Trešdiena, 17. aprīlis Rūdolfs, Viviāna, Rūdis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

5 dažādi veidi, kā pagatavot tasīti kafijas mājās

5 dažādi veidi, kā pagatavot tasīti kafijas mājās
Foto: Publicitātes
27.08.2020 00:01

"Kafijas draugs", SIA

Svaigi pagatavota kafija mājās var būt ne tikai lielisks rīta rituāls, kā uzsākt dienu, bet arī veids, kā uzzināt vairāk par kafiju. Ar tik daudzām pupiņu šķirnēm un pagatavošanas metodēm jūs varat nepārtraukti eksperimentēt, lai atklātu pašu labāko tasīti kafijas, turklāt tas nekad neliksies garlaicīgi. Šajā rakstā mēs aplūkosim piecus dažādus veidus, kā pagatavot kafiju mājās, uzskaitot nepieciešamos rīkus un garšas profilus, ko jūs varat sagaidīt.

Pagatavošana tasītē

Atšķirīgie kafijas dzērienu pagatavošanas veidi un kafijas aparāti ievērojami ietekmē kafijas garšu. Tomēr joprojām vissvarīgākā sastāvdaļa ir pati kafija. Tikai izmantojot labu un kvalitatīvu kafiju, jūs varat izbaudīt pašas intensīvākās garšas nianses. Vecā labā klasika – kafijas pagatavošana tasītē – notiek tieši tā, kā tas izklausās. Lieliska metode, ja jums pa rokai nav kafijas pagatavošanas rīku vai kafijas automāta. Šī metode prasa vismazāko sagatavošanos un laiku. Viss, kas jums nepieciešams, ir tējkanna ūdens uzvārīšanai un tasīte kafijas pagatavošanai.

Pats process sevī ietver pāris karošu savas iecienītās maltās kafijas (vai svaigi samaliet pirms pašas kafijas pagatavošanas, lai iegūtu lielāku svaigumu un aromātu) iebēršanu tasītē un karsta ūdens pārliešanu pāri kafijai. Ļaujiet tai dažas minūtes ievilkties, lai garša atklātos savā pilnībā, un kafija ir gatava. Kamēr ievelkas kafija, jūs varat pārklāt tasīti, lai iegūtu stiprāku kafiju. Jūs varat atstāt krūzītē kafijas biezumus vai arī tos izņemt, pārlejot pagatavoto kafiju citā tasītē un atstājot kafijas biezumus apakšā.

Šādā veidā pagatavota kafija saturēs diezgan augstu kofeīna līmeni – jo ilgāk kafijas biezumi atrodas ūdenī, jo vairāk kofeīna tie izdala. Kafijas pagatavošana tieši tasītē bez filtra var palielināt garšas intensitāti, savukārt pārāk ilgi ievelkoties, kafijā var parādīties rūgtuma notis.

Pilēšanas vai filtra metode

Šai pagatavošanas metodei nepieciešams filtra kafijas automāts. Šie kafijas automāti, kas parasti ir maciņam draudzīgi, lielāko darbu paveic jūsu vietā. Katrai pagatavošanas reizei ir nepieciešams papīra filtrs, kas tiek ievietots kafijas automātā. Vienkārši ielejiet ūdeni speciālajā ūdens tvertnē, ievietojiet samaltu kafiju filtrā un nospiediet pogu, lai sāktu.

Ūdens tiek uzkarsēts un kopā ar kafiju lēnām izdalās caur filtru. Pagatavotā kafija lēnām pil caur filtra dibenu karafē, ko izmanto kafijas pasniegšanai un ieliešanai. Diezgan vienkārša metode, kas ir lieliski piemērota, lai pagatavotu lielāku kafijas daudzumu. Daži kafijas automāti vienlaikus var pagatavot līdz pat 8 vai 12 tasītēm, bet citi piedāvā arī sildīšanas funkciju, lai pagatavoto kafiju ilgāk uzturētu siltu.

Ūdenim tekot caur malto kafiju, tas absorbē kafijas eļļas, garšas un esences, ļaujot sasniegt intensīvu, spēcīgu garšu. Turklāt ”European Journal of Preventive Cardiology” pētījumā tika noskaidrots, ka filtrēta kafija ir veselīgāka nekā nefiltrēta kafija.

Pārliešanas metode

Šim kafijas pagatavošanas veidam nepieciešami daži rīki – tējkanna, Chemex vai V60 kafijas pagatavošanas ierīce, daži filtri, taimeris un maltā kafija. Tas prasa arī vairāk laika un nedaudz vairāk pūļu, jo šis ir manuāls kafijas pagatavošanas process un tam ir daži soļi. Parasti verdošu ūdeni lēnām ar roku lej pāri maltai kafijai, kas atrodas papīra filtrā, gluži tāpat kā jūsu filtra kafijas automātā, taču šeit viss notiek manuāli, tāpēc jo vairāk pieredzes jums ir, jo labāk.

Visa procesa laikā jums jākontrolē liešana – dariet to lēni un vienmērīgi, virzot roku koncentriskos apļos no centra uz āru. Sekojiet taimerim, jo ​​pirmajam lējumam vajadzētu būt tikai 15% no visa ūdens, tad ļaujiet kafijai ”uzplaukt” 30 sekundes, un pārējo ūdeni ielejiet tikai pēc tam. Kopējam brūvēšanas laikam 400 ml uzlējumam vajadzētu būt apmēram 3 minūtēm.

Šāda metode ļauj jums iegūt praktisku pieredzi kafijas pagatavošanā, vienlaikus katru reizi ļaujot pielāgot mainīgos lielumus un eksperimentēt. Šādi brūvējumi beigās garšo ļoti viegli un tīri, tāpēc tie patiks ikvienam vieglākas kafijas piekritējam. Tie ir lieliski piemēroti arī augstākās kvalitātes kafijas smalko nianšu atklāšanai.

Aukstā brūvēšanas metode

Šī metode ir lieliski piemērota vasarai, bet to var baudīt arī jebkurā citā gadalaikā. Aukstā brūvēšana ir diezgan laikietilpīga metode, taču tai nav nepieciešama liela jūsu uzmanība. Sasmalciniet kafijas pupiņas diezgan rupji un ievietojiet tās istabas temperatūras ūdenī. Atstājiet maisījumu uz noteiktu laiku ievilkties, lai iegūtu kraukšķīgu svaigumu, brūvējumu varat ielikt arī ledusskapī. Aukstais ūdens ļauj noņemt rūgtumu, tomēr šādā veidā pagatavotajā kafijā kofeīna līmenis ir visai augsts, jo pupiņām ir ilgs kontakts ar ūdeni.

Aukstā kafijas pagatavošanas metode var iegūt pilnīgi atšķirīgas garšas notis no jūsu iecienītajām kafijas pupiņām un pārvērst jūsu kafijas baudīšanas pieredzi ar kājām gaisā. Tomēr paturiet prātā, ka aukstā kafijas brūvēšana var ilgt no 12 līdz 24 stundām, tāpēc, ja vēlaties, lai jūsu kafija būtu gatava nekavējoties, jums, iespējams, nāksies izvēlēties citu kafijas pagatavošanas metodi!

Espresso pagatavošana

Šī ir klasiska itāļu metode, kurā karsts ūdens zem spiediena tiek izvadīts caur filtru, kas satur smalki samaltas grauzdētas pupiņas. Šai metodei nepieciešams automātiskais vai tradicionālais espresso automāts. Ūdens spiediens rada ļoti koncentrētu kafijas šotu ar savām raksturīgajām krēmveida putām pa virsu. Espresso parasti ir biezāks nekā kafija, kas pagatavota ar citām metodēm, un spiediena pagatavošanas rezultātā aromāts un ķīmiskie savienojumi tipiskā espresso tasītē ir ļoti koncentrēti, un kafijas garša ir spēcīga.

Vienkāršs veids, kā pagatavot espresso, ir izmantojot automātisko kafijas automātu, kurā pagatavošana notiek ar vienas pogas palīdzību. Standarta manuālajam espresso automātam būs nepieciešams atsevišķi samalt kafijas pupiņas, izvēlēties maltajai kafijai pareizo spiedienu un pielāgot ūdens attiecību, lai iegūtu vislabāko garšu. Šī metode ir piemērota ne tikai tiem, kam patīk stiprākas, krēmīgākas kafijas, bet arī piena kafijas cienītājiem, jo espresso ir jebkura piena kafijas dzēriena pamatā.

Dažādos gadījumos vai pat gadalaikos var baudīt dažādas kafijas pagatavošanas metodes. Eksperimentējiet ar pagatavošanas veidiem, lai atrastu sev piemērotāko, vai varbūt jūs jau esat sapratis, ka jūsu dzīvesveids var priekšroku dot tikai vienai no minētajām metodēm? Neaizmirstiet, ka kafija ir ceļojums – kāpēc gan nepalutināt sevi ar espresso no rīta, ar V60 pēcpusdienā un aukstu brūvējumu nedēļas nogalē?

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz