Svētdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Sporta programmai “Atrodi savu sporta veidu” pirmie absolventi

Sporta programmai “Atrodi savu sporta veidu” pirmie absolventi
Foto: Bērnu republika
30.05.2018 07:06

liepajniekiem.lv

Šonedēļ, 31.maijā pulksten 18, Liepājas Universitātē, Lielā ielā 14 notiks bērnu sporta programmas “Atrodi savu sporta veidu” pirmais izlaidums.

Svinīgajā pasākumā piedalīsies vairāk nekā 60 audzēkņi. “Sākumā pieteicās aptuveni 70 interesenti, taču reālu darbu uzsāka vien par dažiem mazāk, tādēļ atbirums bija pavisam neliels,” stāsta programmas vadītājs Kaspars Čerņavskis.

“Ir gandarījums un paveikta darba sajūta. Liels prieks par tiem bērniem, kuri kļūs par pirmajiem absolventiem programmas vēsturē un pēc vasaras brīvlaika varēs sākt nodarboties ar sev piemērotāko un tīkamāko sporta veidu.”

Unikālas sporta programmas ietvaros dalībnieki viena mācību gada laikā varēja iepazīties un apgūt pamatus vairākos sporta veidos. Ar audzēkņiem strādāja profesionāli treneri, palīdzot apgūt basketbola, tenisa, cīņu sporta, florbola, futbola, hokeja, peldēšanas, sporta deju, vieglatlētikas un volejbola pamatus. Visi absolventi saņems novērtējumu par piemērotību šiem sporta veidiem. Ir bērni, kas šajos apliecinājumos saņems vienu ieteikumu pievērsties kādam sporta veidam, citi – vairākus, tādēļ vecākiem būs jāpieņem turpmākie lēmumi, kādus treniņus bērnam apmeklēt.

“Kā rāda pieredze, mēs redzam, ka bērns ir labs basketbolā, taču tajā pašā laikā treneris viņu atzinīgi vērtē arī hokejā, tādēļ galvenais jau ir pašu bērnu redzējums, jo apliecinājums tomēr psiholoģiski svarīgāks ir vecākiem. Bērni paši sporta veidus izmēģina un zina, kam ir gatavi. Varbūt tas, kas bērnam padodas, nav tas pats, kas viņam patīk.”

Vadītājs atzīst, ka sajūtas ir divējādas. “Skumji, ka tik ātri paskrējis mācību gads, taču ar lielu prieku un enerģiju darbojamies, lai septembrī varētu šo programmu aptvert plašāk. Liepājā tiks piedāvātas divas vietas – ar Liepājas Olimpisko centru neapstājamies, tādēļ filiāle būs arī Liepājas Valsts tehnikumā, lai piedalīties varētu pēc iespējas vairāk bērnu.”

Kaspars smaidot piebilst: “Bērniem acis spīd!” Mazo sportistu prieku redz arī 10 gadus vecās Elizabetes un 8 gadus vecā Gustava mamma Ruta, kas pēc katras nodarbības redz savus bērnus degošām acīm. “Viņi aizrautīgi stāsta, ko nodarbībā darījuši, dalās iespaidos, pozitīvās emocijās. Vecākiem šīs sajūtas ir neaprakstāmas.”

Viņa uzskata, ka saņemtajam apliecinājumam nebūs tā lielākā nozīme. “Protams, ir interesanti redzēt, ko trenerei iesaka, taču tāpat bērni ir ieguvēji, jo ir iepazinuši tādus sporta veidus, par kuriem savā mūžā pat nebija dzirdējuši, tādēļ ir ļoti priecīgi.”

Ruta aizrautīgi stāsta par bērnu gūto pieredzi, norādot, kad bērni vēlas programmā piedalīties arī nākamgad. “Iedomājaties – meitene spēlē hokeju smagajā ietērpā, dēls vārtsargu tērpā. Kaut arī nodarbībās ir daudz bērnu, treneri tik ļoti rūpīgi dara savu darbu – velta uzmanību katram bērnam, parūpējas, iedrošina! Var redzēt, ka darbs tiek darīts ar sirdi un dvēseli! Tik labu darba organizāciju es nebiju redzējusi nekad iepriekš!” Mamma smejot nosaka, ka arī tad, ja pieaugušajiem būtu iespēja izmēģināt visus šos sporta veidus, viņa noteikti piedalītos.

Programmas vadītājs informēja, ka pēc svinīgā pasākuma, pulksten 19, turpat Liepājas Universitātes aktu zālē interesenti tiek aicināti pieteikt savas atvases nākamajam 2018./2019. mācību gadam dalībai sporta programmā “Atrodi savu sporta veidu”. Pieteikties var rakstot e-pastu – [email protected]. Vietu skaits ierobežots.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli