” satikās ar mūziķi, lai uzzinātu, kā, palikušam vienam, viņam tagad klājas un kādus jaunumus no viņa turpmāk varam gaidīt.

Kaut gan esi liepājnieks, šeit koncertē reti. Kāpēc?
– Pēdējo reizi Liepājā uzstājos pērn pavasarī klubā “Big7”, kas mūsu mūzikai, manuprāt, ir vispiemērotākā vieta. Koncerti reti notiek tāpēc, ka neviens īpaši neaicina. Piemēram, klubā “Fontaina Palace” manis izpildītā mūzika arī nepiestāvētu.

Kāpēc tagad ir Rassell nevis “Device”? Dzirdēju, ka arī jūs, kā jau tas Liepājas mūziķiem raksturīgi, esat sakašķējušies.
– Jā, “Devices” vairs nav. Man bija domstarpības ar kolēģi. Vasaras beigās vēl kopā braukājām pa koncertiem, bet pēc tam sastrīdējāmies. Pateicu, ka vairāk kopā negribu koncertēt. Tad es vēl nezināju, ka man piedāvās izdot albumu. Piezvanīja menedžeris, ka ierakstu kompānijai “Platforma Music” patīkot manas dziesmas un tā ir gatava izdot albumu. Tagad tas jau gandrīz ir gatavs, ierakstīšanai atlikusi tikai viena dziesma. Jau sen gribēju savu solo albumu. Es daudz rakstu, man ir sakrājušās dziesmas, kuras gribēju apkopot. Dziesmas, kas būs albumā “Cool & Sentimental”, ir sarakstītas trīs gadu laikā. Tajā būs labākās, kas tapušas pēc trešā albuma izdošanas.

Ar ko šis albums atšķirsies no trim iepriekšējiem “Devices” mūzikas diskiem
– Ar to, ka tajā būs tikai manis producētas dziesmas. Mūsu iepriekšējos diskos nebija vienotas koncepcijas, kas citiem arī nepatika. Mans solo albums būs moderns – lielākoties tajā skanēs mainstream hiphops un r’n’b, iesaistot arī kaut ko no dance, house, oldschool repa un pat poproka. Būs kačīgās un lēnās dziesmas. Albumā būs pieaicināti mākslinieki – Ultimāts no grupas “Scandal Inc.”, Baggy B no Lietuvas, Intars Busulis, Sabīne Berezina, Yana Kay, Emi, reperis Special. Latviski skanēs tikai viena dziesma, lielākoties tās būs angļu un krievu valodā.

Vai nesaņem daudz pārmetumu, ka dziedi krieviski?
– Man latviešu valodā ne īpaši padodas dziesmu vārdu rakstīšana. Iespējams, tāpēc, ka esmu mācījies krievu skolā. Krieviski ir jaukāk un vieglāk dziedāt. Latviešiem jau, protams, vairāk patīk, ka dzied latviski. Bet es nedziedu tāpēc, lai visiem izpatiktu. Taisu tādas dziesmas, kas man pašam patīk. Un, ja es dziesmās ielieku savu dvēseli, tad arī citi to jūt. Par krievu dziesmām atsauksmes ir labas, to teikuši arī tie cilvēki ārzemēs, kuriem esmu tās rādījis.

Kā tev klājas kā solo māksliniekam – ir vieglāk vai grūtāk nekā ar grupu?
– Man ļoti patīk, nav nekādu problēmu. Ar visu tieku galā. Ir cilvēki, kas ar mani brauc kopā, piemēram, man ir džeks, kas pierepo, ir dīdžejs. Pa vasaru citreiz ņemu līdzi meitenes, kuras piedzied. Dažreiz koncertus papildina Jenny May. Daru visu to, ko darīju agrāk, vienkārši nav vairs tā otra cilvēka.

Vai cilvēki pazīst, ka esi “Devices” puisis?
– Dažreiz vēl pieliek klāt to “Device”. Piemēram, aizsūta radio dziesmu, kuru dziedu viens, bet vienalga pieliek, ka to izpilda “Device”. Bet gan jau ar laiku pazīs mani kā Rassell.

Kā tevi uzņem publika? Vai tevis piedāvātais mūzikas stils ir Latvijā populārs?
– Es braukāju pa visu Latviju, Kurzemē vienīgi sanāk retāk. Tagad Latvijā ar koncertiem ir sliktāk, jo, ja nav naudas, cilvēkiem nav par ko izklaidēties. Bet koncertos mani vēl joprojām uzņem sirsnīgi, dziesmas patīk. Ir brīži, kad ir pieklusums, bet tad, kad atkal ir kāda jauna dziesma un tā izbīdās, cilvēki uz koncertiem nāk vairāk. Labāk ir vasarās, kad var uzstāties estrādēs.

Kura ir pašlaik populārākā no tavām dziesmām?
– Tie ir pēdējie singli, piemēram, dziesma “The Running Life”, ko ierakstīju ar Intaru Busuli, dziesma “Es vairs Tevi nemīlu” un grupas “Level 42” kaverversija “Lessons In Love”.

– Tu sadarbojies ar dažādiem māksliniekiem, ar jau minēto Busuli, jauno dziedātāju Emi un Janu Kay. Kā izveidojas šie projekti?
– Ar Emi mums bija kopīgs menedžeris. Man bija lēnā dziesma “These Are A Few Words”, kuru nemaz nebiju domājis publicēt. Menedžeris ieteica, lai ierakstām šo dziesmu kopā ar viņu. Ar Intaru bija tā – man bija džezīga, oldskūlīga dziesma, kuru, šķita, varētu papildināt ar viņa balsi. Viņš to paklausījās un piekrita sadarboties. Aizgājām uz studiju un sadziedājāmies. Intars ir lielisks čalis. Viss sanāca tā, kā es biju ieplānojis. Janu Kay arī mans menedžeris pazīst. Man dziesmai vajadzēja meiteni, parādīju to Janai Key, un viņa atsaucās piedāvājumam. Tā arī ir pēdējā dziesma albumam, kuru vēl vajag ierakstīt.

Pēc tevis teiktā var saprast, ka ļoti liela nozīme ir izdarīgam menedžerim.
– Jā! Un vēl pazīšanās.

Kas ir tavs menedžeris?
– Tas ir Mārtiņš Matisons, ar kuru esmu pazīstams kopš 2003.gada. Viņš Latvijā rīko koncertus daudziem māksliniekiem. Ar laiku viņš man sāka palīdzēt ar publikācijām, presi, videoklipiem un visādām citām lietām.

Tu esi sadarbojies arī Krievijas māksliniekiem, vai arī šajā ziņā gaidāmi kādi jaunumi?
– Esmu sadarbojies ar reperi, grupas “Banda” dalībnieku Ratmiru Šiškovu, kurš diemžēl gāja bojā. Pēc negadījuma arī viss apstājās. Ar Timati arī vairs nekontaktējamies, varbūt vajadzētu.

Tavu dziesmu “4 Da Club Headz” ievietoja dziesmu izlasēs Indonēzijā un Korejā. Vai no tā tev bija kāds labums, pavērās kādas papildu iespējas?
– Guntars Račs toreiz to visu sarunāja. Esmu dzirdējis, ka atsauksmes par manu dziesmu tajās zemēs ir labas. Pats izlases neesmu redzējis. Materiālam labumam vajadzēja būt, bet neko neesmu guvis. 

Vai arī par mūzikas klipiem domā?
– Protams. Bet tam vajadzīga nauda. Dziesmai “Lessons In Love” uztaisījām video rullīti, kas “Baltijas Mūzikas kanālā” vairākas nedēļas atradās pirmajā vietā.

Iespējams, daudzi nemaz nezina, ka tu raksti dziesmas citiem. Pastāsti, kam esi tās rakstījis un kā vispār tu radi dziesmas?
– Es dzīvoju Liepājā, man mājās ir studija, kurā ierakstu mūziku un vokālu un pēc tam braucu uz Rīgu miksēt. Esmu rakstījis dziesmas grupai “Scandal Inc.”, Gacho, Ozolam un citiem reperiem. Tāpat Sabīnei Berezinai, grupai “Dream Team” un daudziem citiem, kuri varbūt nav vēl tik pazīstami. Ir arī piedāvājumi notirgot manus bītus uz ārzemēm.

Grūtāk rakstīt dziesmas sev vai citiem?
– Citreiz uztaisu sev mūziku, bet tā stāv neiedziedāta. Ja kāds grib dziesmu, piedāvāju, ka man ir tādi un tādi varianti. Es sava žanra mūziku taisu ilgus gadus un zinu, kā tas viss jādara.

Nav žēl pārdot dziesmu, ja labi izdevusies un ar to, iespējams, pats varētu gūt labus panākumus?
– Bet, ja es nemāku to smuko melodiju nodziedāt… Es jau neesmu tāds vokālists. Citreiz vajag tā un tā, bet man nenāk ārā (smaida).

Esi ievērojis, kā laika gaitā mainījušās tavas dziesmas?
– Kad biju jaunāks, mani interesēja tikai hardcore reps. Uzskatu, ka repot ir vieglāk, nekā dziedāt, man tas ir pat interesantāk. Reps man joprojām ir mīļš, bet tagad vairāk esmu sācis pievērsties nopietnākai mūzikai, klausos vecos ierakstus. Kaut arī pamatā izpildu r’n’b un hiphopu, iespaidoties var no visa kā – no 70.–80. gadu mūzikas.

Tu raksti arī dziesmu tekstus? Par ko tie lielākoties ir, kādas tēmas dominē?
– Es sevi nejūtu kā baigo dzejnieku. Zinu, ka citi var uzrakstīt daudz labāk. Mana spēcīgākā puse tomēr ir mūzikas rakstīšana. Vārdi ir par visu ko. Ja ir kačīgas, aktīvas dziesmas, tad tām vārdi ir par tusiņiem, klubiem, čiksām, ja nopietnākas – par mīlestību, dzīvi, sasāpējušām lietām.

Kādi ir tavi tuvākie plāni mūzikā?
– Galvenā lieta ir mans albums un viss ap to – prezentācija, tā popularizēšana. Gribam uzrīkot turneju un vasarā pabraukāt pa Latviju. Vajadzētu arī video klipu. Mēģināsim dziesmas pabīdīt uz Krieviju. Paralēli strādāju arī pie viena repera albuma.

Konkursos neesi domājis piedalīties, piemēram, “Jaunajā vilnī”?
– Neesmu par to domājis un mēģinājis. Man ir teikuši, lai piesakos “Jaunajam vilnim”, bet tas vairāk domāts labiem vokālistiem. Varbūt es varētu pieteikties ar kādu kopā, kurš varētu dziedāt, bet es repotu.

Inita Gūtmane,
“Kurzemes Vārds”

Rassell jau sen bija vēlējies savu solo albumu. Drīz viņa iecere piepildīsies.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz