Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Universitātes Studentu padome aicina svinēt Zemes stundu

Universitātes Studentu padome aicina svinēt Zemes stundu
26.03.2012 14:19

Atslēgvārdi

31. martā plkst. 20.30 pasaule svinēs Zemes stundu, kas ir Pasaules Dabas Fonda (PDF) organizēta vispasaules akcija, kuras laikā uzņēmumi, pašvaldības un ikviens cilvēks izslēdz apgaismojumu uz vienu stundu, lai simboliski parādītu savu apņemšanos Zemes labā, informē LiepU Studentu padomes sabiedrisko attiecību virziena vadītāja p.i. Andra Jurgelāne.

Atsaucoties PDF aicinājumam, Liepājas Universitātes (LiepU) Studentu padome vēlas mudināt ikvienu LiepU studentu, mācībspēku un Liepājas iedzīvotājus kopumā Zemes stundā simboliski parādīt savu attieksmi un rīcību vides ilgstspējas saglabāšanai. Gatavojoties Zemes stundai, 19. martā LiepU Studentu padome ir parakstījusi Latvijas augstskolu studentu Zaļo memorandu, kurā apņemas saprātīgi izmantot dabas resursus, samazināt atkritumu daudzumu, sakopt vidi un izglītot sabiedrību un līdzcilvēkus vides jautājumos.

Šogad Zemes stunda vēlas vienot cilvēkus, aicinot apņemties kādu videi draudzīgu rīcību ko praktizēt ikdienā, caur “derību līgumu” “Es izdarīšu – ja Tu izdarīsi”. Apņemšanās, uzdrīkstēšanās, izaicinājumi var būt dažādi un tiem nav jābūt sarežģītiem, piemēram, vairāk pārvietoties, ejot kājām vai braucot ar divriteni, izvēloties energoefektīvākus risinājumus, šķirojot atkritumus vai samazinot papīra patēriņu.  Piedalīties var ikviens.

LiepU Studentu padome visas nedēļas garumā piedāvās iespēju iepazīties ar padomiem par vienkāršiem ikdienā veicamiem soļiem, kā dzīvot zaļāk, samazinot savu ietekmi uz vidi. Ikviens interesents varēs uzrakstīt savu apņemšanos praktiskai rīcībai, to iemetot īpašā “Zemes stundas apņemšanās traukā”. Nedēļas laikā tiks demonstrētas arī akcijas “Es izdarīšu – ja Tu izdarīsi” dalībnieku apņemšanās, kā arī izglītojoši video par atkritumu šķirošanu un pārstrādi.

Savukārt 31. martā plkst. 20.30 visi tiek aicināti atzīmēt Zemes stundu savās mājvietās, kā arī citās pulcēšanās vietās pilsētā, atceroties, ka gaismas izslēgšana uz vienu stundu ir tikai pirmais solis, iesaistoties Zemes stundā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli