Otrdiena, 20. oktobris Leonīda, Leonīds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Es gribu sevi pierādīt Eiropā”

“Es gribu sevi pierādīt Eiropā”
30.05.2007 16:42

0

Atslēgvārdi

Ar bakalaura grādu politiskajās zinātnēs un četru gadu pieredzi koledžu basketbolā dzimtajā pusē atgriezies viens no Liepājas labākajiem basketbolistiem Artūrs Štālbergs, kurš pēc Evansvilas universitātes absolvēšanas savus tālākos plānus sportista karjerā saista ar Eiropu. Uzreiz pēc Štālberga ierašanās mūsu pilsētā aicinājām viņu uz sarunu.

– Iepriekšējo reizi ar tevi sazinājāmies sezonas vidū, toreiz, kā teici, komanda bija tādā kā bedrē. Vai sezonu tomēr izdevās pabeigt uz pozitīvas nots?
– Līdz sezonas beigām tā arī nespējām no bedres izkļūt. Bija vairākas labas spēles, kurās uzvarējām, tomēr piedzīvojām arī sāpīgus zaudējums. Tā kā Misūri Valī konference bija viena no spēcīgākajām un marta trakumā no tās parasti iekļuva trīs komandas dažkārt pat četras, arī sezonas vidū, kad turnīra tabulā atradāmies septītajā pozīcijā vēl bija iespējas aizķerties. Tiesa, nepratām iespējas izmantot un arī konferences play-off cīņās, kas uzvaras gadījumā deva pēdējo ceļazīmi uz marta trakumu, nespējām pārvarēt pirmo kārtu, pagarinājumā piekāpjoties Dreikas universitātei.

– Tad koledžu basketbola lielāko notikumu – marta trakumu, kur sacenšas NCAA labākās komandas, tā arī neizdevās izbaudīt. Cik tas tev bija svarīgi?
– Salīdzinot ar 2005./2006.gada sezonu, kad spējām aizkļūt līdz pusfinālam, šogad izredzes bija lielākas, tādēļ arī mūsu komandas trenerim Stīvam Mērfeldam bija izvirzīts konkrēts mērķis – iekļūt marta trakumā, pretējā gadījumā viņa līgums tiek lauzts. Tā arī notika – treneris pēc šīs sezonas tika atlaists. Man kā studentam, kas koledžu basketbolā pavadīja pēdējo gadu, bija ļoti svarīgi, lai sezona mums turpinātos arī martā, jo tieši šajās spēlēs tu vari sevi pierādīt un nonākt skautu redzeslokā. Protams, augstāko virsotni basketbolā – NBA sasniedz tikai neliela daļa no visiem basketbolistiem, taču Eiropas vadošie klubi bieži vien šeit meklē sastāva papildinājumus.

– Katra basketbolista lielākais sapnis ir spēlēt NBA, vai arī tu šo četru gadu laikā klusībā cerēji, ka kādreiz varētu uzspēlēt visaugstākajā līmenī?
– Domāju, ka esmu labs Eiropas līmeņa basketbolists, bet pagaidām NBA man nav ko darīt. Piemēram, kad Andris Biedriņš tika draftēts NBA, manuprāt, tas bija tikai laika jautājums, cik ātri viņš ar tādiem fiziskiem dotumiem nostiprināsies komandas sastāvā. Mūsu vienībā arī bija viens spēlētājs – Mets Vebsters, kurš jau ir panācis vienošanos ar NBA klubiem, un vasarā tiem ir ieplānojis atrādīties. Tomēr man šķiet, ka šogad neviens no Evansvilas universitātes basketbolistiem netiks draftēts.

– Cik veiksmīga tev izvērtās atvadu sezona?
– Sava loma komandā man bija, starta piecnieka spēlētājs gan nebiju, taču laukumā pavadīju vidēji divdesmit minūtes. Ar savu sniegumu varu būt apmierināts, jo treneris man uzticējās, galvenokārt dodot uzdevumu segt pretinieku līderus. Šosezon parādīju labu spēli arī uzbrukumā, ar augstu procentu metot no tālās distances. Spilgtāko maču laikam aizvadīju sezonas sākumā, kad sacentāmies ar Dienvidu Misūri universitāti. Toreiz 15 minūšu laikā pamanījos gūt 16 punktus un izcīnīt astoņas atlēkušās bumbas. Šie precīzie metieni bija ļoti svarīgi, jo, kad uznācu laukumā, tad atradāmies iedzinēju lomā ar desmit punktiem, taču beigās uzvarējām vairāk nekā pārliecinoši.

– Zinot saspringto spēļu kalendāru, var secināt, ka bakalaura grāds noteikti nenāca viegli?
– Pirmos divus gadus bija grūtāk, taču vēlāk iekļāvos ikdienas ritmā un visai veiksmīgi spēju apvienot sportu ar mācībām. Ja to nespētu, tad nevarētu spēlēt koledžu līgā, jo tur basketbols ar izglītību bija cieši sasaistīts – pasniedzēji regulāri kontaktējās ar treneriem un, ja kādam no spēlētājiem radās problēmas mācībās vai viņš vienkārši bija paslinkojis, tad treneris nekavējoties par to tika informēts un basketbolistam tika piemērotas soda sankcijas, kas izpaudās treniņu slodzē.

– Vai pēc koledžas beigšanas biji izlēmis arī tālāko dzīvi saistīt ar basketbolu?
– Biju pārliecināts, ka vēl pāris gadu noteikti uzspēlēšu, taču man ir svarīgi, lai es iegūto bakalaura grādu politiskajās zinātnēs spētu arī izmantot savas karjeras veidošanā. Uzreiz pēc atgriešanās Latvijā biju uz darba interviju Latvijas Ārlietu ministrijā, tomēr pagaidām par neko konkrētu nevienojāmies, jo, kā jau teicu, vēl labprāt uzspēlētu.

– Vai tev pašlaik ir kāda skaidrība par nākotni?
– Pašlaik mans aģents Bobs Stenlijs (viņš ir arī Jāņa Porziņģa aģents) izskata dažādus variantus – ir piedāvājumi no Latvijas klubiem un arī citām Eiropas valstu komandām, tomēr pagaidām vēl man aģents neko konkrētu nav piedāvājis. Lielāka skaidrība varētu būt jūlija sākumā, kad plānoju doties uz Itāliju, kur notiks tradicionālā Trevīzo “Benetton” vasaras treniņnometne. Tur sabrauks ne tikai augstas klases basketbolisti, bet arī treneri. Centīšos parādīt sevi no labākās puses, tādēļ jau tagad sākšu individuālus treniņus, lai Itālijā būtu labā sportiskā formā. Man būtiskākais, parakstot līgumu, būs spēlēs laiks un trenera attieksme pret mani kā spēlētāju.

– Drīz Rīgā uz pirmo treniņnometni tiks sapulcināti arī Latvijas izlases kandidāti dalībai Eiropas čempionātā. Vai arī par tevi ir interesējušies?
– Pagaidām neviens no izlases pārstāvjiem ar mani nav sazinājies, tādēļ grūti spriest, kādas ir manas izredzes, taču, ja būs tāda iespēja, tad noteikti neatteikšu. Situāciju sarežģī tas, ka izlases pārstāvji mani nav redzējuši laukumā. 

Miks Kuncītis,
“Kurzemes Vārds”

Iespējams, ka nākamajā sezonā mēs Artūru Štālbergu varētu redzēt kādā no Latvijas klubiem.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz