Pirmdiena, 21. septembris Matīss, Modris, Mariss
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Bērniem – atpūta, vecākiem – mierīgs prāts

Bērniem – atpūta, vecākiem – mierīgs prāts
31.07.2007 19:03

0

Atslēgvārdi

Vasaras nometnes

Vasara sliecas uz rudens pusi, taču vēl mēnesi skolasbērni varēs laiskoties, un vēl mēnesi tiem vecākiem, kam atvaļinājums jau bijis vai nemaz nav paredzēts, būs jādomā, kur likt bērnus, lai pašiem prāts būtu mierīgs un atvasēm interesanti. Viens no bērnu pieskatīšanas un brīvā laika pavadīšanas veidiem ir vasaras nometnes, pēc kurām turpina lūkoties bērnu mammas un tēti.

Ielūkojāmies šās vasaras nometņu piedāvājuma un pieprasījuma aspektos.

Lietus netraucē!

Bērnu un jauniešu tehniskās jaunrades centra bērnu klubiņa “Pa pusei” atpūtas un piedzīvojumu nometnes “Karlsons lido atkal” pirmajā dienā laukā lija vasarīgs lietutiņš, taču tas nebūt netraucēja mazos nometņotājus, kuri jautrā barā un kuplā skaitā bija pulcējušies uz atklāšanas sarīkojumu. Nometnes vadītāja  Dace Tetere un nodarbību pedagogi iepazīstināja zēnus un meitenes ar kārtības rulli un ar to, kas viss viņus gaida desmit turpmākajās dienās. Bērni priecīgi uzņēma ziņu, ka būs gan   spēles un jaunrades darbnīcas pulciņu vadītāju Daces Rozenbahas un Vinetas Trumpenieces vadībā, gan tuvākas un tālākas ekskursijas, jo paredzēts iet uz kino, pludmali un boulingu, kā arī braukt uz  Talsiem, lai pastaigātos pa dabas parku “Laumas”.

Nometnē pulcējušies gandrīz trīsdesmit zēnu un meiteņu, starp viņiem ir gan klubiņa dalībnieki, gan apkārtnes bērni, ir grupiņa Liepājas teātra darbinieku atvašu.

“Mums teātris sedz maksu par nometni,” sacīja viena no teātra darbinieku bērnu vecākiem – desmit gadu vecā Jāņa Leščinska mamma. “Mēs šajā nometnē bijām jau pagājušajā gadā, un mums – kā vecākiem, tā bērnam – par to ir vislabākās atmiņas. Es ceru, kā tā tas būs arī šogad.”

Jāņa māmiņa pastāstīja, ka viņas dēlam tā šogad esot jau otrā nometne. Uzskaitot priekšrocības, viņa uzsvēra, ka būtiski ir, ka tā notiek pilsētā, ka tās darbalaiks ir no pulksten deviņiem rītā līdz pieciem dienā, ka ir pārdomāta programma. Tā kā teātrī jau iesācies darbs, tad ir svarīgi, ka bērns pa dienu pieskatīts, ir paēdis un viņam ir ko darīt, bet vakarpusē viņš ir kopā ar vecākiem.

“Ir padomāts, lai būtu interesanti kā zēniem, tā meitenēm, lai būtu nodarbības kā iekštelpās, tā ekskursijas un izbraukumi,” sacīja Jāņa mamma, piebilstot, ka tādas nometnes vasarā būtu vajadzīgas vēl un vēl.

Galvenais – lai būtu, ko darīt

To, cik būtiski, ka nometnes rīkotāji nopietni padomājuši par nodarbību grafiku, uzsvēra arī desmit gadu vecās Sabīnes tētis. Sabīne jau otro reizi piedalījusies nometnē “Omnibuss”, kuru rīko 1.ģimnāzija. Tā ir diennakts nometne, šogad dalībnieki dzīvoja un darbojās Vaiņodē.

“Nometni izvēlējās meita, viņai bija labas atmiņas par jau pērn piedzīvoto. Viņai tur bija draudzenes. Bet mums, vecākiem, būtiski bija tas, ka nometne ir labi organizēta un ka no pieaugušo – organizētāju – puses ir nopietna un atbildības pilna attieksme, ir apsvērta un izdomāta programma. Un, ja bērns ir apmierināts, mums arī prieks un nav nekādu iebildumu par nometni. Kā meita pastāstīja, arī maltītes bijušas labas,” sacīja Sabīnes tētis.

“Es šogad biju divās nometnēs! Man patika, jo biju kopā ar meitenēm, savām draudzenēm,” sacīja deviņus gadus vecā Sigita. Viņa pastāstīja, ka patīkot zīmēt, tāpēc bijusi kopā ar saviem pulciņa biedriem. Bet pēc tam mamma viņu aizsūtījusi uz nometni, kur bērni dzīvojuši laukos, un tur bijis diezgan interesanti.

“Šogad esmu bijusi tikai sporta deju kluba “Aura” rīkotajās treniņnometnēs,” sacīja divpadsmit gadu vecā Anna. Iepriekšējos gados viņa bijusi arī cita veida nometnēs, un viņai galvenais, lai tajās būtu ko darīt un lai būtu interesantas nodarbības un ekskursijas.

Atbildības nasta – vieglā un grūtā

Reiz kāds jauns, sabiedriski aktīvs vīrietis sarunā teica, ka viņš labprāt rīkotu nometnes veida izbraukumus kādam bērnu bariņam, bet viņu atbaidot stingrie noteikumi, kas izvirzīti tiem, kuri rīko bērnu un jauniešu nometnes. Jā, noteikumi nometņu rīkotājiem patiesi ir stingri, un arī šogad bērnu vasaras nometnes pārbaudīja kā bērnu tiesību aizsardzības inspektori, tā arī citas institūcijas.

“Jā, noteikumi ir, un tie ir jāpilda. Bet prasībās nav nekā tāda, lai tās nevarētu izpildīt,” apzinoties, kādu uzņemas atbildību, sacīja nometņu rīkotāja ar sešu gadu stāžu Gundega Līguta. Viņas nometnes jau ieguvušas zināmu popularitāti kā dalībnieku, tā viņu vecāku vidū, tām pat nav vajadzīga speciāla reklāma, jo ziņas par interesanti pavadītajām dienām iet no mutes mutē.

“Es noliku eksāmenu Valsts jaunatnes iniciatīvu centrā, kur ieguvu nometņu vadītājas apliecību un sertifikātu,” pastāstīja G.Līguta. Viņa nometnes organizē ne tikai vasaras brīvlaikā, bet arī rudenī un pavasarī, kad skolēniem ir semestra vidus brīvdienas. Dalībnieku viņas rīkotajās nometnes netrūkst. Gundega Līguta saprot, ka uzņemas lielu atbildību par bērniem, kas piedalās viņas nometnēs.  

Lai noskaidrotu vecāku vēlmes, rīkotāja veikusi aptauju un sapratusi, ka bērnu mammas un tēti vēlas visu: lai nometnes būtu visa brīvlaika garumā, lai tuvumā būtu kā jūra, tā ezers, lai bērni būtu tuvāk pie mājām, bet pietiekami tālu, lai vecāki varētu no viņiem atpūsties, lai būtu garšīga maltīte, siltas naktsmājas, labi skolotāji un tā tālāk.

“Es domāju, ka cilvēkam, kurš vēlas nometnes rīkot, ir jāmīl bērni un jāsaprot, ka bagāts ar to nepaliksi. Es neesmu palikusi mīnusos, bet ar to jārēķinās, ka savu maciņu nāksies vilkt ārā reizi pa reizei, jo kā tu bērnus neuzcienāsi,” pasmejas nometņu rīkotāja. Pirmais, kas nepieciešams, ir pārdomāta un laikus sastādīta nometnes programma, jo ir skaidri jāzina, ko bērni darīs un kad kas notiks. Otrais ir sameklēt un uzaicināt pedagogus. Gundega savus domubiedrus atradusi ģimenes lokā, taču ir piepulcējušies arī citi. Pieredze rāda, ka ne katrs var strādāt ar bērniem, ne katram tas izdodas. Nākamais solis ir vietas izvēle. Un, protams, ir jābūt bērniem, kas piedalīsies nometnē.

“Es sadarbojos ar Centra pamatskolu, Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolu, Jāņa Čakstes 10.vidusskolu, pārējie bērni atnāk paši,” sacīja G.Līguta. Viņa gan paskaidroja, ka ir dalībnieki, kuri viņas acu priekšā pa šiem gadiem izauguši. Viņa arī pārliecinājusies, ka nometnes laikā bērni kļūst patstāvīgāki, drošāki, iemācās rūpēties par sevi un citiem.

“Tikpat dažādi kā viņu bērni, ir arī vecāki,” saka vadītāja. Un   pastāsta, ka ir tādas mammas, kuras skaidri apzinās sava bērna raksturu, stiķus un niķus un brīdina nometnes pedagogus, ka viegli nebūs, bet ir vecāki, kuri ir priecīgi, ka tagad ar viņu atvasi nodarbojas kāds cits.

Ir vēl kāda jauna tendence. Vasarā uz Latviju atbrauc cilvēki, kuri dzīvo un strādā ārzemēs, tur dzimis un audzis viņu bērns, kurš neapzinās sevi kā latvieti, runā citā valodā, bet mātes valodu vairs tikai kaut cik saprot. Un nometne tad ir vieta, kur viņš mācās valodu, kultūru, ieradumus, mācās sazināties ar latviski runājošiem bērniem.

Augusts nav palicis tukšā

Katru gadu nometņu projektu konkursu izsludina Liepājas Izglītības pārvalde. Šovasar bērnus gan skolas, gan arī pirmskolas vecumā uzņēma apmēram divdesmit nometņu, to starpā bija gan dienas nometnes skolās, gan interešu izglītības iestādēs, gan diennakts veida – atpūtai un piedzīvojumiem, kā arī sportistiem, teātra spēlētājiem. “Uz labām nometnēm nemaz nav tik viegli tikt, tām ir liela piekrišana,” sacīja kādas meitenes tētis.

Lai gan vairums nometņu bija jūnijā un jūlijā, tomēr arī augusts nav galīgi tukšā.

Augustā ir šādas Izglītības pārvaldes nometnes         

Liepājas Basketbola skolas sporta nometne “Baskets –2007”. Notiek Liepājas rajona Vērgales atpūtas bāzē “Kastanītis”.

Bērnu un jauniešu biedrības ‘Liepājas Jaunie vanagi” un daudzbērnu ģimeņu biedrības “Dēkla” rīkotā diennakts nometne “Putni salido Kalnos”. Notiek Saldus rajona Nīgrandes pagasta Kalnu vidusskolā.

Jauno basketbolistu kluba “Liepājas vanagi” nometne. Notiek Liepājas rajona Kapsēdes pamatskolā.

Bērnu un jauniešu tehniskās jaunrades centra bērnu klubiņa “Pa pusei” dienas nometne “Karlsons lido atkal”.

LMSA Liepājas nodaļas diennakts nometne “Kopīgais spēks”. Notiek Kazdangas Profesionālajā vidusskolā.

Daina Meistere,
“Kurzemes Vārds”

Kad laukā līst, nometnes “Karlsons lido atkal” bērni darbojas jaunrades darbnīcās.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz