Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Uz Ziemeļpolu pēdējā brīdī

Uz Ziemeļpolu pēdējā brīdī
Foto: Egons Zīverts
22.12.2018 07:06

liepajniekiem.lv

Kad līdz Ziemassvētkiem palikušas vien dažas dienas, nereti arī tie bērni, kas nav paguvuši vai arī ir aizmirsuši nosūtīt vecītim vēstuli, pēdējā mirklī vēlas to izdarīt. Ko iesākt vecākiem, ja Ziemassvētki nepielūdzami tuvojas un nosūtīt vēstuli uz Ziemeļpolu vairs nav iespējams?

Vecāki dalījušies ar saviem trikiem, kā palīdzēt bērna vēstulei pa maģiskiem ceļiem sasniegt Ziemassvētku vecīti un viņa palīgus, lai bērni aizvien turpinātu ticēt svētku brīnumiem.

– Daudziem ir zināms, ka vecītis un viņa palīgi visu gadu vēro bērnus – vai ir paklausīgi, vai prot zobus pirms miega izmazgāt un bez ķildām no rīta pamosties. Zinot, ka rūķi ik pa laikam ielūkojas pa logu, mudini vēstulīti izklāt uz palodzes, lai rūķi to izlasītu un vēstījumu nodotu vecītim.

– Ļauj bērnam sagatavoto vēstījumu ievietot saldētavā. Vecīša palīgi naktī pa ledus ceļiem varēs vēstuli nogādāt Ziemeļpolā.

– Ir zināms, ka ātrāk pat par vecīša ziemeļbriežiem lido internets. Palīdzi bērnam nosūtīt vēstuli elektroniski, lai pavisam aši arī saņemtu atbildi uz to. Internetā pieejamas neskaitāmas vietnes, kurās iespējams elektroniski nosūtīt vēstuli vecītim un pat ielūkoties viņa darbnīcā.

– Noteikti bērna rakstītās vēstules saglabā, lai pēc gadiem, kad brīnumu prieks būs zudis, to varētu savai atvasei parādīt. Rosini bērnu vēstulēs izteikties plaši – aprakstīt, kā aizvadīts gads, kā viņš uzvedies un ko gaida no nākamā gada. Pēc gadiem vēstules saturēs daudz patīkamu atmiņu.

– Kaut arī interneta dzīlēs iespējams atrast dažnedažādākās iespējas saņemt vēstuli no paša vecīša, te veikli darboties var arī paši vecāki, kas arī būs tie, kas zem eglītes noliks dāvanas. Tieši vecāki paši savus bērnus pazīst vislabāk, lai spētu iejusties vecīša lomā, uzrakstītu vēstuli un sniegtu bērnam prieku par saņemto vēstulīti.

– Ja bērnam savu vēlmi gribas vecītim nodot mutiski, taču onkulis sarkanajā kostīmā nekur nav atrodams, lieku reizi der atgādināt, ka vecītis vienmēr dzird bērnu vēlmes un redz viņu labos un sliktos darbus.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli