Sestdiena, 31. oktobris Valts, Rinalds, Rinalda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

5 dažādi veidi, kā pagatavot tasīti kafijas mājās

5 dažādi veidi, kā pagatavot tasīti kafijas mājās
Foto: Publicitātes
27.08.2020 00:01

"Kafijas draugs", SIA

Svaigi pagatavota kafija mājās var būt ne tikai lielisks rīta rituāls, kā uzsākt dienu, bet arī veids, kā uzzināt vairāk par kafiju. Ar tik daudzām pupiņu šķirnēm un pagatavošanas metodēm jūs varat nepārtraukti eksperimentēt, lai atklātu pašu labāko tasīti kafijas, turklāt tas nekad neliksies garlaicīgi. Šajā rakstā mēs aplūkosim piecus dažādus veidus, kā pagatavot kafiju mājās, uzskaitot nepieciešamos rīkus un garšas profilus, ko jūs varat sagaidīt.

Pagatavošana tasītē

Atšķirīgie kafijas dzērienu pagatavošanas veidi un kafijas aparāti ievērojami ietekmē kafijas garšu. Tomēr joprojām vissvarīgākā sastāvdaļa ir pati kafija. Tikai izmantojot labu un kvalitatīvu kafiju, jūs varat izbaudīt pašas intensīvākās garšas nianses. Vecā labā klasika – kafijas pagatavošana tasītē – notiek tieši tā, kā tas izklausās. Lieliska metode, ja jums pa rokai nav kafijas pagatavošanas rīku vai kafijas automāta. Šī metode prasa vismazāko sagatavošanos un laiku. Viss, kas jums nepieciešams, ir tējkanna ūdens uzvārīšanai un tasīte kafijas pagatavošanai.

Pats process sevī ietver pāris karošu savas iecienītās maltās kafijas (vai svaigi samaliet pirms pašas kafijas pagatavošanas, lai iegūtu lielāku svaigumu un aromātu) iebēršanu tasītē un karsta ūdens pārliešanu pāri kafijai. Ļaujiet tai dažas minūtes ievilkties, lai garša atklātos savā pilnībā, un kafija ir gatava. Kamēr ievelkas kafija, jūs varat pārklāt tasīti, lai iegūtu stiprāku kafiju. Jūs varat atstāt krūzītē kafijas biezumus vai arī tos izņemt, pārlejot pagatavoto kafiju citā tasītē un atstājot kafijas biezumus apakšā.

Šādā veidā pagatavota kafija saturēs diezgan augstu kofeīna līmeni – jo ilgāk kafijas biezumi atrodas ūdenī, jo vairāk kofeīna tie izdala. Kafijas pagatavošana tieši tasītē bez filtra var palielināt garšas intensitāti, savukārt pārāk ilgi ievelkoties, kafijā var parādīties rūgtuma notis.

Pilēšanas vai filtra metode

Šai pagatavošanas metodei nepieciešams filtra kafijas automāts. Šie kafijas automāti, kas parasti ir maciņam draudzīgi, lielāko darbu paveic jūsu vietā. Katrai pagatavošanas reizei ir nepieciešams papīra filtrs, kas tiek ievietots kafijas automātā. Vienkārši ielejiet ūdeni speciālajā ūdens tvertnē, ievietojiet samaltu kafiju filtrā un nospiediet pogu, lai sāktu.

Ūdens tiek uzkarsēts un kopā ar kafiju lēnām izdalās caur filtru. Pagatavotā kafija lēnām pil caur filtra dibenu karafē, ko izmanto kafijas pasniegšanai un ieliešanai. Diezgan vienkārša metode, kas ir lieliski piemērota, lai pagatavotu lielāku kafijas daudzumu. Daži kafijas automāti vienlaikus var pagatavot līdz pat 8 vai 12 tasītēm, bet citi piedāvā arī sildīšanas funkciju, lai pagatavoto kafiju ilgāk uzturētu siltu.

Ūdenim tekot caur malto kafiju, tas absorbē kafijas eļļas, garšas un esences, ļaujot sasniegt intensīvu, spēcīgu garšu. Turklāt ”European Journal of Preventive Cardiology” pētījumā tika noskaidrots, ka filtrēta kafija ir veselīgāka nekā nefiltrēta kafija.

Pārliešanas metode

Šim kafijas pagatavošanas veidam nepieciešami daži rīki – tējkanna, Chemex vai V60 kafijas pagatavošanas ierīce, daži filtri, taimeris un maltā kafija. Tas prasa arī vairāk laika un nedaudz vairāk pūļu, jo šis ir manuāls kafijas pagatavošanas process un tam ir daži soļi. Parasti verdošu ūdeni lēnām ar roku lej pāri maltai kafijai, kas atrodas papīra filtrā, gluži tāpat kā jūsu filtra kafijas automātā, taču šeit viss notiek manuāli, tāpēc jo vairāk pieredzes jums ir, jo labāk.

Visa procesa laikā jums jākontrolē liešana – dariet to lēni un vienmērīgi, virzot roku koncentriskos apļos no centra uz āru. Sekojiet taimerim, jo ​​pirmajam lējumam vajadzētu būt tikai 15% no visa ūdens, tad ļaujiet kafijai ”uzplaukt” 30 sekundes, un pārējo ūdeni ielejiet tikai pēc tam. Kopējam brūvēšanas laikam 400 ml uzlējumam vajadzētu būt apmēram 3 minūtēm.

Šāda metode ļauj jums iegūt praktisku pieredzi kafijas pagatavošanā, vienlaikus katru reizi ļaujot pielāgot mainīgos lielumus un eksperimentēt. Šādi brūvējumi beigās garšo ļoti viegli un tīri, tāpēc tie patiks ikvienam vieglākas kafijas piekritējam. Tie ir lieliski piemēroti arī augstākās kvalitātes kafijas smalko nianšu atklāšanai.

Aukstā brūvēšanas metode

Šī metode ir lieliski piemērota vasarai, bet to var baudīt arī jebkurā citā gadalaikā. Aukstā brūvēšana ir diezgan laikietilpīga metode, taču tai nav nepieciešama liela jūsu uzmanība. Sasmalciniet kafijas pupiņas diezgan rupji un ievietojiet tās istabas temperatūras ūdenī. Atstājiet maisījumu uz noteiktu laiku ievilkties, lai iegūtu kraukšķīgu svaigumu, brūvējumu varat ielikt arī ledusskapī. Aukstais ūdens ļauj noņemt rūgtumu, tomēr šādā veidā pagatavotajā kafijā kofeīna līmenis ir visai augsts, jo pupiņām ir ilgs kontakts ar ūdeni.

Aukstā kafijas pagatavošanas metode var iegūt pilnīgi atšķirīgas garšas notis no jūsu iecienītajām kafijas pupiņām un pārvērst jūsu kafijas baudīšanas pieredzi ar kājām gaisā. Tomēr paturiet prātā, ka aukstā kafijas brūvēšana var ilgt no 12 līdz 24 stundām, tāpēc, ja vēlaties, lai jūsu kafija būtu gatava nekavējoties, jums, iespējams, nāksies izvēlēties citu kafijas pagatavošanas metodi!

Espresso pagatavošana

Šī ir klasiska itāļu metode, kurā karsts ūdens zem spiediena tiek izvadīts caur filtru, kas satur smalki samaltas grauzdētas pupiņas. Šai metodei nepieciešams automātiskais vai tradicionālais espresso automāts. Ūdens spiediens rada ļoti koncentrētu kafijas šotu ar savām raksturīgajām krēmveida putām pa virsu. Espresso parasti ir biezāks nekā kafija, kas pagatavota ar citām metodēm, un spiediena pagatavošanas rezultātā aromāts un ķīmiskie savienojumi tipiskā espresso tasītē ir ļoti koncentrēti, un kafijas garša ir spēcīga.

Vienkāršs veids, kā pagatavot espresso, ir izmantojot automātisko kafijas automātu, kurā pagatavošana notiek ar vienas pogas palīdzību. Standarta manuālajam espresso automātam būs nepieciešams atsevišķi samalt kafijas pupiņas, izvēlēties maltajai kafijai pareizo spiedienu un pielāgot ūdens attiecību, lai iegūtu vislabāko garšu. Šī metode ir piemērota ne tikai tiem, kam patīk stiprākas, krēmīgākas kafijas, bet arī piena kafijas cienītājiem, jo espresso ir jebkura piena kafijas dzēriena pamatā.

Dažādos gadījumos vai pat gadalaikos var baudīt dažādas kafijas pagatavošanas metodes. Eksperimentējiet ar pagatavošanas veidiem, lai atrastu sev piemērotāko, vai varbūt jūs jau esat sapratis, ka jūsu dzīvesveids var priekšroku dot tikai vienai no minētajām metodēm? Neaizmirstiet, ka kafija ir ceļojums – kāpēc gan nepalutināt sevi ar espresso no rīta, ar V60 pēcpusdienā un aukstu brūvējumu nedēļas nogalē?

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz