Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Skolēni pēta zivis, ēdamgliemenes un Baltijas jūru

Skolēni pēta zivis, ēdamgliemenes un Baltijas jūru
Foto: Maija Demitere
17.07.2017 11:05

liepajniekiem.lv

No 10. līdz 14.jūlijam skolēniem ar labiem sasniegumiem un ieinteresētību bioloģijā norisinājās Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas atbalsta biedrības organizētā diennakts nometne ”Mytilus edulis – Baltijas jūras atdzimšana vai gals”. Nometnē piedalījās 28 skolēni no Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas, Liepājas valsts 1.ģimnāzijas, Liepājas 3.pamatskolas un Liepājas Katoļu pamatskolas. Nometnes norises vieta bija atpūtas komplekss “Jūrnieka Ligzda”.

Kā portālam pastāstīja Oskara Kalpaka 15.vidusskolas skolotāja Maija Ročāne, nometnes dalībnieki piedalījās interaktīvās un radošās  nodarbībās par Baltijas jūras tematiku: izzināja zivju sugu daudzveidību un ziemeļu ēdamgliemeņu (Mytilus edulis) izplatību un nozīmi, attīstīja izpratni par Valsts vides dienesta veiktajiem, plānotajiem un iecerētajiem pasākumiem ēdamgliemeņu populācijas aizsardzībai, izveidoja mācību materiālus par Baltijas jūras atjaunošanas iespējām, kā arī praktizējās ekotūrisma pamatelementos.

Nodarbību vadītāji bija gan Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas skolotāji Linda Bezrodina, Inese Stepko, Trīne Samma, Maija Demitere, Feliks Rekovičs, Kārlis Dovgvillo un Mārtiņš Viktors Rācenis, kā arī vieslektori:  Zaiga Ozoliņa un Zane Gaile (starptautiskā projekta ”Baltic Blue Growth” koordinatores), Solvita Strāķe (Latvijas Hidroekoloģijas institūta vadošā pētniece), Lilita Ābele (Liepājas Universitātes Vides pētījumu centra vadītāja), Liepājas Universitātes pārstāvji Viesturs Kalniņš, Roberts Jūrmalietis, Arturs Bilerts, Andris Junkurs (Valsts vides dienests), Didzis Ustups (Zivju resursu pētniecības departamenta vadītājs vides zinātniskajā institūtā BIOR) un Antra Stīpniece (Latvijas Universitātes bioloģijas institūta pētniece). Nometnes metodiskās vadlīnijas izstrādāja Oskara Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas bioloģijas skolotāja Linda Bezrodina.

Nometnes dalībnieki devās arī izglītojošā pārgājienā uz Dunikas purvu, kā arī izzināja piecas ekosistēmas – ezeru, pļavu, mežu, purvu un kāpas Papes dabas procesu takā.

“Nozīmīgs ieguvums skolēniem bija gan teorētisko, gan praktisko nodarbību ciešā saikne, kā arī dažādu vecuma grupu skolēnu saliedētais komandas darbs. Tā bija iespēja skolēniem dzīvot dabā un izjust dabu,” atzīst nometnes vadītāja Inese Stepko.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz