Otrdiena, 7. jūlijs Maruta, Alda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Starp Eirovīzijas nacionālās atlases pusfinālistiem arī liepājnieki

Starp Eirovīzijas nacionālās atlases pusfinālistiem arī liepājnieki
09.12.2008 18:16

Atslēgvārdi

Otrdien, 9.decembrī, Latvijas Televīzija paziņojusi par Eirovīzijas nacionālās atlases pusfinālam izvirzītajām dziesmām, informēja VB SIA “Latvijas televīzija” sabiedrisko attiecību speciāliste Ieviņa Ancena. Starp izpildītājiem un dziesmu sarakstītājiem ir arī vairāki liepājnieki. Dziesmas “Make my day” mūziku un tekstu sarakstījis Edijs Šnipke, viņš pats to arī izpilda. Savukārt Tomass Kleins ir mūzikas autors dziesmai “In love we trust”. Bet grupas “Tumsa” līderis Mārtiņš Freimanis ir autors dziesmas “Angel of mine” mūzikas un teksta autors.

Kopumā pusfinālam ir izvirzīta 21 dziesma, kas LTV1 ēterā būs skatāma un klausāma trijos pusfinālos – 31. janvārī, 7. februārī un 14. februārī.

No 108 iesniegtajām dziesmām, šīs izraudzījās LTV veidota žūrija, kuru veidoja astoņas balsis: viena balss piederēja LTV radošajai komandai – Eirodziesmas 2009 darba grupai (projekta vadītājai Ivetai Lepeško, TV režisorei, projekta starptautisko sakaru koordinatorei Zitai Kaminskai, režisoram Arvīdam Babrim, projektu vadītājai Baibai Saleniecei un projekta skaņu režisoram Uldim Saleniekam).  Pārējās balsis piederēja LTV Kultūras, bērnu un izklaides raidījumu satura redaktorei Dainai Markovai, mūziķim un producentam Aivaram Hermanim, mūziķim un komponistam Raimondam Macatam, dziedātājai un mūzikas pedagoģei Ancei Krauzei, mūziķei, režisorei un producentei Dacei Pūcei, laikraksta ”Diena” redaktoram Jegoram Jerohomovičam un Radio SWH+ galvenajam producentam Edmundam Kaševskim.

Latvijas Televīzija ar Eirovīziju saistīta kopš 1998. gada, kad pirmo riezi pārraidīja šo konkursu LTV ēterā. Savukārt Latvijas mākslinieki Eirovīzijā piedalās no 2000. gada, kad ”Prāta Vētra”, ieguva 3. vietu. ”Eirovīzija allaž bijusi viena no skatītākajām pārraidēm visu televīziju konkurencē. Eirovīzija – tā vienlaikus ir arī Latvijas Televīzijas misija – mūsu māksliniekiem ik gadu nodrošināt iespēju stāties miljoniem plašas auditorijas priekšā, nesot Latvijas vārdu pasaulē,” preses konferencē uzsvēra LTV1 direktore Baiba Šmite.

Kā jau ziņots, šogad būtiski mainīts konkursa Nolikums, tālab Eirovīzija Latvijas Televīzijā tiks atspoguļota citā formātā: proti, respektējot skatītāju simpātijas pret šovu formātu, šogad dziesmas un to izpildītāji par iekļūšanu Eirodziesmas jeb Eirovīzijas Nacionālās atlases finālā cīnīsies trijos (nevis divos!) pusfinālos. No katra pusfināla pēc skatītāju telefonbalsojuma un žūrijas vērtējuma kvalificēsies trīs dziesmas, bet pēdējo – desmito dziesmu – televīzijas skatītāji izvēlēsies t.s. otrajā iespējas kārtā jeb īpašajā raidījumā. 1. pusfināls LTV1 ēterā būs 31. janvārī, 2. pusfināls – 7. februārī, 3. pusfināls – 14. februārī, bet otrās iespējas kārta (īpašais raidījums) – 21. februārī.

Eirovīzijas projekta starptautisko sakaru koordinatore Zita Kaminska informē, jaunumi skar arī starptautisko konkursu. Kā jau iepriekš tika informēti delegāciju vadītāji, Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā Maskavā tiks ieviesta jauna balsošanas sistēma. Jau izlemts, ka katras valsts balsojuma rezultātu veidos 50% telefonbalsojuma un 50% ekspertu žūrijas balsojuma. Par argumentiem šādai formai tiek minēti vairāki faktori: pirmkārt, citā attiecībā veidots balsojums neko īpaši neizmainīs, toties tas samazinās negatīvo efektu, ko rada diasporu balsojums, turklāt to vieglāk izskaidrot un saprast kā skatītājiem, tā balsotājiem. Visbeidzot, šāda balsojuma attiecība jau tiek praktizēta Eirovīzijas bērnu dziesmu konkursā, tāpēc jau pazīstama lielai daļai auditorijas, kālab vairākas valstis jau izmanto 50/50 balsojumu savās nacionālajās atlasēs.

Katras valsts žūrijas sastāvā būs 5 cilvēki – profesionāļi mūzikas industrijā (radio, TV, mūzikas izpildītāji, tekstu un mūzikas autori utt.). Visiem žūrijas pārstāvjiem noteikti būs jābūt konkrētās valsts pilsoņiem. Neviens no tiem nedrīkstēs būt nekādā saistībā ar kādu no konkursa dalībniekiem – autoriem vai izpildītājiem. Tuvāk ar jauno balsošanas procedūru valstu delegāciju pārstāvji tiks iepazīstināti delegāciju vadītāju tikšanās reizē 16. un 17. martā Maskavā.

Pusfinālos balsojumu sistēma paliks tāda pati, kāda pirmoreiz tika ieviesta Belgradā – t.i., no katra pusfināla 20 dziesmām uz finālu 9 dziesmas iebalso skatītāji, bet desmito dziesmu izvēlas žūrija.

Uzziņai

Eirovīzijas nacionālās atlases pusfinālam izvirzītās dziesmas to iesniegšanas secībā:
Nr. 1 – Make my day (mūzika, teksts, izpildītājs: Edijs Šnipke)
Nr. 2 – Time goes (mūzika: Romāns Falkenšteins, teksts: Romāns Falkenšteins, Ņina Kovaiko, izpildītājs: grupa ”Camillas”).
Nr. 3 – For a better tomorrow (mūzika, teksts, izpildītājs: Valters Frīdenbergs)
Nr. 4 – Party (mūzika: Johnny Salamander, teksts: Meldra Gūža, izpildītājs: Johnny Salamander
Nr. 5 – Tic Tac (mūzika, teksts: Ingars Viļums, izpildītāja: Iveta Baumane)
Nr. 6 – Without you (mūzika, teksts: Pāvels Murašovs, izpildītāja: Ketta)
Nr. 7 – Don’t want to say goodbye (mūzikas autors: Katrīna Tene (Fidji), teksta autors: Tarmo Keranens, izpildītāja: Fidji)
Nr. 8 – In love we trust (mūzika: Tomass Kleins, teksts: Guntars Račs, izpilda: Aisha, Ella, Olga)
Nr. 9 – Call me any time you need a problem (mūzika: Aivars Rakovskis, teksts: Agnese Rakovska, izpildītāja: grupa ”Triānas parks”)
Nr. 10 – Be yourself (mūzika: Kristaps Krievkalns, teksts un izpildītāja: Ginta Ēķe)
Nr. 11 – Have to say goodbye (mūzika, teksts, izpildītāja: Madara Celma)
Nr. 12 – Angel of mine (mūzika, teksts: Mārtiņš Freimanis, izpildītāja: Kristīna Zaharova)
Nr. 13 – Running around (mūzika: Dace Planāre, teksts: Aivars Freimanis, izpildītāja: Dace un Frīdis)
Nr. 14 – Bye, bye (mūzika, teksts: Markus Riva, izpilda: Sabīne Berezina)
Nr. 15 – I wish i could pretend (mūzika: Lauris Reiniks, teksts: Lauris Reiniks, Gordon Pogoda, izpildītāja: Kristīna Zaharova)
Nr. 16 – When the sun is going down (mūzika: Arturs Palkevičs, teksts: Leonīds Jevsejevs, Sergejs Ivanovs, izpildītājs: tiks precizēts)
Nr. 17 – Sastrēgumi (mūzika: Kārlis Lācis, teksts: Jānis Elsbergs, izpildītājs: Intars Busulis)
Nr. 18 – Aizejot (mūzika: Edijs Dukurs, teksts, izpildītājs: Miks Dukurs)
Nr. 19 – Place to be (mūzika: Andris Barons, teksts: Brita Barone, Diāna Dubrovska, izpildītājs: Ģirts Zebuliņš)
Nr. 20 – Hey (mūzika: Kjell Jennstig, teksts: Leif Golkuhl, izpildītāja: Aisha)
Nr. 21 – Dynamite (mūzika, teksts: Mikael Erlandsson, izpildītājs tiks precizēts)

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz