Svētdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Zaudē 35 kilogramus un kļūst par fitnesa treneri

Zaudē 35 kilogramus un kļūst par fitnesa treneri
Foto: no personīgā arhīva
22.02.2020 07:00

liepajniekiem.lv

”Ja pirms pieciem gadiem man kāds būtu teicis, ka es būšu fitnesa trenere un veselīga dzīvesveida iedvesmotāja, es to uztvertu kā atklātu ņirgāšanos un bēdas slīcinātu kā vienmēr – ”Fontaine” rumkolu maratonā vai 50 centimetru Studentu picā,” smejas veselīga dzīvesveida entuziaste Eva Alenceviča.

”Kā gan es, mūžīgā apalīte, kura ar viltu ieguvusi atbrīvojumu sportā kopš 16 gadu vecuma, un kurai padzerties nozīmē kola vai sidrs, spētu būtu šādas profesijas pārstāve? Bet es esmu un šis ceļš ir bijis teju neticams.”

Starp anoreksiju un pārēšanos

Eva jau kopš bērnības uzskatījusi sevi par apaļāko klasē, starp draudzenēm un ģimenē. ”Tā, protams, nebija taisnība, bet ārēju un iekšēju apstākļu dēļ, es tam ticēju un ticības spēkam ir neierobežota vara,” uzskata trenere.

Viņa savu pirmo lielo, muļķīgo lēmumu pieņēmusi mēnesi pirms 9.klases izlaiduma.

”Gribēju būt tieva, tādēļ izlēmu ēst katru trešo dienu. Tā bija anoreksija!

Jau tad biju 169 cm gara, svēru 60 kilogramus un mēneša laikā atbrīvojos no 12 kilogramiem. Biju laimīga, ka izlaidumā varu ielīst XS izmēra kleitā, neko citu man nevajadzēja.”

Ar anoreksiju viņa slimojusi sešus mēnešus. ”Sekas? Vielmaiņas ātrums nulle, krita ārā mati, pazuda mēnešreizes, bieži sāpēja vēders, visu laiku bija nespēks un skolā bija neiespējami koncentrēties.

Tad Eva pieņēmusi, viņasprāt, otro lielo, muļķīgo lēmumu – ēst visu, nešķirojot, ko un cik daudz. ”Tā bija kompulsīvā pārēšanās. Četru mēnešu laikā pieņēmos svarā par 20 kilogramiem, pēc laika vēl par astoņiem.”

Turpmākos astoņus gadus Eva svērusi starp 70-80 kilogramiem. ”Tas tāpēc, ka nepārtraukti mēģināju aizvien jaunas mazkaloriju diētas – olu, Stokholmas, utt. Pēc šādām diētām svars vienmēr nāk atpakaļ ar uzviju, jo

ķermenis pēc laika ”piespiež” tevi atkal uzņemt normālu kaloriju daudzumu, bieži pat vairāk nekā vajadzīgs, lai kompensētu trūkumu, jo turēji to pārāk lielā badā un stresā.”

Anoreksija un kompulsīvā ēšana bijis Evas apburtais aplis, no kura viņa netika ārā. ”Ja godīgi, es pat nemēģināju tikt no tā ārā, jo pieņēmu, ka tikai neēdot, ir iespējams zaudēt svaru.”

Sākt dzīvot

24 gadu vecumā Eva kļuva par mammu un tieši tas licis atvērt acis un ieraudzīt, kur viņa ir nonākusi. ”Es biju nelaimīga, ar viszemāko pašvērtējumu, dusmīga uz visu pasauli, neapmierināta ar sevi it visā. Svēru 87 kilogramus. Šādi turpinot, es būtu vilkusi savu dzīvi, tā arī pa īstam nekad nedzīvojusi.

Foto no personīgā arhīva

Bērni ir vecāku spogulis un vairāk par visu pasaulē, es vēlējos, lai mans bērns neizaugtu tāds, kāda es biju.”

Tad beidzot Eva pieņēmusi savu pirmo lielo, pareizo lēmumu. ”Sapratu, ka vēlos mainīties, būt laimīga un rādīt savam bērnam vislabāko piemēru.

Beidzot man bija īsts, patiess mērķis visai dzīvei, nevis kā līdz šim – konkrētā laikā nomest svaru, lai ielīstu balles kleitā vai peldkostīmā ceļojuma dēļ.”

Eva sākusi aktīvi meklēt informāciju un iespējas, lai pievērstos veselīgam uzturam un sportiskām aktivitātēm. ”Biju, protams, dzirdējusi par veselīgu dzīvesveidu ar pārsteidzošiem ilgtermiņa rezultātiem, bet nekad nebiju iedziļinājusies, jo nebiju gatava visu dzīvi pārtikt no brokoļiem, vārītas vistas un skriet 10 km dienā. Mani tā laika, šaurā prāta pieņēmumi, protams, nav patiesi.”

Viņa smej, ka brokoļus ēd tikai tad, kad grib, vistu vāra tikai tad, kad gatavo savu uzlaboto rasolu, un skrien tikai, kad kavē autobusu. ”Protams, es sākumā biju skeptiska, jo gadu gadiem savā prātā, kā mantru, biju skaitījusi ”Tu būsi tieva tikai tad, ja neko neēdīsi” un bija grūti pieņemt, ka ēdot daudz un garšīgi, ir iespējams zaudēt svaru.”

Laužot iesakņojušos uzskatus un uzlabojot savus ieradumus, pakāpeniski gada laikā Eva atbrīvojās no 35 kilogramiem. ”2017. bija mans lielo pārmaiņu gads, mans otrais piedzimšanas gads. Kilogrami nebija krituši tikai ķermenī, bet arī galvā. Es vairs nebiju konstanti skeptiska, nosodoša, neapmierināta un aizvainota. Es biju kļuvusi par cilvēku, kas atvērts visam jaunajam, aktīvajam un izaicinošajam, visam skaistajam un priecīgajam.

Es novērtēju to, kas man dots, iemīlēju dzīvi un sāku ticēt sev un savām spējām. Es biju augusi, jutos brīva, laimīga un mierā ar sevi, un šīs sajūtas nav zudušas, jo es tām ticu. Līdz ar pārmaiņām manī, uzlabojās arī mana apkārtējā vide un attiecības ar līdzcilvēkiem,” savās sajūtās dalās Eva.

Veselīgs dzīvesveids viņu bija aizrāvis tā, ka Eva vēlējās par to pastāstīt ikvienam.

”Pēc laika mans draugs teica, ka viņam esot viena laba un viena slikta ziņa. Sliktā – mūs drīz neviens vairs neaicināšot ciemos, jo es sāku visiem krist uz nerviem ar uzbāzību par veselīgu dzīvesveidu, bet labā – viņš ticēja, ka ar savu aizrautību un pieredzi es spētu palīdzēt tiem, kam tas interesē un ir vajadzīgs – tādiem pašiem cilvēkiem, kāda biju es.”

Sirds darbs – palīdzēt

2018.gadā Eva pabeidza Liepājas Universitāti, kļūstot par C kategorijas fitnesa treneri,. ”Esmu pateicīga kompetentajiem pasniedzējiem, prakses vietas ”GYM Lāčplēsis” īpašniekam Mārim Šveidukam un trenerim Elvim Siksnam, kas palīdzēja iegūt lielisku praktisko pamatu.” Pirms pusotra gada Eva sākusi savu sirds darbu, kam viņa tic un ko mīl. Viņas pirmais trenera darbs bijis Aizputē, sporta centrā ”Lejaskurzeme”.

Foto no personīgā arhīva

Pirms pusgada Eva ar ģimeni pārcēlās uz dzīvi Rīgā. ”Šobrīd mana ikdiena aizrit, strādājot ar klientiem gan klātienē, gan neklātienē, gan fitnesa grupu, gan individuālajās nodarbībās.” Viņa māca cilvēkiem par uzturu, veselīgu dzīvesveidu un pareizām kustībām, lai sasniegtu iecerētos mērķus. 

”Caur pārmaiņu procesu, praksi un zināšanām, es klientiem mācu kā iemīlēt sevi, savu ķermeni un pārņemt kontroli pār savu dzīvi.

Šobrīd esmu palīdzējusi 240 cilvēkiem un es neplānoju apstāties, jo uzskatu, ka tas, ar ko tu dalies pasaulē, ir tas, kas pēc tevis paliks.”

Nenovērtējams viņai šķiet fakts, ka cilvēki izvēlas trenēties pie viņa nevis, piemēram, lokācijas dēļ, bet gan viņas pašas dēļ. ”Man ir kliente, kas divas reizes nedēļā mēro 70 kilometrus garu ceļu līdz Rīgai, lai trenētos un smeltos zināšanas tieši pie manis. Tāpat klienti regulāri brauc no Mārupes un Ķekavas. Šis ir stāsts par prioritātēm,” secina trenere.

Līdz šim viņa saviem neklātienes klientiem nodrošinājusi tikai uztura apmācību, bez treniņiem un ikdienas kontroles. ”Laika gaitā saņēmu neskaitāmas vēstules ar tekstiem par to, cik žēl, ka neesmu Liepājā, Daugavpilī, Īrijā, Vācijā utt.” Tieši tas viņu mudinājis izveidot interneta tiešsaistes projektu, kurā var piedalīties ikviens, kurš vēlas pārmaiņas gan ķermenī, gan prātā, lai kurā Latvijas vai pasaules malā atrastos.

”Caur metodēm, uzdevumiem, treniņiem, zināšanām, praksi, kontroli un atbalstu, cilvēki apgūst visu svarīgāko par uzturu, veselīgu dzīvesveidu, regulārām aktivitātēm, kā arī attīsta pašizaugsmi un sevis izzināšanu.” Eva uzsver, ka sevis izzināšana ir ļoti svarīgs punkts, kam cauri gājusi arī viņa pati.

”8 no 10 gadījumiem ēšanas un svara problēmas ir saistāmas ar neatrisinātām emocijām un problēmām cilvēka iekšienē.”

Jauni dalībnieki projektā tiek uzņemti katru trešo mēnesi. ”Par projektu, uzturu, treniņiem un veselīgu dzīvesveidu kopumā publicēju savā Instagram kontā @ed.kusties.dzivo, kur regulāri dalos ar ieteikumiem, padomiem, receptēm, savu pieredzi un ikdienu. Lai tu iegūtu to, kas tev nekad nav bijis, ir jādara tas, ko nekad neesi darījis”

Eva bieži saņemot jautājumus, kā viņai izdodas uzturēt sevi formā un vai aizņemtajā ikdienā atliek laika arī privātajai dzīvei. Viņa atbild: ”Ikdienā es ēdu garšīgu, sabalansētu un vērtīgu ēdienu, trīsreiz nedēļā man ir augstas intensitātes funkcionālais treniņš, kas aizņem vien 30 minūtes, katru dienu noeju vismaz 10 tūkstošus soļu un uzturu savu mentālo formu, regulāri mācoties un pilnveidojot sevi uzturā un psiholoģijā.”

Privātajā dzīvē viņai ir strikts likums – nestrādāt un, cik iespējams, nelietot telefonu nedēļas nogalēs, bet kvalitatīvi pavadīt laiku ar ģimeni, vai tas ir kāds kopīgs pasākums, izbraukums, vai našķu vakars uz dīvāna pie filmas.

Foto no personīgā arhīva

31 komentāri

2020-02-22 07:39

Gerda: Malacis !!!

2020-02-22 07:56

Andronkuls: Tad tagad tie kilogrami te kaut kur uz ielas mētājas? A kur viņa tieši viņus pazaudēja? Negribēties iet un viņos iekāpt.

2020-02-22 08:34

Pans: Iedvesmojoši !

2020-02-22 08:51

Varde: Foršs pieredzes stāsts

2020-02-22 09:02

Daiga: Tiešām malacis!Par visiem 100%piekrītu diēta tas ir īslaicīgs pasākums.

2020-02-22 09:15

Es arī: izvārīju makaronus un kļuvu par šefpavāru !

2020-02-22 09:17

Mlje: Super!

2020-02-22 09:52

Daina: super iedvesmojošs stāsts. prieks redzēt bijušos audzēkņus

2020-02-22 10:12

Rita: Cik forši Tavs draugs pateica par labo un slikto ziņu, īsta paraugstunda komunikācijā attiecībās.

2020-02-22 10:12

jautri: Sieviete ir lielībniece un izskatās, ka viņai iet švaki, jo pietrūkst klientu, tāpēc te reklamējas. Pabeigusi kaut kādu vietējo Liepājas universitātes kursu , ieguvusi zemākās kategorijas apliecību 6 mēnešu laikā, nu mētā sevi kā baigāko treneri, uztura speciālisti!
Ļoti atbilstošs komentārs 9:15 -izvārīju makaronus un kļuvu par šefpavāru !

2020-02-22 10:16

Saule: Ļoti iedvesmojoša pieredze, prieks, ka ir tādi apņēmīgi cilvēki. Un kā vienmēr stāst ir par pašu ''sevi''. Paldies par dalīšanos pieredzē! :) Lai viss izdodas!

2020-02-22 11:28

Ttf: Labs raksts,šis tas man noderēja. Meitene nekautrējās runăt par iepriekşējām problēmām.Nav jau jābūt nez kādām izglītībām,lai būtu fitnesa treneris.

2020-02-22 12:04

to jautri: Sieviete ir priecīga, iedvesmas pilna un apmierināta ar dzīvi! Atšķirībā no Tevis un vēl dažiem. :)

2020-02-22 13:40

mandarins: malacite! sievietes ar slaidu vidukli un stingru pecpusi iedvesmo ;)

2020-02-22 13:46

Andris Polozs: mandarins: Uz ko iedvesmo?Spalvas plaukstās neaug?

2020-02-22 14:49

Jēriks: Ko tu, resnais pamuļķi, te vamslā?

2020-02-22 14:52

ONTŪNS: Bez tabletēm neko tur nevar nodzīt ne ar kādu fitnesu
Ja tādu paŗslodzi uztaisa- SIRDS DRĪZ NOJUKS nU MAX 5 KG būtu ticami Bet šito fufeli tik tabletnieki dzenā

2020-02-22 15:21

diezin: Tas veselīgais uzturs nav Herbalife????

2020-02-22 17:34

nu bet piedodiet: bet tā arī nesapratu raksta jēgu un kāpēc liepājniekos raksta par rīdzinieci.

2020-02-22 19:28

Valdis G.: Man ir tas gods pazīt Evu Alenceviču jau ļoti sen, kad bijām tīņi. Toreiz jaunības dullumā uzdzīves sekoja bez pārtraukuma, tika izdzerts burtiski jūra, pārsvarā rums ar kolu, un ne jau tās labākās kvalitātes. Atceros Evu vienmēr uztūkušu seju, dzērāja maisiņiem zem acīm, trīcošām rokām un delīrijas lēkmēm. Dzīvība tika praktiski uzturēta ar picām, kas nenormālos daudzumos tika aprītas dzeršanas starplaikos. Papildus nodzertajām aknām klāt nāca arī aptaukošanās, alkoholiķe Eva izskatījās kā Vinnijs Pūks no multifilmas, to bija skumji redzēt un visi zināja, ka tās ir beigas. Tāpēc milzīgs prieks redzēt Evu vēl staigājam šaisaulē, ka atmetusi dzeršanu un piestaigā uz svaru zāli! Malacis!

2020-02-22 20:15

> Valdis G.:: redzi nu, evai ir pieticis gribasspeka lai atmestu dzesanu un pieverstos veseligam dzivesveidam. bet kur esi nonacis tu? joprojam dzersties tos apsaubamas kvalitates kolas-ruma kokteilisus, jeb esi jau pargajis uz "dzimteniti" tira veida? ;)

2020-02-22 20:17

🙄😭: Omg, Valdis, tu gan laid.

2020-02-22 21:52

Anonīmā: Laba iedvesma pati ciešu no 2 kategorijas aptaukošanās un šis raksts deva man iedvesmu ka tas ir iespējams vismaz 15kg nost man dotu iespēju atkal sākt dzīvot kaut nedaudz priecīgak

2020-02-23 01:07

Carlos: Komentāri nvk bomba 👌😂 Skatos Latvijā skauģi neizmirs 👍😂

2020-02-23 05:12

dubults: CIk daudz dusmīgu resnulīšu komentāros :D Būtu labāk ēduši :D

2020-02-23 08:50

Ccc: Vov. Izklausās ka vińa bija nepārliecināta par sevi, resna alkoholiķe. Bet vińai vienalga bija labi draugi un pat kāds vińu iemīlēja un viņiem piedzima bērns. Un tie cilvēki viņu nepameta, kad vińa mainìjās. Viss patiešām ir galvā. Ja vińa tiešām bùtu tik briesmìga kā sev likās, tik labā kompānijā nebūtu. Malacis!

2020-02-23 11:31

gaišreģis: Ja visi tievie būtu laimīgi un galvenais veseli,tad būtu super.Bet tā nav.Neticu te komentāriem ,sieviete pieņēmās svarā pēc dzemdībām un nemaz tik resna nebija ,nebija ne 100kg.Reklāma ir laba ,bet nepārliecinoša.

2020-02-23 17:53

100 kg letiņš: nu malacīte, zinu ka nav viegli tā saņemties, lai veicas, tā turpināt

2020-02-24 09:28

Rūpijs: Kaut kā vienalga.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli