Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Uzdrīkstas sacensties ar pasaulē labākajiem

Uzdrīkstas sacensties ar pasaulē labākajiem
17.12.2011 07:12

Atslēgvārdi

Lai arī uz kādām Latvijā notiekošām mūsdienu deju sacensībām brauktu, Liepājas deju studija “Extra” šogad mājās atgriezās ar iegūtām pirmajām vietām. Bet ko tālāk? Izmēģināt spēkus Pasaules šova deju čempionātā!

Šogad Pasaules deju čempionāts norisinājās Vācijā, Riesā. Uz to varēja doties deju grupas, kas guvušas labus panākumus savā valstī. “Mēs apzināmies, ka mums nav tik augsts līmenis kā vairāku citu valstu deju grupām, bet sacensties ar pašiem labākajiem pasaulē ir vērts, tā pieredze ir neatsverama,” motivāciju piedalīties čempionātā skaidro studijas “Extra” vadītāja Dina Pauzere. 

Pasaules mēroga deju sacensībās savu varēšanu rādīja studijas vecākie dalībnieki. “Piedalījāmies ar trim dejām. Grupā “Small Group Adults”, kas paredzēta apvienībām, kurās darbojas 3 līdz 7 dejotāji vecumā no 15 gadiem, rādījām divas dejas. Viena bija “Slāpes”, ar ko piedalījāmies Latvijas “Show Dance” čempionātā un ieguvām pirmo vietu. Otra deja ir no vecāka repertuāra – “Stāvu zemāk” par aizkapa dzīvi, zombijiem. Šī deja nebija daudz rādīta,” deju izvēli pamato D. Pauzere. Grupā “Small Group Adults” kopā sacentās 31 deju grupa. Liepājnieki ar deju “Stāvu zemāk” ierindojās 26. vietā, ar “Slāpēm” – 24. vietā.

Savukārt grupā “Formation”, kurā piedalījās deju apvienības, kurās darbojas 8 līdz 24 dalībnieki, “Extra” piedalījās ar deju “Beigu sākums”, kas attēlo senu maiju cilti. “Kopā šajā grupā bija 27 dalībnieki, mēs iekļuvām 20. vietā. Tas mums ir ļoti liels sasniegums, jo pirms diviem gadiem bijām 25. vietā,” atgādina D. Pauzere.

Par uzvarētājiem grupās, kurās piedalījās liepājnieki, starptautiskā žūrija nosauca deju grupu no Dienvidāfrikas.

Pašlaik dejotāji aktīvi iestudē jaunas dejas, lai tās varētu atrādīt 24. februārī Liepājas Olimpiskajā centrā notiekošajās mūsdienu deju sacensībās.


Nē, nē, deju kluba “Extra” dalībnieku nolūks nebija pārbiedēt, bet pārsteigt Pasaules deju čempionāta žūriju.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 17. decembra numurā.
 #kvards-20111217-13#

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli