Sestdiena, 31. jūlijs Ruta, Rūta, Sigita, Angelika
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzticamas un aktuālas ziņas šajā laikā ir ļoti svarīgas!

Piesakies paziņojumiem un esi informēts par būtiskākajiem notikumiem Liepājā!

Pieteikties

“Šopings” ar itāļu piegaršu

“Šopings” ar itāļu piegaršu
28.01.2011 13:10

Atslēgvārdi

Janvāris Eiropā tradicionāli ir izpārdošanu laiks un tāpēc arī liepājnieki, sūdzoties par augstajām cenām un mazo izvēli mūsu veikalos, pošas iepirkšanās tūrēs uz ārzemēm. Kad ar pāris draudzenēm pirms dažām nedēļām sēdāmies lidmašīnā uz Berlīni, iznāca teikt labrītu vēl pāris liepājniekiem.

Sākums pusdesmitos

Mana pieredze Berlīnes veikalu ķemmēšanā ir visai neliela, un jāteic godīgi, ka zīmolu veikalos vairāk jūtos kā izstāžu zālēs, tomēr pierunāju kaimiņienes vienu dienu janvārī atvēlēt braucienam uz Berlīni, lai netērētu dārgu naudu vismaz par ikdienas apģērbu bērniem, no kura mazie rakari pamanās izaugt zibensātrumā. Manas ceļabiedrenes gan uzreiz bilda, ka šim braucienam atsaucas ne tik daudz iepirkšanās cik kopābūšanas un paša pasākuma dēļ.

Izmantojām “Airbaltic” piedāvājumu septiņos no rīta izlidot no Rīgas un pēc pusotras stundas būt Berlīnē. Tas gan nozīmē, ka jau nakts vidū cēlāmies, lai nokļūtu Rīgā un tāpēc pēcpusdienā jutāmies diezgan sagurušas, taču “skaistums prasa upurus”.

Mūsu “šopinga” maršrutā bija Kurfurstendamm – viena no galvenajām iepirkšanās ielām Berlīnē, netālu no zooloģiskā dārza.  No lidostas šurp var atbraukt ar vienu autobusu, tāpēc nekādu satraukumu nebūs arī tiem, kas atbraukuši pirmo reizi.

Abās ielas pusēs atrodami visdažādākie veikali no dārgā un arī “tautas” gala. Lielveikals “KaWeDe”, tāpat “Peek and Cloppenburg”, “H&M”, “Zara”, “Mango”, “C&A” un citu zīmolu veikali uz ielas ir pat vairāki un tajos atrodams dažāds piedāvājums. Mana izvēle šoreiz bija vienkāršu ļaužu “C&A”, jo, kā jau teicu, meklēju ko lētāku ikdienai, bet modes dāmas, protams, var apmeklēt ko citu. No pagājušā gada jau zinājām, ka pirmais veikals atveras pusdesmitos, tāpēc pēc atbraukšanas vispirms devāmies brokastot un iedzert kafiju. To varēja darīt gandrīz vai ārā, jo laiks bija patiešām jauks un no sniega un ziemas Berlīnē vairs nebija ne miņas – sajūtas patiešām pavasarīgas. Tā kā lidmašīnā centāmies gulēt, līdzpaņemtās sviestmaizes notiesājām jau pilsētā un sāļie krekeri par kuriem uzjautrinājāmies visu ceļu, bija lielisks rīta našķis.

Blakus vāciešiem un tūristiem

Līdz ar atvēršanu “šturmējām” veikalus līdz ar turkiem, vāciešiem, krieviem un tūristiem, kas ieradušies te atvērt savus maciņus. Pielaikošana un izvēlēšanās ir patīkama tikai pirmās pāris stundas. Vēlāk tas kļūst jau par nogurdinošu un apnicīgu darbu. Lai viena otrai netraucētu, šopojam vienatnē, ik pēc stundas norunājot tikšanos un nejauši satiekoties veikalos, taču dažbrīd atceros, ka pērn, kad bijām kopā ar vīru, es viņam pienesu mērāmos džinsus un lietas uz priekšu gāja raitāk. Arī man gribētos, lai kāds no milzu zāles otra gala atnes cita izmēra blūzīti, jo citādi man tai jāiet pakaļ pašai. Un pēcpusdienā vēl līdzi jāstiepj arī iepirkumu pilnie maisi. Taču darbojoties mērķtiecīgi un pērkot uzreiz to, kas der un patīk, nevis ilgi pārdomājot, man izdodas savu pasūtījumu sarakstu izpildīt ātri. Bez krekliņiem, kurpēm, blūzītēm un žaketes, tieku arī pie jauniem auskariņiem un gredzena. Draudzenes arī šo to iepirkušas, bet viena no viņām pukojas, ka nesen Liepājā nopirkusi jaunus zābakus, jo te tos ieraudzījusi par saviem 30% lētākus. Par to, ka pārmaksājam patiešām jādusmojas! Zane savukārt atklāj, ka atlaides ir patiešām reālas, jo ierauga, ka svārki, ko viņa novembrī pirkusi Vācijā, nu maksā par saviem 10 eiro lētāk. Reklāma nemelo.

Viena no draudzenēm uzstāj, ka mums jāietur pauze un jādodas uz kafijas bodīti nopirkt dāvanu mammai. Tur iedzeram arī maigo Late turpat piesaulītē. Šis brīdis un vēl pusdienas netālajā itāļu tratorijā ir jaukākie notikumi mūsu braucienā.

“Nekādus makdonaldus,” jau lidmašīnā pavēsta Inga un mēs vienojamies, ka pusdienosim vēlu, bet pamatīgi, nevis ieskriesim, lai apēstu kaut kur kaut ko, vai, nedod dievs, visu dienu iztiktu ar āboliem un krekeriem. Vispirms ir doma par ķīniešiem, bet es rosinu skatīties uz itāļu pusi. Pirmais krodziņš mums liekas pārāk glauns un tur baidāmies iet, taču otrajā, kur smaidīgi puiši nosvīduši rosās pie plīts, dodamies droši iekšā. Pastas vai picas vietā ņemam cūkgaļu ar dārzeņiem un, lai gan kādai atceļā jābūt par šoferi, iedzeram arī vīnu. Ēdienu baudām nesteidzoties, pēc brīža izlemjam arī par labu saldējumam un kafijai un tā pāris stundas velkam laiku apspriežot mīlas un darba lietas, aprunājot vīrus un lieloties ar bērniem tā kā jau meitenes to prot. Ēdiens ir lielisks, apkalpošana jauka un cenas tikai mazliet augstākas kā Rīgā. Bet galvenais ka šī itāļu ēdiena garša ir tas, ko atcerēsimies no šī brauciena – neteiksi taču: “Atceries kā mēs tai “C&A”!”. Atceries kā mēs pusdienojām tratorijā taču skan daudz labāk, vai ne?

Nakts veikalā?

Kad esam atpūtušās, laižam vēl vienu loku pa veikaliem, jau mērķtiecīgi ejot pēc kaut kā iepriekš noskatīta vai vienkārši ielūkojoties veikalos, lai apskatītu piedāvājumu. Lai arī lidmašīna ir tikai pirms astoņiem vakarā, jau ap pieciem dodamies uz lidostu un izlemjam pēdējās stundas pavadīt tur. Nogurums liek sevi manīt, lai gan vēlāk secinām, ka pareizāk būtu vienkārši pavizināties pa pilsētu, lai kaut ko apskatītu. Bet visas Berlīnē neesam pirmo reizi un tas mūs pārāk neinteresē. Lai gan arī veikali ir pagalam apnikuši.

Diemžēl Tegel lidostas veikalu piedāvājums mums šķiet patiešām smieklīgs, pat smaržu bode izrādās niecīga un tāpēc divu stundu garumā dzeram atspirdzinošu kolu, vērojot biznesa ļaudis, kam lidošana ir ikdiena. Vēl tikai neiztrūkstošie saldumi mājāspalicējiem un pēc rūpīgas drošības pārbaudes varam kāpt lidmašīnā.

Manas ceļabiedrenes aizmieg ātri, bet mani atkal moka sāpošās ausis un es skaitu minūtes līdz nolaidīsimies.

Ap vienpadsmitiem esot Rīgā visas trīs izsmejamies, ka esam kļuvušas par šopoholiķēm, jo lidostā vēl tomēr izlemjam par labu lētāku smaržu iegādei. Guļu automašīnā, pa ceļam uz Liepāju un izkāpjot priecājos, ka esmu paņēmusi brīvu arī nākamo dienu, jo miega pēdējās diennakts laikā bijis ļoti maz.

Galvenie secinājumi pēc mūsu iepirkšanās tūres ir, ka viegli tas patiešām nav, atlaides ir tā vērtas, lai sev kaut ko nopirktu, un, ka bez šopinga nav slikti izbaudīt arī citus priekus, lai viena diena Berlīnē patiešām paliktu atmiņā vismaz līdz nākamajam braucienam.

Padomi

*”Airbaltic” lidojumi ir izdevīgi vienas dienas braucienam uz Berlīni, jo lidmašīna jau no rīta ir Vācijā, bet atceļā dodas tikai pēc septiņiem vakarā.

*Biļete jāpērk savlaicīgi, tad tā izmaksās ap 100 eiro.

*Automašīnu iespējams atstāt turpat pie lidostas par 6 latiem dienā.

*Vienas dienas brauciens ir pietiekams, bet ļoti nogurdinošs, tāpēc labākais risinājums ir divu dienu “iepirkšanās tūre”.

*Pareizais laiks šopingam Berlīnē ir janvāra vai jūlija vidus, kad notiek lielās sezonas preču izpārdošanas.

*Nokļūšana no lidostas uz centru maksās 2,30 eiro, bet visizdevīgāk ir nopirkt “Dienas karti”, kas par 6 eiro jums ļaus ceļot ar jebkuru transportu pa visu pilsētu pusotru dienu.

*Bez Kurfurstendamm var doties arī, piemēram, uz lielveikalu “Potsdamer Arkaden” Potsdamas laukuma tuvumā, lielveikalu “Spandau Arkaden” vai iepirkšanās ielu pašā centrā − Wilmersdorfer Strasse.

*Svarīgākais, ir labi un ērti apavi, jo nostaigāties nākas pamatīgi.

*Ejošāko izmēru valkātājām jārēķinās, ka pieaugot atlaidēm var pietrūkt vajadzīgā izmēra apģērba.

*Izpārdošanas otrajā pusē veikalos tiek izliktas arī jaunās sezonas drēbes un var nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu.

*Iepriekš veikalu mājas lapās internetā var izpētīt cenas un piedāvājumu.

*Līdzi jāņem vismaz no 200 līdz 300 eiro. Ar šo summu pietiks kārtīgai sezonas “kārtai” – virsdrēbēm, zābakiem, džemperiem, biksēm un kādam niekam.

*Noteikti sastādiet vajadzīgo lietu sarakstu, citādi apjuksiet un tā vietā, pēc kā braucāt, nopirksiet ko nevajadzīgu.

*Pusdienošanai var izmantot gan lētās hamburgeru ieskrietuves, gan izvēlēties kādu no turku, ķīniešu vai itāļu krodziņiem.

*Kad pēcpusdienā iepirkšanās apnikusi, der veltīt laiku Berlīnes apskatei.

Anda Pūce,
“Kurzemes Vārds”

 

 

Izpārdošana ārzemēs patiešām nozīmē ievērojamas cenu atlaides, tāpēc ceļa izdevumus izdodas atgūt diezgan ātri.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz