Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Pirmdiena, 20. augusts

+20°C
Vējš: DR 6.6 m/s
Laika ziņas Liepājā

Vārdadiena: Bernhards, Boriss

Starptautiska prakse uz Skotiju, Somiju un Itāliju  (3)

Atslēgvārdi mākslas skola | prakse

Kā zināms, Liepājas Mākslas vidusskola nav malā sēdētāja un tā aktīvi iesaistās dažādos vietēja mēroga, kā arī starptautiskos projektos.

Šogad tā deva iespēju 8 skolēniem un 4 skolotājiem doties starptautiskajā praksē uz Skotiju (Lielbritāniju), Somiju un Itāliju.

Prakse Somijā

Praksē uz Somijas pilsētu Lappenrantu devās 3 audzēknes un 2 pasniedzējas: Līna Freimane (3. kurss, Apģērbu dizaina nodaļa), Lelde Dreimane (3. kurss, Ādas izstrādājumu dizaina nodaļa), Marta Toode (2. kurss, Tekstilizstrādājumu dizaina nodaļa), Sandra Zāle-Zālīte (Tekstilizstrādājumu dizaina nodaļas vadītāja), Dzintra Budovska (Ādas izstrādājumu dizaina nodaļas vadītāja).

Visas veiksminieces, kuras devās uz Somiju, atzina, ka tā ir lieliska valsts, un, ka, tur piedzīvotais, iespiedīsies atmiņā uz ilgiem laikiem. Somi bijuši ļoti viesmīlīgi – visi iepriekš lasītie un dzirdētie komentāri par to, ka somi ir intraverti, uz sevi tendēti, izrādās liels pārspīlējums.

Klimats, salīdzinot ar Liepāju un Latviju, bija ļoti atšķirīgs – kamēr Liepājā lija lietus, laiks bija ļoti drēgns un miglains, tikmēr Lappenrantā zemi klāja mīksts sniegs un domas, gribot – negribot, rosījās par un ap Ziemassvētkiem. Somijas flora, cik mūsu varonēm to sanāca redzēt, pārāk neatšķīrās no Latvijā ierastās – egles, priedes un citi zvēri. Starp kokiem varēja manīt mazās rudastītes, kas rotaļīgi lēkāja no zara uz zaru.

Pirmo nakti mūsu ceļinieces pārlaida viesu namā, kas grupu pārsteidza ar savu viesmīlību un laipno uzņemšanu. Tālākās naktis tik vadītas studentu kopmītnēs, kuras diezgan krasi atšķiras no Latvijā sastopamajām. Viss ir praktiski sterils, māju var izstaigāt ar basām kājām, un ne gruzītis nepieķersies pie kailās pēdas. Arī sauna, kura tika kurināta katru sestdienu, bija kā pieczvaigžņu viesnīcā. Kopumā mājvieta meitenēm atstāja ļoti labu iespaidu.

Skola, kurā meitenes viesojās bija tikpat tīra kā kopmītnes, pie sienām bija dažādas, visiem pieejamas, medicīnas kastītes ar plāksteriem un dezinficējošām spirta salvetītēm, ja netīšām sagriezies – pieej un paņem.

Savu pirmo un otro darba dienu meitenes vadīja aužot pie elektriskajām stellēm un izmantojot vēl neapzinātus materiālus un tehnikas. Visas skolotājas bija ļoti laipnas, viesmīlīgas un izpalīdzīgas. Kopumā meitenes praksē aizvadīja 10 darba dienas, šujot, batikojot, aužot un mācoties jaunas tamborēšanas tehnikas. Bet garšīgākais kūkas gabaliņš esot ticis atstāts uz beigām. Akmens apstrādes nodaļa – tieši tās apmeklējumu viņas atzīst par visinteresantāko un praktizējošāko. Stādāt ar akmeni ir vienreizēja pieredze, kura negadās visām meitenēm. Parasti šādās nodaļās praktizējas pārsvarā puiši, taču South Carelia Vocational College skolas Akmens apstrādes nodaļas puse no visiem audzēkņiem bija meitenes.

Brīvo laiku meitenes pavadīja apmeklējot veikalus un par līdzpaņemto kabatas naudu iegādājoties Ziemassvētku dāvanas saviem mīļajiem. Lappenranta ir ļoti skaista pilsēta, un tajā ir daudz veikaliņu, kuros iespējams iegādāties ar roku darinātus somu dizaina priekšmetus. Tie nav lēti, taču ar ļoti kvalitatīvi. Brīvajā laikā ceļotājas apmeklēja ne tikai veikalus, bet devās ciemos pie vietējām skolotājām. Meitenes bija ļoti priecīgas redzot, ka skolotājas dzīvo mājiņās, kuras atgādina piparkūku namiņus, kādas parasti mēs varam tikai iztēloties lasot pasakas, vai redzot kartiņas – tās bija mazas, jaukas, pilnas ar siltumu un Ziemassvētku noskaņām. Viņas arī devās apciemot Somu jaunietes no skolas, kurām vajadzēja mazliet ilgāku laiku, lai atmestu kautrīgumu.

Daļu no tur saņemtās viesmīlības, sirsnības un piparkūku receptēm meitenes atveda mājās, lai ar tām dalītos ar savu ģimeni un draugiem. Šis ceļojums ir neaizmirstama pieredze, un nu meitenēm Somijā ir draudzenes, kuras viņas noteikti dosies apciemot vēlreiz, un kuras noteikti atbrauks uz Latviju.

Salīdzinot LMV ar Somijas skolu, Somu skolai noteikti ir labāks aprīkojums, taču mūsu audzēkņi pēc Liepājas mākslas vidusskolas absolvēšanas noteikti ir tikpat labi sagatavoti, kā Somu audzēkņi. Pats svarīgākais ir tas, ka arī mēs viņus sagaidījām viesmīlīgi, kad viņi bija ieradušies pie mums apskatīt mūsu skolu, iepazīt mūsu tradīcijas un kultūru.

Aicinām visus interesentus apmeklēt audzēkņu praksē tapušo darbu izstādi, kura notiks pirmdien, 30. novembrī plkst. 17:00 Alejas ielā. Izstādes atklāšana un prezentācija par praksē pieredzēto.

Prakse Skotijā

Praksē uz Skotojas pilsētu Glāzgovu, Ziemeļģlāzgovas koledžu, devās skolotāja Ilze Elizabeta Rasa un LMV audzēkņi: Līna Dzilna; Ilva Indrikova; Aivis Kleihofs- Prūsis.

Pateicoties projektam, Liepājas Mākslas vidusskolas audzēkņi devās divu nedēļu garā praksē uz Apvienoto Karalisti, lai Ziemeļglāzgovas koledžā apgūtu cepuru meistaru noslēpumus, tādējādi piepildīts jauniešu sen lolotais sapnis – gūt citu valstu pieredzi.

Šis projekts vērsts uz to, lai audzēkņiem būtu iespēja papildinātu savu profesionālo izglītību un konkurētspēju darba tirgū. Projekta realizācija sniedz iespēju iegūt darba un dzīves pieredzi citā valstī, paplašināt cilvēka redzesloku, veicināt intelektuālo attīstību un celt vispārējo profesionālo zināšanu līmeni.

No 9.novembra līdz 23. novembrim LMV audzēkņi divu intensīvu darba nedēļu garumā apguva gan filca cepuru veidošanas pamatprincipus, gan dekoratīvo miniatūrcepurīšu veidošanas pamatprincipus, kā arī zīda rožu veidošanas noslēpumus pieredzējušu koledžas pasniedzēju vadībā.

Mobilitātes projekta ietvaros audzēkņi no prakses brīvajā laikā apmeklēja Glāzgovas ievērojamākos muzejus un mākslas galerijas, tādas kā Kelvingrove Art Gallery and Museum, People’s Palace and Winter Gardens, The Gallery of Modern Art un citas ievērojamas vietas. Audzēkņiem bija iespēja arī iepazīties ar Skotijai raksturīgo arhitektūru un lauku ainavu.

LMV pasniedzēja I.E. Rasa saka: "Šī bija vienreizēja iespēja audzēkņiem iepazīt Skotijas kultūru un valsti. Iespēja gūt nenovērtējamu pieredzi praktiskajās iemaņās. Gūstot jaunus iespaidus, mēs paplašinām savu redzesloku, attīstām domāšanu un gūstam spēku izvirzīt un sasniegt jaunus mērķus. Domāju, ka šādu projektu realizēšana ir spēcīga motivācija audzēkņiem sasniegt izvirzītos mērķus un apzināties to, ka jāmācās un jāstrādā ir pašam savas izaugsmes dēļ."

Arī audzēkņi atzīst, ka jauniegūtā pieredze viņiem ir ārkārtīgi nozīmīga tālākai izaugsmei, kuru tagad varēs veiksmīgi pielietot izstrādājot gan savus kursa darbus, gan nākamajā gadā diplomdarbu.

Mājās prakses dalībnieki atveduši ir košus iespaidus, jaunas zināšanas, iemaņas un pārliecību par savām spējām, nākotnē sasniegt jaunus mērķus.

LMV audzēkne I. Indrikova saka: "Ir vērts cīnīties un visus darbus izdarīt cik vien labi ir iespējams, mācīties ar pilnu atdevi. Es patiešām esmu pateicīga, ka skola ir novērtējusi mūsu centienus un sekmes, dodot šo iespēju."

Prakse Itālijā

Praksē uz Itālijas pilsētu Florenci, Le Arti Orafe mākslas skolu, devās skolotājs Edijs Ābelis LMV Juvelierizstrādājumu dizaina nodaļas 4. kursa audzēknesi: Annija Bitere; Katrīna Bitere.

Laika posmā no 1. 17. novembrim Leonardo da Vinči projekta ietvaros, bijām starptautiskajā praksē Itālijā. Mēs apmetāmies ļoti skaistā pilsētā Florencē un mācījāmies Le Arti Orafe juvelierizstrādājumu skolā.

Šī brauciena laikā tika gūta ļoti liela un noderīga pieredze, mācījāmies strādāt ar jaunām tehnoloģijām, ar kādām mūsu skolā nestrādā. Mums bija iespēja veidot rotaslietas vaskā, kā arī apguvām pirmos soļu gravēšanā.

Le Arti Orafe juvelierizstrādājumu skolā mūs uzņēma ļoti labi, gan skolotāji, gan audzēkņi, arī skolas direktors bija ļoti draudzīgs, palīdzēja, ja radās kādas neskaidrības.

Šī skola ir ļoti atšķirīga no mūsu, Liepājas Mākslas vidusskolas. Atšķirības ir ne tikai darbos, bet arī tehnoloģijās un darba procesā. Šajā skolā ir modernākas ierīces, bet mūsu skolā vairāk tiek izmantots roku darbs.

Brīvajā laikā aplūkojām dažādas kultūrvēsturiski nozīmīgas vietas. Florence ir skaista ne tikai ar saviem oranžajiem dakstiņu jumtiem, bet arī ar skaisto Domu, Dāvida statuju, tiltiem, daudzajiem parkiem un muzejiem. Izmantojām arī iespēju Florenci izbraukāt ar riteņiem, izmantojot riteņu nomu. Mums pietika laiks ne tikai apmeklēt visus interesējošos objektus Florencē, bet arī aizbraukt uz netālo pilsētu Pizu, lai aplūkotu tur tik slaveno Pizas torni.

Visi praksē pabijušie jaunieši un Liepājas mākslas vidusskola aicina visus interesentus apmeklēt audzēkņu praksē tapušo darbu izstādi, kuras atklāšana notiks pirmdien, 30. novembrī plkst. 17:00 Alejas ielā. Jaunieši dalīsies arī savā pieredzē par praksē redzēto un apgūto.

Andra Zvirbule,
LMV izglītības metodoķe

  • Komentāri (3)
  • 0
+ skatīt visus Atlikušie simboli: 500

Pievieno komentāru

liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Portālā aizliegts ievietot:
- personas godu un cieņu aizskarošu, draudošu, apmelojošu informāciju;
-musināt uz rasu vai etnisko neiecietību;
-komentārus, kas neatbilst Latvijas Republikas likumdošanai;
- komerciāla rakstura informāciju vai jebkāda veida reklāmu un aģitāciju.

Noteikumu neievērošanas gadījumā, liepajniekiem.lv patur tiesības komentārus dzēst, slēgt iespēju komentēt un ziņot tiesībsargājošām iestādēm.

Uzmanību!!!
Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Aktīvā zona

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!