Sestdiena, 4. aprīlis Valda, Herta, Ārvalda, Ārvalds

Topošie loģistikas speciālisti atgriezušies no prakses Maltā

Topošie loģistikas speciālisti atgriezušies no prakses Maltā
Foto: Publicitātes
31.01.2018 13:32

liepajniekiem.lv

Izmantojot Erasmus+ projekta sniegtās iespējas, Liepājas Jūrniecības koledžas loģistikas specialitātes studentes Alise Zube, Baiba Strazdiņa, Karīna Kokovihina, Jana Makarova un Oļesja Baumane atgriezušās no prakses Maltā, kur papildināja savas zināšanas izvēlētajā specialitātē, portālam vēstīja Liepājas Jūrniecības koledžas sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Grase.

Alise un Baiba piecu mēnešu praksi aizvadīja starptautisko kravu pārvadājumu un kuģniecības aģentūrā ”EMC Shipping Malta”. Karīna un Jana divu mēnešu praksi izgāja buru jahtu un motorlaivu nomas uzņēmumā ”Malta Charters”, bet Oļesja divus mēnešus pavadīja ražošanas uzņēmuma ”Hotset Ltd.” loģistikas departamentā. Pēc atgriešanās jaunietes dalījās iespaidos gan par praksē piedzīvoto, gan gūtajām atziņām.

Alise pastāstīja, ka iespēja doties uz valsti, kura atrodas Vidusjūras centrā, esot bijis izaicinājums. ”Es esmu piedzīvojumu meklētāja. Man patīk ceļot, iepazīt un apgūt ko jaunu, kas papildina manu pieredzi,” saka Alise. Pieredze Erasmus+ apmaiņas programmās meitenei bijusi jau iepriekš. ”Nojautu, kas mani sagaida, taču katra pieredze vienmēr ir savādāka,” atzīst Alise.

Kuģniecības aģentūrā, kur jaunietes izgāja praksi, viņas iemācījušās veikt dažādus darbus kas saistīti gan ar kuģu aģentu darbu, gan dokumentu apstrādi. ”Iemācījos veikli reaģēt dažādās situācijas un atrisināt problēmas, kā arī apguvu komunicēšanas iemaņas gan ar klientiem, gan sadarbības partneriem un papildināju savas angļu valodas zināšanas,” par iegūto pieredzi stāsta Alise.

Arī Baiba piekrīt, ka liela nozīme profesijas apguvē ir praktiskajam darbam. ”Es centos iemācīties arī maltiešu valodu. Darot darbus, bija jābūt pastāvīgai un neatkarīgai, bet vienlaikus daļai no komandas un iegūto informāciju jāspēj precīzi nodot saviem kolēģiem,” stāsta Baiba. Meitene atzīst, ka katra diena Maltā bijusi kā jauna piedzīvojuma sākums, jo tu nezini, ko šī diena tev atnesīs. ”Praksē pavadīju piecus mēnešus un uzskatu, ka tā bija vērtīgākā un noderīgākā prakse, kurā esmu bijusi,” saka Baiba, un piebilst, ka abām bijusi iespēja piedalīties pat maltiešu kāzās, kas ļāvis iepazīt šīs tautas kultūru no cita aspekta. ”Studentiem gribu pateikt – brauciet! Iegūtā pieredze un piedzīvotais ļaus ieraudzīt sevi un apkārtējo pasauli ar citām acīm un, iespējams, ļaus paskatīties uz savu zemi Latviju nedaudz savādāk. Tikai svešumā mēs novērtējam tās bagātības, kas mums visu laiku bijušas tuvumā,” pārdomās dalās Baiba.

Jana un Karīna izgāja praksi uzņēmumā, kas Maltā nodarbojas ar buru laivu, jahtu un motorlaivu nomu. Tāpat kā Alisei arī Karīnai jau iepriekš bijusi iespēja izmantot Erasmus+ programmas sniegtās iespējas un pabūt Portugālē. ”Zināju, cik lieliska pieredze tā bija, tāpēc ilgi nedomājot piekritu jaunam piedzīvojumam,” stāsta Karīna. Arī Jana uzskata, ka apmaiņas programma ir ļoti laba iespēja ceļot un attīstīt savas prasmes izvēlētajā profesijā. ”Tāpēc es, ilgi nedomājot, nolēmu piedalīties programmā,” saka Jana.

Karīna stāsta, ka sadarbībā ar Liepājas Jūrniecības koledžas Erasmus+ koordinatori par mobilitātes organizēšanu nav bijušas nekādas problēmas. Savukārt uzņemošā institūcijā ne vienmēr varējusi atbildēt uz visiem jautājumiem. ”Tā kā par daudz ko vajadzēja rūpēties pašai, tad prakses laikā es nostiprināju pārliecību par sevi. Papildināju angļu valodas un krievu valodas zināšanas, jo ikdienā komunicēju ar klientiem no dažādām valstīm,” saka Karīna.

Spilgtākie iespaidi Karīnai saistās ar Maltas skaisto dabu un tur mītošiem cilvēkiem. ”Iepazinu maltiešu kultūru, kura krasi atšķiras no latviešu. Ieguvu daudz jaunu kontaktu, kas turpmāk noderēs, kā arī saņēmu darba piedāvājums no prakses vietas,” par ieguvumiem stāsta Karīna.

Savukārt Jana atzīst, ka pirmā prakses diena bijusi nervoza – jauna vieta, jauni cilvēki. ”Bet kolektīvs bija ļoti laipns un nedrošības sajūta ātri izzuda,” saka Jana. ”Mums izstāstīja visu par veicamā darba kārtību un pēc nedēļas mēs varējām jau patstāvīgi strādāt ar klientiem. Manuprāt pati grūtāka lieta ar kuru es saskāros, bija atbildība. Mēs patstāvīgi strādājam ar klientiem, ar naudu. Tas nozīmēja, ka mums uzticējās, tāpēc bija ļoti svarīgi to nepazaudēt. Mums paveicās ar kolēģiem. Jebkurā brīdī mēs varējām paļauties uz palīdzību. Katru dienu mēs uzzinājām kaut ko jaunu, guvām jaunas iemaņas un praktizējam jau esošās. Tāpat ieguvām jaunus draugus, ar kuriem joprojām sazināmies,” stāsta Jana.

Brīvdienās jaunietes apskatījušas salas skaistākās un tūristu iecienītākās vietas. ”Katru gadu Maltā notiek jahtu sacensības – regate. Man un Karīnai bija iespēja piedalīties treniņā uz buru jahtas. Tas bija vienreizēji! Neiespējami pat aprakstīt tās emocijas, ko sajutu,” atceras Jana.

Oļesja izvēlējusies piedalīties Erasmus+ programmā, jo gribējusi tieši ārvalstīs gūt darba pieredzi savā izvēlētajā profesijā. ”Prakses laikā noteikti esmu ieguvusi ļoti daudz, un ne tikai profesijas ziņā. Darbs komandā, spēja reaģēt ārkārtas situācijās, komunikācijas spēja svešā valodā, orientēties pavisam citā vidē un daudz kas cits. Taču svarīgākais ieguvums bija iespēja gūt reālu praktisku darba pieredzi,” gandarīta ir Oļesja.

”Malta ļoti atšķiras no Latvijas. Sākumā bija grūti pierast, bet pēc laika tik ļoti patika, ka pat negribējās braukt prom,” stāsta Oļesja. ”Visiem studentiem gribu ieteikt nepalaist garām tik fantastisku iespēju doties praksē ārvalstīs. Pārvarēt sevi, savas bailes un šaubas, jo tieši tādi momenti paliek atmiņā uz visu mūžu,” pārliecināta ir Oļesja.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli