Ceturtdiena, 23. janvāris Grieta, Strauta, Rebeka

Starp Eirovīzijas nacionālās atlases pusfinālistiem arī liepājnieki

Starp Eirovīzijas nacionālās atlases pusfinālistiem arī liepājnieki
09.12.2008 18:16

Atslēgvārdi

Otrdien, 9.decembrī, Latvijas Televīzija paziņojusi par Eirovīzijas nacionālās atlases pusfinālam izvirzītajām dziesmām, informēja VB SIA “Latvijas televīzija” sabiedrisko attiecību speciāliste Ieviņa Ancena. Starp izpildītājiem un dziesmu sarakstītājiem ir arī vairāki liepājnieki. Dziesmas “Make my day” mūziku un tekstu sarakstījis Edijs Šnipke, viņš pats to arī izpilda. Savukārt Tomass Kleins ir mūzikas autors dziesmai “In love we trust”. Bet grupas “Tumsa” līderis Mārtiņš Freimanis ir autors dziesmas “Angel of mine” mūzikas un teksta autors.

Kopumā pusfinālam ir izvirzīta 21 dziesma, kas LTV1 ēterā būs skatāma un klausāma trijos pusfinālos – 31. janvārī, 7. februārī un 14. februārī.

No 108 iesniegtajām dziesmām, šīs izraudzījās LTV veidota žūrija, kuru veidoja astoņas balsis: viena balss piederēja LTV radošajai komandai – Eirodziesmas 2009 darba grupai (projekta vadītājai Ivetai Lepeško, TV režisorei, projekta starptautisko sakaru koordinatorei Zitai Kaminskai, režisoram Arvīdam Babrim, projektu vadītājai Baibai Saleniecei un projekta skaņu režisoram Uldim Saleniekam).  Pārējās balsis piederēja LTV Kultūras, bērnu un izklaides raidījumu satura redaktorei Dainai Markovai, mūziķim un producentam Aivaram Hermanim, mūziķim un komponistam Raimondam Macatam, dziedātājai un mūzikas pedagoģei Ancei Krauzei, mūziķei, režisorei un producentei Dacei Pūcei, laikraksta ”Diena” redaktoram Jegoram Jerohomovičam un Radio SWH+ galvenajam producentam Edmundam Kaševskim.

Latvijas Televīzija ar Eirovīziju saistīta kopš 1998. gada, kad pirmo riezi pārraidīja šo konkursu LTV ēterā. Savukārt Latvijas mākslinieki Eirovīzijā piedalās no 2000. gada, kad ”Prāta Vētra”, ieguva 3. vietu. ”Eirovīzija allaž bijusi viena no skatītākajām pārraidēm visu televīziju konkurencē. Eirovīzija – tā vienlaikus ir arī Latvijas Televīzijas misija – mūsu māksliniekiem ik gadu nodrošināt iespēju stāties miljoniem plašas auditorijas priekšā, nesot Latvijas vārdu pasaulē,” preses konferencē uzsvēra LTV1 direktore Baiba Šmite.

Kā jau ziņots, šogad būtiski mainīts konkursa Nolikums, tālab Eirovīzija Latvijas Televīzijā tiks atspoguļota citā formātā: proti, respektējot skatītāju simpātijas pret šovu formātu, šogad dziesmas un to izpildītāji par iekļūšanu Eirodziesmas jeb Eirovīzijas Nacionālās atlases finālā cīnīsies trijos (nevis divos!) pusfinālos. No katra pusfināla pēc skatītāju telefonbalsojuma un žūrijas vērtējuma kvalificēsies trīs dziesmas, bet pēdējo – desmito dziesmu – televīzijas skatītāji izvēlēsies t.s. otrajā iespējas kārtā jeb īpašajā raidījumā. 1. pusfināls LTV1 ēterā būs 31. janvārī, 2. pusfināls – 7. februārī, 3. pusfināls – 14. februārī, bet otrās iespējas kārta (īpašais raidījums) – 21. februārī.

Eirovīzijas projekta starptautisko sakaru koordinatore Zita Kaminska informē, jaunumi skar arī starptautisko konkursu. Kā jau iepriekš tika informēti delegāciju vadītāji, Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā Maskavā tiks ieviesta jauna balsošanas sistēma. Jau izlemts, ka katras valsts balsojuma rezultātu veidos 50% telefonbalsojuma un 50% ekspertu žūrijas balsojuma. Par argumentiem šādai formai tiek minēti vairāki faktori: pirmkārt, citā attiecībā veidots balsojums neko īpaši neizmainīs, toties tas samazinās negatīvo efektu, ko rada diasporu balsojums, turklāt to vieglāk izskaidrot un saprast kā skatītājiem, tā balsotājiem. Visbeidzot, šāda balsojuma attiecība jau tiek praktizēta Eirovīzijas bērnu dziesmu konkursā, tāpēc jau pazīstama lielai daļai auditorijas, kālab vairākas valstis jau izmanto 50/50 balsojumu savās nacionālajās atlasēs.

Katras valsts žūrijas sastāvā būs 5 cilvēki – profesionāļi mūzikas industrijā (radio, TV, mūzikas izpildītāji, tekstu un mūzikas autori utt.). Visiem žūrijas pārstāvjiem noteikti būs jābūt konkrētās valsts pilsoņiem. Neviens no tiem nedrīkstēs būt nekādā saistībā ar kādu no konkursa dalībniekiem – autoriem vai izpildītājiem. Tuvāk ar jauno balsošanas procedūru valstu delegāciju pārstāvji tiks iepazīstināti delegāciju vadītāju tikšanās reizē 16. un 17. martā Maskavā.

Pusfinālos balsojumu sistēma paliks tāda pati, kāda pirmoreiz tika ieviesta Belgradā – t.i., no katra pusfināla 20 dziesmām uz finālu 9 dziesmas iebalso skatītāji, bet desmito dziesmu izvēlas žūrija.

Uzziņai

Eirovīzijas nacionālās atlases pusfinālam izvirzītās dziesmas to iesniegšanas secībā:
Nr. 1 – Make my day (mūzika, teksts, izpildītājs: Edijs Šnipke)
Nr. 2 – Time goes (mūzika: Romāns Falkenšteins, teksts: Romāns Falkenšteins, Ņina Kovaiko, izpildītājs: grupa ”Camillas”).
Nr. 3 – For a better tomorrow (mūzika, teksts, izpildītājs: Valters Frīdenbergs)
Nr. 4 – Party (mūzika: Johnny Salamander, teksts: Meldra Gūža, izpildītājs: Johnny Salamander
Nr. 5 – Tic Tac (mūzika, teksts: Ingars Viļums, izpildītāja: Iveta Baumane)
Nr. 6 – Without you (mūzika, teksts: Pāvels Murašovs, izpildītāja: Ketta)
Nr. 7 – Don’t want to say goodbye (mūzikas autors: Katrīna Tene (Fidji), teksta autors: Tarmo Keranens, izpildītāja: Fidji)
Nr. 8 – In love we trust (mūzika: Tomass Kleins, teksts: Guntars Račs, izpilda: Aisha, Ella, Olga)
Nr. 9 – Call me any time you need a problem (mūzika: Aivars Rakovskis, teksts: Agnese Rakovska, izpildītāja: grupa ”Triānas parks”)
Nr. 10 – Be yourself (mūzika: Kristaps Krievkalns, teksts un izpildītāja: Ginta Ēķe)
Nr. 11 – Have to say goodbye (mūzika, teksts, izpildītāja: Madara Celma)
Nr. 12 – Angel of mine (mūzika, teksts: Mārtiņš Freimanis, izpildītāja: Kristīna Zaharova)
Nr. 13 – Running around (mūzika: Dace Planāre, teksts: Aivars Freimanis, izpildītāja: Dace un Frīdis)
Nr. 14 – Bye, bye (mūzika, teksts: Markus Riva, izpilda: Sabīne Berezina)
Nr. 15 – I wish i could pretend (mūzika: Lauris Reiniks, teksts: Lauris Reiniks, Gordon Pogoda, izpildītāja: Kristīna Zaharova)
Nr. 16 – When the sun is going down (mūzika: Arturs Palkevičs, teksts: Leonīds Jevsejevs, Sergejs Ivanovs, izpildītājs: tiks precizēts)
Nr. 17 – Sastrēgumi (mūzika: Kārlis Lācis, teksts: Jānis Elsbergs, izpildītājs: Intars Busulis)
Nr. 18 – Aizejot (mūzika: Edijs Dukurs, teksts, izpildītājs: Miks Dukurs)
Nr. 19 – Place to be (mūzika: Andris Barons, teksts: Brita Barone, Diāna Dubrovska, izpildītājs: Ģirts Zebuliņš)
Nr. 20 – Hey (mūzika: Kjell Jennstig, teksts: Leif Golkuhl, izpildītāja: Aisha)
Nr. 21 – Dynamite (mūzika, teksts: Mikael Erlandsson, izpildītājs tiks precizēts)

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)