Pirmdiena, 28. septembris Sergejs, Svetlana, Lana
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uz treniņu brīvā dabā!

Uz treniņu brīvā dabā!
Foto: Ģirts Gertsons
03.06.2017 06:52

liepajniekiem.lv

Ir nedaudz pirms septiņiem vakarā, un Raiņa parkā pie bērnu rotaļlaukuma uz iknedēļas “ECO Fitness” nodarbību sāk pulcēties sportotgribētāji. Viņus sagaida smaidoša trenere Marta Kravčenko. Pērn Liepājā aizsāktā kustība “Sportosim kopā” turpinās arī šovasar, un liepājnieki aicināti aktīvi pavadīt vakarus trīs vietās pilsētā – Laumas un Dienvidrietumu mikrorajonos, un Jaunliepājā. Turklāt treniņi ir bezmaksas.

Publiska vieta nebaida

Uz sporta nodarbību Raiņa parkā ir atnākusi Liene Janmane ar savu trīs gadus veco meitiņu Montu. Tā kā mazo atvasīti nav kam atstāt, viņu nākas ņem līdzi, pastāsta L.Janmane. “Sākumā baidījos, jo domāju, kā būt, bet bija okei. Viņa man netraucē, arī viņai ļoti patīk un piedalās. Trenere palīdz, pieskata, ja vajag,” Liene norāda, ka bērns nav iemesls, lai paliktu mājās, un mudina citus vecākus mēģināt. Turklāt tā ir reize, kad bērnam ar saviem mīļajiem izbaudīt laiku kopā.

“Man ir sēdošs darbs,” Liene min galveno iemeslu, kādēļ apmeklē nodarbības. “Turklāt tagad, kad ārā ir tik smuks laiks, ir pilnīgi grēks sēdēt iekšā.”

Sajūtas pēc treniņa esot labas, lai gan pēc pirmās reizes nākamajā dienā bijis grūti izkāpt no gultas. “Bet tu vismaz zini, ka ir kaut kas darīts, esi darbojies,” Liena priecājas par iespēju vingrot, un teic, ka to dara, “kad ir vēlme un kad tam ir laika”.

Regīna Kopštāla ar treneri M.Kravčenko iepazinās pērn vasarā, kad Marta ko līdzīgu rīkojusi Kūrmājas prospekta galā. Taču tas bijusi pašas treneres iniciatīva, ne kustības “Sportosim kopā” ietvaros. “Gribēju darīt kaut ko fizisku pēc dzemdībām, tāpēc arī aizgāju,” atminas Regīna, un pastāsta, ka pēc vasaras bijis arī iepriecinošs rezultāts – mīnus 12 kilogrami. Taču tas paveikts arī pievēršot uzmanību savai ēdienkartei.

Ziemā Regīna turpinājusi uzturēt sevi formā, devusies uz sporta zāli, jo uzskatījusi, ka sasniegto “nedrīkst atlaist”. Uzzinot, ka šovasar M.Kravčenko atkal vadīs sporta nodarbības svaigā gaisā, Regīna nevilcinoties pieteikusies. “Treniņi ir jaudīgi un efektīvi,” priecājas liepājniece. “Sportot ārā ir pavisam savādāk, nekā telpās. Īstenībā – vieglāk, man ļoti patīk, un patīk arī trenere. Vienmēr paskaidro, pasaka, ko daru pareizi, ko nepareizi un kā vajadzētu.” Regīna teic, – no tā, ka vingrošana notiek publiskā vietā, nav jābaidās. “Cilvēki tieši apbrīno, nevis rāda ar pirkstiem vai jocīgi skatās.”

Nekādas vaļošanās

Treniņi Jaunliepājā, Raiņa parkā, tiek organizēti reizi nedēļā – pirmdienu vakaros. M.Kravčenko principā strādā bez inventāra, izmanto to, kas Raiņa parkā atrodams – kalniņus, soliņus, rotaļlaukumā esošos trenažierus utt. “Visu ko var izdomāt,” viņa apliecina, ka

Raiņa parks ir ļoti piemērota vieta āra treniņiem.

“Ir doma, ka katrs varētu ņemt līdzi dvielīti vai vingrošanas paklājiņu, lai varētu tieši vairāk pastrādāt “uz zemes”. Līdz šim mums tādas iespējas nav bijis, jo vienmēr ir vai nu tikko nolijis, vai ir auksts. Pagaidām mēs pārsvarā darbojamies statiskajās pozās.”

M.Kravčenko secinājusi, ka vidēji uz treniņu atnāk 12 līdz 15 cilvēku, taču uzņemt būtu gatava ap piecdesmit. Piemēram, kolēģi Rīgā strādā ar vairākiem simtiem, taču tad attiecīgi ir jābūt vairākiem treneriem, kas uzmanītu, ko katrs dara, vai vingrojums tiek izpildīts pareizi. “Ir aizvadīti tikai daži treniņi, jo sāku tikai maijā. Ceru, ka mūsu pulciņš augs, jo par treniņiem nekas nav jāmaksā, viss ir par brīvu,” Marta stāsta, ka pagaidām interese izvingroties ir vairāk sievietēm, taču piebiedroties aicināti arī stiprā dzimuma pārstāvji un vecāki ar bērniem.

“Mēs darbojamies vispusīgi. Ļoti daudz strādājam uz dziļo muskulatūru,” Marta, kura ikdienā strādā par vieglatlētikas treneri Liepājas Sporta spēļu skolā, nedaudz raksturo nodarbību, un uzsver, ka katrs treniņš tiek mērķtiecīgi plānots un organizēts. “Jā, es tam pieeju nopietni,” viņa smaidot atzīst, ka nekāda vaļošanās treniņos neesot. Tā saucamais spēka aplis sastāv no astoņiem līdz desmit vingrinājumiem visām muskuļu grupām. Ir “plankingi”, dažāda veida pietupieni, izklupieni utt. M.Kravčenko uzsver, ka treniņi ir pielāgoti ikviena fiziskajai sagatavotībai. Nodarbības beigās seko atsildīšanās un stiepšanās.

Lai piedalītos “ECO fitness” nodarbībā, ir vajadzīgs tikai ērts apģērbs un sporta apavi. “Galvenais ir izbaudīt un nākt ar prieku,” norāda Marta, un, ja nevar saņemties atnākt viens, aicina ņemt līdzi draugus. “Tie, kas atnāk, ir ieguvēji. Un varu galvot – jums iepatiksies.”

Domā par Karostu un Ezerkrastu

Kustība “Sportosim kopā” Liepājā tika aizsākta pērn, un treniņi norisa divās vietās – Laumas un Dienvidrietumu rajonos. Šogad izkustēties brīvā un nepiespiestā gaisotnē liepājnieki ir aicināti jau trīs vietās pilsētā, jo klāt nākusi Jaunliepāja, norāda Liepājas Sporta pārvaldes projektu vadītājs Kristaps Reinfelds.

Plānots, ka jūnijā uz aktivitātēm tiks aicināti arī Karostā dzīvojošie. “Gribam arī Ezerkrastā, bet vēl meklējam cilvēku, kurš ar sportotgribētājiem varētu darboties. Jo mūsu vīzija ir tāda, ka trenerim ir jābūt cilvēkam, kurš turpat kaut kur dzīvo, un līdz ar to vietējiem būtu vieglāk iesaistīties aktivitātēs, jo cilvēks viņiem pazīstams,” spriež K.Reinfelds, un bilst, ka

trenerim jābūt zinošam tajā, ko dara. “Ir svarīgi, lai cilvēki mācītos pareizi vingrot un sportot,” uzsver Kristaps.

Viņš atgādina, ka “Sportosim kopā” kustība kopā ar “EKO fitness” un “Sportland” tika radīta, jo bieži vien cilvēkiem nav laika, lai dotos uz specializētajiem sporta klubiem, kas var atrasties tālu no mājām. “Reizēm ir arī grūti atrast motivāciju, lai vienatnē nodarbotos ar sportu. Tādēļ tika radīta iespēja Liepājas iedzīvotājiem vismaz vienu reizi nedēļā bezmaksas sportot savā mikrorajonā. Šādi vēlamies sportā iesaistīt aizvien jaunus cilvēkus, kuriem zinoši sporta cilvēki var palīdzēt ar padomu un motivēt būt aktīviem arvien biežāk,” skaidro K.Reinfelds.

Šobrīd “ECO fitnesa” sporta nodarbības vada M.Kravčenko, pie A.Puškina 2.vidusskolas Kristīna Petermane, bet Laumas mikrorajonā – Gvido Šalms. Nodarbību vadītāji apliecina, – interesentu netrūkst, un iesaistījušies arī tādi, kam līdz šim sportiskas aktivitātes bija svešas, bet nu lēnām kļūst par daļu no ikdienas. 

Koptreniņi jau sākti aprīļa beigās, zina stāstīt K.Reinfelds, taču uz brīdi pārtraukti dēļ lielā aukstuma. Nu viss ir atsācies ar jaunu sparu. Sporta pārvaldes pārstāvis aicina cilvēkus nebaidīties un iznākt no mājām arī tad, ja ārā nespīd saulīte. “Dariet to savas veselības un prieka dēļ,” aicina Kristaps, un informē, ka āra treniņi būs līdz pat septembra beigām. “Pēc tam apjoms tiks samazināts no piecām uz divām reizēm nedēļā, un nodarbības notiks iekštelpās. Iespējams, tas notiks tehnikuma zālē Laumas rajonā un vēl kaut kur Ezerkrastā vai Dienvidrietumu rajonā. Par to vēl domājam. Bet mūsu mērķis ir “kustināt” cilvēkus visu cauru gadu, ne tikai vasarā.”

Jāpiebilst, ka Karostā “Sportosim kopā” ietvaros trešdienās pulksten 19.30 Liepājas 3.pamatskolā ir iespējams pievienoties bezmaksas volejbola treniņiem iesācējiem. 

Uzziņai

“ECO fitness” sporta nodarbību grafiks (dalība ir bezmaksas):

Pirmdienās:
– pulksten 19 Raiņa parkā, Jaunliepājā (vada Marta Kravčenko)
– pulksten 19 sporta laukumā pie Liepājas A.Puškina 2.vidusskolas (vada Kristīna Petermane)

Trešdienās:
-pulksten 19.30 Ventspils ielas parkā, Laumas mikrorajons (vada Gvido Šalms)

Ceturtdienās:
– pulksten 19 sporta laukumā pie Liepājas A.Puškina 2.vidusskolas (vada Kristīna Petermane)

Sestdienās:
– pulksten 17.00 pie O.Kalpaka Liepājas 15.vidusskolas (vada Gvido Šalms)

Foto galerija

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz