Piektdiena, 26. aprīlis Rūsiņš, Sandris, Alīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Stāsti par piedzīvoto ceļā uz Ķīnu raisa lielu interesi

Stāsti par piedzīvoto ceļā uz Ķīnu raisa lielu interesi
18.01.2013 00:24

Atslēgvārdi

Daudz bija to interesentu, kas ceturtdienas vēlā pēcpusdienā Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas filiālē “Vecliepājas Rūķis” pulcējās uz tikšanos ar mūziķi Rolandu Ūdri un aktrisi Ilonu Balodi.

Stāstot par piedzīvoto ceļā no Rīgas uz Pekinu, klātesošie caur mūziku, fotogrāfijām un videomateriāliem iepazina tādu eksotisku valstu kā Indija, Pakistāna, Tibeta, Ķīna u.c. ikdienu, kultūru, cilvēkus. Turklāt ar neviltotu interesi.

Vairāki sanākušie portālam atzina, ka ieradušies taisni paklausīties par abu ceļojumu uz Ķīnu, nevis, piemēram, vaigā skatīt grupas “The Hobos” solistu vai vienu no daudzsērijas detektīvfilmas “Ēnu spēles” galvenajām varonēm. Ausmas kundze sirsnīgi nosaka: “Nu, kur tik daudz var ceļot! Taisni brīnos. Turklāt bez lieliem iekrājumiem.” Viņai ļoti patīk klausīties ceļojumu stāstos. Intervijas laikā bibliotēkas zālē sanākušo vēl pamaz, par ko Ausmas kundze neslēpa vilšanos. Tad, kad bijusi Liepājas Pensionāru biedrībā uz mākslinieka Alda Kļaviņa stāstījumu, auditorija bijusi pilna. Taču bažas par neatsaucību bija liekas. Drīz vien šeit brīvu krēslu, kur apsēsties, nebija. Liepājas vakara (maiņas) vidusskolas audzēkne Anna Birze atnākusi, jo to ieteikusi skolotāja. “Interesanti paklausīties par citu cilvēku pieredzi,” kāpēc piekritusi, skaidroja Anna, un ne viņai, ne arī citiem vilties nenācās. Valdot neformālai atmosfērai, brīvi jutās abas puses – gan abi stāstnieki, gan klausītāji.

Ceļojums uz galamērķi Pekinu ilga septiņus mēnešus, kopumā apmeklējot 16 valstis, iesākot sarunu, pastāstīja bezbailīgie braucēji. Sākotnēji bijusi doma braukt ar vilcienu – piecas dienas un esi jau tur. Taču plāni sabruka. “Tas notika laikā, kad Latvijā sākās riktīgā krīze – 2010.gadā. Mums nebija naudas. Tā kā te arī nekas nenotika, ceļojumu neatmetām, tikai Ķīnā nonācām pa apkārtceļiem. Domājām – Ķīna attīstās, tur atradīsim darbu, mācīsim angļu valodu, paši filmēsimies, fotografēsimies, taču, kad turp aizstopējām, nekas no tā vairs nebija prātā,” smaidot atminas Ūdrītis, sakot, ka izvēlēta Pekina, jo, pirmkārt, tā atrodas tālu, otrkārt, lai līdz turienei tiktu, nav jāpārvar milzu šķērslis, kā, piemēram, okeāns, treškārt, ķīniešu valodas dēļ. Turklāt viņa ceļabiedre Ilona tur nekad iepriekš nebija bijusi. Un dodoties ceļā, viņi paļāvušies uz veiksmi, ļaužu labvēlību un savu izturību.

Par to, kā gājis, var izlasīt Ilonas sarakstītajā grāmatā “Rīga-Pekina jeb Ceļošana un izdzīvošana ne-sezonā”. Tā iegūlusi daudzu lasītāju plauktos, tai skaitā arī liepājnieku. To apliecināja gaisā paceltās rokas, kad Ilona aicināja klātesošos atzīties. Piedzīvotais arī ietērpts dziesmās, atspoguļojot to brīžu Ilonas un Ūdrīša ģeogrāfisko, psiholoģisko un kosmisko stāvokli laikā un telpā. Skaņdarbi bezmaksas klausāmi draugiem.lv mūzikas sadaļā (Ūdris & Balode). No ceļojuma abi pārbrauca bez pases, bez naudas un ar vairāk nekā 6000 uzņemtām fotogrāfijām. 

Egona Zīverta foto

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz