Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Studenti palīdz uzņēmējiem

Studenti palīdz uzņēmējiem
Foto: Egons Zīverts
24.11.2017 07:12

"Kurzemes Vārds"

Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāle sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Liepājas Biznesa inkubatoru un tā uzņēmumiem rīkoja pētniecisko studiju projektu “Uzņēmumu darbības pilnveide”. Vairāk nekā divdesmit uzņēmējdarbības un vadīšanas programmas studentu nedēļu strādāja kopā ar pieciem inkubatora uzņēmumiem, lai atrastu un piedāvātu tiem savu risinājumu reāliem izaicinājumiem un problēmsituācijām.

Projekta galvenais mērķis bija uzlabot studentu izpratni par biznesa vidi, kā arī gūt pieredzi problēmu risināšanā. Pētnieciskā studiju projekta vadītāja lektore Svetlana Ivanova uzsvēra šādas sadarbības lomu studiju procesa pilnveidošanā: “Pētnieciskos studiju projektus īstenojam jau vairākus gadus. Šī ir pirmā reize, kad sadarbojamies ar Biznesa inkubatoru. Mēs novērtējam uzņēmumu atsaucību un līdzdalību studentu profesionalitātes veidošanā.”

Jaunā uzņēmēja Kristīne Dekovice, kura attīsta upcycled rotaļlietu un aksesuāru zīmolu “Fun&Ugly”, pauda gandarījumu par sadarbību ar studentiem: “Mana problēma kā jaunai uzņēmējai ir pārdošanas kanālu un mārketinga iespēju meklēšana. Studenti palīdzēja izveidot Instagram kontu un pilnveidot saziņu Facebook, kā arī sarīkoja fantastisku foto sesiju, kuras laikā iegūtās bildes būs sākums pareiza Instagram konta izveidei. Ar studentu palīdzību jau atrasts pirmais pasūtītājs. Novērtēju, ka studenti ar lielu izpratni un, es pat teiktu, profesionalitāti, pievērsās problēmas risināšanai.”

Projekta norisi atzinīgi vērtēja arī Biznesa inkubatora vadītājs Atis Egliņš-Eglītis: “Studentiem tā ir iespēja uzlabot savas praktiskās zināšanas. Uzņēmējam – atrisināt kādu uzņēmējdarbības izaicinājumu un iegūt svaigu skatījumu no ārpuses. Tieši šādās uzņēmēju un studentu sarunās, diskusijās, strīdos un pierādījumos rodas ilgtspējīgas izglītības pamats un kvalitatīva jauno speciālistu kalve.” 1. kursa students Ņikita Aržeņinovs atzina: “Dalība projektā bija vērtīga kā man, tā arī pārējiem. Visiem radošiem cilvēkiem, kuri grib piedāvāt pasaulei kaut ko savu, pilnīgi jaunu un neatkārtojamu, ieteiktu biežāk apmeklēt šādus pasākumus un dalīties ar savām idejām.” 3. kursa studente Nadīna Alksnīte uzskata: “Sadarbība ar uzņēmumiem ir veids, kā izmēģināt savu roku uzņēmējdarbībā, taču bez riska. Problēmas, kuras mums dotas, ir tādas, ar kurām paši varētu saskarties nākotnē. Taču būsim tām gatavi.”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli