Trešdiena, 28. oktobris Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Jauns skolas gads – tukšas burtnīcas, jaunas grāmatas un spodras blūzītes

Jauns skolas gads – tukšas burtnīcas, jaunas grāmatas un spodras blūzītes
11.08.2006 13:23

0

Ja vēl paši skolas bērni mēģina attālināt domas par jaunā mācību gada sākumu, tad par to atgādina gan rakstāmpiederumu un kancelejas preču kalni, izvietoti redzamā vietā ne tikai grāmatnīcās, bet arī lielveikalos, kā arī pieaugušo jautājumi: vai tu skolai jau esi sagatavojies? Arī “Kurzemes Vārds” apzināja situāciju, kā Liepājas un novada skolēni un viņu ģimenes gatavojas jaunajam mācību gadam, kura sākums vairs nav aiz kalniem.

Mokas ap skolas somu

Mazajai Natālijai šis būs pirmais skolas gads, tādēļ katra lieta tiek izvēlēta ļoti rūpīgi. Taču pat lēts parastais zīmulis meitenei ir īpaša lieta un viņai vēl nav nekādu prasību par iegādāto kancelejas preču dizainu – kaķis uz burtnīcas vāka ir gana labs, un nekas vairāk arī nav vajadzīgs. Skolnieces mamma pastāsta, ka pati par to, ko tieši pirkt, šaubījusies daudz vairāk, bet noderējusi paziņu pieredze un pārdevēju ieteikumi. Nākamajai skolniecei šo to no skolai vajadzīgā arī uzdāvinājuši, sporta tērps un ikdienas apģērbs skolai nopirkts, izmantojot akciju piedāvājumus un cenu atlaides, bet apavu pirkšanu ģimene atlikusi uz pašām augusta beigām – lai pa vasaru izaug kāja.

Visgrūtāk klājies ar skolas somas pirkšanu. Izvēle ir ļoti liela, un cenas tik dažādas, bet paziņu stāsti rādījuši, ka labu somu iespējams nopirkt par četriem latiem, ko skolēns izmantoja līdz pat ceturtajai klasei, un arī par divpadsmit latiem – tādu, kas nenokalpoja pat vienu mācību gadu. Natālija arī labprāt gribēja savu pirmo skolas somu rozā krāsā un mammai nācās vest diplomātiskas sarunas par to, ka šoreiz meitenes iecienītais tonis nederēs, jo ir ļoti nepraktisks. Beigās tika atrasts kompromiss par sarkanu. Tētis, iesaistoties pirkuma izvēlē, savukārt vēlējās, lai soma būtu izturīga, ar atstarotājiem un stingru muguras daļu, lai meitai nebūtu problēmu ar stāju. “Tagad mums ir pietiekami dārga, taču tiešām ļoti kvalitatīva sarkana soma, kas, jācer, arī labi kalpos,” domā māmiņa. Aprēķinot kopējās izmaksas, kas tērētas visa vajadzīgā iegādei, savi 100 lati būšot izdoti.

Bet Natālija, kurai nu patiešām ir nopirkts pilnīgi viss skolai vajadzīgais, uz savu tagad jau otro mācību iestādi labprāt dotos kaut vai rīt, turklāt par skolā iešanu aizvien biežāk ierunājas arī viņas mazais brālītis, kam līdz pirmajai klasei gan vēl daži gadi jāgaida.

Spožo vāku vilinājums

Kādu trešās klases skolnieci un viņas mammu satikām pie stenda, kurā krāsainos vākus spīdināja jaunas burtnīcas, kurā bija izlikti koši un krāsaini flomasteri, pildspalvas, arī penāļi un citas mantiņas. “Katrs pats par sevi šie priekšmeti, šķiet, neko daudz nemaksā, bet es sāku skatīties, ka pie kases mums vajadzēs šķirties no krietni lielas summiņas,” aprēķināja mamma, kas tomēr nespēja pretoties mazajai skolniecei, kura gribēja tieši to burtnīcu un kurai vajadzēja tieši tādus un ne citādus zīmuļus. Meitene pastāstīja, ka viņai skolā, iepriekšējo mācību gadu beidzot, esot pateikts, kādas burtnīcas un darba burtnīcas būs vajadzīgas. Mācību grāmatas dod skolā, tās pašlaik pirkt nevajag. Par jaunu apģērbu arī domājot, izvēles jau netrūkst, sporta tērpu varēs iegādāties vēlāk, kad skola būs sākusies, redzēs, vai klase nesarunās kaut ko kopīgu šīm nodarbībām. Apaviem pašlaik cenu atlaides, gan jau nopirks jaunus.

Liepājas 1.vidusskola ar septembri būs ģimnāzija. Meitene, kas mācīsies 12.klasē, pastāstīja, ka šobrīd viņa mazliet jau kaut ko nopirkusi. Beidzot 11.klasi, esot pateikts, ka atsevišķos mācību priekšmetos būs nepieciešamas jaunas mācību grāmatas, kā allaž, vajadzēs klades, rakstāmpiederumus, bet tos visu nopirkt viņa vēl nesteidzas. Daļu no grāmatām viņa jau dabūjusi no draudzenes, iepriekšējā gada 12.klases skolnieces. Kad sāksies skola, būs notikušas pirmās mācību stundas un skolotāji izteikuši savas prasības, tad arī iegādāsies klades vai citu nepieciešamo. Sporta stundām, viņa domā, vajadzēs jaunus apavus un tērpu, siltā laikā parasti jaunieši vingro īsajos tērpos, bet vēsākām rudens dienām nodarbībām svaigā gaisā vajadzīgas siltākas drēbes.  Protams, gribas atjaunot savu garderobi un atrast ko tādu, ar ko pārsteigt savus vienaudžus, tāpēc meitene dosies uz kaimiņvalsti Lietuvu.

Informācija – arī skolas mājaslapā

“Arī mēs mūsu skolā praktizējam tādu kā grāmatu tirdziņu, kā apmaiņu. Piemēram, 5.klases skolēni mācību gada beigās atnes tās grāmatas, kuras viņi paši iegādājušies, bet kuras, pēc viņu domām, vairs nebūs vajadzīgas, un ceturto klašu skolēni savukārt nāk un izvēlas, kas viņiem vajadzīgs,” pastāstīja J.Čakstes 10.vidusskolas direktore Vilija Varanauska. “Taču mēs strādājam tā, lai skolēniem pēc iespējas mazāk vajadzētu mācību grāmatas pirkt pašiem. Šo fondu veido skola, mēs apzinām savus līdzekļus, apskatāmies, kas nepieciešams, un izlemjam, ko iegādāties. Piemēram, šogad iepērkam jaunas matemātikas grāmatas. Bet bērniem pašiem jāpērk darba burtnīcas.”

Katra mācību iestāde domā, kā informēt skolēnus par to, kas viņiem būs vajadzīgs, jauno darba cēlienu sākot. Īpaša uzmanība tiek pievērsta pirmklasniekiem, kā arī tiem zēniem un meitenēm, kas atnāks uz vidusskolu. “Jūnijā mūsu skolā notika Adaptācijas nedēļa, kuras laikā savus nākamos pirmklasniekus iepazīstinājām ar skolas telpām, ar skolotāju, kas būs viņu klases audzinātāja, ar prasībām un sistēmu,” pastāstīja V.Varanauska. Šajās nodarbībās piedalās arī vecāki, un tādējādi  viņi ir informēti, kas mazajiem būs nepieciešams, uzsākot skolas gaitas, kas jāiegādājas pašiem, ar ko nodrošinās skola. Skolai ir izveidota mājaslapa internetā, kurā tāpat var atrast informāciju par aktualitātēm. Tie, kas reģistrējas 10.klasei, saņem informāciju par visām vajadzībām.

Vēl viena jauka tradīcija ir dienasgrāmata, speciāli iespiesta tieši 10.vidusskolas skolēniem, kurā vecāki var atrast visu informāciju, kādi pārbaudījumi skolēnam būs jākārto, kur un pa kādiem telefoniem piezvanīt, ja vēlas sazināties ar pedagogiem. Līdzīgi savus nākamos audzēkņus par vajadzībām informē arī citas pilsētas mācību iestādes, izmantojot arī vecāku sapulces, ieliekot informāciju skolas mājaslapā, sagatavojot informāciju uz lapiņām.

Skolēni un viņu vecāki gan pauž neapmierinātību, ka mācību grāmatas ir dārgas ar tendenci cenai kāpt gadu no gada.   Piemēram, izdevniecība “Zvaigzne ABC” mācību grāmatu cenas ir cēlusi vidēji par 5 līdz 15 procentiem un saka, ka visizdevīgāk tās pirkt pie izdevēja, jo citos grāmatu veikalos ir uzcenojumi. Tāpēc ieguvēji ir tie, kuriem priekšmetu skolotāji vai klašu audzinātāji izrāda iniciatīvu un mācībām nepieciešamos materiālus ir gatavi iegādāties, savācot naudiņu un aizbraucot uz izdevniecības grāmatu tirgotavām.

Palīdz pielocīt skolas somu

Pirmā skolas diena ir notikums katram skolēnam, bet īpaša diena tā tomēr ir tiem, kas uzsāk skolas gaitas. Tāpēc tieši pirmklasniekiem dāvanas vēlas sarūpēt ne tikai viņu klašu audzinātāji un vecāki. Biedrība “Mārketinga padome”, piemēram, sola dāvināt katram Latvijas pirmklasniekam “Karotītes” burtnīcu un saldu sveicienu – konfekti.

Ļoti lielu atbalstu saviem skolēniem sola arī pašvaldības. Piemēram, Nīcas pagastā ikviens pirmklasnieks tiek apgādāts ne tikai ar ābeci un dienasgrāmatu, bet arī visām nepieciešamajām darba burtnīcām, tādēļ vecākiem tikai atliek nopirkt kancelejas preces, kas ievērojami samazina ģimenes tēriņus. Neparasta ir tradīcija Cīravas pagastā – tur pirmklasnieki ik gadu tiek pie pašvaldības dāvātām skolas somām. Īpašs atbalsts daudzviet paredzēts ģimenēm, kurās vienlaikus skolā jāpalaiž trīs un vēl vairāk bērnu, kā tas ir, piemēram, Grobiņas pilsētā.

Liepājas Rajona padomes Izglītības komitejas priekšsēdētāja Otīlija Lībeka pastāstīja, ka arī viņas vadītajā Kalētu pagastā nupat visiem 1.klases skolēniem iegādāti mācību līdzekļi, katram atvēlot 10 latu. Bet ar mazturīgo ģimeņu bērniem rūpīgi strādā Sociālais dienests un Pagasttiesa, lai nodrošinātu gan ēdināšanu, gan palīdzētu sagādāt visu skolai nepieciešamo un arī apģērbu, kam tas nepieciešams. “Protams, tas ir bez tās naudas, ko pašvaldības vispār atvēl izglītības jomai. Kā zināms, tā ir prioritāte, kam tiek tērēta vismaz puse no budžeta līdzekļiem – grāmatu iegādei, skolu uzturēšanai, skolēnu pārvadājumiem un daudzām citām vajadzībām,” piebilst O.Lībeka.

Mazturīgo ģimeņu atvasēm Liepājā savukārt zināms atspaids ir Sociālā dienesta akcija “Skola soma”: šogad to piepildīt palīdzēs 1272 ģimenēm, palīdzības apjoms – 7 lati katram bērnam. Tāpat tiek aicināti deputāti, kā arī privātpersonas un uzņēmēji sniegt atbalstu kādas mazturīgas saimes bērniem.

Pirmajā klasē sekmīgam mācību darbam nepieciešams:
5 līniju burtnīcas 1.–2. klasei
5 rūtiņu burtnīcas
1 plānā rūtiņu klade
A4 formāta zīmēšanas bloks
A3 formāta zīmēšanas bloks, kas glabāsies pie skolotājas
divi lineāli – 30 cm garš un īsāks
parastais zīmulis, zīmuļa asināmais, dzēšgumija, zilā pildspalva
krāsu zīmuļi, krītiņi, flomasteri
3 dažādas otas
guašas krāsas (noteikti ar balto un melno krāsu)
plastilīns, aplikāciju papīrs
PVA līme,
katru dienu līdzi jāņem līmes zīmulītis un grieznes
sporta tērps, sporta apavi un auduma maisiņš sporta tērpam
maiņas apavi
 
Daina Meistere, Anda Pūce
“Kurzemes Vārds”

0 komentāri

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz