Trešdiena, 26. februāris Mētra, Evelīna, Aurēlija

Starptautiskajā konkursā “WorldSkills 2019” arī liepājniece

Starptautiskajā konkursā “WorldSkills 2019” arī liepājniece
Foto: No personīgā arhīva
12.07.2019 07:06

liepajniekiem.lv

Latviju pasaules mēroga jauno profesionāļu meistarības konkursā “WorldSkills 2019” pārstāvēs septiņi jaunieši, starp kuriem būs arī liepājniece Luīze Mihailova, kas savas prasmes rādīs skatlogu noformēšanas disciplīnā. Pagājušajā gadā meitene savas spējas demonstrēja konkursā “EuroSkills” Budapeštā.

Konkurss no 22. līdz 27. augustam norisināsies Krievijā, Kazaņā.

Jau pagājušajā gadā Luīze konkursu aizvadīja bez satraukuma un ieguva 2. vietu. Meitene atzīst, ka arī šogad jūtas visai mierīga: “Satraukumu šobrīd nejūtu, un, šķiet, tas ir labi, jo konkursā satraukums par labu nenāk. Izmantojot pieredzi, ko guvu “EuroSkills Budapest 2018″, šogad noteikti jutīšos daudz drošāk. Tagad man ir skaidrāka izpratne par konkursu un par to, kas man vēl ir jāuzlabo,” saka Luīze.

Gatavošanās konkursam notiek Rīgā, kur nodarbībās tiek dots uzdevums noteiktā laikā izstrādāt savu koncepciju un realizēt to skatlogā.

“Pagājušajā gadā sanāca zaudēt punktus par muļķīgiem sīkumiem, kuriem nepievērsu pietiekami daudz uzmanības, tādēļ tagad nodarbībās lielāku uzmanību pievēršu šo sīkumu labošanai, lai kļūdas neatkārtotos.”

Lai varētu piedalīties konkursā “WorldSkills 2019”, jaunieši savas prasmes demonstrēja vispirms skolās, tad labākie sacentās nacionālajā konkursā “SkillsLatvia”. Tur godalgotie konkursanti ieguva iespēju piedalīties “WorldSkills 2019” atlases konkursos. Labākā rezultāta ieguvējs katrā prasmju konkursā pievienojās Latvijas komandai.

Jūlija sākumā “SkillsLatvia” komandas dalībnieki trīs dienas aizvadīja saliedēšanas un psiholoģiskās noturības veicināšanas nometnē, lai labāk sagatavotos konkursa uzdevumu izpildei paaugstināta stresa apstākļos, iepazītos ar “WorldSkills  2019” saistošajiem dokumentiem un norises detaļām. Savukārt fiziskie pārbaudījumi nostiprināja vienotas komandas garu, pārbaudīja jauniešu temperamentu un reakciju nestandarta situācijās, skaidroja Valsts izglītības attīstības aģentūrā.

Šogad konkursā “WorldSkills 2019” piedalīsies ap 1500 jauno profesionāļu no 67 valstīm. Konkurss notiek katru otro gadu un mijas ar Eiropas mēroga profesionālās meistarības konkursu “EuroSkills”.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli