Otrdiena, 24. novembris Velta, Velda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vieni vienīgi vīrieši apkārt…

Vieni vienīgi vīrieši apkārt…
23.02.2007 19:30

0

Atslēgvārdi

2004.gadā “Eirovīzijas” nacionālajā dziesmu konkursā eksliepājnieks Džonijs Salamanders ar meitu Meldru sava atraktīvā priekšnesuma un lipīgās dziesmas dēļ ieguva skatītāju lielu atbalstu un izcīnīja tikai otro vietu. Šogad enerģiskā ģimenīte atkal atgriezusies, šoreiz kopā ar dziesmas “The Legends of Rock’n’roll” autoru, liepājniekiem labi zināmo zviedru komponistu un pianistu Robertu Velsu, viņa basģitāristu Laru Risbergu, Norvēģijā populāro dziedātāju Geiru Roningu, kā arī vokālistu un neskaitāmu šovu producentu, somu Niklasu Rostromu.

Sazinājāmies ar pašreiz Anglijā dzīvojošo Meldru, lai uzzinātu vairāk par viņas “Eirovīzijas” priekšnesumu un pajautātu, ko viņa dara svešajā zemē un kā jaunietei tur klājas. 

 – Sestdien (šodien – I.G.) tev ir ļoti nozīmīga diena – kopā ar tēti un Robertu Velsu piedalīsies “Eirovīzijas” finālā. Kādas pirms tam ir sajūtas?
– Jāsaka, ka manas izjūtas ir ļoti labas. Dziesma ir pozitīva, un tā mani emocionāli uzlādē.

– Kā aizsākās jūsu sadarbība ar zviedru mākslinieku?
– Septembrī viņa menedžeris Latvijā Uldis Locenieks ar mums sazinājās, lai noskaidrotu, vai Džonijs Salamanders un es principiāli piekristu piedalīties šajā projektā. Sākotnēji piekritām tādēļ, ka muzikālais materiāls šķita saistošs. Pēc tam atradām vēl vienu lielu plusu – lai filmētos “Eirodziesmai”, man būtu jābrauc papildu divas reizes uz Latviju, līdz ar to varētu satikt sev tuvos un mīļos cilvēkus.

– Kāda ir atšķirība – “Eirovīzijā” izpildīt savu vai cita rakstītu skaņdarbu?
– Ļoti liela atšķirība. Dziesma ir kā bērns. Un katrs ir gatavs aizstāvēt savu bērnu, lai kā viņam klātos. Taču ar svešiem bērniem nekad neko nevar zināt…(smaida). Bet šogad esam gatavi no sirds izpildīt citu rakstīto dziesmu un dot klausītājiem maksimāli daudz gaišu domu un skaistu mirkļu.

– Kā tu, vienīgā daiļā dzimuma pārstāve, jūties starp šiem pieciem šarmantajiem vīriešiem?
– Godīgi sakot, gandrīz vienmēr muzikālajos projektos esmu bijusi vienīgā sieviete. Esmu pie tā pieradusi. Visi puiši ir lieliski un jauki cilvēki. Mums visiem kopā ir jautri un saprotamies no pusvārda. Jo īpaši tas priecē tāpēc, ka kopā pārstāvam četras valstis – Latviju, Zviedriju, Somiju un Norvēģiju. Katrs no mums savā valstī ir pazīstams mākslinieks, un tas ir viens no šī projekta unikālajiem punktiem – atpazīstamība četrās valstīs, kurās notiek “Eirovīzija”.

– Kas tad ir jūsu priekšnesuma odziņa, ar ko atšķiraties no pārējiem finālistiem?
– Pirmkārt, mūsu komanda ir pieredzes bagāta un ļoti profesionāla. Mūsu ikdiena paiet katram savā valstī. Mēs visi seši arī dziedam uz skatuves. Otrkārt, dziesma “The Legends of Rock’n’roll” ir ļoti dzīvīga un prieku raisoša. Treškārt, kad redzat mūs televizora ekrānos, mēs jums tajā brīdī atdodam savu sirdi un mīlestību, jo mūzika ir mūsu kaislība. Manuprāt, uzvaras gadījumā divpadsmit punkti no Zviedrijas, Somijas un Norvēģijas būtu ļoti reāli. Taču par uzvarētāju jālemj tautai, jo šis ir konkurss, kurā tā nolemj, kas ir tie cilvēki, kam jāaizstāv Latvijas vārds.

– Ar ko tev paliks atmiņā šā gada “Eirovīzija”?
– Domāju, ka visvairāk atcerēšos tos jaukos mirkļus, kas pavadīti, gatavojoties pasākumiem. Ļoti liels prieks par to, ka biežāk satiku savu ģimeni, jo, studējot Anglijā, sanāk tikties reti. Kad pirmo reizi dzīvo tālu no mājām, mēdz būt skumji, ilgojies pēc Latvijas, pēc valodas, cilvēkiem. Tāpat skumstu pēc Liepājas gaišajām un smalkajām jūrmalas smiltīm, kur vasarās mēdzu sildīties saulītē. Tie ir tādi atmiņu zibšņi, kuru dēļ, esot tālumā, saproti: jā, to vietu es mīlu!

– Kāpēc tieši Anglija un ko tu tur mācies?
– Uz Angliju no Latvijas tomēr ir vieglāk atbraukt un aizbraukt nekā uz Ameriku. Anglijā mācos Modernās mūzikas akadēmijā (The  Academy of Contemporary Music) ģitāristu kursā, kur atkal esmu vienīgā meitene (smaida). Esmu ļoti laimīga, ka tur mācos un varu sevi pilnveidot. Katra jauna diena man ir jaunu zināšanu pārbagāta, tāpēc nejūtos tā, it kā izniekotu savu laiku. Es zinu, ka katra lieta, ko šeit apgūstu, man būs noderīga.

Skumjas man mēdz uzdzīt tas, ka nevaru satikt sev mīļos un vienkārši kādā brīdī apķerties ap kaklu un pateikt visu, kas uz sirds. Bet zinu, ka šis ir laiks, kad sevi veidoju kā tādu māla piku – mācos būt par krūzi, par šķīvi, par katliņu. Tad, kad proti orientēties dažādos – popa, roka, fanka, blūza – mūzikas stilos, tad arī pats raksti bagātīgāku mūziku.

– Vai Anglijā sanācis arī uzspēlēt plašākai publikai? Cik lielas izredzes ir izsisties šajā valstī, kļūt par zvaigzni?
– Cilvēks var kļūt par visu, ko viņš vēlas. Tikai tādiem, kas skaļi bļaustās ar saviem plāniem, tas var neiznākt. Mēs savu dzīvi uzsākam pa vienu ceļu, bet nezinām, kur tas mūs aizvedīs. Manuprāt, galvenais būt labam cilvēkam, jo nejauki cilvēki nevienam nepatīk. Tāpēc arī nenoliedzu, uzklausu dažādus viedokļus, jo cilvēks nekad nezina, kas viņu dzīvē sagaida.

Par savu karjeras izaugsmi varu pateikt, ka izcilu un virtuozu mūziķu pasaulē ir simtiem tūkstošu, taču svarīgākais ir rakstīt labu mūziku. Mana mūzika ir novērtēta kā ļoti komerciāla, tātad mūzikas biznesam derīga. Bet pašlaik gribu veltīt laiku mācībām. Šeit mūzikas bizness ir ļoti nežēlīgs, tādēļ vispirms kārtīgi jāiemācās pārvaldīt gan savu instrumentu, gan biznesu.

– Kur tu Anglijā dzīvo un kā rit tava ikdiena?
– Dzīvoju vienā mājā kopā ar saviem draugiem – trīs angļu puišiem un vienu skotu meiteni. Esam kā ģimene. Mēs cits citam esam ļoti svarīgi. Lai arī divdesmit gados cilvēks ir pieaudzis, mājas sajūta viņam tomēr ļoti svarīga. Un, kad kopā kaut kur dodamies, gatavojam ēst vai pat paraudam, ir daudz vieglāk, jo neesi viens.

Brīvajā laikā ar mājas biedriem vai kursa biedreni ejam izklaidēties. Parasti kompānijā ir kādi desmit puiši un es.

– Kā angļi uztver jauno mūziķi no Latvijas?
– Ļoti pozitīvi. Cilvēks ir cilvēks neatkarīgi no izcelšanās valsts. Katra raksturs nosaka, vai tev ir vai nav draugu.

– Vai nedomā palikt Anglijā pavisam?
– Es vēl nezinu, kur mana mūzika mani aizvedīs.

– Cik bieži iznāk atbraukt uz Latviju?
– Vidēji vienu reizi divos mēnešos. “Eirovīzijas” dēļ tagad gan sanāk biežāk paciemoties.

– Vai arī Latvijā esi uzstājusies, protams, ja neskaita “Eirovīziju”?
– Tad, kad ir brīvlaiks. Piemēram, visu aprīli būšu Latvijā.

– Vai tev padomā ir kāds plāns, sapnis, ko centies īstenot?
– Visi mani plāni saistīti ar mūziku. Par mūziku svarīgāki man ir tikai vecāki.

– Ko tu šajā brīdī sev gribētu novēlēt?
– Spēku un izturību.

– Lai piepildās!
– Paldies! Es novēlu liepājniekiem izturību un siltumu aukstajā ziemā. Lai jūsu sirdīs staro prieks!

Inita Gūtmane,
“Kurzemes Vārds”

Meldra un viņas Anglijas draugi.

Sievišķīgs daiļums, vīrišķīgs šarms un enerģisks sniegums – šīs komandas spēks.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz