Ceturtdiena, 25. aprīlis Līksma, Bārbala
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

6 veidi, kā izņemt skrūvi, ja tai aprauta galviņa

Noteikti, ka mēs katrs esam saskārušies ar problēmu, mēģinot izņemt skrūvi, kuru, šķiet, nav iespējams izņemt! Bet kādi ir labākie veidi, kā to izdarīt?

6 veidi, kā izņemt skrūvi, ja tai aprauta galviņa
Foto: Publicitātes
04.10.2022 10:05

Apmaksāta informācija

Aprautas skrūves galviņa ir murgs, un, lai arī kā Jūs censtos, dažas vienkārši negrib iznākt ārā. Tad pārņem neapmierinātība, un, tad pamanāt, ka kādreizējā krustveida galviņas forma ir pārvērtusies par lielu, resnu “O” burtu.

Ir daudz lielisku veidu, kā risināt šādu problēmu, jo nav viens piemērots veids visām skrūvēm. Aplūkosim 6 no tiem, kurus būtu noderīgi zināt katram.

1. Izmantojiet rokas skrūvgriezi

Sākumā ar āmuru iesitiet rokas skrūvgriezi, stingri iespiežot to skrūves galviņā. Tas nodrošinās papildu saķeri. Ja tas nedarbojas, lai iegūtu vēl labāku saķeri ar skrūvi, pārklājiet to ar gumiju vai nelielu līmlenti ar lipīgo pusi pret skrūves galvu. Tad atkārtojiet vēlreiz darbību ar āmuru iesitot rokas skrūvgriezi skrūves galviņā. Vēl viena iespēja, ja skrūvei ir Phillips galviņa, ir izmantot plakano rokas skrūvgriezi, kas ir pietiekami šaurs, lai iekļautos Phillips galviņas caurumā. Tad mēģiniet izmantot iepriekš minēto gumijas lentes metodi.

2. Izmantojiet pneimatisko triecienurbjmašīnu

Triecienurbjmašīna ir instruments, kas nodrošina spēcīgu, pēkšņu rotācijas spēku un virzību uz priekšu. Šo spēku var radīt, sitot ar āmuru, ja triecienurbjmašīnas ir manuāla, vai mehāniski, ja triecienurbjmašīna ir ar mehānisko piedziņu. Šis instruments ir lieliski piemērots skrūvju ar aprautu vītni izņemšanai, taču pārliecinieties, ka izmantojiet labas kvalitātes uzgaļus. Izvēlieties pareizo skrūvgrieža uzgali, t. i., Phillips vai ar plakanu galvu. Pēc tam pārliecinieties, ka skrūves galva ir tīra no netīrumiem un gružiem, un pārliecinieties, ka uzgalis ir pareizajā virzienā, jo nevēlaties to pievilkt! Pārliecinieties, ka esat uzvilcis aizsargbrilles, un ievietojiet triecienurbjmašīnas uzgali cieši skrūves galviņā. Vairākas reizes ar āmuru uzsitiet pa tā galvu vai izvelciet skrūvi mehāniski. Kad uzgalis stingri iespiežas skrūves galviņā, un triecienurbjmašīnas galva griežas, skrūvi varēs izņemt.

3. Izmantojiet skrūvju izvilcēju

Tām spītīgajām skrūvēm, kuras vienkārši neizdodas izņemt, laba izvēle ir skrūvju izvilcēji. Skrūvju izvilcējiem ir dažādi izmēri, tāpēc Jums būs jāizvēlas pareizais izmērs, lai tas atbilstu skrūves galvai. Ievietojiet izvilcēju urbī, pārliecinieties, ka urbis ir ieslēgts atpakaļgaitā. Tā kā tam ir apgrieztā vītne, tas nozīmē, ka, ieslēdzot urbi atpakaļgaitā, uzgalis ieurbjas skrūves galviņā. Turpiniet urbt atpakaļgaitā, un tas sāks griezt skrūvi atpakaļgaitā, tādējādi to izvelkot ārā.

4. Izmantojiet knaibles

Šis ir lielisks veids, kā izņemt aprautu skrūvi, ja vien skrūve nav ieurbta dziļi līdz galam. Vienkārši satveriet skrūves galvu un sāciet to griezt. Tomēr jāievēro piesardzība, jo šī metode var sabojāt apkārtējo virsmu ap skrūvi.

5. Izmantojiet kreisās puses urbi

Tas nav joks, tie patiešām eksistē! Kreisās puses urbji ir paredzēti izmantošanai otrādi. Izvēlieties urbi, kas ir nedaudz mazāks par skrūves galviņu, pēc tam ievietojiet urbi urbi urbjmašīnā un pievelciet. Pārliecinieties, ka urbis ir ieslēgts atpakaļgaitā, stingri piespiediet skrūves galviņu un iedarbiniet urbi. Ir liela iespēja, ka skrūvi izdosies izņemt.

6. Izmantojiet rotējošo instrumentu

Ja neviens no iepriekš minētajiem paņēmieniem nedarbojas, tad vēl viena iespēja ir izmantot rotējošo instrumentu. Piestipriniet rotējošajam instrumentam plānu griezējdisku un sāciet griezt plānu spraugu skrūvē. Pārliecinieties, ka tā ir pietiekami dziļa, lai tajā varētu ievietot plakano skrūvgriezi, bet pietiekami plāna, lai skrūvgriezis varētu satvert skrūvi. Ja skrūvgriezis neielien spraugā, iespējams, būs nepieciešams veikt lielāku iegriezumu, taču dariet to ļoti lēnām, ja iegriezīsiet pārāk lielu līniju, skrūvgriezis būs par mazu un skrūvi nevarēsiet pagriezt. Rotējošais instruments var veidot metāla skaidas ap ierīci, tāpēc pārliecinieties, ka Jums ir uzvilktas aizsargbrilles.

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz