Ūdenstūrisma sacensību sezona aizvadīta

27.09.2016 07:05

Latvijas ūdenstūrisma čempionāta noslēguma posmā, kas pagājušās nedēļas nogalē norisinājās Grobiņas novadā, tūrisma bāzē “Ods”, piedalījās rekordliels dalībnieku skaits, un mūspuses ūdenstūristi uzrādīja labus rezultātus.

Šīs sacensības organizēja tūristu klubs “Oga” sadarbībā ar Liepājas Tūristu klubu un sporta klubu “Atvars”, kas Liepājā darbojas otro gadu un aktīvi iesaistījies jauno ūdenstūristu un slalomistu sagatavošanā. Kopumā sacensībās startēja 113 dalībnieku no 11 Latvijas ūdenstūrisma klubiem, kas apvienojās 104 ekipāžās.

Veiksmīgākais starts mūsējiem bija smailīšu klasē, kur 1. vietu izcīnīja “Ogas” ekipāža, kurā startēja Dagnis Prūsis un Juris Aizezers. 2. vietu šajā laivu klasē izcīnīja šī paša kluba dalībnieki Raimonds Reinis un Uģis Ostelis. “Ogas” meitenes Agija Frišmane un Anna Bruže palika 8. vietā. Nākamais labākas sasniegums – 2. vieta raftu klasē vīru konkurencē bija “Atvara” komandai, kurā startēja Andris Niedols, Ingus Ķemme, Egils Pelns un Māris Kupšis. 3. vietā divvietīgo paralēlo katamarānu konkurencē ierindojās “Ogas” ūdenstūristi Nauris Galdiks un Uģis Kalviņš.

Jaunums šā gada sacensībās bija organizatoru piedāvātā iespēja jebkuram interesentam izmēģināt spēkus pārgājiena kanoe laivu klasē. Noteikumi paredzēja, ka viens no diviem ekipāžas locekļiem nav piedalījies nevienā no šā gada čempionāta posmiem. 1. vietu izcīnīja “Atvara” komanda, kurā startēja Andris Niedols un Vilnis Bērziņš, bet 3. vietu šī paša kluba pārstāvji Andris Priževaitis un Vilnis Akermanis.

Latvijas ūdenstūrisma čempionāta noslēguma sacensības bāzē “Ods”, kas atrodas pie Bārtas upes, notiek jau trešo gadu pēc kārtas. Iepriekš šīs sacensības vairākus gadu desmitus notika Cieceres upē Saldus pusē. Savukārt nākamsestdien ūdenstūristi no visas Latvijas pulcēsies laivošanas pasākumā “Bārtas kartupelis”, ko rīko uzņēmums “Sofijas laivas” ar sadarbības partneriem.