Svētdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Skolēniem piedāvā nodarbības programmēšanā un robotikā

Skolēniem piedāvā nodarbības programmēšanā un robotikā
Foto: Izglītības pārvalde
02.11.2018 12:57

liepajniekiem.lv

Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultātes Jauno zinātnieku skola sadarbībā ar Liepājas Izglītības pārvaldi šajā mācību gadā piedāvā plašu ārpusskolas nodarbību klāstu programmēšanā un tehnoloģijās dažādu vecumu skolēniem – sākot no robotu būvēšanas līdz programmēšanai lietpratējiem un programmvadāmām ierīcēm, vēsta Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone.

6. -12. klašu skolēniem tiek piedāvātas nodarbības ”Programmēšanas pamati valodā Python”, bet 2. -6. klašu skolēniem – ”Roboti un to programmēšana”. Savukārt 7. -12. klašu skolēni aicināti uz nodarbībām ”Programmēšanu lietpratējiem” un ”Viedās tehnoloģijas un programmēšana”.

Nodarbību mērķis ir rosināt skolēnu interesi par eksaktajām zinātnēm un tehnoloģijām, atbalstīt informāciju tehnoloģijās ieinteresēto jauniešu izziņas darbu dabas un inženierzinātnēs, veicinot jauniešu mērķtiecīgu profesijas izvēli informāciju tehnoloģijās un inženierzinātnēs.

Nodarbības šajā mācību gadā notiek Dabas un inženierzinātņu fakultātes jaunajās telpās Lielā ielā 14 ( lielākoties 416. auditorijā), nevis K. Valdemāra ielā 4 kā iepriekšējos gadus. Nodarbības šobrīd apmeklē apmēram 20 dalībnieki, tāpēc visās nodarbību grupās vēl ir vakantas vietas jauniem interesentiem. Lai piedalītos nodarbībās, nav nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, reģistrācija dalībai notiek uz vietas nodarbību sākumā.

Jaunāko klašu skolēniem nodarbības robotikā notiek otrdienās un ceturtdienās no pulksten 17.30 līdz 18.30, tajās skolēni būvē un programmē Lego Mindstorm robotus.

Vecāko klašu skolēniem un vidusskolēniem tiek piedāvāti divi programmēšanas kursi – programmēšanas pamati interesentiem bez priekšzināšanām un programmēšana lietpratējiem. Programmēšanas pamatu kursā, kas notiek pirmdienās no pulksten 16 līdz 17, skolēni apgūst programmēšanas valodu Python – gan kā veidot un pierakstīt algoritmus šajā valodā, gan kā veidot programmas programmvadāmo ierīču (Lego Mindstorms robotu, Arduino u.c.) kontrolei un vadībai.

Trešdienās pulksten 17 notiek programmēšanas kurss tiem, kuriem jau ir priekšzināšanas kādā no programmēšanas valodām. Programmēšanas kursa lietpratējiem mērķis ir atbalstīt jauniešu sagatavošanos valsts programmēšanas olimpiādei, kā arī nodrošināt interesentiem to zināšanu un prasmju apguvi, kas nepieciešama mācību un pētniecisko projektu īstenošanā.

Īpašs jaunums šajā mācību gadā ir kurss ”Viedās tehnoloģijas un programmēšana” 7.-12.klašu skolēniem, kurās skolēniem tiek piedāvāta iespēja būvēt programmvadāmas ierīces (uz Arduino vai Raspberry Pi bāzes), kā arī veidot to vadības un kontroles programmas valodā C vai Python. Nodarbības notiek trešdienās pulksten 18.

Papildus informācija pa tālr. 29471460 (Dzintars Tomsons), e-pasts: [email protected] Precizēto informāciju par nodarbību dienām un laikiem var atrast Izglītības pārvaldes mājas lapā sadaļā ”Izglītības notikumu kalendārs” https://plans.liepaja.edu.lv/

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli