Otrdiena, 27. oktobris Lilita, Irita, Ita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Gājējus apdraud nesakopti namīpašumi

Gājējus apdraud nesakopti namīpašumi
05.06.2007 18:04

0

Bīstami dzīvībai!

Mūsu pilsētā ir ievērojams skaits būvju, kuras ir tādā stāvoklī, ka apdraud garāmgājējus. Tie ir gan neapsaimniekotie nami, gan ēkas, kuras īpašnieki nevīžo uzturēt kārtībā. Arī pašvaldības valdījumā esošas būves. Visbēdīgākā situācija ir ar pilsētas veco apbūvi, kā arī ar Karostas zilajiem graustiem.

Bīstami dzīvībai!

Pilsētas centrā situācija ir samērā laba, taču, pārvietojoties pa nomaļākām ieliņām, reizēm der pavērst skatu augšup, lai neizveidotos situācija, par kuru jāsaka: savu ķieģeli jau nedzird.

Vecā apbūve pilsētā daudzviet ir nožēlojamā stāvoklī. Apskatot ēkas Liepājā, konstatējām, vairākās adresēs namīpašumi grasās grūt. Piemēram, Zāļu un Egļu ielas stūrī ir veseli divi bīstami nami. Divstāvu koka māja, kura ik mirkli pie stiprāka vēja pūtiena gatava gāzties uz ielas, tai pat nav norādes, ka garām iet bīstami. Droši garām iet nevar arī koka mājai Zāļu ielas pašā sākumā, tā pirms vairāk nekā gada cieta ugunsnelaimē. Ēkas logu ailes gan ir aiztaisītas, taču sienai ielas pusē izveidojies prāvs vēders, kurš tā vien ziņo, ka ir gatavs izgāzties. Ārkārtīgi bīstams ir neapsaimniekotais īpašums Rīgas ielas 53 un 1905.gada ielas stūrī, kur pēdējā gada laikā jau neskaitāmas reizes izcēlušās ugunsnelaimes – pati māja aplupusi, logu rāmji virinās vējā, un dažos no tiem vēl redzamas stikla rūšu paliekas, kas apdraud gājējus kā Damokla zobens, jo gatavas trāpīt kādam gājējam tieši pa galvu, skurstenis drūp pa ķieģelim vien. Bet uz ietves nav ne miņas no brīdinājuma zīmes, ka šai mājai tuvoties nav prātīgi.

Bīstamas ir ne tikai koka būves, kuras gatavas sagāzties kā kāršu namiņi, bet arī daudzi mūra nami, no kuriem gabaliem vien atlūp apmetums. Viens šāds nams atrodams Kungu ielā 53. Līdzīgi nami atrodas T.Breikša ielā 21, Aldaru ielā 36/38 un Jelgavas ielā 37, kur no sienām drūp apmetums. Neomulīgi pārvietoties arī pa ietvi gar Autoru ielas trīsstāvu māju, kurā atrodas arī bibliotēka. Ēkas trešā stāva balkonu apakšā daļa apmetuma jau nokritusi, bet daļa – aplupusi.

Īpašs stāsts ir par Karostas neapdzīvotajām daudzstāvu mājām jeb zilajiem graustiem. Kā zināms, savulaik no šīm ēkām tika izlaupīts viss iespējamais – no sanitārtehnikas, logiem un durvīm līdz pat flīzēm un ķieģeļiem. Patlaban graustos svilpo vēji un saimnieko gan puikas, kuriem patīk kariņu uzspēlēt, gan bezpajumtnieki. Bet palikušie bloku karkasi ir gana bīstami cilvēkiem. Ugunsnelaimes, kas ik pa laikam izceļas šajos graustos, kur svilst dažāda draza, ir nieks, salīdzinājumā ar nelaimēm, kas te notikušas. Un pieredze ir bēdīga. Kā zināms, aizvadītajā ziemā vienā no Baltijas ielas pamestajām blokmājām tika nogalināta kāda bezpajumtniece. Savukārt pērn, rotaļu laikā nokrītot no trešā stāva, smagas traumas guva un bojā gāja zēns.

Policija var tikai protokolu noformēt

Pašvaldības policija, kuras pienākumos ietilpst kontrolēt, vai namīpašumi ir droši apkārtējiem, skaidro, ka nav viegli saukt pie kārtības neapzinīgos saimniekus. Viena daļa īpašumu pieder personām, kuras neatrodas Latvijā. Viņu atrašanās vieta nav zināma, un līdz ar to nav iespējams namīpašnieku saukt pie atbildības. Vēl kāda daļa namīpašnieku samaksā viņiem noteikto sodu un par īpašumu tā arī neliekas zinis. Savukārt Rīgas ielas 53 namam ir vēstures pieminekļa statuss.

Pašvaldības policijas darbiniekiem ir tāds kā melnais saraksts. Tajā iekļautas ēkas, kurām tiek pievērsta pastiprināta uzmanība, kuras tiek periodiski pārbaudītas. Diemžēl situācija ir tāda, ka lielākā daļa melnajā sarakstā esošo ēku ir pašvaldības valdījumā.

Maijā likumsargi pārbaudījuši daudzus namīpašumus, informēja Liepājas pilsētas Pašvaldības policijas Informācijas nodaļas speciāliste Ilze Kozika. Pārbaudot adreses Aldaru ielā 36/38, Jelgavas ielā 37, T.Breikša ielā 35, Emīlijas ielā 10, saimniekiem noformēti protokoli un izteikti brīdinājumi par nepieciešamību namīpašumus sakopt. Protokoli noformēti gan par to, ka ēkām nav numura zīmes, gan arī par žogu nesakārtošanu.

Savukārt, runājot par Karostas graustiem, Pašvaldības policija jau vairākkārt vērsusies pašvaldībā ar ierosinājumu aiztaisīt logu un durvju ailas vismaz pamesto daudzstāvu māju pirmajos stāvos, lai neviens neiekļūtu tajos.

Jāpiezīmē, ka par namīpašumu neuzturēšanu kārtībā Pašvaldības policija piemēro naudassodu. Kā pastāstīja I.Kozika, par numura zīmju neuzlikšanu ēkai piemēro naudassodu līdz 10 latiem, par žogu neuzturēšanu kārtībā paredzēts sods līdz 20 latiem, bet par namīpašuma neuzturēšanu kārtībā, radot draudus cilvēkiem, piemērojams sods līdz 50 latiem.

Tiesa gan, policija ir tiesīga tikai konstatēt faktu, izteikt aizrādījumu, noformēt protokolu un piemērot naudassodu. Ēku nojaukt vai piespiest saimnieku to izdarīt likumsargi nevar – nopietni pie kārtības saukt namīpašnieku var tikai pilsētas pašvaldība.

Piespiedu kārtā

Kāda ir Liepājas pašvaldības nostāja cīņā ar graustiem? Rīgas kolēģi, piemēram, nesen pieņēmuši lēmumu izstrādāt rīcības plānu pašvaldības graustu likvidēšanai un privāto apzināšanai.

Kā pastāstīja Liepājas domes izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš, arī mūsu pilsētas pašvaldība sarosījusies šajā jautājumā.

Lielākā daļa nesakopto namu vai vismaz zemes gabals, uz kura grausti atrodas, pieder privātīpašniekiem, tāpēc apgrūtinātas ir sakopšanas iespējas, ja īpašnieki to nevēlas.

Pērn Liepājas dome pieņēma “Liepājas pilsētas īpašumu, teritoriju uzturēšanas un sabiedriskās kārtības noteikumus”, kuros izveidota sadaļa, kas, balstoties uz “Būvniecības likumu”, paredz kārtību, kādā mūsu pilsētā būtu sakopjamas vai nojaucamas ēkas, lai tās neapdraudētu cilvēku drošību, veselību un mantu, kā arī nebojātu pilsētas ainavu. Te paredzēta iespēja, kā piespiest īpašnieku sakārtot īpašumu, ja viņš to nedara labprātīgi.

Jautājuma izskatīšanu par būvju sakārtošanu vai nojaukšanu var ierosināt jebkura fiziska vai juridiska persona, vēršoties ar iesniegumu Pilsētas domē. Pēc uzdevuma saņemšanas Būvvalde un Nekustamo īpašumu pārvalde pārbauda būves tehnisko stāvokli un sagatavo atzinumu. Pašvaldība veic visu nepieciešamo, lai ar būves nojaukšanu vai sakārtošanu saistītos izdevumus piedzītu no mājas īpašnieka, protams, īpašnieks var domes lēmumu pārsūdzēt tiesā, tad lēmuma izpilde tiek atlikta līdz tiesas sprieduma saņemšanai. Taču, kā sacīja D.Jēriņš, lielākoties, kad uzsākts process, īpašnieki tomēr nokārto savas saistības.

Sarežģīti un darbietilpīgi

Liepājas Būvinspekcijas vadītājs Ivars Čīma laikrakstu informēja, ka pašlaik ir apkopoti dati par apmēram 30 objektiem, kam nepieciešama sakārtošana, un ar to īpašniekiem tiek strādāts.

Arī Būvvalde regulāri pārbauda namus, par kuriem ir informācija, ka tie nav sakārtoti, ir vizuāli nepievilcīgi vai pat apdraud garāmgājējus. Pašlaik vairākiem objektiem uzsākta procedūra, lai panāktu ēku sakārtošanu piespiedu kārtā. “Daļa savus īpašumus arī sakārto, kad saņēmuši brīdinājumu,” atzīst D.Jēriņš. Piemēram, namu Kungu ielā 18, pamesto bērnudārza ēku Rojas ielā u.c.

Trim objektiem uzsākta procedūra par to nojaukšanu. Par vienu ēku Zāļu ielā jau pieņemts lēmums, ka tā tiks nojaukta. Taču tas neesot vienkārši, jo tajā dzīvo cilvēks.

Ir arī tādas pamestas būves, kam īsti neesot īpašnieku. Piemēram, Pulvera ielā tāda ir pamesta katlumāja, ko pašvaldība sakārtojusi par saviem līdzekļiem.

Iepriekšējos gados bijuši vairāki gadījumi, kad panākta graustu nojaukšana. “Bet ceļš, lai ēku nojauktu, ir ļoti sarežģīts,” vērtē D.Jēriņš. Ja lieta nonāk līdz tiesai, tad tā var ieilgt, jo tiesas ir pārslogotas, kā arī likumi ierobežo pašvaldības. “Diemžēl pašlaik likumdošana vairāk ir īpašnieku pusē,” norāda pašvaldības pārstāvis.

Jāatzīst, ka joprojām ir vizuāli nepievilcīgas ēkas, kas atrodas pašvaldības īpašumā, taču dome darbojas, lai sakārtotu savu saimniecību, uzskata izpilddirektora vietnieks. Daļa Karostas pamesto māju ir jau nojauktas, par pārējām tiek lemts – kuras var saglabāt un sakārtot, bet kuras būtu jālikvidē.

Lielāku cīņassparu!

Protams, liepājnieki priecājas, redzot, ka pilsētas vizuālais tēls plaukst. Pateicoties īpašnieku pūlēm, sakārtoti un par skaistām celtnēm kļuvuši objekti, kas iepriekšējos gados bojāja Liepājas centra izskatu, – tā dēvētā Melnā bumba, kas nu pārtapusi par “Libavu”, tirdzniecības nams “Kurzeme”, bijušā restorāna “Jūra” ēka.

Kā zināms, konkursa “Liepāja pucējas” laikā pašvaldība piešķir ne tikai atzinību, bet arī slotas nesakoptāko namu saimniekiem. Patīkami, ka dažkārt tie, kas iepriekš nedaiļoja Liepāju, kā arī apdraudēja garāmgājējus un par to saņēma slotas un brīdinājumus, nu ir sakārtoti un var pie fasādes piestiprināt goda plāksnīti.

Daudzviet jūtama rosība arī mazākos objektos – cilvēki atjauno māju fasādes, labo žogus un pat būvē jaunas ēkas. Taču pilsētas sakārtotības ziņā nebūt nav sasniegta pilnība – tās sejā nepatīkamus vaibstus joprojām iezīmē novārtā pamestie objekti. Droši vien nebūs pārspīlēti visu liepājnieku vārdā vēlēt pašvaldībai sadarbībā ar pārējām atbildīgajām institūcijām vēl lielāku uzņēmību un neatlaidību cīņā ar graustiem, kas Liepājai godu nedara.

Ita Cērmane,
Sarmīte Pelcmane,
“Kurzemes Vārds”
 

Aprīlī kārtējo reizi izcēlās ugunsgrēks vienā no Baltijas ielas graustiem. Šajā reizē dūmi un nelabā smaka bija lielāki par briesmām.

Zāļu/Egļu iela.

Kungu iela 53.

 

Zāļu ielas sākums, zāle uz jumta.

 

Balkons Autoru ielā.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz