Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzspēlēsim? “Sadabū turnīrs” tumsas un mošķu noskaņās

Uzspēlēsim? “Sadabū turnīrs” tumsas un mošķu noskaņās
Foto: no Martas Toodes-Pusaudzes personīgā arhīva
25.10.2019 07:03

liepajniekiem.lv

Lai iepazīstinātu ar pašas radīto galda spēli, liepājniece Marta Toode-Pusaudze jau trešo reizi rīkos “Sadabū turnīru”, aicinot uz jautru un interesantu vakaru. Bet šoreiz – nedaudz mistiskā gaisotnē, ko pasākumam piedos izvēlētais dreskods “Mošķis”. Gan dalība turnīrā, gan ieeja ir bezmaksas.

“Tas ir labākais veids, kā es to varu izdarīt,” sapratusi jaunā māksliniece, zīmola “Toode rada” izveidotāja Marta, domājot, kā ar radīto galda spēli iepazīstināt citus. Viņa novērojusi, ka turnīru laikā cilvēki ieinteresējas. “Viņi uzspēlē, saprot, ka, jā, spēle ir forša,” un tā arī reizē saņem atbildi uz jautājumu, ar ko šī spēle atšķiras no citām, līdzīga veida galda spēlēm.

Šoreiz turnīram, kas notiks šo sestdien, 26.oktobrī, pulksten 18 “Coworking Liepāja” koprades telpās, Vecā ostmalā 24, 4.stāvā, ir dota tēma – “Mošķis”. “Manuprāt, ļoti piestāv šim laikam,” uzskata Marta, gan norādot, ka pasākums nebūs līdzīgs tradicionālajam Helovīnam, bet gan “ar gaumi”. “Ļoti vēlos panākt, lai cilvēki pieceļas no saviem dīvāniem un dodas ārpus mājām. Un te viss būs, – tev tikai jāierodas,” galveno mērķi atklāj M.Toode-Pusaudze, aicinot neignorēt norādi par vēlamo apģērbu. “Vienmēr esmu domājusi, ka tas nav tikai bērniem. Arī pieaugušajiem patīk iejusties dažādos tēlos, pārģērbties, tikai savā ikdienas steigā esam aizmirsuši, kas rada prieku.” Oriģinalitāte tiks novērtēta, piebilst Marta.

Izvēlētā apģērba tematika saskan ar pašu galda spēli “Sadabū”, jo arī spēles tēma ir mošķi, mitoloģija. “Mani vienmēr ir saistījis savādais, dīvainais, mazliet mistiskais,” atklāj liepājniece,

un piebilst, ka spēle liek padomāt par mūsu saknēm. “Mitoloģija un viss ap to saistītais bija liela daļa no seno laiku latviešu dzīves. Tā ir ļoti interesanta un daudzveidīga informācija, kuru vēlos nodot tālāk. Stāsti, teikas, ticējumi, mistiskie tēli un paražas.” Marta norāda, ka vēlējusies radīt produktu ar pievienoto vērtību. Jo tu ne tikai spēlē, bet arī apgūsti ko jaunu, jo uz kārtīm par katru Latvijas mitoloģijas negatīvo tēlu – raganu, velnu, lietuvēnu, veli, vadātāju un vilkati – ir kaut kas pastāstīts: kas viņš ir, ko dara, ko ēd, kā no viņa tikt vaļā utt.

Spēles princips it kā ir gaužām vienkāršs – ir jāatrod divi vienādi tēli 36 kāršu kavā, taču Marta ir ļoti piedomājusi pie vissīkākajām detaļām, tā sarežģījot spēli. “Ir jāieskatās, citādi viegli var sajaukt,” smaidot teic māksliniece, norādot, ka “Sadabū” ir vairāk uzmanības, koncentrēšanās, nevis atmiņas spēle. Tāpēc tiem, kas spēli jau būs iepazinuši iepriekš, priekšrocību attiecībā pret iesācējiem īsti nebūšot. “Lai arī pati esmu šo spēli radījusi, to tik labi nemaz nespēlēju,” atzīstas liepājniece. “Spēli esmu spēlējusi daudz reižu, bet tik un tā tik labi nesanāk. Taču ticu, ka ir cilvēki, kuriem padodas un sanāk ātri atrast vajadzīgās kārtis. Bet tas noteikti nekādi neietekmēs spēlēšanas procesu un foršo sajūtu, ka kādu esi uzvarējis vai atradis vienādos kāršu pārus.”

Turnīra pirmajā daļā spēlēšana notiks formātā viens pret vienu. Atnākušie pēc nejaušības principa tiks sadalīti pa divi, un uzvarējušie dosies tālāk, līdz tiks noteikts viens labākais.

Būs arī individuālais turnīrs uz laiku: tiks dotas trīs minūtes, lai atrastu vienādos 18 kāršu pārus. Un te arī tikšot stādīti personīgie rekordi, prognozē M.Toode-Pusaudze. Tāpat varēs pārbaudīt savas zināšanas “Mošķu testā” par latviešu mitoloģiju.

Vēl pasākuma laikā tiks demonstrēta kāda no veco laiku šausmu filmām, šobrīd sociālajā tīklā “Facebook” norit aptauja par četriem kino darbiem – “Frankenšteins”, “Putni”, “Vilkatis” un “Nosferatu, šausmu simfonija”. “Aicinām nākt un vienkārši baudīt atmosfēru, interesanti pavadīt sestdienas vakaru arī tos, kuri neplāno piedalīties turnīrā,” norāda Marta, lūdzot gan aizpildīt anketu adresē http://ejuz.lv/31sl, lai būtu zināms vismaz aptuvenais apmeklētāju skaits.

Vaicāta par turnīru organizēšanas ieguvumiem, M.Toode-Pusaudze apliecina, ka tam tiek tērēts daudz laika un enerģijas, taču ne vienmēr visā galvenais ir peļņa. “Šādi varu parādīt, ar ko manis radītā spēle ir īpaša, un ka to var spēlēt lielā draugu kompānijā. Spēle liek uz brīdi apstāties un izbaudīt savu līdzcilvēku klātbūtni. Un vēl man ļoti patīk satikties ar cilvēkiem, parunāt.” Turklāt iepriekšējo divu turnīru laikā Marta sapratusi, kā spēli vēl vairāk uzlabot tieši dizaina ziņā, lai tā atšķirtos no līdzīga veida produktiem.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz