Sestdiena, 24. oktobris Renāte, Modrīte, Mudrīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Iespējas sportot ir, tikai neprotam tās izmantot

Iespējas sportot ir, tikai neprotam tās izmantot
14.06.2007 17:54

0

Vasaras sezona ir sākusies

Vasaras sezona ir sākusies, un patīkamie laika apstākļi ļaudis mudināt mudina baudīt atpūtu svaigā gaisā. Lielai daļai šis laiks saistās ar sportiskām aktivitātēm to visdažādākajās izpausmēs, jo tieši vasarā notiek visvairāk sacensību tā sauktajā tautas klasē, kur pārbaudīt savus spēkus gan individuālos, gan komandu sporta veidos var ikviens no mums. Savukārt vienkāršajiem sporta entuziastiem, kurus nav uzrunājis sacensību gars, neviens neliedz aktīvi pavadīt laiku pēc pašrocīgi sastādītas treniņu programmas. Cits jautājums – vai ir vēlēšanās?

Pietrūkst pašu aktivitātes

Mūsu pilsētā par tautas sporta sacensību trūkumu laikam sūkstīties būtu muļķīgi, jo vasarā dažāda veida mači notiek teju vai katru nedēļas nogali un arī darbdienu vakaros reizi pa reizei tiek rīkotas sportiskas kopā sanākšanas, kurās gan jauniešiem, gan vecāka gadagājuma cilvēkiem ir iespēja izlocīt kājas un sajust sacensību garu, kas, gribot negribot, liek aizmirst ikdienišķās problēmas. Lai nu kā, šāda veida tautas sacensības ir nepieciešamas, un to moto paliek nemainīgs – galvenais ir piedalīties un tikai pēc tam seko rezultāti. Lielāku popularitāti cilvēku vidū gadu no gada izpelnās klasiskie sporta veidi – basketbols (vasarā strītbols), volejbols (vasarā pludmales volejbols), un futbols (pludmales futbols), kurus organizē Liepājas Amatieru sporta spēļu aģentūra un biedrība “Liepājas futbols”, bet šīs sacensības koordinē Sporta pārvalde.

Ņemot vērā iedzīvotāju skaitu mūsu pilsētā, atsaucībai amatieru sacensībās vajadzētu būt krietni lielākai. Ja kādreiz pasākumos, ko tagad dēvējam par tautas sporta mačiem, piedalīšanās bija teju vai obligāta, tad tagad izvēle ir pašu rokās. Kādēļ iepriekšējo gadu laikā dalībnieku skaits šādos mačos ir palicis nemainīgs un atsevišķos sporta veidos varbūt pat nedaudz sarucis? Vai Liepājā patiešām ir mazinājusies interese par fiziskajām aktivitātēm? Šeit par piemēru gribas minēt Liepājas čempionātu vasaras ielu basketbolā, kur viens no posmiem norisinās Grobiņā. Šajā nelielajā pilsētiņā parasti strītbola mačos piedalās tikpat daudz komandu kā tad, kad sacensības norisinās mūsu pilsētā. Jā, protams, lielākā daļa arī tur ir liepājnieku, taču vietējo atsaucība, zinot, cik iedzīvotāju ir Grobiņā salīdzinājumā ar Liepāju, nav zemē metama. Un šķiet, ka grobiņnieki ir izsalkuši pēc šāda veida sacensībām, turpretī liepājnieki savas iespējas sportot pilnvērtīgi neizmanto, nododoties citai izklaidei. Biežāk pavērojot dažāda veida tautas sacensības, rodas priekšstats, ka tajās gadu no gada piedalās vieni un tie paši entuziasti, lai arī, kā jau minēju, mačos var piedalīties ikviens interesents.

Izvēlies sev tīkamāko

Pat dodoties vienkāršā pastaigā ar ģimeni pa parku, ir iespējams apvienot patīkamo ar lietderīgo un nedaudz pasportot. Aktīvākas atpūtas cienītājiem var ieteikt vienu no klasiskajiem atpūtas veidiem – riteņbraukšanu, jo parkā var iznomāt gan divriteņu, gan četrriteņu kājminamos braucamrīkus. Kas gan var būt vēl vienkāršāk – vienam vai kopā ar draugiem sēsties uz divriteņa un laisties zaļumos. Te gan der atcerēties vairākus nosacījumus – gan pārvietojoties pa parku, gan pa pludmali, ir jāprot sadzīvot ar kājāmgājējiem, jo īpaši riteņbraucējiem domātu celiņu šajās vietās nav. Arī piknika vietu, kur apēst līdzpaņemtās sviestmaizes un varbūt uzspēlēt futbolu vai volejbolu, mūsu pilsētā nav īpaši daudz. Par teju vienīgo piemēru var minēt atpūtas vietu Ezerkrastā, Reiņu meža ielā.

Mazāk aktīviem atpūtniekiem jau ne pirmo gadu tiek piedāvāta iespēja izmēģināt spēkus minigolfā. Šajā sporta paveidā tiek rīkots arī pilsētas amatieru čempionāts, kurā var pieteikties ikviens interesents ar vai bez priekšzināšanām. Turpat blakus atrodas arī tenisa laukumi, kuros savus pirmos soļus savulaik par aristokrātu izklaidi sauktajā sporta veidā spēra nu jau Latvijas spēcīgākā tenisiste Anastasija Sevastova. Galvenā uzmanība laukumos ir pievērsta jauno talantu audzināšanai, tāpēc jāņem vērā, ka šajā bāzē pie sportošanas ir iespējams tikt darbdienu rītos un vakaros, kā arī nedēļas nogalē. Šis prieks gan nav bezmaksas un iepriekš ir vēlams pieteikties. Lai arī maksa par laukuma īri ir neliela, spēlētāju nav visai daudz.

Visplašākās iespējas sportošanai pludmalē, šķiet, ir radītas volejbolistiem. Gan kāpās, gan pašā jūrmalā ir iekārtoti laukumi, atliek tikai uzvilkt tīklu, un – uz priekšu! Līdzīgi kā minigolfā, arī pludmales volejbolā tiek rīkots pilsētas čempionāts, kurā var pieteikties jebkurš sportotgribētājs. Ja personīgās ambīcijas prasa ko vairāk par vienkāršu piedalīšanos, tad sešos sacensību posmos visas vasaras garumā ir iespējams pacīnīties arī par balvu.

Pludmales futbolisti ir mazāk demokrātiski – sacensības gan arī notiek regulāri, taču par savu vēlmi piedalīties pilsētas čempionātā bija jāpaziņo jau laikus, jāizveido sava komanda, un gandrīz divu mēnešu garumā jābūt gatavam katru ceturtdienu pamatīgai fiziskai slodzei. Taču ne velti futbols tiek uzskatīts par vienu no pašiem demokrātiskākajiem sporta veidiem pasaulē – atliek tikai sagādāt bumbu, pielikt mazliet izdomas, lai izveidotu vārtus, un kājbumbu var spēlēt gandrīz jebkur. To gan noteikti nevajadzētu darīt apstādījumos, lai nerastos domstarpības ar policiju. Ja par spēlēšanas vietu ir izvēlētas pludmales smiltis, tad gandrīz nekad nav jāuztraucas par to, ka trūkst cilvēku, lai aizvadītu interesantu maču – kur bumba, tur gandrīz vienmēr atradīsies arī spēlētgribētāji.

Jau otro gadu pēc kārtas ar “Sportland” aktīvo sporta vakaru palīdzību liepājniekus centīsies izkustināt arī Sporta pārvalde. Šogad Liepājas sporta dzīves vadītāji sadarbojas ar sporta centru “Libava sports”, tūrisma un aktīvās atpūtas aģentūru “Pūķis”, veikalu “Sportland” un Liepājas Senioru sporta klubu. Liepājniekiem tiek piedāvāta ne pārāk plaša, taču gana interesanta un oriģināla pasākumu programma. Visas vasaras garumā, divas reizes mēnesī Jūrmalas parkā pie bērnu rotaļu laukuma notiks aerobikas, kā arī Latvijā mazāk zināmā džoginga, jeb lēnās skriešanas, kā arī nūjošanas jeb “Nordic walking” nodarbības. Cerams, ka šīs novitātes palielinās vakaru dalībnieku skaitu, kas pērn bija visai neliels.

Salīdzinot ar to tautas sporta sistēmu, kas funkcionēja padomju laikos, iespēju sportošanai Liepājā varbūt arī nav tik daudz, taču pasākumi notiek regulāri. Situācija amatieru sportā ir kā koks ar diviem galiem – biežāk pasākumus nav vērts rīkot nelielā dalībnieku skaita dēļ, bet ar esošajiem pasākumiem jauni interesenti gandrīz netiek piesaistīti. Rīkojot dažādus konkursus, atrakcijas un informējot par gaidāmajām aktivitātēm, sacensību organizatori cenšas piesaistīt arvien jaunas ļaužu masas, tomēr pagaidām viņiem nav izdevies atrast īsto pavedienu, kā panākt, lai šāda veida aktīvā atpūta būtu saistoša tiem, kas sportiskā ziņā ir diezgan kūtri un varbūt baidās parādīt savu meistarību plašākai sabiedrībai. Iespējams, cilvēkiem nav motivācijas. Labs risinājums būtu, piemēram, organizēt sacensības dažādu nozaru pārstāvjiem, tādējādi viņu vidū radot savstarpēju konkurenci.

Andris Sudmalis,
Miks Kuncītis,
“Kurzemes Vārds”
 

Visplašākās iespējas izpausties pludmalē tiek piedāvātas volejbolistiem.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz