Otrdiena, 22. septembris Maigurs, Mārica, Māris
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Kas šodien būs pusdienās, māsiņ?”

“Kas šodien būs pusdienās, māsiņ?”
22.08.2006 21:07

0

Kā ēdina slimniekus mūspuses slimnīcās

Ikvienam cilvēkam nonākšana slimnīcā ir nopietns pārbaudījums. Arī tāpēc, ka, ej nu sazini, ko pasniegs brokastīs, pusdienās vai vakariņās un vai ēdiens ies pie dūšas. Tāpēc nedaudz pavērām mūspuses slimnīcu ēdināšanas bloku aizkulises, mēģinot noskaidrot, kā top ēdienkarte un kā to sabalansēt starp vēlmēm un iespējām. Ekspertu lomā – bijušie slimnieki.

Veselīgs ēdiens ne vienmēr it garšīgākais

“Es ar pilnu atbildību varu apgalvot, ka mūsu slimnīcā ir labākais ēdiens no visām Latvijas slimnīcām,” saka Centrālās slimnīcas galvenais ārsts Egils Freidenfelds. “Taču uzreiz piebildīšu, ka veselīgs ēdiens ne vienmēr ir pats garšīgākais.” Kāpēc tā? Viņš skaidro: tāpēc, ka pastāv 15 dažādi diētu veidi un atkarā no slimības cilvēks saņem savādāk pagatavotu ēdienu. Piemēram, nieru slimniekam, guļot slimnīcā, pasniegs ēdienu bez sāls, bet mēs zinām, ka ir daudz cilvēku, kas tādu ēdienu mutē neņem. Pieņemsim, ka pusdienās pasniedz vistas stilbiņu. Slimniekam, kas guļ Gastroenteroloģijas nodaļā, to gatavo nevis ceptu, bet sutinātu, jo šādu diētu prasa viņa slimība. Bet viņš, izrādās, ir neapmierināts, jo vistas gabaliņš nav cepts un ar kraukšķīgu ādiņu.
“Ir bijuši gadījumi, kad pie manis atnāk radinieki un ir sašutuši, kāpēc vienu cilvēku vienā nodaļā baro ar vienu ēdienu, bet citā pasniedz pavisam kaut ko citu,” atceras E.Freidenfelds. “Un man viņiem grūti ieskaidrot, ka ēdienkarti mēs sastādām, vadoties no katra cilvēka slimības.”
Centrālajā slimnīcā viena slimnieka ēdināšanai diennaktī tērē vidēji 93 santīmus. “Tā ir nauda, ko valsts maksā par slimnieku ēdināšanu, un vairāk mēs nedrīkstam atļauties,” skaidro galvenais ārsts. “Un katra profila slimnīcai šī summa ir citāda. Mēs esam neatliekamās palīdzības slimnīca, un mums tā ir šāda.” Lai par šādu naudu ēdienu pagatavotu, ir ļoti cītīgi jākalkulē, ko pirkt.
Dārzeņus lielākoties pērk no zemniekiem, gaļu – no vietējā ražotāja A.Griģa uzņēmuma un arī pārējo meklē pēc iespējas izdevīgāk. E.Freidenfelds pastāsta, ka nav mazums cilvēku, kas rudenī no saviem dārziem nolasa dažādas ogas un ābolus un uzdāvina tos slimnīcai, vai atkal pavasaros – rabarberus. Tas arī palīdz dažādot ēdienkarti. Un vēl viņš piebilst, ka radinieki, protams, slimnīcā gulošajiem ik dienu nes visdažādāko ēdienu, taču ir vērtīgi paskatīties, kas no rītiem ir nodaļu atkritumu kastēs. Tur atrodama liela daļa no pienesuma.

Eksperta viedoklis. “Es nepiekrītu iepriekš avīzē teiktajam, ka bez radiniekiem Centrālajā slimnīcā nav iespējams izdzīvot. Tomēr uzskatu, ka ir labāk, ja ir rūpīgi radinieki, kas atnes kreftīgu, sulīgu kotleti, kūpinātu zivi, kārtīgu pienu vai kaut ko citu. Nu, pasakiet, kas vīra cilvēkam tās ir par brokastīm: trīs maizes šķēles un trīs šprotes? Kā var ēst pliku maizi bez sviesta? Par pusdienām gan neko sliktu nevaru teikt – uz brīdi vēders ir pilns, bet kas tā ir par biešu zupu, kurā peld divi kartupeļi? Vai vakariņas – pusšķīvītis piena zupas? Tomēr labi ir tas, ka, lai arī cik liesu, tomēr slimnīcā ēdienu pasniedz diezgan bieži. Nu, kaut vai kefīra glāzīti. Ja pašam ir kas ko piekost klāt, nav nemaz tik slikti. Man šķiet, ka iespēju robežās slimnīca noteikti cenšas slimojošos paēdināt, tomēr vienmēr var vēlēties labāk.”

Onkoloģijas un psihiatrijas slimniekiem gatavo vienā virtuvē

Jau aptuveni desmit gadu vecās slimnīcas teritorijā esošajām “Piejūras slimnīcas” klīnikām – Onkoloģijas un Psihiatrijas – ēdienu vecās slimnīcas virtuvē gatavo firma “Sakta”. “Piejūras slimnīcas” valdes priekšsēdētājs Aigars Puks sacīja, ka  vidēji dienā viena slimnieka ēdināšanai tērē 2,06 latus, kas ir lielākā summa mūspusē. Onkoloģijas klīnikas vadītāja Anna Krilova piebilda, ka sadarbība ar firmu ir veiksmīga, jo tāda profila slimniekiem ir vajadzīgas dažādas diētas.
Psihiatrijas klīnikas vadītājs Imants Strolis atzina, ka, viņaprāt, ēdiens ir pilnvērtīgs, jo līdzās ikdienas maltītēm ir arī salāti, augļi un daudz kas cits. “Bet pie mums savādāk nevar,” viņš saka. “Jo ir slimnieki, kas te uzturas gadiem, un viņiem šī ir vienīgā ēdināšana. Labi, ir pensija, un viņi var nopirkt kādu kārumu papildus, bet pamatiztikšana ir jānodrošina slimnīcā.”

Eksperta viedoklis
. Psihiatrijas klīnikas pacients: “Diezgan ilgi uzturējos šajā slimnīcā, nodaļā, kurā ārstējas depresijas slimnieki. Un teikšu atklāti – man nebija nekādu problēmu tajā ziņā, ka būtu pietrūcis, ko ēst, lai gan man nav tādu tuvinieku, kas varētu ko piegādāt. Es iztiku ļoti labi. Brokastīs bija maizīte ar sardeli vai sieru, vai biezpienu, vai olu, vai vēl ko citu, pusdienās bija gan zupa, gan otrais ēdiens un vakariņās – parasti kāda biezputra vai piena zupa. Bet pašā vakarā māsiņas mums vēl vārīja tēju un varējām dabūt maizīti, kas pa dienu palikusi pāri.”

Eksperta viedoklis. Onkoloģijas klīnikas paciente: “Es neesmu izvēlīga ēdienu ziņā, tāpēc man nekādu problēmu nebija. Man grūti pateikt, kā būtu bijis, ja man neviens neko nebūtu atnesis, jo, kurš nāca, tas uzskatīja par savu pienākumu nest ko ēdamu. Tomēr man šķiet, ka lieliski būtu iztikusi arī bez pienesumiem, jo ēdiena bija pietiekami, un tas bija garšīgs. Vienīgi gribējās klāt kādu jogurtiņu, augļus un sulas.”

Tuberkulozes slimnieki vispirms ir jāpabaro

Sātīgu galdu klāj Tuberkulozes slimnīcā. “Mēs nevaram atļauties savus slimniekus slikti barot,” situāciju komentē slimnīcas galvenais ārsts Andris Kristons. “Jo tas ir viens no galvenajiem faktoriem, lai turberkulozes slimnieki atveseļotos.” Tuberkulozes slimnīcā ir četras ēdienreizes un katrā no tām pasniedz patiešām sātīgu ēdienu. Un tad nav brīnums, ka cilvēks ārstēšanās kursa laikā, kas ilgst aptuveni sešus mēnešus, diezgan manāmi pieņemas svarā.
Šajā slimnīcā viena cilvēka ēdināšanai diennaktī atvēlēti 1,85 lati. To pašu ēdienu, ko pasniedz slimniekiem, ēd arī slimnīcā strādājošie. Un, kā atzīst daļa no viņiem, pusdienu porciju visu pat nav iespējams pieveikt. A.Kristons vēl piebilst, ka lielākā daļa tuberkulozes slimnieku ir tādi, kam nav piederīgo, kas varētu vēl papildus piegādāt pārtiku, tāpēc gribot negribot slimnīcai par viņiem ir jārūpējas. Dārzeņus Tuberkulozes slimnieku vajadzībām iepērk no saimniecības Durbē, kas nodarbojas ar bioloģisko lauksaimniecību, un gaļu no firmas “Lankalni”.

Eksperta viedoklis. “Es kā sieviete to, ko mums slimnīcā deva ēst, ļoti bieži nemaz nevarēju apēst. Tāpēc reizēm darīju tā – kaut ko no brokastīm atstāju, lai notiesātu vakarā pirms gulēt iešanas. Man gan attāli radinieki piedāvāja šad un tad kaut ko atnest, kad nāca ciemos, bet man īpaši pat neko negribējās. Jā, dažreiz vienīgi kādas konfektes vai cepumus un kādu ābolu vai banānu. Iedomājieties paši, brokastīs ir biezputra un vēl desa, siers, kūpināta vista vai kas cits ar maizi, pusdienās kārtīgs šķīvis ar kartupeļiem, gaļas mērci un svaigiem salātiem, zupa, saldais, launagā smalkmaizīte vai biezpiena sieriņš ar tēju un vakariņās vēl kārtīgs šķīvis ar soļanku.”

Lētāk ir pasūtīt, nevis gatavot pašiem

Jau četrus gadus Aizputes slimnīcā slimniekiem ēdienu gatavo zemnieku saimniecība “Kāpenieki”. Un, kā atzīst slimnīcas direktore Laima Ķēniņa, sūdzību no slimniekiem neesot. Viena slimnieka ēdināšanai diennaktī tērē aptuveni 1,30 latus, taču, kā saka direktore, precīzu skaitli nevarot nosaukt, jo atsevišķi vēl nāk maksa par transportēšanu. Taču ieguvums, kā atzīst aizputnieki, ir tas, ka līdz ar to slimnīcai nav jāraizējas ne par virtuves uzturēšanu, ne arī par lētāku produktu meklēšanu. “Ēdienu dažādība ir pietiekami liela, diētas māsa ik dienu piedalās gan ēdienkartes sastādīšanā, gan arī ir klāt uzņēmumā, kur ēdienu gatavo, un mums šī sadarbība ir gan ērta, gan izdevīga,” saka slimnīcas direktore.

Eksperta viedoklis. “Es Aizputes slimnīcā pavadīju aptuveni nedēļu. Tā kā man tajā pusē nav neviena tuvinieka, bet radi un draugi no Liepājas atbraukt nevarēja, tad, protams, man neviens neko klāt nenesa. Bet nevajadzēja arī – es lieliski iztiku ar to, ko tur pasniedza, tas viss bija pietiekami garšīgs un nebija tādas reizes, kad varētu pateikt: šoreiz gan paliku neēdusi. Bija gan reizes, kad pusdienās pasniedza ko dīvainu, tādu, ko agrāk nebiju ēdusi. Tā, piemēram, tur pirmo reizi ēdu biešu kotletes, un jāteic, bija pavisam labi. Man patika tas, ka ikdienā bija gan dažādi salāti kā piedeva pie ēdiena, gan arī saldie ēdieni.”  

Žēl, ka daudz ko nedrīkst pirkt no zemniekiem

Priekules slimnīcā gatavojas vērienīgam remontam. Tās galvenā ārste gan vēl īsti nevar pateikt, kad tas varētu sākties, bet dokumentācija jau sagatavota. “Es ceru, kad tad viss būs vēl labāk,” viņa saka. Šajā slimnīcā viena pacienta paēdināšanai diennaktī tērē aptuveni 1,20 latus. Taču, kā atzīst galvenā ārste, aizvien grūtāk ir visu sabalansēt, regulāri jāmeklē iespējas, kā dabūt produktus lētāk, bet kvalitatīvus. Tāpēc viņa saka: žēl, ka ne visu atļauts pirkt no zemniekiem. Tas noteikti būtu ekonomiskāk.
T.Ešenvalde uzsver arī to, ka daudz kas atkarīgs no pavāra. “Mēs zinām, ka no viena un tā paša gaļas gabala vai citiem produktiem katrs cilvēks vienu un to pašu ēdienu pagatavos citādu,” viņa saka. Un tāpēc viņa slavē savus virtuves darbiniekus, kas cenšas, gan lai būtu ēdienu dažādība, gan lai tie būtu garšīgi un sātīgi. Arī liela daļa slimnīcas personāla ēd turpat gatavoto ēdienu. Lai vismaz ko ietaupītu, no ābeļdārza, kas ir pie slimnīcas, ņem ābolus saldo ēdienu gatavošanai, sulām.

Eksperta viedoklis
. “Ēdiena ziņā Priekules slimnīcā es jutos patiešām kā mājās: tas bija gan garšīgs, gan sātīgs, gan arī pietiekami daudzveidīgs. Tiesa gan, bija cilvēki, kas vakara pusē vēl pirms došanās gulēt gribēja ko uzkost, jo vakariņas pasniedza pēc pulksten pieciem vakarā. Bet turpat netālu ir veikaliņš.”

Kristīne Pastore,
“Kurzemes Vārds”


“Mēs zinām, ka no viena un tā paša gaļas gabala katrs cilvēks vienu un to pašu ēdienu pagatavos citādu.”

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz