Pirmdiena, 21. septembris Matīss, Modris, Mariss
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Zane: “Es esmu atgriezusies. Liepājā”

Zane: “Es esmu atgriezusies. Liepājā”
29.09.2006 18:31

0

“Kad pirms trim mēnešiem no Rīgas pārcēlos uz Liepāju, mazliet jau bija aizdomas, vai pietiks darāmā, vai tas nebūs jāizdomā pašai,” atzīst Zane. “Taču tagad pilnīgi skaidrs, ka darāmais ir un tā būs vairāk nekā pietiekami. Dažudien pat neiznāk laika krūzīti kafijas izdzert.” Tā kā Zane Dejus ir domes Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja, viņas amats gana svarīgs. Vēl nodaļā strādā trīs sabiedrisko attiecību speciālisti, domes sabiedrisko projektu un arī domes mājaslapas administrators.

Mēs esam kolēģi

Jaunā vadītāja amatā ir visai neilgi. Ar kādām domām, nostādnēm viņa ieņēma šo krēslu un kā redz savu turpmāko darbu? Zane: “Lai nu kas, bet man ļoti nepatīk vārdu salikums mani darbinieki. Daudz, daudz labāk skan kolēģi. Sevi neuzskatu par stingro vadoni, jo man pieņemamākas ir koleģiālas attiecības un risinājumu meklēšana ar dialogu. Nebūs tā: es izlēmu, jūs izdarīsiet. Lai gan zinu, ka ir reizes, kad savs viedoklis jāpasaka stingri un nelokāmi. Priecājos, ka kolēģi atvērti pārmaiņām, jo, godīgi sakot, sākumā biju sabijusies, kā mani pieņems, kā sastrādāsimies. Tā kā mūsu nodaļas pārziņā arī mārketinga jautājumi, komandas spēks un vienotība ļoti būtiski. It sevišķi, ja kāda darba izpildes laiks deg. Mana pārliecība – tādā reizē jāsaliedē spēki un jāpadara svarīgākais. Esmu cilvēks, kuram patīk piedalīties!”

Kā Zane izskaidro, ko tad īsti dara sabiedrisko attiecību nodaļa, kādi ir to darbinieku pienākumi? “Mēs esam starpposms starp domes vadītājiem un iedzīvotājiem. Starp tiem, kas pieņem lēmumus un tiem, kuriem tie būs saistoši. Pats svarīgākais – domes lemto iedzīvotājiem izskaidrot saprotami. Aplami domāt, ka pastāv divas pretējas nometnes, proti, mēs – dome un viņi – iedzīvotāji. Dzīvojam taču vienā pilsētā.”

Noder pašas pieredze

Kad Zane strādāja par sabiedrisko attiecību speciālisti Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā, viņas priekšniece bija Vineta Vilistere-Lāce. Viņu arī uzskatot par savu nopietnāko skolotāju, un tagad noderot bijušās kolēģes agrāk profesionālajā jomā sniegtie padomi, pamācības. “Kad sāku strādāt Liepājā, piezvanīju Vinetai un teicu lielu paldies par doto dzīves skolu,” atceras nodaļas vadītāja. “Tagad savā darbā, pieņemot lēmumus, sastrādājoties ar kolēģiem, atceros brīžus, kā bija, kad pati biju padotās statusā.”

Ne jau no pirmajām klasēm meitenei bijusi skaidra pārliecība, ka viņa būs sabiedrisko attiecību un personāla speciāliste. Toreiz skolniece sapņojusi klasiskus meiteņu sapņus, cerot reiz kļūt par pārdevēju lielveikalā vai bērnudārza audzinātāju. Mācoties vidusskolā, iesaistījusies skolas padomes darbā, un tie gadi bijuši visai nozīmīgi turpmākā ceļa izvēlē. Ievērojuši Zanes sabiedriskumu, prasmi un spēju viegli nodibināt kontaktus un organizēt sarīkojumus, skolasbiedri 12.klases padomē viņu iecēluši par kultūras ministri. “Jā, man padodas organizēšana, un ideju netrūkst,” Zane savus talantus nenoliedz.

Stiprais plecs – brālis

“Brālis Didzis ir bijis un ir mana autoritāte,” turpina Zane. “Joprojām, kad tāda nepieciešamība, varu viņam piezvanīt, aprunāties, paprasīt padomu. Viņa stiprais raksturs man ir piemērs. Kad pēc vidusskolas ierados studēt Rīgā, tieši viņš bija tas, kurš man pacietīgi ierādīja ceļu uz augstskolu, jo sākumā pati pa galvaspilsētas ielām maldījos tā, ka pusstundas vietā līdz lekciju telpām tiku četrās stundās…”

Zane ar lielu mīlestību stāsta par saviem vecākiem, jo viņi esot tie, kas devuši sapratni par lietu kārtību un vērtībām. “Ģimene man ļoti svarīga. Tā ir liela vērtība, un tajā gūto esmu paņēmusi arī sev. Vēl joprojām mani silda atmiņas par tām reizēm, kad tētis mūs, abus bērnus, uzsēdināja uz velosipēda un veda barot gulbjus. Mamma visus mājās sagaidīja ar pusdienām. Citiem šīs sajūtas, manis izjustās vecāku rūpes, būs grūti izstāstīt…”

Lai arī esot ļoti skumji par draudzenēm, kā saka Zane, meitenēm, kas palikušas Rīgā, arī Liepājā viņai ir draugu pulciņš, kurā lieliski tiek pavadīts brīvais laiks. Piemēram, kamēr puiši spiningo, meitenes krastā cep gaļu un risina tikai sev svarīgus jautājumus. Bērnībā tagadējā sabiedrisko attiecību speciāliste ar lielu prieku gājusi uz tenisa treniņiem un domā šo nodarbi atsākt: “Varbūt nākamgad…”

Liepājnieku mafija

“Es taču varēju traka palikt, kad, sākot mācīties Rīgā un sakot, ka esmu no Liepājas, rīdzinieki sērīgi novilka: “Ak, no laukiem…”!” runātāja neslēpj emocijas. “Taču drīz vien sanāca tā, ka izveidojās tāda kā liepājnieku mafija. Proti, mēs – jaunieši, kas studēja Rīgā. Tikai tur galvaspilsētā aizvien nopietnāka izvērtās interese par savu pilsētu. Mēs visi sekojām ziņām no Liepājas. Skatījos tās televīzijā, meklēju internetā. Savstarpēji pārspriedām, kas redzēts, dzirdēts, bija vīzijas, kā, mūsuprāt, vajadzētu risināt vienu, otru lietu. Kursabiedri atzina, ka studenti ne no vienas citas pilsētas tā neturas kopā. Varbūt mums uz pieres bija redzams zīmogs Liepājas patriots?

Zinu, ka mani paziņas, kas nav atgriezušies, tomēr joprojām tādi ir. Tas vienkārši lieliski, ka Liepājai, vienīgajai pilsētai Latvijā, ir sava pārstāvniecība Rīgā!”

Liepāja iet pareizajā virzienā

Zane ir pilnīgi pārliecināta, ka Liepāja iet pareizā virzienā un otru tik oriģinālu, tradīcijām bagātu, skaistu pilsētu grūti atrast. Jā, protams, visi gribētu, lai attīstība būtu vēl straujāka, labiekārtošana, izdaiļošana vēl krāšņāka utt. “Bet vai tad slikti, ka pilsētai savs ritms, ka ir pakāpeniskums, sistemātiskums, jo pats svarīgākais, lai kopaina veidotos labāka. Mēs paši, šeit dzīvojot, bieži vien nemaz nepamanām, nenovērtējam labās pārmaiņas,” arī to viņa ievērojusi. Un piebilst: “Tikai mūsu pašu, liepājnieku, spēkos būt izdarīgiem, radošiem un rūpīgiem pret savu pilsētu. Lai varētu ar to lepoties no visas sirds. Man pats svarīgākais, ka esmu atgriezusies mājās.”

Vizītkarte:
Zane Dejus

– Liepājas domes Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja.
– Mācījusies DALP 5.vidusskolā.
– Bakalaures grādu ieguvusi komunikāciju zinātnēs Rīgas Stradiņa universitātes Eiropas studiju fakultātē. 
– Strādājusi Latvijas televīzijas producentu grupā “ARTV”, veidojot raidījumu “Labirints”.
– Bijusi ziņu aģentūras “BNS” reportiere.
– Divus gadus sabiedrisko attiecību speciāliste Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā.
– Liepājā atgriezusies pēc  Rīgā pavadītiem 7 gadiem.
– Mācās maģistrantūrā Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā, apgūstot personāla vadību.

Daiga Borska,
“Kurzemes Vārds”

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz