Pirmdiena, 29. aprīlis Raimonds, Laine, Vilnis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Starptautiskajā Jauno mediju mākslas nedēļā “I-week” – atvērtās lekcijas

Starptautiskajā Jauno mediju mākslas nedēļā “I-week” – atvērtās lekcijas
24.11.2010 10:30

Atslēgvārdi

Š.g. 27.novembrī Starptautiskās Jauno mediju mākslas nedēļas “I – week” ietvaros Liepājā, Fontaine Royal telpās (Stūrmaņu ielā 1), norisināsies atvērtās lekcijas.

Lekcijas sāksies plkst. 11:00 ar Matīsa Kūļa lekciju ”Grafiskā dizaina mākslinieciskās kvalitātes utilitārās programmatūras saskarnēs”. Matīss Kūlis ir neatkarīgais mākslinieks, dizaineris, pētnieks un pedagogs, Latvijas Mākslas akadēmijas doktorants, kas šobrīd strādā par grafisko dizaineri Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūtā SigmaNet. SigmaNet šobrīd ir viens no lielākajiem interneta pakalpojumu nodrošinātājiem Latvijā. M.Kūļa pētniecības laukā ietverti grafiskās interfeisa estētiskie aspekti.

Atvērtās lekcijas plkst. 11:35 turpinās Raitis Šmits – jauno mediju mākslinieks, pētnieks, teorētiķis, pedagogs, vairāku nozīmīgu starptautisku jauno mediju mākslas festivālu dalībnieks un organizators, kurš šajā jomā aktīvi darbojas kopš 1996.gada, kad kopā ar domubiedriem Rīgā dibināja jauno mediju kultūras centru e-lab un Rixc (2000). R.Šmita lekcijas tēma ir ”Tīkla mākslas arhivēšana un eksponēšana”.

Plkst. 12:10 notiks Mākslas projektu – The Art of Summer, Regime un Art-o-thlon (projekta Viļņa – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2009 ietvaros) prezentācijas, kuras vadīs Zilvinas Lilas(DE/LT). Pēc Viļņas Mākslas akadēmijas absolvēšanas, Zilvinas Lilas Ohaijo Universitātē (ASV) ieguvis mākslas maģistra grādu. Šobrīd strādā par profesoru Ķelnes Mākslas akadēmijā (KHM, Vācija). Regulāri lasa lekcijas par interaktīvo dizainu, simulētās vides un scenārijus, identitāti un tehnoloģijām un vada radošās darbnīcas Vācijas, ASV, Lietuvas un Zviedrijas augstskolās. Projekti Vasaras māksla (The Art of Summer), Režīms (Regime) un Art-o-thlon, kuru koncepta izstrādē un īstenošanā piedalījies Zilvinas Lilas, pārstāv t.s. anti-reprezentatīvās mākslas jomu. Profesors turpina pētīt laikmetīgās mākslas reprezentācijas problemātiku, kuru ar dažādām psihoģeogrāfijas stratēģijām pagājušā gadsimta vidū aizsāka Rietumeiropas intelektuāļi, kuri apvienojās t.s. situacionistu grupā.

Mākslinieks Jānis Garančs plkst. 13:10 lekcijā ”Imersīvās multimediju studijas attīstība MPLab ietvaros” stāstīs par zinātnisku un radošu laboratoriju, kura top Liepājs Universitātē. Tajā būs iespējams pētīt un eksperimentēt ar vizualizāciju, imersīvajām un interaktīvajām vidēm un to veidošanos saplūstot individuālajai un kolektīvajai pieredzei. Lai ilustrētu šo hibrīdo procesu, Jānis Garančs demonstrēs dažus pēdējos gados īstenotus projektus – instalācijas, kuru realizēšanā pielietotas 3D (steroskopiskās) projekcijas, daudzkanālu skaņa, datu vai procesa vizualizācija un interfeiss.

Lekciju turpinājumā plkst. 13:35 uzstāsies Maw Neupert (DE). Maks Neuperts ir mākslinieks, pētnieks un pedagogs. Pēc mediju mākslas studijām Halles (Vācija) un Monreālas (Kanāda) Mākslas Universitātēs, patstāvīgo radošo darbību turpina apvienot ar aktīvu pedagoģisko darbu Veimārā (Vācijā), kur Bauhausa universitātes Mediju mākslas un Dizaina fakultātē lasa lekciju ciklu ”Audio-vizuālā reālā laika programmēšana māksliniekiem”.

Atvērto lekciju pēcpusdienu cēlienu plkst. 14:45 iesāks Dr. Christopher Hales (UK). Viņš kā mākslinieks – praktiķis, pedagogs un teorētiķis pēta interaktīva kustīgā attēla aspektus. Viņa veidotie CD un skārienjūtīgo ekrānu instalācijas tikušas iekļautas vairāku kino/multimediju festivālos. Dr. Kristofers Heils šobrīd strādā par pētnieku un pasniedzēju Austrumlondonas universitātes (University of East London, UEL) Doktorantūras pētniecības programmā SMARTLab, kurā tiek īstenota virkne pētījumu radošo industriju, mākslas un tehnoloģiju jomās.

”Skaņas objektivizāciju” plkst. 15:20 lasīs Voldemārs Johansons (LV). Voldemārs Johansons ir jauno mediju mākslinieks, kas strādā ar skaņu un datiem, ko sniedz dabas parādības, veidojot kompozīcijas, instalācijas un performances. Viņa darbi saistīti ar akustiku un skaņas apstrādi, pētot tādus aspektus kā telpiskums, fizikalitāte, skaņas viļņu un elektromagnētiskā spektra vizualizācija un savstarpējā mijiedarbība. Mākslinieks studējis elektronisko mūziku Hāgas Karaliskās konservatorijas Sonoloģijas institūtā un jau piedalījies vairākos ar jauno mediju mākslu saistītos projektos un īstenojis nozīmīgus pētnieciskus mākslas darbus, kuros cenšas vizualizēt skaņas viļņu svārstības.

Atvērto lekciju dienu noslēgs Shawn Pinchbeck (CA/EE) plkst. 16:05 ar lekciju ”Kinētiskā skaņa – interaktivitāte un deja”. Mākslinieks stāstīs par savu jaunāko projektu, kas top sadarbībā ar Fine 5 Dance Theatre (Talina, Igaunija) un Mile Zero Dance (Edmontona, Kanāda). Kopprojekta rezultātā top interaktīvās skaņas un video scenogrāfija, ar grafiskās vizualizācijas programmatūru un multimediju dejas performanci. Šons Pinčbeks ir kanādiešu izcelsmes elektroakustiskās mūzikas komponists un performanču mākslinieks. Šobrīd dzīvo un strādā Tallinā, lasot lekcijas par akustiskās skaņas programmēšanu un estētiku Baltijas filmu un mediju skolā, Tallinā. Šona skaņdarbi un instalācijas tikuši prezentēti vairākos starptautiskos mediju mākslas festivālos kopš 20.gs. 80.gadu vidus.

Starptautiskā Jauno mediju mākslas nedēļa I-week notiek, pateicoties finansējumam projektos ”Jauno mediju mākslas izglītības nodibināšana un attīstība Liepājā” (sadarbības līguma nr. LV0063) un ”Jauno mediju mākslas izglītības attīstība Liepājā” (sadarbības līguma nr. LV0086). Projekti tiek finansēti ar Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas valdības divpusējo finanšu instrumentu.

Detalizētāka informācija apskatāma mplab.lv/iweek.

Jevgenija Skoraja

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz